• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Březnovky a březňátka 2008

1. března 2012 
jeste jsem Vas nepozdravila, tak ahooooooooooooj :slight_smile:
uklizim, tak jsem jen nakoukla :wink:
20. lis 2009 ve 14:08  • Odpověz  • To se mi líbí
diblo: já byla fakt student...ale Anett pracovala a bere mateřskou, tak jí písni ip, třeba ti poví víc...a kámošky rodičák stále trvá nebo už ho dovyčerpala? POkud jí ještě neskončil a vše stihne do 3 let, tak by měla mít možnost výběru....
20. lis 2009 ve 14:10  • Odpověz  • To se mi líbí
hvězdi: tak takhle šílená s úklidem nejsem ani já :grinning: - klobouk dolů před tebou :slight_smile:
20. lis 2009 ve 14:10  • Odpověz  • To se mi líbí
Dibli, podstatné je, kdy má její dítě 3 roky - jestli už před narozením druhého prcka, nebo až po :wink:
Pokuď první dítě ještě nedosáhlo 3 let, nebo je bude mít v lednu, tak má opět možnost výběru s tím, že je jí zaměstnavatel opět povinnen 3 roky držet místo :wink:
20. lis 2009 ve 14:14  • Odpověz  • To se mi líbí
Saji, Annet přece studovala, ni? Vždyť dělala zkoušky při těhu s Domim :wink: Teda alespoň myslím...
20. lis 2009 ve 14:15  • Odpověz  • To se mi líbí
Leni, můžeš si vybrat. Pokuď ji čerpáš do doby, než první dítě dosáhne tří let, tak máš opět nárok na výběr, zda 2, 3 nebo 4letou verzi a taky je ti opět zaměstnavatel povinen držet místo. :wink:
20. lis 2009 ve 14:16  • Odpověz  • To se mi líbí
kozim: a mateřská u druhého dítěte je stejná jako u prvního?
20. lis 2009 ve 14:18  •  2 děti  • Odpověz  • To se mi líbí
kozim: Annet to myslím dělala dálkově nebo tak nějak, mi psala, jak má krásnou mateřskou :dizzy_face: A já měla prd, takže denní student být nemohla :sunglasses:
20. lis 2009 ve 14:18  • Odpověz  • To se mi líbí
saji: já taky měla prd :wink: :frowning2:
20. lis 2009 ve 14:19  •  2 děti  • Odpověz  • To se mi líbí
katko: ty výpočty na ní se liší rok od roku....v roce 2010 bude zkrouhnutá a budou brát ženský o dost míň....kvůli rozpočtu a schodku....
20. lis 2009 ve 14:20  • Odpověz  • To se mi líbí
Např. tady: http://www.babyonline.cz/tehotenstvi/materska-dovolena/materska-dovolena-s-druhym-ditetem-aneb-na-co-ma-rodic-narok.html

Katuš, tak to ti nepovím přesně, protože nevím, z čeho ti budou MD vypočítávat. Ale podle mě podle posledního výdělku, tj. jako předtím, ale přesně ti to nepovím :wink: CHce to projet net :slight_smile:
Právě toto jsem se dozvěděla letos, takže mě to jen utvrdilo v tom, že chci dalšího prcka hned. Navíc mám místo v práci kdykoliv a po druhém dítěti, až budu končit mateřskou, tak můžu nastoupit přímo místo mé kolegyně - jde do důchodu

Saji, aha, já myslela, že je studentka :slight_smile:
20. lis 2009 ve 14:21  • Odpověz  • To se mi líbí
saji : jo to vím, ségra bude brát taky méně.
20. lis 2009 ve 14:21  •  2 děti  • Odpověz  • To se mi líbí
Tak teď jsem koukala do toho článku, co jsem tu hodila a jo, měla bys brát MD ve stejné výši :wink: Pokuď máš ale smlouvu na neurčito, jinak ne :wink:
20. lis 2009 ve 14:22  • Odpověz  • To se mi líbí
kozim: tak mne se to stejně netýká, kdybych čekala dítě tak mam stejne hned rodičák. , pokud bych nešla nejdříve do práce a pak na MD
20. lis 2009 ve 14:22  •  2 děti  • Odpověz  • To se mi líbí
Tak uřvánek teď tak krásně kecá :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: samý "dá dá dá tá tá tá...", se mu nějak zlepšila nálada, ale já bych raději, kdyby spal jako jeho ségra :wink: - no nemůže se mi splnit vše..

katko: já jsem ráda aspoň za ten rodičák, pro mě/nás každá kačka dobrá....v těhu s Maji jsem neměla nic a ještě si platila zdrávko.....si za to můžu sama, že moje a MM touha mít dítko byla silnější než jít do práce a dělat kariéru :pensive: ...takže v tomhle jsem zticha, i když ty 4 roky mě prudí, raději bych brala 3.......no jo, vidíš, ty s Kiki za chvíli spadneš na těch 3800, že? :frowning2: na to se u nás taky netěším....
20. lis 2009 ve 14:25  • Odpověz  • To se mi líbí
saji: ani mi nemluv, bojím se toho, je to o polovinu méne a snad se mi podaří uskromnit...proto bych radeji druhe planovala az budu nekde v praci at mam materskou
saji ale ty nemusis byt doma celé 4 roky ne? vsak maleho muzes dat do skolky a jit do prace ne?
20. lis 2009 ve 14:27  •  2 děti  • Odpověz  • To se mi líbí
kozim, aha tak to mě nenapadlo..... ono první prcek bude mít 3 roky 15.1. a termín porodu má 16.1. takže te´d s musí modlit nebo domluvit aby porodila o 2-3 dny dříve, aby to v poho stihla do 3 let prvního...
20. lis 2009 ve 14:27  • Odpověz  • To se mi líbí
katko: pokud mi ho do školky vezmou....bych ráda asi i něco dřív, ale uvidíme, co seženu a kdy...si nic neplánuju - raději....MM chce to třetí dítko :grinning:

katko: a ty plánuješ jít do práce dřív? Jak je to u vás se školkama?
20. lis 2009 ve 14:29  • Odpověz  • To se mi líbí
diblo: to stíhá podle mě - stejně musí zažádat o zrušení rodičáku a zažádat si o mateřskou a na mateřskou se chodí před porodem, takže myslím, že to má ťipťop........

Jako u nás by byla možnost brigády už teď a tak, ale nemá mi kdo hlídat děti...a já si chci s nima užít každou minutu, takže uvidíme, jak dlouho doma budu - to jsme s MM ještě neprobírali...třeba MM přidají a budeme za vodou - trocha naivity do pátečního dne :grinning:
20. lis 2009 ve 14:32  • Odpověz  • To se mi líbí
Jéé, já si všimla až teď těch mjaNČINÝCH TÝDNŮ - KRÁÁÁÁÁÁSNÝÝÝÝÝÝ............ :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:
A taky jak neumím psát.... :cry:
20. lis 2009 ve 14:34  • Odpověz  • To se mi líbí
Dibli, tak to neřeší. Na MD se přece nastupuje 14dní před TP, takže už vlastně bude na Mateřské :wink:

Jinak jsem našla zatím jen to, že MD se v případě smlouvy na dobu neurčitou vypočítává jako u prvního dítěte :wink:
Ještě hledám něco k tomu přestupu :wink:
20. lis 2009 ve 14:36  • Odpověz  • To se mi líbí
Jé holky už jsem našla odpověď i otázku... jsem si oddechla...

Dobrý den chci se zeptat mám pracovní smlouvu na dobu neurčitou nyní jsem na mateřské, která mi končí v srpnu 2010. Nyní jsem těhotná a očekavaná doba porodu je v červnu 2010. Budu mít na výběr jak dlouho chci bít doma ( 2, 3, 4 roky?). A kolik budu brát mateřskou až se to narodí? Předem děkuji

Odpověď
Na výběr mít budeš, protože ti trvá pracovní poměr. PPM se ti bude počítat ze stejného platu jako ta první, podle aktuálních pravidel. Teď je jenom otázka zda budeš moct volit i 2 letý RP - podle termínu porodu jsem koukala, že budeš celou PPM brát v roce 2010, tak pokud ještě něco zákonodárci nezmění, tak na dvoutetý RP bys musela mít cca 21000,-.
20. lis 2009 ve 14:37  • Odpověz  • To se mi líbí
Kozimurko už jsem to našla...
20. lis 2009 ve 14:39  • Odpověz  • To se mi líbí
Tak jsem Domiho právě uhoupala v lehátku a čekám, že se mi probudí treperenda...

Jsem si na kafe koupila nový hrneček a úplně ho milujuuuu - hrnek i kafe :grinning: venku svítí sluníčko, tak se těším ven....

dotaz: nedělali jste někdo z FIMO hmoty? Kámoška to doma má a chválí.....nikde ale nemůžu najít nějaký výrobky, co někdo z toho vytvořil.....pro představu...
20. lis 2009 ve 14:41  • Odpověz  • To se mi líbí
Dibli, fajn. Vím, že jsem to už s někým řešila a dokonce je tady na to i diskuze, kde už to maminky popisují. Takže pokuď nastoupí MD v době, kdy dítě ještě nedosáhlo 3let, tak prostě nárok má a ať se s nima vůbec nebaví. MD bude řešit se zaměstnavatelem a pak prostě jen zajde domluvit papíry na sociálku :wink: Oni po telefonu moc takové problémy řešit nechtějí, tak člověka rádi odbydou, ale když už si počkáš a sedneš jim do kanclu, řešit to prostě musí :wink:
20. lis 2009 ve 14:51  • Odpověz  • To se mi líbí
Saji, ne. Zatím se na takové tvoření jen chystám. Už jsem natrénovala obrázky na sklo - teď už by ani žirafa nebyla tak zubatá :sweat_smile: :grinning: A tak se chystám zatím na malbu na oděvy, ale to až po vánočním shonu :sweat_smile: Pak se vrhnu na další tvoření :slight_smile:
20. lis 2009 ve 14:52  • Odpověz  • To se mi líbí
Teď na to koukám na net. Já myslela, že to je něco jiného :sweat_smile: V Globu jsem se dívala, že tam je hmota, která se nemusí péct, ale tvrdne na vzduchu :wink:
20. lis 2009 ve 14:54  • Odpověz  • To se mi líbí
sajo mě tayk Verča v 6ti měsících nechtěla příkrmy, takže sem sice zkoušela, ale ne moc pravidelně a začal tak nějak kolem 7 měsíce. Když kojíš a neřve hlady, tak si myslím, že o nic nejde
20. lis 2009 v 18:00  • Odpověz  • To se mi líbí
Tak u nás krásný rodiiný odpoledne či spíše podvečer....takhle jsme společně už dlouho neblbli a nesmáli se - venku i doma...jsem nabitá energií jako nikdy..... :dizzy_face: děti spí a my si jdeme doužít večer s MM, koupili jsme si mňamku a k tomu pivinko svijánky :sweat_smile: :dizzy_face:

shehe: jenže on ten náš chlapák má skoro 10kg a cca 75 cm a já se bojím, že v mlíce už ty všechny potřebný živiny, vitamíny atd. nemá, že sice hlad nemá, ale výživově že mu to nestačí....jako v noci dostane v 11 a pak se budí okolo třetí a pak okolo šesté....někdy si to posune i třeba na pátou....kojo mi nevadí, protože pije cca 5 min. a pak se zase spí (většinou)....prostě bych ráda, aby vzal to jídlo na milost, ale díky za uklidnění, že časem na to taky dojde :wink:

Takže běžím, hezký večer a krásný víkend :dizzy_face: .....já si zuby nehty budu užívat MM než nám odjede do Německa :cry:
20. lis 2009 ve 20:31  • Odpověz  • To se mi líbí
sajo, já myslím, že výživově to taky stačí, já mám pocit, že sem se pak vyprdla na mrkev, ale zkusila sem kaši, ale teda to bylo až kolem toho 7 měsíce. prostě jíst nechtěla, tak co sem měla dělat. Ani dr to nijak nehrotila, nebyl to problém:slight_smile:)

Jinak jako z Verči mě odvezou. Ne jenom, že nehodlá usínat sama,ale za chvíli mi nedovolí jí ani vykoupat. Nechce do vany, protože nechce vodu na hlavu. Do vany jí dostanu na kačenky, nebo balonky. Ale jakmile pak pustím sprchu je řev. A dneska řvala na tolik, že se mi do tý vany poblila. To samý mi udělá, když jí nechám večer v postýlce chvíli ječet. Takže mě normálně terorizuje blitím, to je peklo
20. lis 2009 ve 20:49  • Odpověz  • To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek