• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Březnovky a březňátka 2008

1. března 2012 
Tak tomu říkám pohoda, Lucka je hrozně nesamostatná a odmítá se učit. Buď fakt ráda, mám obavu ze školky, jestli jí zvládnu všechno naučit (oblíkat se atp.) Teď zrovna začala zase hrozně prudit. Ona byla vždycky hrozně hodná, a teď najednou stačí blbost .......... třeba dneska chtěla dudlíka, já jí ho nedala protože ho má jen na spaní a když pro ní přišla babička aby šli na cvičení tak ztropila hroznou scénu že nikam nepůjde, odtrhávali jsme jí od futer za šílenýho řevu - jinak chodí ráda na cvičení i k babičce.
Před pár dny mi udělala hroznou scénu protože chtěla nechat svítit lampičku v ložnici i když tam nikdo nebyl, před tím zas že jsem nechtěla vypnout fén a tohle mám minimálně jednou denně. Pak když měla jít k babičce, těšila se, tak stačilo že na chodbě zakopla, upadla ale ani nebrečela, a pak jít už nikam nechtěla a byla zas scéna. Asi období vzdoru nebo co, nevím jak reagovat, protože s ní se vždycky líp vycházelo po dobrém, dřív jsem jí vždycky nějak ukecala.
13. pro 2010 v 09:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jjaanca Jj, Aninka se nechá lépe ukecat, jak jí pleskneme, tak je hysterák a řve a řve, dokud ji neuklidníme, ale to naštěstí není často. Ale dneska třeba nám usla v autě a pak se vzbudila sama a nejdřív jen tak natahovala a poplakávala ma jsme se ji snažili slovně uklidnit a jak jsme dojeli domů tak řvala asi půl hoďky, ale to už pak vyloženě tahala z paty a jediné, cojsem z ní dostali bylo, že se špatně vzbudila, jediný problém, ale toho řevu :confounded: Začíná si ale dost vyskakovat na mě, bere více manžela a vyžaduje si ho. Občas mě i odstrkuje a nechce mi třeba dát napít atd., tak ji manžel staví do latě, Jsme ráda, že toto u nás funguje, protože ona se někdy chová jako puboška, jako velká holka, která maminku absolutně nepotřebuje. Většinou je to zlatíčko, ale má i své stinné chvíle :unamused: Samostatnájehodně,a le taky se nechce učit některé věci, řekně prostě "Neumím, já neumím, máma!" Tak my do ní hučíme, že se to prostě musí naučit, aby mohla do té školky a tak furt dokola...
a co jinak, co máš pro ni naVánoce?
14. pro 2010 ve 22:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
No Vánoce to je taky tragédie. Zatím pro ní nic nemám a nevím co jí budu kupovat. Babička má známou v továrně na Lego, takže toho má od ní hromadu. Chtěla jsem jí koupit mašinku Tomáše s kolejema ale to už má taky koupený babička tak fakt nevím. Asi vlítnem do hračkářství a něco prostě vyberem.
Nemáš nějaký typ?
15. pro 2010 v 11:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jjaanca No tak napíšu co dostane všechno, od celé rodiny, třeba se ti něco bude hodit:
kreslící/mazací tabule, pračka, mikrovlnka, dřevěná vláčkodráha, šlehač, rostoucí postel + nové vybavení (matrace, prostěradlo, police, koberec) a celková předělávka pokojíčku (výmalba, záclonky atd.), to mají napůl s bráchou, živé mazlíčky - osmáky degu - každý jednoho, cedulky "Výsostné území" na pojíček, od našich už velký polštář do nové postele, lyžařské kalhoty, dvoje punčocháče, tunika/mikina, zimní bundička...
Jinak hodně hraček už máme, tak je těžko co vybrat, už toneníkam dávat - miminko/panenka s dudlíkem a lahvičkou, různé kočárky, Lego, Žako, stavebice farma, dřevěný vláček + jiné další hračky, autíčko Blesk Mc Queen, knížka Mašinka Tomáš, kuchyňka s nádobím a jídlem, sekačka na trávu, různé odrážedla a trojkolka, skluzavka, houpačka, nafukovací hopsací koník... Tak třeba ještě něco nemáte :wink:
15. pro 2010 ve 21:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
No tak to jsem trochu v šoku. Ona dostane živého osmáka? My máme morče a Lucka k němu ani nesmí. Pohladit ho smí pouze pod dozorem. Ta by s nim zacházela jako s plyšákem :frowning2: . Sousedi na chatě dali ještě starší holčičce na hraní štěně a dopadlo s vykloubenýma nožičkama. :frowning2:
My plánujeme v lednu (podle peněz co nám zbyde po Vánocích) pokojíček ale jako dárek pod stromeček mě to vůbec nenapadlo..... to jim to tam nějak tajně nastěhujete a dáte na dveře mašli??? To si vůbec neumím představit. A taky si myslím že koberec a matrace Lucce moc radosti neudělá. Hlavně pokojíček nepoužívá a nepovažuje za svůj :unamused:
Oblečení já moc nepovažuju za dárky, to dostává normálně během roku podle potřeby - Lucku by to moc nepotěšilo. Potřebuje nový punčocháče tak jí je tam asi přece jen zabalim aby tam bylo těch balíčků víc (bude muset ještě pár dní vydržet v malých). Jinak kupuju věci když je potřebuje a hned to nosí, takže zimní věci má.
No a my bydlíme v paneláku..... ty vaše dárky mi připadají hrozně rozměrné, k nám by se to vůbec nevešlo (sekačka, tabule, pračka, skluzavka, houpačka ) Lucka má stoleček s židlema, obrovskýho plyšáka, skákací míč, kočárek a pak několik obrovských krabic s hračkama pokojíček je plnej. Ve skříni má složenej stan kterej už není kam dát. Zrovna jsem přemýšlela, že příbuzným nařídim že smí dát Lucce vždy jen jednu hračku, už to nemáme kam dávat a ještě musíme vymýšlet něco novýho. Ona si s tím stejně nehraje. Má 4 oblíbené hračky a zbytek jen zabírá místo. :stuck_out_tongue_closed_eyes:
Jo napadlo mě, že dostane takový ty svítící hvězdičky na zeď nebo na strop - blbost, ale mohlo by to mít efekt.
16. pro 2010 ve 20:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
@petulka77 Promiň, byla jsem včera nějak nervózní, tak jsem to sem napsala docela hnusně. Nezlob se prosím tě, jsem ráda že jsi mi chtěla pomoct a napsala typy na dárky. :pensive:
17. pro 2010 v 08:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jjaanca V pohodě :wink:
My bydlíme v baráku, takže i když pokojíček taky není velký, tak se to vždycky někam šoupne, v létě na zahradu a v zimě různě po bytě (a něco na hůrku), protože malá si hraje všude kromě ložnice a té hůrky samozřejmě. Já jsem viděla u kamarádky v paneláku, že měli v pokojíčku taky sluzavku a byla hodně využitá :slight_smile: Pokojíček má ráda a tráví tam dost času, ono je to hodně jiné, protože má staršího bráchu, tak oni tam tráví čas spolu, když je Vojtík doma. Malá je hodně na oblečení, i v obchodech i doma se v tom vyžívá, takže to vím, že jí radost udělá a pokojík jako pro princeznu taky a uděláme to tak, že 23. k večeru je pošleme k dědovi a naběhneme na to a pak 24.12.dáme na dveře mašli a budou už jen s náma v obýváku, nebudou chodit do pokoje, jak se vrátí od dědy, až po rozbalování půjdeme "rozbalit" nový pokojíček. Jí se to bude 100% líbit, už nebude muset přelízat přes stranici a bude mít nové police na hračky atd., ona je na takové věci, má to ráda a bude nadšená, to strach nemám. Osmáky si přál Vojtík, ale oni se stejně mají chovat nejméně v párech, takže budou dva a malá si je bude hladit samozřejmě jen s naším dozorem, i jim dávat jídlo a vodu. to je mi jasné, že ještě nemá cit na to, aby si ho mohla vytáhnout a hrát si s ním sama. To že každý dostane jednoho je víceméně symbolická záležitost. A zimní věci samozřejmě má, ale to co teď nosí má zděděné nebo půjčené a já jí nakoupila i něco podle vlastních představ. Dostáváme oblečení, ale vždy jí i kupujeme i nové, co se nám zrovna líbí.
Jinak z malých hraček mě zaujal "Moon Dough".
17. pro 2010 v 10:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
Uf, jsem ráda že se nezlobíš. Nějak mě ty Vánoce stresujou. My jsme to vyřešili drobnostmi. Knížky, hračku do vody, deštník (ten si vysloveně přála). Ona dostane ještě hromadu dárků od příbuzných, takže jsme to nepřeháněli. Taky jsem dokupovala nějaké oblečení, ale shodou okolností byla se mnou, tak váhám jestli to mám zabalit nebo ne. Kombinézu určitě ne, protože tu jsem jí zkoušela a ještě si sama vybírala barvu.
S tím pokojíčkem je to bomba jestli to takhle zvládnete, my to budem řešit postupně. Po Vánocích začnem kobercem a matrací, pak někdy skříň a postel - palandu (třeba pak dojde i na slkuzavku - zatím neřeším). Vymalováno a závěsy už máme. Připadlo mi to jako dobrý nápad, že bude spát ze začátku jen na matraci, aspoň když spadne tak se nic nestane.
Koukala jsem co je to ten Moon Dough - zajímavý, možná použijem k narozkám.
21. pro 2010 ve 13:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jjaanca Ten Moon Dough jsemt aky nechala na narozky a ten pokojíček je mazec, MM mě vytočil, protože hodlá jet 23. nakupovat dárky, cvok, když máme dělat salát, zdobit stromek, odvézt děti k dědovi a dělat pokojíček. On fakt zešílel :angry: :angry: :angry: Je sice fakt, že čekal na 13.plat, který má dnes dostat a chce koupit něco většího, ale ať mi radši nic nekupuje a s něčím pomůže.Mě ty dárky s takovou ani těšit nebudou, když budu uhoněná a vystresovaná :stuck_out_tongue_closed_eyes:
22. pro 2010 v 10:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
Lucka včera k mému překvapení vyhodila dudlíka do koše. Zkoušela jsem to na ní už dřív, ale včera se toho chytla. V noci se vzbudila a asi 15 min. brečela. Tak jsem zvědavá na dnešní noc. Je to příjemný dárek k Vánocům :slight_smile:

To si asi dneska mákneš co? To ti nezávidim.
23. pro 2010 ve 12:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jjaanca Byly to nervy, padala ostrá slova,ale zvládli jsme to a jak jsem se večer najedla, tak jsem se konečně uklidnila. Dárků byla fůra a všechny mě potěšily, děcka taky nadšené, malá z pokojíčku unesená, takže jsme spokojení, jak jsme to nakonec zvládli.
Gratulace k oddudlíkování :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:
25. pro 2010 v 15:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
Chtěla jsem půvpdní výmalbu protáhnout, pastelové barvy jako byly pod šikminou, ale MM to udělal tak výrazné, že mě ráno málem odvezli, jak jsem se vzbudila, byla jsem z toho hrozně zklamaná. Ale děckám se to strašně líbí a že to vypadá jako skutečná obloha a tráva (ty kocoury na té malbě) a že je to lepší, než ty původní světloulinké jednolité barvičky. No tak nevím, jsem asi blázen. Ale hlavně, že se to líbí jim. Z koberce je malá taky hotová, hned se tam zabydlela, že prý tam v papučích nesmí, tak se zouvá :grinning:, záclonek si moc nevšimli, police už stihla dneska vybrakovat, tak jsem měla zase co dělat :grinning: a z postýlky je nadšená, furt se teď po ní vyvaluje, ještěže jsem ji zastlala dekou :wink: Akorát jsem jí musela vyhodit kocoura, už ho tahala k sobě do postele :-/ A osmáci se jí moc líbí, ale necháváme ji je jen hladit, když je drží někdo jiný. Jinak je spíš pozoruje a krmíme je spolu atd...

A jak to dopadlo u vás???
25. pro 2010 v 15:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
U nás byla pohodička. Dárečky se líbili, nejvíc asi deštník, ale střídá všechny hračky. Trochu jsem byla překvapená z knížky o krtkovi "Krtek a maminka" o zajíčcích, nejdřív jak se namlouvali, potom jak se tulili a nakonec porod. :grinning: Normálně nakreslenej zajíčk jak vykukuje z rozkroku tý zaječice. Jsem to moc neprohlížela při nákupu. :sweat_smile:

Od tety dostala vařič a hrnce. Ten vařič se dá zapnout že plotýnky svítí a vydává to takový zvuk co napodobuje vaření nebo smažení - už toho mám plný kecky, je to docela hlasitý :confounded:

No ten pokojíček je trochu zběsilej. Já bych měla asi stejný názor jako ty, ale hlavně že se to líbí dětem.

My budem kupovat koberec ode zdi ke zdi, ale zatím nevím jestli s dětským motivem nebo jednobarevný když už máme barevně vymalováno. My máme zatím jemné barvy (taky modrozelená).
Postel já nádherná jako pro princeznu.
25. pro 2010 ve 21:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jo, jinak to je fotka z průběhu rekonstrukce - podlahu a dveře máme nové (abys nemyslela že bydlíme v tomhle).
25. pro 2010 ve 21:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jjaanca Tak taková zelenkavá jako máte pod bordurou, tak to tam bylo u nás taky, asi ještě kapku světlejší (ale zdá se mi, že to za ty 3 roky vybledlo). My jsme taky měnili všechny dveře, teda skoro, ještě nám tu zbyly jedny staré, celé bílé, takové totalitní, na ty už nějak nezbylo a když už by bylo, tak jsme shnilí pro ně zajet, to je nejhorší, jak si člověk na nějaké provizorium zvykne :confounded: Nás ještě čeká položení plovoučky na chodbě okolo schodiště, vyřešení přechodů a prtahů, to je docela horor, máme tady několik úrovní, tím, že je to podkroví :unamused: a nakonec dojde na nábytekna chodbě a schodiště. No a pak nás čeká zase koupelna, protože do té doby už bude mít asi doslouženo :frowning2:Tak to jsou takové plány do budoucna, vše půjde nebo nepůjde podle peněz. Úplně nejdřív ale budeme doufám na jaře dělat fasádu. Už se "těším" jak se budeme hádat o barvy :stuck_out_tongue_closed_eyes: Já mám jasno a mám podporu u ségry (100% se na hlasování bude podílet celá rodina, platí to naši, protože mamce barák patří). Já chci takovou tmavší teplou oranžovo-hnědou a okolo oken a podhledy poéd střechou na bílo. Střechu máme grafitovou, takže to bude sedět :slight_smile:
27. pro 2010 ve 23:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jaký bys dala koberec? Nábytek bude v borovici. Nějak se nemůžeme rozhodnout. Vypadá to na oranžový, ale trochu mi vrtá v hlavě růžový, ale mám strach že by tam nešel. Ale tam bude nábytek, tak ty barvy (růžová a zdi) nebudou hned vedle sebe.

Jo, okolo baráku je asi pořád co dělat. My jsme koupili byt v paneláku v původním stavu a dělali jsme celkovou rekonstrukci. Zděný jádro, plastový okna, elektrické rozvody, štuky, podlahy, dveře, někde podhledy... ale doufám, že budem mít aspoň na 10 let vystaráno. Nábytek budem taky řešit ještě dlouho protože na něj nemáme, tak to jde postupně pomalu. Platíme velkou hypotéku, tak je to bída. .....jo a ještě bysme potřebovali zrekonstruovat balkón, už se celej sype.... ráda bych ho i zasklila, ale pochybuju že k tomu někdy dojde.
28. pro 2010 ve 20:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
Příspěvek byl pozměněn adminem, protože nesplňoval pravidla fóra. Porušoval pravidlo "Fórum není pro firmy".
30. pro 2010 v 01:41 • agenturaberuska
@jjaanca My jsme právě taky postupně rekonstruujeme, něco platí naši a něco my, byt je pohodlně obyvatelný, ale je tu psousta dodělávek více-,éně estetického charakteru, jako hlavně ty lišty apod. Taky jsme dávali komplet do nové okna a dveře, elektřinu, vodu tam kde byla půda a teď máme kuchyň, atd., no byla toho fůra a jsem ráda, že to nejhorší máme za sebou a máme životní prostor, kde se líbí nejen nám, ale i návštěvám. To mě kdysi v 1+1 dole v přízemí strašně deptalo, styděla jsem se tam někoho pozvat.
Ptáš se na ten koberec, takže nábytek bude přírodní borovice a zeď je dole zelenkavá a nahoře nad bordurou bílá? Já bych dala koberec asi do oranžova nebo do zelenkava, záleží celkově na tom koberci, tak mrkni na net a hoď linky, co se Ti tak líbí za vzory :wink: Buď ho připasovat ke zdem nebo k nábytku, ať se to moc nebije, ale růžový bych nedala určitě. Máš album na MS?
30. pro 2010 ve 12:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
@petulka77 Nad bordurou neni bílá, ale modrá - ta fotka není moc dobrá. Nakonec jsme koupili takový sytější oranžový (barva se jmenuje cihlová). Taky jsme uvažovali o červeném, ale vyšel by nás o 2 tis. dráž než ten oranžový. Je jen jednobarevný. Koukali jsme na dětské, ale přišli mi takové hrubé a tenké. Tenhle je jemný a má zespoda flies, tak je měkký. Já myslím že nakonec nebude ani vidět, jak bude zastavěný hračkami.

31. pro 2010 v 11:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jjaanca Tak ten tam určitě bude sedět :wink:
A jinak šťastný a veselý nový rok, ať jsme všichni zdraví anic nás netrápí :dizzy_face: !!!!
31. pro 2010 v 15:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
@petulka77 Taky přeju hodně štěstí do Nového roku, především hodně źdraví.
Ani jsem nepsala že vlastně úplně největší úspěch na Vánoce mělo Lego Duplo vláčky s mašinkou Tomáš. Tomáš sáme nejezdí, ale jsou tam i jiné mašinky na baterky. Je to asi 5 balení stavebnic. (Oni prodávají třeba tunel zvlášť, nádraží atd.) Je to moc pěkný.
Jinak mám za sebou první den v práci. Bylo to dobrý, ale Lucka to zvládala trošku hůř (občas fňukala a pořád se ptala kdy přijdu a že chce domu atp.). Jsem zvědavá jak to bude pokračovat. Vždycky chodila k babičce ráda, a teď měla strach že jí tam nechám. My jsme se o tom mezi sebou v poslední době bavili hrozně tragicky, jak jak to budu zvládat a kde bude Lucka až budu chodit do práce a ona si to přebrala tím svým mozečkem asi nějak špatně.
4. led 2011 v 11:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jjaanca No to víš, toto odposlouchala :frowning2: To je vždycky lepší se o takových věcech před dítětem nebavit. Já jsem včera odpo musela do práce na sanitárku a malá věděla, že ji předtím odvezu k tetě-ke švagrové, ale ona tam chodí ráda a pořád o tom důležitě mluvila a byla v pohodě. Ale už se taky stalo, že měla tady doma hysterák, že odjíždím do práce a pořád opakovala, že tam nemusím, že mám zůstat s ní doma, no to víš, že to já mám co dělat, ať od ní dokážu odejít. Já se strašně bojím jak začne chodit do školky, že už s ní nebudu a budu muset fungovat v práci a být bez ní, to mi bude trvat, než si zvyknu. I když je někdy na zabití, ale jsem na ni zvyklá a bude to hodně těžké :frowning2:
Jakou máš pracovní dobu?
6. led 2011 v 10:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
@petulka77 Pracuju 8-16:30 na 4 dny v týdnu. Abych pravdu řekla, tak až budu obvolávat školky a jesle, tak si asi budu přát aby se to místo nenašlo. I když Lucka říká, že se do školky těší, tak u babičky je to klidnější, může si dělat co chce (když nechce ven tak nejdou) a nemusíme být ráno nikde na čas (babička chodí k nám a v klidu si jí oblíkne a během dopoledne se přesunou k ní). No a taky se neumí sama oblíkat.
Asi z tý školky dělám zbytečnou vědu :sweat_smile: No někdy to maminky zvládají hůř než děti :grinning:
8. led 2011 ve 21:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jjaanca Určitě to má s babičkou své výhody, ale myslím,že časem by Lucka do školky určitě měla jít. Kór jak je jedináček, tak potřebuje kolektiv a děti tam přirozeně soupeří a to je motivuje, aby se naučily něco nového :wink: Tak já mám malou od dubna přijatou, naštěstí, tak snad to klapne.Nebýt peněz,tak bych určitě ráda ještě rok byla s ní doma :cry:
8. led 2011 ve 22:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jjaanca ahojky neboj Luci určo zvládne školku,ale o tobě mamino pochybuji :grinning: :grinning: :grinning: to budeš brát asi hůř :sweat_smile: :sweat_smile: já to také brala a první den Natinčiny školky jsem prořvala a když jsem pro ni došla tak Natka vysmáta a já bulela jak želva a ještě jsem ji kontrolovala všechny prsty na rukou a nohou, jestli má vlasy a takové... byla jsem z toho dobrý pako :grinning: :grinning: :grinning:
11. led 2011 v 15:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
@dibla A jak Natinka zvládá samoobsluhu? Oblékání, záchod atp? Umí všechno? (I ponožky?) :sweat_smile: Kdyby jí přijali do jesliček, byla bych klidnější..... ale zas je to mnohem dál.
11. led 2011 ve 20:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
@dibla
@jjaanca Já to samozřejmě taky ořvu, už teď jsem z toho nešťastná :cry:
11. led 2011 ve 22:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jjaanca Aninka si ještě neumí všechno svléknout a obléknout, je zhniloch!!! :angry: To je věčně : "Já neumím, máma!"
11. led 2011 ve 23:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jjaanca umí si oblíct, tričko, ponožečky ji ještě moc nejde, tepláčky ano a naučila se zapínat si zástěrku na knoflíčky.... :grinning: :grinning: :grinning:
12. led 2011 v 09:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jjaanca Nočník chodí sama, kolikrát ani neřekne, ve školce se naučila si dokonce po sobě nočník vylít... :grinning: :grinning: :grinning: moc ráda si čistí zoubky, kolikrát prý jde i 2x3x pro pastu...uči se, za školku jsem moc ráda, sice am byla jen od 9-12 hod,ale i tak ji to stačilo, od března také tak bude chodit, samo podle potřeby... :wink:
12. led 2011 v 09:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek