• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Březnovky a březňátka 2008

1. března 2012 
diblo: není zač :grinning: ..taky přemýšlím o změně :sweat_smile:

hvězdi: není co obdivovat :sweat_smile: , kdo ví, jaká bude realizace :wink: plány nejsou hodny obdivu :slight_smile: ....MM, jak byl na služebce v Německu, tak se tam setkával se spoustou německých "kolegů" a spousta z nich mají doma děti takhle po sobě a většinou jich mají víc jak 3 - MM chce asi zapadnout :grinning:...ale oni tam mají o hodně jiný podmínky, třeba ženským tam firma platí 7mi-letou mateřskou......a drží jim místo v práci po celou dobu atd.....MM má choutky odjet do ciziny (kam ho zřejmě stejně do pár let vyšlou) a chce, abych se nechala zaměstnat u nich, jen v jiném oboru :grinning: ....blázen...klidně bych to brala, kdybych nebyla totál trotl na jazyky :cry:
30. lis 2009 ve 13:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
hvězdi: myslíš, že by druhý těhu bylo zase rizikový? Třeba by tentokrát bylo vše v pohodě.... :wink: ..tak to by pak asi u Vás bylo nej-období, až bude Bett ve školce, ne?
30. lis 2009 ve 13:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky, pište víc, jak se s prcky máte, co děláte, co prďolkové vyvádějí :grinning: - mě to zajímá :dizzy_face: ...ať tu nejsou jen moje monology, jak je u nás....

Já nechci, aby březnovky šly do "šrotu" :cry: :cry: :cry:
30. lis 2009 ve 13:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
My se jdeme dneska s MM zeptat na nový vchodový dveře, pán z vekry nám poslal cenovou nabídku na plast.dveře (asi po 3 měsících prošení se :stuck_out_tongue_closed_eyes: :rolling_eyes: ) a úplně to popletl :stuck_out_tongue_closed_eyes: , chtěli jsme jedno velký křídlo a pak takový to úzký - abych projela s kočárkem a nemusela otevírat dvě křídla jako teď...dvojbarevný jako máme okna - zevnitř bílý a zvenku hnědý...no, totál to zvrzal a ještě je konečná cena za plastový dveře 50 tisíc!!!!!! :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes: jako asi před půl rokem jsme měli za stejnou cenu nabídku na dřevěný.....jako tohle za platový dveře fakt nedáme!!! Hnus....
30. lis 2009 ve 13:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
Hvězdi, zavítáme v břznu 2010 :grinning:

Saji, teda ty máš čísla, to ti povím. :grinning:
30. lis 2009 ve 14:00  •  3 děti - čeká miminko, termín má v říjnu 2011  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojky, tak jsem si vás pěkně dočetla při kávičce, dítě spinká, linecké v troubě (už asi 7 pekáč :sweat_smile: :grinning:) a já mám chvilku voraz :slight_smile:

Saji: držím palečky ať vám to vše vyjde jak si plánujete :slight_smile: ty jo 4 děti, by mě omylo :grinning: ale zase mít baráček tak to je úplně něco jiného :slight_smile: já to beru tak, že máme 2+1 byt a je to tady těsné už jen pro nás tři :sweat_smile: :grinning:

Jinak co nového u nás? :grinning: no skoro nic, malá kecá čím dál více, včera jsem z ní zase měla záchvaty smíchu jak srandovně mluví :grinning: už umí počítat do desíti :sweat_smile: prostě vždycky když jdeme ze schodů tak je počítám nahlas: jeden, dva, tři...... no a už počítá sama :grinning: máme jen 9 schodů, ale dneska už řekla i deset :grinning:
A to co nám udělala teď dvě poslední noci nechápu :sweat_smile: , spíme s MM na letišti a malá v postýlce, kde má už asi 3 měsíce vyndané šprušle, a teď poslední dvě noci, se sama bez našeho vědomí vyplížila z postýlky a lehla si mezi nás :confused: jako tohle mi fakt v životě neudělala, za celou dobu co je na světě s námi spala v postely 2x!!!! no a teď tohle, tak fakt nevím co jí to napadllo, alle kdyby jste viděli ten šok :sweat_smile: :grinning: se otočím a tam malá si chrupká přikrytá mojí dekou na mém polštáři a dudlíček v puse a Mikyho v ruce :sweat_smile: :grinning: jako šok!!!! Ä dvě noci za sebou, nevím jak to, že ji ani já ani MM neslyšíme, ale dnes v noci budu jen bdít a čekat :sweat_smile: :grinning:
30. lis 2009 ve 14:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak jsem se konečně dostala na chvíli na net - ale opravdu jen na chvilku, protože jdu krmit dravce :sweat_smile:

Dnešní den kalamita. Terka včera pořád řvala a šla s řevem i spát a do postýlky :frowning2: V 1 ráno zase pláč, tak jsem měla strach, jestli na ni toho v tu neděli nebylo moc - bazén, pouť... a nemá teplotku. Nic jí nebylo, akorát, jak mě viděla, tak "Mami, hopa!" a do postele nechce, do postýlky taky ne, v obýváku řev, že chce za babi a dědou. Dali jsme ji do postýlky, tam tak čtvrt hoďky řvala, tak jsem pro ni šla a šly jsme čumět na Krtečka :confounded: Chtělo se jí spát, pořád lehala na polštář, ale jakmile to vypadalo slibně, sedla si. Ve 3.30 už zahlásila, že jde pinkat s panenkou a králíkem v ruce, ale zase si to s řevem rozmyslela, odpadla kolem 5 a v 6:25 už byla zase vzhůru - venku šílený vítr, takže spaní s ní na gauči při tom vichru síla. Ráno jsem byla, jak by mě naklepali. Tereza protivná až hrůza. Naštěstí mi během vaření volal MM, že už jede domů a Terku pohlídá. Najedli jsme se, šel jí uspat a já šla dělat vánoční úklid (mám hotovou koupelnu, obývák a kuchyň, pokojíček je taky hotov, tak už jen ložnici, mám zabalené dárky a zítra děláme těsta). Tereza se vzbudila, když jí chtěl MM přehodit do postele, tak ji naložil do auta, aby tam usla. Zoufalství šílené. Teď mi tady skáče po klíně a dělá ksichty :sweat_smile:
30. lis 2009 v 18:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
kozim: a co ji je? Ma "svuj" den? Betula je taky protivna. Ted se sklidnila u vecernicku :unamused: Ale taky "mami pojd sem", "mami hopii", ale u nas to je spise vztek :angry:
Ja jsem dnes vygruntovala kuchyn. A staci mi to...Zitra se vrhnu na pokojicky.

kozin: Ty uz peces? Ja musim asi uz taky zacit..Nechce se mi do toho... :sunglasses:

Saji: presne. Ja to nechci riskovat a radeji pockame, az Bet bude chodit do skolky. Myslim,ze zase to bude rizikac. Je tose mnou komplikovane. Nikdo nevi co mi je ...Me nic neni , ale jakmile me telo dostane zatez, tak se dejou divy... :confounded:
30. lis 2009 v 19:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
Hvezdi, tak to já nevím. Asi zuby, protože si občas sama řekne "oubky namažeme..." Tak snad opravdu jen ty pitomé trojky. Nahoře jsou už venku, ale dole jen prosvítají. Navíc včera měla hodně akční den, tak ho možná i prožívala. Já bych k ní normálně nešla, když plakala. Občas se stává, že má blbé sny, pofňuká a spí dál, ale měla jsem strach, že když jsme byli na tom bazénu a pak na Hukvaldech na pouti - dost tam foukalo, jestli nemá teplotu nebo rýmu, ale nic jí není... :frowning2: Jinak je to celý den, jak píšeš "Mami, tati, poď sem" Mamí hopá! Jsem fakt už zničená a padám na hubu :frowning2: Ale ten Vánoční úklid jsem dneska musela udělat. Zítra děláme těsta, pak jedeme pro stromek a ozdoby na něj (doteď jsme si je nebyli schopni pořídit a domluvili jsme se na modrostříbrném :slight_smile: ), ve čtvrtek jdu do Mateřského centra, v pátek pečeme, v sobotu jdeme na Mikuláše a v neděli budeme zdobit a lepit cukroví a pak chci trošku vyzdobit okna a budu postupně zdobit perníky až do Vánoc a mezitím ještě oslava narozek :slight_smile:
30. lis 2009 v 19:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
kozim: tak asi fakt zoubky...Ted jsem ji zlechtala, abych seji podivala do pusy a 1 se tlaci...Uz aby vylezl nebo budu sediva... :sweat_smile:

Me ten vichr pripravi o nervy....To je fakt sila. V krbu to fici,jak se opre vitr,tak se nam trepe barak a mam pocit,ze se nam za chvili otevrou okna :sweat_smile: To jsem jeste nezazila...
30. lis 2009 v 19:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
Budu to brat asi na preskacku, jak si vzpomenu.
Kozim: jsem si precetla tvuj prispevek a uplne jsem se lekla, ze uz jsou Vanoce - jak pises o uklidu, zabalenych darcich :grinning: Jinak kuchynku mame tuhle: http://www.babydracek.com/zbozi/2889-smoby-elektronicke-kuchynske-studio-tefal (nechtelo se mi to psat do IP, tak jsem to rovnou dala sem)

Hvezdi: uplne te chapu. Ja mela taky rizikove a krome toho jeste ted nemam vsechny zdravotni pozustatky z tehu vylecene, takze vim, o cem mluvis.

Saja: my ted v rodine taky resime okna od Vekry a fakt se divim - tu cenovou nabidku delaji nekde i na pockani. Jo a ted maji slevu 30 % a jeste dostanes los, na ktery muzes vyhrat bud domaci pekarnu nebo gril a nebo kavovar. Tak s tim na toho pana vyrukujte.
30. lis 2009 v 19:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
Del, jj, jasně, já to psala do IP, kdybys tady už náhodou nedošla :wink: Tak tu máme taky, takže z ní asi porodím při sestavovaní ježky proti srsti :sweat_smile: :grinning: Jinak už jsem psala, musím úklid a dárky udělat teď, pak už se nezastavím a dárky proto, že je hodláme rozvést teď - protože mezi svátky MM dělá a já už mám plné zuby toho, abychom v době, kterou můžeme mít konečně jako rodina pro sebe, strávili tím, že objíždíme rodinu MM, aby si Terka vyzvedla dárky. Nehledě na to, že se tady někteří neukázali rok a půl a bydlí půl hoďky od nás... :-/ Takže jsme si chtěli pak udělat klidné svátky bez stresů :wink:
30. lis 2009 v 19:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
Saja: jeste vtipna historka - byla jsem s Kackou dneska v knihovne a ona tam pobihala a jedla loupak, najednou mi zmizela, tak prochazim ty regaly a ona o regal vedle. Meli tam knizku a na tom hrbetu byla kacenka a Kaca jezdila tim loupakem po tom hrbetu a rikala: Mnamy, Kac, Kac, dej mnamy - preklad "dej si jidlo, Kacenko" a kdyz jsem ji rekla, ze pujdeme vedle, tak pry NE. Takze jsem sla pryc a ona tam byla tak dlouho nez ho snedla a pak prisla a rika: Dej mnam, Kac, Kac nema. Mnamy neni. :grinning:
30. lis 2009 v 19:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
Kozim: aha, tak to chapu :slight_smile: Jako ta kuchynka je pekna, ale zapasovat to do sebe a polepit samolepkama trva. Takze doporucuju sestavit predem a pod stromecek dat sestavenou. :slight_smile:
30. lis 2009 v 19:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
Saji já to od tebe četla,ale zapoměla jsem hned reagovat...
30. lis 2009 ve 20:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
del: tenhle pán, co jim to zaměřuje a dělá smlouvy a tak je asi exot :grinning: U oken taky furt na něco zapomínal (síťky,...) a doopravoval to, aby to sedělo...dveře máme zaměřený už s těma oknama, ale dohromady jsme to nechtěli....a asi 5x jsme mu vysvětlovali, jak to chceme a on nám to už 2x poslal blbě :pensive: , poprvé proto, že se mu to nelíbí, že by to prý jinak vypadalo líp :rolling_eyes: , řekne, zítra pošlu a čekáme třeba týden, než se vůbec ozve nebo tam musí MM volat...fakt síla...poslali nám fakturu na doplacení oken a byla tam položka navíc za likvidaci oken, tak řekl, že hned pošle opravenou a dodnes nepřišla - okna nám dělali 26.-27.10.....MM už je docela nas.anej a chceme to zkusit jinam, ale dneska v plastomu měli plno.....take asi zítra zkusíme, aby nám vyplivly předběžnou cenu.....

Dnes jsem koupila Maji ještě jedny zimní boty od essi :sweat_smile: (vel.22) , ty co máme má trošku větší (vel.23) a je v tom jak kocour v botách :grinning: a na zimu se určo budou hodit dvoje (tedy, pokud nějaká zima bude :wink: ), byly v akci za 390 Kč - krásný, sice do modra a béžova, ale to mi neva :dizzy_face: k riflím jsou krásný :slight_smile: .....jako líbili se mi tam ještě jedny bordo, ale ty teda v akci nebyly a stály 950 Kč :stuck_out_tongue_closed_eyes: , takže jsem hrozná šetřivá matka :pensive: :sweat_smile:

Já chtěla kuchyňku odsunout až na dýl a ona teď se mnou furt vaří, míchá a tak...tak nad ní zase uvažuju k narozkám, tak prosím, po Vánocích piště reference :wink:...tahle od del se mi zrovna líbila :dizzy_face:

Jako vánoční úklid u nás nehrozí, uklízím průběžně a když mě to chytne :wink: , navíc u nás se to tu zabordelí hned :grinning: Např. moji a MM skříň mám uklizenou z minulého týdne a MM má k těm komínkům respekt, že mu oblečení musím vyndávat :grinning: , protože on by to prý rozhodil a nedal už dohromady :grinning: :grinning: :grinning: takže mám jakoby 3 děti :grinning:..ale MM respekt opadne a já pak budu zírat :grinning: ...takže před Vánocema hodlám dělat jen to, co normálně + péct cukroví asi 14 dní předem, protože jinak by do Vánoce možná nebylo :grinning: takže nejen o Vánocích, ale i před Vánocemi klídek pohoda......... :dizzy_face:
Tak taky neblázněte :dizzy_face: však v bordelu nežijete, ne? :wink: :slight_smile:
30. lis 2009 ve 21:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
del: a ten loupák nakonec teda snědla Kačka nebo kačka? :grinning: :grinning: :grinning:
30. lis 2009 ve 21:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jo a dnes jsme byli v hračkárně, Maji se byla podívat, o co napíše Ježíškovi....a měli tam tučňáka, takovýho reálnýho, ale úplně super teda nebyl a ona jen zvolala "Emil" a šla dál...takže jako dárek padá :wink: Ježíšek ušetří :grinning: - nadchl ji spíš řehtající se plyšový kůň, prý jí ho "jejža" (tak říká Ježíškovi) třeba donese..... :wink: Dneska Ježíšek objednal a zaplatil dárky pro naše děti i neteře - i za dědu atd. skoro za 4tisíce :stuck_out_tongue_closed_eyes: :grinning:
30. lis 2009 ve 21:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
Saji, tak já to budu taky do Vánoc ještě xkrát uklízet, ale vydrhla jsem koupelnu, vystříkala Savem, vyklidila skříňku v obýváku a umyla sklo a vyčistila regály v kuchyni. Utírat prach, vysávat a vytírat budu ještě 100x než budou Vánoce :wink:

Del, no, jako my to právě už taky chceme sestavené, ať pak Terka nečeká, než to dáme dohromady :wink: Ať už ji prostě najde hotovou. Přehodíme přes ní papír a dáme mašli :grinning:
30. lis 2009 ve 21:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj Holky

kozim: téda co ta Terďa provádí mamince :slight_smile:? takový andílek..........ale i děti mají své dny :slight_smile:
Musím říct,že do kuchyňky ses trefila dobře, Terka si v herně furt tam hrála,takže snad jí to bude bavit i pak doma, asi bude kuchtička po tobě.

Já prdím na Vánoční uklid, skříně mam uklizené, nebot mame nové vestavěné,tak jsem to tam poukládala, jen umyju okna a napeču pár cukroví.

včera mi mamka říkala,že bude mít asi pro nás vánoční živý stromeček, tak se těším to bude po několika letech , její přítel jezdí kamionem a zrovna teď je vozí.

Já už mám všechny dárky - teda krom kalendářů - stačí vytisknout, a taky už i zabalené.

del: :grinning: ta Kačka je teda číslo
30. lis 2009 ve 22:05  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
saji Maji má tak malou nožku ? my máme zimní boty 24,ale je fakt že ma punčocháče a jeste ponožky aby jí to nepadalo,ale 23 měla naknap.
ale mamka jí koupila papuče 23 a ty ma dost velké,tak to musela jít vyměnit, tak fakt nevím podle čeho se orientovat.
30. lis 2009 ve 22:07  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
tak nic snaha se připojit do diskuze byla :sweat_smile:
1. pro 2009 v 00:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
kozinko Verča počítat neumí a to jí každej den počítám taky do desíti (odměrky sunaru):slight_smile:))) říká jen tři, pět, sedm:slight_smile:))) Krásně už dává tvary do správnejch dírek, kecá taky dost, ale slovní zásobu myslím moc velkou nemá. Když je něco dvakrát nebo víckrát, říká tomu další:slight_smile:)) Takže řeknu hvězda a ona řekne že vidí další:slight_smile: Dělá mi to i na měsíc, tak nechápu kde vidí druhej:slight_smile:) Venku už hodně ujde a i hodně rozumí, u nás ted funguje, že na ní já dělám prosím prosím a když to nepomůže, řeknu, že budu plakat a normálně moje vydírání zatím zabralo.-))) Stále máme dudel, ale na pořádání ho vyndá, myslím, že snad se ho už brzo zbaví. Občas pronese, že je dudu ble, ale stejně když jí něco rozčílí, tak ho chce, ale za 5 minut mi ho na pořádání dá:slight_smile:) Máme problém s koupáním, řve jak tur, nechce vůbec do vany a když se meje hlava, otřásá se barák. S jídlem taky zlobí, momentálně bojkotuje maso (ovšem tofu jí chutná:slight_smile:)) a nejí téměř vůbec čerstvou zeleninu a ovoce. Jen banány. Na nočník ani náhodou, zatím do něj nikdy nic nevytvořila:slight_smile:tak je to u nás:slight_smile:
1. pro 2009 v 07:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
Kozi, promiň, včera jsem byla hotová, tak jsem ani nedočítala :wink: Hele, my umíme jen do čtyř občas do pěti, tak to se musíme polepšit :wink: Ať mají pak holky o čem kecat :grinning: Týnka je prostě zlatíčko chytrá :wink:
Tak Terka nám do postele neleze, ona mě z ní tahá. Párkrát jsem jí ještě chtěla ukecat na spaní, ale neprošlo :unamused: :slight_smile: Takže jen příjde, zaťuká mi na ruku a řekne mamí, dám jí do postele a ona jen řekne "deme mamí" a musíme jít do obýváku :sweat_smile:

Katuš, jj, právě díky té herny a pak ještě když jsme byli u Dibly, tak mi bylo jasné, co jí na Vánoce koupit :slight_smile: Tak snad bude kuchyňka takto obsazována i doma :slight_smile:

Dnes už je lépe, fakt asi neměla svůj den a trápily jí ty zoubky. Včera už šla spát normálně a spinkala do 7mi, vzbudila se normálně a se skvělou náladou a už tady lítá s golfkama a háže psovi teniskák :grinning:
1. pro 2009 v 07:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
sajo neboj u nás vánoční úklid nehrozí a nikdy nebude, ctím svátky klidu :slight_smile:
1. pro 2009 v 08:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
Shehe, v klidu - nedávno byla u mě kámoška a říkala, že nočník u nich vůbec a malá si najednou začla říkat až na záchod :wink:
1. pro 2009 v 08:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
Saja: loupak snedla Kacka :grinning:

Ja teda na nejaky vanocni uklid kaslu, uklizim cely rok, tak mi prijde zbytecne delat nejaky extra uklid :slight_smile: Cukrovi taky nepecu - jedine co delam je vanocni vyzdoba - truhliky, okna, venec, svicny. To me bavi.

Shehe: bud v klidu. U nas nocnik taky ne. Dudlika taky nosi - teda pres den ho odevzda a ma ho jen, kdyz je hysterak nebo kdyz jde spat. Myti hlavy taky nesnasi. Zeleninu ji jen varenou. Jako ja bych to nijak nehrotila. Ja mela dudlika skoro do tri let a zuby mam krasne rovny. Myslim, ze jednou na zachod chodit budou, dudlika odlozi a hlavu si snad casem umyji sami :grinning: A kecy typu: Ty mas jeste dudlicka? No, teda fuj, to jsi ostuda. a nebo Uz chodis na nocnicek? Ne? No, to by jsi asi mela. Me nechavaji celkem v klidu. V kazde etape je neco. Do nedavna se me vsichni ptali Kojis jeste? A kolik pribira? A uz chodi? :grinning: :grinning: :grinning: Jsou to proste takove ty recnicke otazky. Maji pocit, ze na neco se ptat musi.
1. pro 2009 v 09:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jo, a pocitat taky neumi. Ale ja ji to teda ani neucim. Minule jsem nekde cetla, ze pozadavky k zapisu do 1. tridy jsou: rozeznat zakladni barvy, tvary, obout se, obliknout. Takze to mame jeste 5 let casu to vypilovat. A pak by se taky mohla v te skole nudit. :grinning: :grinning: :grinning: Ja myslim, ze Kacky predsevzeti do noveho roku budou: zbavit se plen, dudliku a kocar dat na pudu :grinning: :grinning: :grinning:
1. pro 2009 v 09:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
Del: presne tu samou kuchynku chcemkoupit Bet k narozkam, tak pak budu cekat Tve reference :wink: A konecne jsem od Tebe po 1x slysela originalni predsevzeti :grinning: :grinning: :grinning:
my taky neumime pocitat... :slight_smile: Nekdy i ja neumim... :grinning: Holt trpim mamademenci v pokrocilem stavu.... :grinning:

S nocnikem to je u nas zajmave. Ja se zeptam chces eee a Bet treba rekne jo,a nekdyhned ze ne,ze chce plinu, nekdy sama jde a rve eeee. Vcera se zase vykakala a mela z toho trauma. Rvala mami eeee a uzikala pryc a byla takova vystresovana...Tak nevim co to ma byt :unamused:

Ted ji chytli na polaku pohadky....U ceskych vydrzi jen na znelku vcernicku a ja si pustila TV k uklizeni a ona mi to prepla na pohadky. A ani u toho nedycha :grinning:
1. pro 2009 v 09:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
Teda koukám jak nám to uteklo a děti rostou.....toto letí..... :slight_smile:
1. pro 2009 v 10:13  •  2 děti - čeká miminko, termín má v dubnu 2010  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek