• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Březnovky a březňátka 2008

1. března 2012 
Já vim, kdysi to tu žilo hodně, tak jsem to občas pročítala abych měla přehled co dělají jiné děti, jestli po Lucce nechci něco moc brzo, nebo jsme na něco nezapomněli.
Žilo to tu až moc, když jsem se sem tam zapojila, tak jsem stejně nestíhala dočítat a reagovat.
Aninka se snaží, tak to je výborný. Lucka se odmítá snažit. Řekne že neumí, že to nejde a konec. Ona se šíleně nerada obléká, každý den dělá scénu že nikam nechce jít, a že se nebude oblíkat.
A co zip? Zvládne si zapnout bundu zipem?
S tou tříkolkou to asi necháme na jaro. Lucka je malinká a asi i slabší - necelých 11kg.
3. lis 2010 ve 14:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jjaanca Se zipem jí to taky moc nejde, ale jinak se obléká moc ráda, protože je šťastná, když jdeme ven, hned si běží do skříně pro věci a snaží se oblíkat :slight_smile:
Tak to je Lucinka fakt drobek, Aninka má cca 14,8kg.
No jinak u nás dnes bylo hodně rušno, stalo se to zrovna než jsem vyjížděli k doktorce:
http://moravskoslezsky.denik.cz/nehody/pri-srazce-autobusu-s-autem-se-zranilo-20101103.html
3. lis 2010 v 16:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
@petulka77 No to je nepříjemný když se takový nehoda stane někde blízko.

Já nechápu proč nechce. Oblíká se za řevu a když vyjdeme ven tak je v pohodě a baví jí to.
3. lis 2010 v 18:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky,
@petulka77 že jo, také se mi líbí jména :grinning: :grinning: :grinning:
@jjaanca Natinka jezdí ráda na tříkolce,ale dlouho zatím u toho nevydrží.... :dizzy_face: jinak se sama ráda oblíká, skoro pokaždé slyším né Natala, nebo ja sama....
3. lis 2010 v 18:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
A co pokojíček? Hrají si tam? Já si nějak nedovedu představit že by si hrála v pokojíčku. Ona je tam, kde jsem já. Když něco dělám v některém pokoji, tak si tam nanosí hračky a hraje si tam.
3. lis 2010 ve 21:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jjaanca Když je Vojtík doma, tak si hodně vyhrají spolu, lítají ale hodně po celém bytě, je to docela rachot, občas je přijde zklidnit babička, která bydlí pod námi, že má strach, že jí spadnou na hlavu :grinning: ALe někdy je klid, zavřou se do pokojíčku a stavějí si nebo koukají na pohádku. A když je Vojtík ve škole, tak je hodně s náma v obýváku, ale ne furt, taky vydrží v pokojíčku v křesílku u pohádky nebo si tam se něčím hraje, ale na dlouho to není. Moc ráda ale vaří s MM, já nechápu jeho trpělivost, já jsem z toho na nervy, jak se mi tam malá motá a do všeho kecá a sahá :sweat_smile: Je to asi tím, že z něho má větší repekt a víc ho poslechne a nedělá vylomeniny.
To je fakt zvláštní s tím oblíkáním, když se jí venku líbí. A těší se ven už předem? Jak reaguje, když se jí řekneš, že půjdete ven? Je to těžké, každé dítě je jiné, např. Vojta se nechtěl obouvat, to byl vždycky šílený souboj, já nervy v háji, spocená až na prdeli a on se vzpouzel a odmítal oblíkat. Ani už nevím, kdy to přestalo...
4. lis 2010 ve 12:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
V křesílku u pohádky znamená u televize?
Když řeknu že jdeme ven, tak řekne že nechce. Tak jí musím lákat že uvidíme pejska nebo že něco koupíme. Když jí naladim že teda chce, tak se pak stejně nechce oblíkat.

Dneska má od rána horečku. Ráno 39 a po Nurofenu 38,3. Jinak jí nic není. Zejtra půjdem k doktorce, jsem zvědavá jestli na ní něco najde.
4. lis 2010 ve 13:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ještě by mě zajímalo, jestli dětičky rozumějí čtené pohádce. Jestli jim čtete normální pohádky z knížky jako třeba Šípková Růženka, nebo O perníkové chaloupce atp.

Lucka miluje říkadla, ještě k tomu komentujeme obrázky. Pouštěli jsme jí na DVD pejska a kočičku a tak když jí čtu O pejskovi a kočičce tak díky tomu že to zná z televize tak tomu rozumí, ale normální pohádka jí nebaví asi tomu ještě nerozumí.
5. lis 2010 v 09:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jjaanca tak Natka ma ráda, když se jí čte,ale musí u toho vidět obrázky, takže u nás nyní frčí čtyřlístek, MM jich má dosti, takže každý den se jí přečte tak jedna kniha a je to OK.... :wink:
5. lis 2010 ve 21:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jjaanca V křesílku tom svém, od FP, co má od narození a dá se přestavět na větší, to miluje a v tom kouká v pokojíčku na pohádky na DVD. má ráda různé, i hrané (Pú, Krteček, Mašinka tomáš, Červený traktůrek, Auta, Stela, S tebou mě baví svět, dokument BBC o vývoji miminek, naše Vítání občánků, no pomalu cokoliv :grinning: :grinning: :grinning: )
A ven chodí ráda a proto se i ráda oblíká. Když nechce obědvat, tak jí stačí navnadit tím, že pak půjdeme ven s kamarádama a hned je to lepší :wink: Ona by byla venku nejraději furt. ALe na naší zahradě ji to nebaví, i když tam má dost vyžití, chce být s kamarády a hodně a ráda chodí, ujde kilometry bez problému :slight_smile:

A ještě Lucinka po obědě spí? Aninka od letošního května vůbec nechce, ale nechybí jí to, není unavená ani protivná.
5. lis 2010 ve 23:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jjaanca Klasické pohádky jsnme ještě nečetli, ale třeba šmouly ano. Vojtík nosí z knihovny, tak pak čteme. Jinak doma teda už hodně knížek dost zlikvidovala, divím se, že přežívá bez úhony Mašinka tomáš, která má normální měkké listy jako neormální kniha. S tou často i usíná. Obrázky v knížkách komentuje a říká, cot am vidí, ale to jí v tomhle víc věnuje manžel, to já pak koukám, kolik už umí nových slov :sweat_smile: :grinning: Už řekně prakticky všechno. Letos v létě to šlo jak na běžícím pásu, každý den několik nových slov :slight_smile:
5. lis 2010 ve 23:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jjaanca no my jsme dubnoví a malá je na kecání šikovná, ta kecá o 106% už od malička, te%d už napočítá do desíti, zná roční období a za posledních 10dní ji nažel naučil i dny v týdnu, baví ji to se učit, snad ji to zůstane i do budoucna ve škole.
Jinak od malé co teď sleduje tak Čipmánky, Strašidlo z vikýře, Dádu Patrásovou, Země dinosourů a Krysáci
jinak z knížek ji taky bavaí jen ty obrázky jinak na to nereaguje ale jedinou vyprávěnou pohádku které rozumí a má ji ráda tak je O červené karkulce.
6. lis 2010 v 10:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
@petulka77 Aha, no u TV by v pokojíku asi taky chvilku vydržela, ale ona tam telku nemá a zatím to ani neplánujem.
Lucka po obědě většinou spí, ale už ne úplně vždycky, tak 1x-2x v týdnu vynechá, tak už pomalu čekám že s tím skončí úplně.

@dibla Čtyřlístek? To mě nenapadlo, já toho mám hromady, tak to vytáhnu a oprášim, to by se jí mohlo taky líbit - myslela jsem že je na to ještě brzo :grinning:

@gustinovi To je sranda, z pohádek co jsi tu psala nesleduje Lucka žádnou a já znám jen Krysáky a Dádu ale jen podle jména, viděla jsem to snad 1x :grinning: Lucka miluje krtka, Šreka, Tip a tap, Mašinku Tomáš, Bill a Ben, atp.

Jinak jak měla ve čtvrtek tu horečku 39°C tak to měla jen jeden den. Večer už lítala, a druhý den nic. Nechápu to, snad to nic nebylo :confused:
6. lis 2010 v 19:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jjaanca to se nám už taky stalo, taková jednodenní horečka. Já praávě vždycky čekám pokud nejsou koplikace, tak jen hlídám horečku a čekám, jak se to vyvrbí, neletím hned k doktorce a ona mě chválí, že jsem matka samoléčitelka dle jejích pokynů :grinning:
@gustinovi Aninka právě od léta též furt mele v jednom kuse, kolikrát už ji říkám, ať je chvilku zticha :grinning: Ale nenapadlo mě ji učit roční období. Počítat ji Marek učil myslím do 5, ale spíše furt učíme barvy, některé se jí ještě pletou. Teď je to nejlepší období, děcka se učí jedan radost :dizzy_face: jsme z ní často všichni tři podělaní, jak nás furt překvapuje :grinning:
6. lis 2010 ve 23:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
Lucka napočítá do 10 většinou s chybičkou, ale už se jí to povedlo i bez chyby. Barvy umí dobře všechny, ale zato spí pořád s dudlíkem.
7. lis 2010 ve 12:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jjaanca To je vidět, jak je každé dítě jiné, s dudlíkem jsme se rozloučili už dávno, ale s tím počítáním ani nevím, já si ani nevzpomenu ji to učit, to spíš MM. Já spíš piluju výchovu a MM mě podporuje, jak je doma, tak malá o to víc poslouchá.
7. lis 2010 v 15:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
Mě by taky nenapadlo jí to učit, ona prostě začala počítat věci špatně, jenom říkala čísla na přezkáčku a hrála si na to že něco počítá, tak jsem jí opravila. A na cvičení se učila tu říkanku "Všechny poje prsty schovali se v hrsti ......... 1,2,3,4,5"
No výchova u nás..... jsem hrozně měkká a když řve dýl jak 10 min. tak mě praskaj nervy a dám jí co chce. Ona je ukrutně ufňukaná. Ona se ani tak nevzteká jako pořád fňuká.
No a s dudlíkem je to právě o tom, že mám děs z toho řevu. Žádný finty jako že dudlík vyhodí sama na ní nefungují. Když jsme jednou dudlík zapomněli na odpolední spánek, tak vřískala asi 3 hodiny. Už jsem měla nutkání jí naučit cucat palec. :frowning2:
Teď scháním stejný dudlík co má (nikde už ho nemaj) že jí ho tajně vyměním za nový propíchnutý - ten starý je zevnitř špinavý, ten propíchnout nemůžu. Jsme zvědavá jestli to zabere. Mám obavu že ne, že dudlík zahodí a bude řvát že chce jinej. V tu chvíli skončíme s odpoledním spánkem a několik nocí se nevyspíme.
8. lis 2010 ve 13:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
jééé tady to taky ještě funguje ?? :slight_smile:)))
8. lis 2010 v 15:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
Já když tady prohlížím ty alba (třeba tvoje kozinko)..... ty děti mají tolik vlásků. Naše Lucka má vlasů jak půl roční mimino :sweat_smile: Já se tolik těšila na sponečky, culíčky. Ona si na to chmíří nenechá ani šáhnout a každou sponku hned sudná. :grinning:
8. lis 2010 v 15:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jjaanca Tak já dudlíky postupně všechny odstřihla. Myslím, že když ho odstřihneš a vyvaříš ve vodě, tak bude čistý a je to, snad ji přestane bavit to cumlat :wink: U nás to byl taky boj, ale nakonec to klaplo. Taky byl kdysi večery, ještě tak před rokem, kdy jsme večer lezli jak paka po kolenách a plazili se pod postýlkou, abychom našli od rána zahozený dudlík :stuck_out_tongue_closed_eyes:

No vlásky, malá taky kňučí, když jí to tahá, tak jsme museli koupit sprej na rozčesávání, protože je má hrozně jemné po mně a taky se tak příšerně kudlí. Tak ten dětský sprej teď používám i já :sweat_smile: A kartáč používáme jen dřevěný s přírodníma měkkýma štětinama, mám ho vyzkoušený na sobě.
Třeba Kiki od Katky_j má vlasy jako dospělá, fakt krásné silné husté vlasy, to je obrovský rozdíl od Aninky. Kiki má tak 3xvíce vlasů :astonished: a když si je rozpustí, vypadá tak na 5 let.

Jinak Aninka je někdy taky kňoural, ale ne furt, naštěstí, to by mě trefilo. A jak řve, odnáším nebo odvádíme ji do pokoje nebo do ložnice a řekneme jí, ať přijde až se uklidní. Horší je, když se to stane venku. Naštěstí jsem s ní zažila opravdu jen pár (2-3?) takové ty ostudy, kdy dítě vříská jak pavián a nená s ním žádné pořízení...
8. lis 2010 ve 23:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
@petulka77 Jo, kdybych ho odstřihla, tak ten vnitřek vymyju, jenže toho by si Lucka hned všimla. Já ho chci nejdřív propíchnout (a tvrdit že s dudlíkem nic není) a dirku postupně zvětšovat. I když doufám, že zabere už to propíchnutí.

Lucka má dny kdy, půlku prokňučí. Chvilu nechce ven, pak se nechce oblíkat, pak chce sladkosti, pak se nechce slíkat, pak brečí že chci aby si uklidila, pak brečí že jsem jí já uklidila hračky, pak brečí...... kolikrát jsem z toho na mrtvici a v zájmu klidu jsem hoooodně z nároků polevila.
Ona se do dvou let prakticky prořvala (jako mimino prořvala denně hodně hodin), tak se k tomu i teď občas vrací.
9. lis 2010 v 10:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jjaanca Tak to máš s ní fakt drsné, to u nás to s tím dudlíkem zas taková hrůza nebyla a pak už to bylo jednoduché, zkoušela dudlat ten ustřižený, zakňourala si a pochopila, že to je k ničemu a byl klid.
A co tatínek, ten taky podlehne, když Lucinka kňourá? Já netvrdím, že nikdy nevyměknu, jsme myslím dost přísní a oba dva se snažíme malou vychovávat stejně a jeden druhého podporujeme, tak snad to nese své ovoce. U nás se s ní nikdo nebaví, jak začne kňourat, tak končí a jde na samotku :grinning: Musí vědět od mala, že nmůže být všechno po jejím. Často mě to stojí hodně nervů a musím se hodně držet, když ona sveřepě opakuje svoje a vyloženě se se mnou hádá a ještě ty ksichty do toho :angry: :angry: :angry: Nejvíc zlobí, když je doma i Vojtík a oni se jakoby podvědomě spolčí proti mě. Nejhodnější je naopak venku na procházkách nebo návštěvách, pokud se zrovna nehádají s dětma o hračky, ale to je normálka všude
11. lis 2010 v 19:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
No jsem na to zvědavá, dudlíka jí chci propíchnout až zvládnem noci bez počůrávání. Zatím je bez pleny na noc jen pár dní. Ať toho na ní není moc. Tatínek podlehne spíš než já, ale když slyší že jí to zakážu tak mě samozřejmě podpoří. Kdyby se vztekala, tak bych asi dokázala být přísnější, ale ona se nevzteká, ona brečí lítostivě a to mě dostane :sweat_smile:
15. lis 2010 ve 12:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jjaanca Ahojky, tak jak se daří s plínama a dudlíkem? :wink:
U nás už dobrý, spí pěkně celou noc a čůrá až ráno do nočníku, jak vyleze z postele. Ale dnes mě+la nehodu, dlouho si hrála, pak se zahleděla do TV a jak stála u toho nočníku před TV (ona si ho tam ráda nosí), tak se počůrala aniž by se svlíkla :sweat_smile: :confounded:
22. lis 2010 v 00:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
V noci si zásadně neříká, takže když se probudím a posadím jí na nočník tak se vyčůrá, ale když se nevzbudím tak je ráno počůraná. :unamused:
S dudlíkem jsme ještě nezačaly.
27. lis 2010 v 18:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jjaanca Tak Aninka se budí sama, jednou jsem se děsně lekla, kdž jsem jim šla v noci zvařít do pokojíčku okno a teď už jsem ji v noci několikrát slyšela, tak jsem ji šla utřít a vynést nočník. Ona sama vyleze i zaleze, nechce ani pomoct a naštěstí hned zase usne.
3. pro 2010 v 06:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
To je dobrý, a umí se utřít, nebo se neutírá? Lucka vylízt nemůže, spí pořád v dětský postýlce. V lednu plánujeme postel. Jinak s dudlíkem asi nebudu čekat až se naučí v noci na nočník, protože je to v nedohlednu. Ale před pár dny začala jeden ze tří dudlíků odmítat a já si pak všimla že je prokousnutý a totéž před chvílí druhý dudlík. Jsou vevnitř ukrutně špinavý, ale vyřešilo se to samo. Takže zbyl jeden. Teď je nemocná, ale až se uzdraví tak pokud do té doby neprokousne i ten poslední, tak mu trochu pomůžu (mám koupený stejný čistý) :grinning:
6. pro 2010 v 11:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jjaanca Ahojky,
Aninka normálně leze přes vysokou stranici, taky má zatím stále tu mimi postýlku. Ona je takový kamzík, ráda leze :grinning: Utírat se jakž takž umí a hlavně se chce utírat sama, ale přes den ji přecejen raději utírám já, pokud mi to dovolí.
A ty ty dudlíky nevyvařuješ? Já je vyvařovala, tak 1x týdně a nebyla to žádná hrůza špína :wink:
Větší postýlku dostane teď k Vánocům a předěláme rovnou trochu pokojíček.
Tak snad už to půjde s těma dudlíkama :wink:
Zkus jí s tím nočním počůraáváním namotivovat, něco ve smyalu velkých holčiček, my furt mleli, že dokud bude čůrat do plíny, tak nemůže jít do školky a tam ona se strašně těší, takže to zabralo :wink:
8. pro 2010 ve 13:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
No Lucku vůbec nenapadlo pokoušet se přelízt postýlku. Ona si ani neotevře dveře na kliku - není moc akční.
Já už dudlíky nevyvařuju, jen myju. Myslím, že svnitřkem by to stejně nic neudělalo. To bych si s tím musela dát práci a promačkávat to aby se měnila voda vevnitř - na to prdim.
To počůrávání moc neřeším, asi na to ještě není zralá, ale zkoušela jsem jí různě motivovat s tím dudlíkem a nezabralo vůbec nic.
10. pro 2010 ve 13:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jjaanca Tyjo, tak to máš teda kliďase zase na druhou stranu, to Aninka je akční hodně, zvládá spoustu věcí sama, stačí na ni dohlídnout. Až je mi někdy smutno, jak je tak moc samostatná. Ráno sama vstane a pustí si pohádku, vyčůrá se, utře a pak přijde až jak má hlad...
11. pro 2010 ve 14:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek