• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Březnovky a březňátka 2008

1. března 2012 
shehe: no ahoooj, konečně nějaké novinky o Verunce :dizzy_face: Takhle by jste se měla rozepsat každá ať víme co je new :slight_smile:

S tím počítáním jí to fakt neučím, to že když jdme ze schodů říkám: jedna, dva, tři.... nikdy mi nedošlo že by se to tak rychle naučila, já ji vlastně takhle neučím skoro nic, co jsem učila tak to byly zvířátka, a části těla... jinak jí nechávám volný průběh a co si pamatuje to si pamatuju a pamatuje si fakt dost :sweat_smile: :grinning:

Jinak dneska jsem nad ní vyhrála, chtěla mi v půl třetí ráno vlézt zase do pelíšku, tak jsem ji pozorovala, ,první zakňučela, sedla si v postýlce, pak si vzala Mikyho, dudlík a slezla z postýlky, postavila se k mojí hlavě a koukala jestli spím, tak stála asi minutu, až jsem z ní v té tmě měla strach, vypadala jak náměsíčná :sweat_smile:
a pak se odebrala směr moje a MM nohy, a drala se nahoru na letiště, v tom sem se jí zeptala co jako dělá a jestli nechce do své postele, tak mi řekla, že se chce mojat, tak jsem ji asi na dvě minutku pomojala a s křikem dala do její postýlky, kde za dvě minutky usla znovu a spala až do rána... takže docela to šlo :slight_smile: uvidíme co bude dnes v noci :sweat_smile:
1. pro 2009 v 10:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
kozin: promiň, já zapomněla reagovat, jsem koukala postupně nahoru, abych na něco nezapomněla a pak mě odvolal MM :zipper_mouth: :pensive: :cry: ......však víš, že jste naši oblíbenci :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:
Týnka je neskutečně krásná a šikovná - to bude jednou vražedná kombinace :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: a počítat do 10, to teda klobouk dolů....Maji umí jen do tří a umí spočítat ruce, nohy...jako že má 2 nohy, dvě ruce...ukáže první, druhá...a pak ukazuje, že má brácha taky, máma taky, táta taky,......a pak že máme všichni hlavu, bradu, že táta má brýle a máma, Maji a brácha neee........ale má dost omezenou slovní zásobu, ale s tím, jak mluví mě někdy bolí hlava už teď :grinning: Takže jako Týnka počítám bude mluvit tak za půl roku :grinning: :grinning: :grinning: ale perfekně se s ní domluvím, tatínek občas žádá moji pomoc, abych mu přeložila, co dcera chce :grinning: Schody s ní taky počítám, zvířátka počítám a ona ukazuje, ale říkám já :dizzy_face: Takže jsme jako její mluvčí :dizzy_face:
Týnka je fakt šikula :dizzy_face: ....a s tou postelí - holt asi měla potřebu se přitulit a v postýlce jí byla třeba zima :sweat_smile: :grinning: , přišla na dnešek zase???? je to liška mazaná :grinning: :grinning: :grinning: Maji vyndaný šprušle nemá, stačí, že se mi na moji půlku postele dere MM, k ránu Domi,...bych se tam pak ani nevešla :grinning:
1. pro 2009 v 11:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
kozin: jsem psala tobě dřív než jsem dočetla :sweat_smile: takže si jí dnes načapala :grinning: Mojat je jako tulit se???? Mojat neznám :wink:

del: s předsevzetíma se budem asi opičit :grinning: ale asi to budeme muset to samý zvládnout i s bráchou, když Maji chce vše TAKY jako brácha :wink:, takže u nás to bude asi ještě zajímavý....

Domi má dneska extra prudivou.....a budí se v noci furt stejně, je jak hodinky :pensive:

Nočník je u nás tabu - ví, co se tam dělá, co se dělá do záchoda a kdo tam co dělá, ale tím to končí...a vlasy si teda kvůli tomu nervu, zatím mě to nechává totál v pohodě........dudana chce občas i přes den - dřív ho sama odložila, teď ne a nutí dudana i bráchovi...... přikládám to zubům - přijde mi, že jí polezou stoličky - no měly by, nemůže zůstat u 7 zubů, že :sweat_smile: :grinning: .........mluví ve srovnání s vašima prckama dost málo, třeba Domi nebo Domísek ještě nikdy neřekla, je jak já, když mám mluvit anglicky a tak, když nevím slovíčko - mlčím a potutelně se směju :grinning: ..koupání už není se řevem jen proto, že se před ní koupe brácha a já jí pak opakuju, že brácha taky neřval - zabírá to, ale ve vaně stojí, žádné hraní či sedání si se nakoná od tý blbý reakce na očko.......vlasy ale dál myjeme se řevem, vše chce taky jako máma, táta a brácha, jediné výjimky jsou mytí hlavy a odsávání nosu :grinning: v tom má jasno :wink:
1. pro 2009 v 11:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jo a tvary umí krásně dávat už dlouho, jak na té vkládačce od F-P tak i na mluvícím hrnci a dává je tam i jak já říkám - jako že je rozlišuje, u toho začínáme i barvy - jako že říkám "dej tam červené kolečko",...

del: hele, tady jsou tyhle požadavky už do školky :sweat_smile: a do školy musí mít už základy čtení :angry: .....švagrová byla na 1. třídu děsně naštvaná i na úču, jedou hrozně rychle a spoustu toho se mají naučit doma, jako že jim úča nic nevysvětlí a musí to udělat rodiče doma :rolling_eyes: ....to jako nechápu, MM se už žhaví teď, jak tam bude chodit pravidelně řvát, že takhle neeeee :sweat_smile: :grinning:
1. pro 2009 v 11:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
r123: ahoj!!! Ty už ses tady dlooooouho neukázala :wink: Koukám, že čekáte třetího človíčka - moc gratuluji! Jak jinak je, co děti? Povídej, přeháněj! :wink: :grinning:
1. pro 2009 v 11:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
Kozin, někteří se o dětech moc rozepisovat nemohou, jsou pak kamenováni :wink: :grinning:
1. pro 2009 v 11:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
Saji: my máme taky histeráky u odsávání nosu, to je prostě pro ni utrpení největší, si myslí že ji asi zabijeme nebo já nevím co...:sweat_smile: :pensive: Proto fuká do kapesníku :grinning: jí vždycky řeknu bude vysavač a nebo fukat, ona vykulí oči a řekne fukat mami :grinning: ale nemůže říct, že ji nutím smrkat že jo, vybere si sama :grinning:

nočník u nás v klidu, teda přímo noční už přestává být sranda... 9 z 10-ti připádů chce čůrat na záchodě :sweat_smile: :grinning: a žádné ty desky pro malé, ona si sedne na velkou chytne se boků desky aniž bych ji držela a ještě se houpe :sweat_smile: :grinning: takže fakt zbytečnost kupovat ty dětské desky :grinning:
1. pro 2009 ve 12:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
KOzi ahoj.děkuju!no není nějak čas!ze školky do školky doma atd..pořád něco.no jo do třetice všeho dobrého a zlého :grinning: děti rostou.zlobí-někdy jsou jako andílci-jindy bych je nejraději někam zavřela :stuck_out_tongue_closed_eyes: !malej už je chlapák-řekne mi že sem hluchá :angry: atd...!no a malá je čert k pohledání!běhá skáče hopsá dovádí pořád někam leze atd...
1. pro 2009 ve 12:17  •  2 děti - čeká miminko, termín má v dubnu 2010  • Odpověz  •  To se mi líbí
Kozin: Maji měla rýmu podruhé v životě asi před 14 dny a to jen asi od zubů - takovou tu tekutou, odsávali jsme jednou (takže v životě Maji asi potřetí :wink: ), spouštěla se jí jen trochu a nepravidelně....Domi taktéž od zubů, tomu jsme odsávali jednou....zatím nám tu jinak odsávačka leží ladem, ale ťukťukťuk, aby to tak bylo dál.....

kozim: kameny tu nikdo určo házet nebude - tak nepruď :wink: :rolling_eyes:, tetka :grinning:

Právě pošťačka donesla Domískovi novej náááádhernej proužkatej svetřík s kapucou (i s tyrkys pruhy :dizzy_face: - jak jinak, aby jste se nemuseli ptát, jakej je :grinning: ) - jsem neodolala :dizzy_face: - Maji to komentovala, že to je pro "baji" a pak koukala smutně do toho pytlíčku, zda tam není ještě něco pro ní - nebylo :pensive: :sweat_smile: - jak říkám, jsme hrozná matka :grinning:
1. pro 2009 ve 12:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
r123: zase máš super, že se spolu určitě zabaví a fajn, že máš malého ve školce :slight_smile: Alespoň si na chvilku spočneš od jednoho dítka :slight_smile: S těma dětma je to těžké, když pochytají rozumy ve školce, co? :grinning: Máš krásné dětičky, koukala jsem ti do albíčka :slight_smile: Necháváte si říct, co čekáte?
1. pro 2009 ve 12:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
Saji, však mě znáš :wink: :grinning: Musím si rýpnout :grinning:
Hoď Domíska v novém oblečku na FCB, ráda kouknu :wink: Teď budeš muset něco koupit i Maji :grinning: Ať jí to není líto :wink: Terka taky letí ke každému balíčku, protože ví, že je pro ní :grinning:
1. pro 2009 ve 12:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
saji: jo jo mojat, pomojinkat, mojinkovat, dělat moja moja :grinning: to je skoro to samé jako tulit se :slight_smile: :dizzy_face:

hele a dudlík už prdím, má svůj dudlík jeden už dlouho, teď jsem zjistila, že ho má nakousnutý :sweat_smile: jsem jí řekla že je rozbitý, jestlil si ho nechce hodit do koše.. haha ha :grinning: tak se na mě podívvala a řekla: mami neci do koše ne :grinning: a uklidila si ho do postýlky... a chci to udělat tak jak někdo psal, že ho dá čertovi :slight_smile: tak to zkusíme, uvidíme :slight_smile:
1. pro 2009 ve 12:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Ahoj holky,
tak u nás dudlík čertovi asi neprojde, to by bylo řevu :sweat_smile: . Malá ho má jen na spaní, ale na to spaní je na něm totál závislá :unamused: , dokonce i Elmo, kterej s ní spí v postýlce musí mít dudu, má takovou hezky rozevřenou tlamičku, že mu tam akorát pasuje :grinning:
Už jsme malou konečně přendali do vlastního pokojíčku (respektive jsme si dodělali ložnici a odstěhovali se od malé :wink: ), takže od pátku spí sama. zatím je to pohoda, někdy k ní nejdu celou noc, někdy jednou. Akorát tu první noc jsem z toho byla nějaká vystresovaná, že jsem skoro celou noc nespala, vzalo mě to odloučení víc, než jsem čekala :sweat_smile: , ale te´d už zase spím jako dudek :grinning:

No a teď už vůbec nevím, na co jsem chtěla reagovat, tak možná zase za chvilku, holt těhudemence spojená s mamademencí, to je teda kombinace :stuck_out_tongue_closed_eyes: :grinning:
1. pro 2009 ve 12:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jak vas tady ctu,tak jsem opravdu rada,ze Bet je bezdudlikovec....Ted jsem rada, ale jak byla mala co bych dala za to, at si vezme ten dudel... :unamused:

kozim: pis, pis, pis, pis..... :wink:
1. pro 2009 ve 12:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
hvězdi: ono na tu noc to neva, si myslím, sama na to přijde, tak jak to tu už psali holky tak všechny děti:
-budou bez dudlíku
-bez plen, zajdou si samy na záchod
-budou umět mluvit, počítat, kreslit
-budou se umět oblíkat i svlíkat a nevím co ještě :grinning:
ale každé holt má jiný způsob vývoje a závislost na něčem jiném :slight_smile:
1. pro 2009 ve 13:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
kozin: mojat fakt neznám :grinning:

Maji uložena do postýlky - né spát, ale číst :grinning: máme malou čtenářku :dizzy_face: a ježíšek pro ni ještě nemá ani jednu novou knížku, se musí teda brzy pochlapit :grinning: Domi mi okupuje klín a povídá, je najedenej brokolice, ale na spánek ani na čtení teda nevypadá.... :grinning:

vlni: vím, o čem mluvíš, počkej, bude hůř :grinning: double demence :grinning: ...to odloučení, to jsou hormony :wink: ...u mě řádí furt, zejména večer, když jsou děti v postýlkách a mně se už po nich stýská :grinning: teď to teda mnou cloumá míň, když Domí řádí celé noce :pensive: :grinning: ...a Elmo s dudanem - :grinning: :grinning: :grinning:

hvězdi: Bett měla prso, co? :slight_smile: Domi je taky závislák :sweat_smile: :grinning: , MM si dělá srandu, prý mu závidí a nemyslí mlíko :grinning:...

K nám mikuláš ani čert nedorazí...jen jim nechá balíček za oknem se vzkazem, ať se za rok těší :grinning:
1. pro 2009 ve 13:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
tak to my řešíme Mikuláše Mateřským centrem, už máme lístek koupený a 5. 12. v 16:00 tam přijde Mikuláš s čertem i andílkem :slight_smile: :dizzy_face: balíčky popsanné odevzdáme při vstupu a Mikulášek je pak rozdá :slight_smile: :dizzy_face: se těším!! Malá už jednou letos Mikuláše měla na tom natáčení Jste to co jíte a to se čertovi smála :sweat_smile: :grinning: takže se nebojím, že by měl být histerák a halvně bude tam spousta jiných dětí a to jí myslím bude zajímat více :grinning: no však budem mít fota tak pak hodím :slight_smile:
1. pro 2009 ve 13:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
já jsem teď paf z toho, jak je už Domi velikej, že není ležák, že si za chvíli sám sedne, poleze, bude chodit - ani nemrknu...strašně mooooc to letíííííííí - mi je z toho nějak smutno :cry: jsem cvok, vím....

katko: jj, Maji má asi malou nohu - nosí podzimní ve vel. 21...ale ona má 11 kg a 87 cm, takže asi proti jiným prcek :wink: ....s Domim jsou jen o kilo a 10 cm :grinning:
1. pro 2009 ve 13:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
kozin: my tu MC nemáme :cry:
1. pro 2009 ve 13:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
saji: u ni prso =dudel, jen sem ho vytahla byl hysterak...A s tou zavisit mi to taky rikal MM :grinning: :grinning: :grinning: chlapi no... :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:

kozin: jasnacka....nemuze byt vsechno hned...To bychomn se na materske nudili :grinning: :grinning: :grinning:
1. pro 2009 ve 13:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
saja: posledni veta je fakt vtipna - to s tim Mikulasem :grinning: U nas se taky nadelovat nebude - dostala s predstihem od nasich plno cokolad, takze je jim ja a MM :slight_smile:

Kdyz by jste mely nejake tipy na knizky, tak hodte - taky chci nejake poridit a nevim. Diky.

Kozin: souhlas - myslim, ze kazde dite je proste jine. Ja to nemyslela nijak spatne s tim pocitanim. Mam treba kamaradku, co ma stejne stareho kluka a ten uz umi abecedu - a to jako fakt nekecam - je teda fakt, ze on uz mluvi ve vetach asi od leta a zpiva pisnicky. Tynka je hodne sikovna - myslim s mluvenim, smrkanim, pocitanim....

Kozim: nevim, co to je zase za reci. Proc rypat? Kazdy prece muze rict svuj nazor, ne?
:wink:

Saja: nocnik u nas to same - vi, co se tam dela, vsechny zvirata tam nosi, posadi je a rika: EE, EE, mas? Pak je zvedne, udela mala a odnese. Kdyz jdeme na zachod my, tak to taky komentuje. Kdyz se pokadi, tak nahlasi: EE, mam EE, ci cista holka - preklad: pokadila jsem se, chci cistou plinu (Holka podle toho obrazku holcicky, co chyta motyla na Pampers :slight_smile: ) Ale na nocnik ji nedostanu, to rve NE a utika pryc.
1. pro 2009 ve 13:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
kozim: tak my jdeme na Mikulase na namesti - bude tam nejaky program pro deti :slight_smile:
1. pro 2009 ve 13:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj, jen zdravím, jsme všichni nemocní, síla... potřebuju uklízet, péct apod. nevím jestli to do vánoc stihnu.
Leni: taky chvi svátky klidu a proto musím mít uklizené :slight_smile: jinak bych byla nervní. Chci vyleštit barák a pak děcka založit alba, mám vyvolaných 10cm fotek :confused: :sweat_smile: Mějte se krásně, zase dorazím
1. pro 2009 ve 13:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
Del, na jaký náměstí...:o)))
1. pro 2009 ve 13:32  •  3 děti - čeká miminko, termín má v říjnu 2011  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jéé, tak to musím kouknout, zda tady něco někde taky nebude, ale pochybuju....tady se dělá vše pro motorkáře atd., ale pro děti nééé....

del: Maji miluje tyhle knížky - kdysi jsem dávala odkaz
http://www.beletrie.eu/knihy-deti/knihy-nejmensi/prvni-slova-na-venkove.html
http://www.beletrie.eu/knihy/prvni-slova-ruzova.html

A tohle dostala Maji vloni k Vánocům od švagrový a spol., magnetky u nás frčí - má je na topení (tu máme místo magnet. nástěnky :grinning:) http://www.beletrie.eu/knihy/u-dedecka-na-statku.html
1. pro 2009 ve 13:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
saji: a máte tam dost mamin?
1. pro 2009 ve 13:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
kozin: habaděj :wink:, ale herna, MC žádné....
1. pro 2009 ve 13:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
Bych chtěla nějaký atlas zvířat - aby tam byly úžasný obrázky - klidně pro starší děti, abychom mohli prohlížet/číst pod dohledem, aby se učila i jiná zvířata.....nemáte tip? :wink:
1. pro 2009 ve 13:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
saji: a co takhle napsat na město :slight_smile: zkusit napsat dopis za všechny maminy :slight_smile: třeba se nějaká místnost najde :slight_smile:
1. pro 2009 ve 13:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
Del, to je jen takové malé rýpnutí do některých lidí :wink: :grinning:

My jdeme na Mikuláše na Hájov - je to taková malá osada kousek od nás patřící pod Příbor. Všichni se tam znají a jsou tam skvělí lidé a kámoši. Chodíme tam i na plesy, vinobraní... Jsme pozvaní místníma :grinning: Balíček už mi tam pro Terku taky zařídili :slight_smile: Začíná to v 15hodin divadlem pro děti a pak příjde Mikuláš a prý možná i čert :grinning:

Co se týče dudlíku, tak jsme ho měli jen na JIP, po týdnu doma letěl z pusy a pak i z postýlky :grinning: a jsem ráda, ale jak píše Hvezdička, byly chvíle, kdy bych dala kdo ví co, za to, aby ho Terka měl :sweat_smile:

Jinak plíny - holky, co s náma byly v pátek potvrdí, že jsme bez plen. Na noc dávám - pro jistotu, ale ráno je suchá. Terka spinká v posteli, takže jí necháme otevřené dveře z pokojíčku a pak do ložnice a ona si ráno příjde, prohlásí "mami deme" a jde se do obýváku. Pustíme pohádku, napije se čajíku, sleze z gauče, sama si sudná pyžamko a jde čůrat. Plínu si buď řekne, ať jí sundám "mami, pinu sundat" nebo si ji sundá sama. Sama si už i kalhotky a štramplíky nasadí. Takže nám už ani nehlásí, že chce čůrat nebo kakat. Jen když se vykaká, neoblíká se, ale volá "mami, dupku!Tejka kakala"
Jinak co se mluvení týče - už není co psát. Kecá šíleně a něco jí jde rozumnět pěkně, něco rozumím jen já a něco ani já ne :sweat_smile: Když chce, mluví krásně, ale má chvilky, kdy začne mluvit "nesmysly" a má srandu z toho, že jí nerozumíme. Řekne si, že má hlad, žízeň, chce čůrat, kakat a jsem s tím spokojená.

Knížky miluje taky - víc jak televizi a zajímají jí hlavně ty se zvířátkama. Dokáže se s nima krásně zabavit. Z pohádek má ráda Krtečka a v televizi hledíme na přírodopisné filmy. Babička z dědou už vzdali sledování filmů, protože jakmile příjdeme s Terkou, zavelí "kokolík" - to je krokodýl a musí se přepnout :grinning:
1. pro 2009 ve 13:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek