• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Březnovky a březňátka 2008

1. března 2012 
Mjanči, přesně - dělá to ty pravé Vánoce, co? :wink:
2. pro 2009 ve 21:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
mjanci já ti nevím, ale myslím, že pokud je to měsíc neplacené volno a pokud o něj zaměstnanec nepožádá tak to podle mě nemůžou, něco jiného by bylo, kdyby to byla situace, že prostě měsíc není do čeho dloubnout, tak než aby zaměstnanci byli v práci na h.vno, tak daj prostě firemní volno, ale place. I když to se tady asi nestává... :sweat_smile:

Kozim, nad těma vašema výrazama mi občas stojí rozum... :grinning:
2. pro 2009 ve 21:11  •  3 děti - čeká miminko, termín má v říjnu 2011  • Odpověz  •  To se mi líbí
taky si myslim, ze by to byla svinarna prvni tridy, ono se vse teprve definitivne rozhodne na konci tydne, ale bojim se, ze kdyz se vzbouri, ze je proste vyhazou :frowning2: . Ja se ted bojim dopredu, protoze jedna vyplata by nam tedy chybela :frowning2:
2. pro 2009 ve 21:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
Teri, tož to ju :grinning: Jsem si kdysi volala s klukem z Prahy a ten na mě: "Hele, řekni mi jak to říkáte - synka a děvuch?" :grinning:
2. pro 2009 ve 21:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
mjanci a to chtějí udělat TM? :fearful:
2. pro 2009 ve 21:12  •  3 děti - čeká miminko, termín má v říjnu 2011  • Odpověz  •  To se mi líbí
kdyz zustane doma na %, tak mi to tolik vadit nebude, nejaka kacka bude a navic si uzijeme Vanoce delsi :slight_smile: a snad by dodelal i dizertaci, ono se vzdycky neco najde...no, nechame se prekvapit, co sefove vymysli a kdyztak se to bude muset nejak resit :wink:
2. pro 2009 ve 21:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
no což, neni čas pičo, ne?
2. pro 2009 ve 21:13  •  3 děti - čeká miminko, termín má v říjnu 2011  • Odpověz  •  To se mi líbí
teres: jj... snad si nebude cist diskuzi, slibila jsem, ze to nikde nereknu, ale tohle snad nebude skodit, musela jsem to nekomu rict :pensive:
2. pro 2009 ve 21:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
Mjanci, toto je blbost. Všechny nevyhodí a každopádně se na toto můžete zeptat na tom ÚP, aniž by jim TM řekl, o jakou firmu se jedná. Navíc na ně může poslat kontrolu z ÚP a oni se nedozví, kdo je poslal. Bez peněz je nechat nemůžou - na to jsou zákony - takový bordel tady v ČR ještě naštěstí nemáme. Mohou jim dát maximálně ty procenta a ještě to musí odůvodnit - jsou tam tuším v zákoně důvody jako živelná pohroma, pak že může zůstat podnik bez práce - musí např. snížit výrobu apod. I tak je mohou nechat tuším na 60% mzdě doma, nebo pak nižší, ale to - jak už jsem psala - pouze se souhlasem ÚP. Moje mamka tak byla vždy 2 dny v týdnu na 50%.
2. pro 2009 ve 21:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
Teri, přesně tak :grinning:
2. pro 2009 ve 21:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
mjanči: neplacené volno si může vzít z vlastní vůle, jako že jede třeba na 3 měsíce do ciziny, ale jen pokud je to v kolektivce uveedeno
a pokud tohle řekne zaměstnavatel tak to je hloupost protože to nemůže, pokud ale zase nemá nějaký háček ve smlouvě :unamused:
2. pro 2009 ve 21:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
Mjanči, je jasné, že se potřebuješ svěřit a taky zkusit hledat rady.
Já jsem hodně MM pomohla třeba tím, že jsem mu ofotila Zákoník práce a poslala to jeho mistrovi s mým telefonním číslem, kdyby něčemu nerozumněl :grinning: Tehdy mu totiž řekl, že podle nového Zákoníku práce nemá nárok na pracovní oděv - tak jsem mu ofotila stránku, kde je jasně řečeno, že je povinen v jeho zaměstnání mu tento oděv buď poskytnout nebo ho proplatit - nikdo nevolal a druhý den měl MM nové monterky :sweat_smile:
2. pro 2009 ve 21:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
Kozi, toto by nemělo být ani ve smlouvě - toto je prostě jednoznačně nezákonné!
2. pro 2009 ve 21:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
mjani neboj, oni šéfové jsou fakový ve všem hr, a dělaj bububu..... :wink: a jak píše Kozim nemůžou to udělat jen tak a bez zaplacení %
2. pro 2009 ve 21:20  •  3 děti - čeká miminko, termín má v říjnu 2011  • Odpověz  •  To se mi líbí
Mjanci - i oni si musí uvědomit, že mohou být úřady postihováni několik let zpět a neprojde jim to. Vím,že z ÚP chodí hodně často na kontroly. My jsme je měli i několikrát za rok a vím, že firma platila i za to, že je hodně přesčasů, i když byly řádně zaplaceny.
2. pro 2009 ve 21:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
2. pro 2009 ve 21:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
teres: u nás se to teda stává že lidé chodí domů na procentech... třeba i na dva měsíce a nebo třeba každý pátek a tak...
2. pro 2009 ve 21:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
kozim to je dobrý s těma montérakama, ty se jentak nedáš, co? :grinning: to je dobře, takovou manželku aby každej chlap pohledal.... :grinning:
2. pro 2009 ve 21:24  •  3 děti - čeká miminko, termín má v říjnu 2011  • Odpověz  •  To se mi líbí
Teri, mamča tak byla na procentech skoro půl roku - byla tak 2 dny v týdnu, takže v praxi dělala jeden den zdarma.
2. pro 2009 ve 21:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
kozin si děláš srandu, já myslela, že je to prostě nějaká vyjímka!!! O tom jsem teda ještě neslyšela, ale je fakt, že u nás je s prací asi trochu jinak, však jsme to probírali...
2. pro 2009 ve 21:25  •  3 děti - čeká miminko, termín má v říjnu 2011  • Odpověz  •  To se mi líbí
holky, diky za uklidneni :slight_smile:, taky myslim, ze to kdyztak bude na nejakych % :wink:
jdu si dat banan se slehackou a spat, diky vsem a dobrou :slight_smile:
2. pro 2009 ve 21:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
Teri, nedám, protože mě vytáčelo už to, že ten debil na těch montérkách šetřil a rozpadaly se po prvním vyprání a navíc měl MM jen jedny - pořád jsem jen kupovala Monteráček, aby to svinstvo z toho pustilo a šila, protože se to rozpadalo. Poslední kapka byla, když mu dali monterky o 10 čísel větší a vzkázali, ať mu to přešiju - to už jsem řvala, že jim to naúčtuju, protože nejsem žádná švadlena - ta si to taky naúčtuje. Zaměstnavatel je v určitých zaměstnáních - prac.podmínkách, pracovní oděv poskytnout ve skutečné velikosti, jakou ten člověk nosí.
Teď, co dělá Jarek u německé firmy, má 10monterek, všechny mají čipy a Němci si pro ně jezdí a vozí je prát do Německa.
2. pro 2009 ve 21:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
Mjanči, dobrou! A hlavně klidný žaludek :wink:
2. pro 2009 ve 21:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
Teri, bohužel. Pro zaměstnance je to nutné zlo. Lepší, než aby podnik začal propouštět :frowning2:
2. pro 2009 ve 21:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
No nic, holky, loučím se. Bolí mě záda jako čert, jdu se natáhnout k telce :wink: a čekat poslušně na manžílka :slight_smile:
2. pro 2009 ve 21:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
kozim mm dělá u Geisu a montérek a triček dostává tolik, že to ani neuností. Dostal i pracovní boty.... :wink:
2. pro 2009 ve 21:33  •  3 děti - čeká miminko, termín má v říjnu 2011  • Odpověz  •  To se mi líbí
Dobrou noc mamulky...
2. pro 2009 ve 21:36  •  3 děti - čeká miminko, termín má v říjnu 2011  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky,
vy me teda bavite :stuck_out_tongue_closed_eyes:
Rozhodne jsem nechtela nikoho urazit nebo na nekoho narazet. Je mi jedno, jestli nekdo umi pocitat nebo ne. Jen mi prijde skoda, ze se tu proste nepise uz o nicem jinem nez o plinach :wink: Mam plno kamaradek, co maji deti a samozrejme se o detech bavime, ale zijeme taky necim jinym. Mozna je to jenom muj pocit - jak rikam, nechodim sem tak casto. Ale minule jsem napisu, ze Kaca rve a reakce Kozim - nebudu hledat presnou reakci - je v tom smyslu, jak to ze moje dite rve, "dokonala" Terka uz davno spinka - sama si o to rekla, sama odesla. Ted to zase nemyslim nijak zle - radsi predem upozornuji.
Pro priklad mam kamaradku s 1,5 letym ditetem, ktere umi abecedu, zpiva pisnicky, mluvi ve vetach a taky kamaradku, co ma 3 lete dite, ktere ma pliny, nemluvi, neji normalni jidlo. A rozhodne nikoho neporovname a neresime.
A co me teda prijde nejtrapnejsi a nejhloupejsi - ze nekdo chodi smirovat na jine diskuze a pritom o tech lidech potom pise, jak mu strasne vadi. Kdyz me prece nekdo nezajima, tak ho nesmiruju, ne? A kdyz teda chodite na ty jine diskuze, tak je pravda, ze jsem podruhe zavitala na opice a na rozdil od jinych se priznala, ze jim tam obcas prijdu cist a mozna se i pridam (protoze se tam bavi i o necem jinem nez o detech - tim nemyslim bliti), ale rozhodne to nebylo nic proti nikomu tady z breznovek. Rozhodne tam nehodlam nikoho pomlouvat a do nikoho se navazet.
No, nic - nebudu to uz rozepisovat. To jen pro vysvetleni.
Jinak Saji a Hvezdi, kdyz budete chtit diskuzi pro normalni deti - a hlavne matky :wink: , tak dejte vedet - jen mi to prijde zbytecne zakladat dalsi diskuzi, kdyz jsme si mohly psat v jedne. :cry:
3. pro 2009 v 08:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
Del, já už jsem ti minule psala, že jsem to nemyslela zle a je mi líto, že ti to tak vyznělo. Naše Terka rozhodně není dokonalá. A pokuď čteš pořádně, měli jsme taky pár perných nocí. To se stává i u větších dětí, natož u tak malých. CHtěla jsem tím říct, že i ona měla své blbé období, teď má dobré..

Nenarážely jsme jen na tebe, ale i na druhé, které toto čtou a mají blbé pindy - však ony se tu poznají.

Stále zapomínáte, že to, co je psané vyzní jinak než to, co je řečené - psaný text nevydává ironii, smích, smutek.... Maximálně je tady pár omezených "emotiikonek", které nevyjádří vše. Kdybychom se o stejných věcech bavily na ulici, může to vyznít jinak.

S kamarádkama se taky bavím o něčem jiném, stejně tak jako s hokama, se kterýma se stýkáme osobně. Je to o tom, že tady jsme každá odjinut, máme jiné zájmy a sejdeme se vesměs v tom, že máme děti, domácnost a manžela.

Když půjdu do tématu o sexu, budu se bavit o něm, když půjdu do tématu o zábavě, budu se bavit o tom - tady jsme v tématu, ke kterému nás spojily naše děti. Nevím, co pořád čekáte?! Že budeme nejlepší kamarádky? Že tady budeme společně veřejně probírat sex, chlapy, pařby, a nevím, co ještě? Bohužel... To je to, v čem se lišíme a tak by to opět dospělo jen k hádkám.
3. pro 2009 v 08:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
del, jinak jsme se do nikoho nenaváželi a znáš to pořekadlo o Potrefené huse? Je mi fuk, co si kdo o mě tady myslí - ten kdo mě zná, ví jaká jsem.

Jo holt, někdo pomlouvá za zády, někdo řekne co má na jazyku.
3. pro 2009 v 08:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek