• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Březnovky a březňátka 2008

1. března 2012 
petulka: ty jo to je zase super historka,neco jako od shehe. to fakt nechápu. Jako dokážeš si představit naši Kiki přikšírovanou at na nás jen celý den hledí? já teda fakt ne :grinning:
to je jasné,že se mal á chce hýbat, možná by už i třeba chodila a tak se třeba i bojí ...
8. kvě 2009 ve 21:41  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
petru: tak to jste si to krásně užili jako rodinka.... já si to bohužel užiju až příští víkend.
8. kvě 2009 ve 21:42  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
hvezdi, diky, odpo uz se to vybralo a bylo docela hezky :wink: akorat je sranda, jak toho s ditetem clovek stihne asi tak tretinu toho, co si naplanoval, ale unaveny je mnohem vic, jsme dnes skoro nic nestihli, ale citim se jak po maratonu a jdu spat, MM i dite uz to zalomili :slight_smile:

petru, tonik je k sezrani a vubec se nedivim, ze na nej lidi reagujou pozitivne, je proste libezny :wink:

petul, jako bych slysela moji mamku, nedej se, pust to druhym uchem ven, asi byla holt jina doba a nase generace se asi v batolecim veku chovala jak poslusne ovce :wink:
8. kvě 2009 ve 22:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
petul, to je jediná říkanka co jí říkám, jí se líbí to šimrání na konci:slight_smile:) Jinak říkanky sou pro ní nuda, takže zatím nepraktikuju. No koukám, žes měla stejnou výchovu jak já:slight_smile:)) Nás museli mlátit hlava nehlava, jako já bych si Verču nedovolila nechat v kočáru. nechci aby si tam stoupala, nebo vylejzala. Takže jak přijedu domu, hned jí musím vyndat a jako že by seděla a koukala jak na chalupě třeba zalejvám, hahaha, to se scifi:slight_smile:)
Prostě sme nemožný matky, protože nevychováváme no:slight_smile:)) Děti z nás nemaj strach a dělaj si co chtěj:slight_smile:
8. kvě 2009 ve 22:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
petru mě Verča dělá něco podobnýho, dneska na hřišti se tak krásně smála na nějakou paní až jí dala sušenku:frowning2:( To sem teda nebyla ráda, ale ona jí Verča stejně nejedla:slight_smile:)) Pak na hřiště přišla dvojčátka, tak 3 roky:slight_smile:) to bylo vtipný. Verča hned za nima a holčička na ní: Holčičko, jdi si hrát na jiný autíčko:slight_smile:))) A Verča udiveně zírala, co to po ní ta holka chce. Ale tohle mě vyloženě baví, ty hlášky tech strších. I když včera jela v kočárku a proti nám dva rodiče a dvě děti. Kluci, černoušci. No věkově tak 5-7 let. A jako jeden harant mi málem flusnul do kočáru, tak sem to okomentovala, aby jako rodiče slyšeli ale bylo jim to šumák, já bych teda dítko srovnala, jako tohle mi už přišlo nevychovaný:slight_smile:)
8. kvě 2009 ve 22:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
Petul : prej usmivala ni nedýchala :grinning: ze Aninku zdravime ! :wink: :grinning:

holky, jak tady pisete o svych matkach, ze nekdy rikaji : vy jste to nedelali, vy jste takove nebyly apod...tak me pride, ze to proste jen zapomnely.
Myslim si, ze se skoro vsechny deti vicemene v urcitych vyvojovych fazich chovaji stejne, maji podobne zajmy : napr. vsechny rady rabuji supliky a lezou do skrinek, vsechny maji radi ovladace a mobily apod... :grinning:
nektere deti poslechnou, ze tam lezt nesmi, nektere ne...a muzou ty matky vychovavat obe stejne.
Ale to je jen muj nazor...

ja se s moji mamou vidam tak jednou za 14 dni a nastesti tohle moc nerika a to jsem to u ni zrovna hodne cekala, ze me bude kritizovat...
ale je fakt, ze taky jednou rekla, ze mi jsme poslechly, kdyz nam zakazala lezt do supliku...ale bylo to jen jednou a uz to nevytahovala...jenze my byly taky od malinka hodne bity a vychovavany takovym tim stylem, ze se na nas porad jecelo, porad naky tresty, biti, zakazy, nadavky apod...takze jsem se rodicu bali a me treba dodnes mama obcas vycte, ze jsem nebyla moc mazliva :sweat_smile:
jako bodet bych se mazlila, kdyz sem se jich bala... :sweat_smile:
Ja sice nejsem odpurcem dostani na zadek, ale co je moc to je moc...nechtela bych vychovavat jako nasi . jako myslim, ze je ze me docela slusny clovek (nekradu, nelzu atd :grinning: ), ale jsem zamindrakovana az hruza atd...takze tudy fakt neeeee.
co se tyce Tondy, je moje mama docela soudna a dokonce me obcas i pochvali, ze se ji libi jak Tondu vychovavam, coz je zazrak, pac jsem byla vzdycky cerna ovce rodiny.
Ale nejak jsme se v tehle vecech schodli. Jsem rada, ze mam od tehle kritik klid. Ani tchyne mi do toho nekeca....
ale co ja vim, treba me drbou za zady :sunglasses:

jinak moje mama je ted na vnoucata, jak uz to obcas byva, hodnejsi nez byla na nas...dokonce neteri cte a chodi s ni na vylety...o tom se nam ani nesnilo... :sweat_smile:

sory za elaboratek... :sweat_smile:
8. kvě 2009 ve 23:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
sheh : to je drsny s tim flusnutim.... :angry:

jinak, dnes jsme se treba bavili tim, jak Tonda "obtezoval " male holcicky...
on ma posledni dobou hrozne rad holcicky tak od 6 let...
byli jsme na prohlidce zamku, zkraceny okruh pro deti a v jedne vchvili si tam deti mohli sednou na lavici. Na jedne lavici sedelo asi 5 holcicek....Tonika jsme meli na zemi a tapal si tam...sel k tem holcickam, usmival se na ne a ruckoval pres ne a kazde venoval libezny usmev a dukladne si ji prohlidl.
vypadalo to, jako kdyz si vybira, kterou si vezme za zenu :grinning:
holcicky nastesti reagujou v pohode...ale uz jsem se taky setkala s tim, ze se ho nektere boji...on se totiz na ne sape, ze chce pochovat...
kdyz vidi nakou starsi hlcicku, hned zacne natahovat ruce, aby si ho vzala :grinning:
8. kvě 2009 ve 23:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
petul : docitam....ta tvoje mamka...to je docela sila , ty jeji reci :angry: :sweat_smile:
8. kvě 2009 ve 23:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
Shehe. do něj, haranta, ještě aby flusal na naši Verunku :angry: :angry: :angry:

Petrun: no krásnej den, já jsem taky nadšená, když je Aninka společenská, je to kouzelné, jak ty dětičky dělaj opičky a my jsme z nich po*raní, to je na rodičovství asi jedna z nejkrásnějších položek :dizzy_face: Toník je fakt sladký, taky bych z něho byla hotová :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: Ale teda v jízdě vlakem jste pozadu, to Aninka jela ve 3 měsících 6 hodin do ČB a vlastně předtím ještě tady do Beskyd na školní výlet s Vojtíkovou třídou a vždycky super, spinkala v korbě, ani jsem o ní nevěděla. Snad bude jako Vojtík, ten taky cestoval i dlouhé trasy odmalinka v pohodě :wink:

Zuzik: někdy toho stihnu až se divím a někdy prostě ne, ani za nic. Jsem zvědavá na dovču, jak to Aninka bude zvládat.Od léta jsme mimo domov nebyli, jen tu jednu noc u Diblovců.

Naše matky byly ty nejlepší, jejich děti byly vzorné, nezlobily, hned byly bez plín, v kočárku seděly vzorně, doma nikdy nic nezdemolovaly a dudlík taky brzy nepotřebovaly, to nevíte :sweat_smile: :sweat_smile: :sweat_smile:
8. kvě 2009 ve 23:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
Mně taky přijde, že na to zapomněly. Já když teď vzpomínám na Vojtíka, tak si taky pamatuju většinou jen to pozitivní.

MM přijel, dobrou.
8. kvě 2009 ve 23:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
leni : ad supliky....ja mam DVD v polici knihovny a ty taky Tondovy dovoluju vyhazet....pac je nenici a nevadi mi je znova a znova uklizet (ale uz to nedela tak casto)
stejne tak mi nevadi mu pucit ovladac...ten jeho vyrazeny ho nezajima, protoze s nim nemuze prepinat TV... :grinning:

ale v suplikach mam napr : vytvarny veci, barvy, pera, stetce, propisky, pastelky, vodovky , tempery atd..., v dalsim supliku papiry, pohledy, nuzky atd atd...nema cenu to vypisovat...proste veci, ktery by mi Tonda znicil, stoji to prachy a na tech vecech mi zalezi, navic jsou nektery veci fakt skodlivy (vodovky atd)

to jsou tri supliky u psaciho stolu a mam na nich proste zatarasy...

pak mame skrine: v jedne ma Franc technicky veci, vselijaky prtavy soucastky, sroubky atd.. pak naky kurivo (tabaky do vodni dymky atd)
je to napechovana skrin vecma, ktery by Tonda mohl spolknout apod.
V dalsi skriny mame stolni hry, ktery by Tonda mohl znicit, postracet atd...tam mam i dopisy od pratel..taky je nechci mit roztrhany nebo sezrany... :sunglasses:

takze tyhle dve skrine mam taky zataraseny...

pak kuchnysky skrinky..v kazde je neco, cim by si mohl ublizit, nebo co by mohl snist...talire mam napr . dole atd..a to jsme to zarizovali uz kdyz byl na svete, jinak to fakt neslo...

takze dalsi zatarasy....

muze do skrinek a supliku v pokojicku....tam mame obleceni, kapesniky, pradlo...to mi nevadi, kdyz vyhaze...

jako neco mu dovolim neco ne, ale je to v ramci pokoju...podle me by nepochopil, ze jednu kuchynskou skrinku muze vyrabovat a druhou ne...

takze to jsou me duvody, proc mam zabrany na skrinkach :wink:
howgh :grinning:
8. kvě 2009 ve 23:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
petul : my od te doby, co mame auto fakt vlakem snad nejeli (koupili jsme ho po narozeni Tondy), pritom to miluju a porad jsem otravovala ze bych rada nekam vlakem..jenze pak jsme vzdycky zjistili, ze je tam kam chceme jet na vylet blbe spojeni nebo tak a zase se vzalo auto...
tak jsem si to dnes uzivala..a Tonik fakt taky..bylo to uzasny, jak byl nadsenej.

holky, omlouvam se za romany...jsem asi naka nevykecana...klidne me preskocte.
8. kvě 2009 ve 23:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
petul : taky nechapu, ze moje mama nekdy rika, jak jsme poslouchaly a byly hodny (nastesti to nerika v souvislosti s Tondou)...tak proc nas porad honila po byte s vareckou ? a proc na nas porad jecela ? :grinning: :grinning:
9. kvě 2009 v 00:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
jo jeste dodatek ke skrinkam : v nasem pidi byte a s malym mnostvym uloznych prostoru nemam moc moznost preorganizovat cely byt, jen proto abych Tondovi umoznila se rozvijet na skrinkach a suplicich...myslim, ze svet objevuje uspesne i tak...
navic ve skrinich na ktere Tonda nedosahne mam taky veci, ktere by mohl znicit nebo si jima ublizit a abych mela v obyvaku obleceni a treba vytvarny potreby v loznici, to je blbost...
takze tak... :wink:

ale nepride mi divny nebo dokonce spatny, kdyz nekdo diteti umozni prouzkoumavat vse...je to urcite pro to dite fajn, ale ja to tak proste nechi.. :wink:
9. kvě 2009 v 00:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
Dobré ranko!Nedočítám,ale jen jsem zahlédla,jak tady píšete o tom kšírování do kočárku-tak přesně tohle dělali sousedi malému-aby prý neběhal po zahradě(není na ní nic,na čem by si ublížil) a aby ho prababička snáz uhlídala.Absolutně to nechápu :unamused:
9. kvě 2009 v 07:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
kozim : nedivim se ti, ze nedocitas, po tom, co jsem tady vcera zase vyplodila :grinning: :grinning: :grinning:

ksirovani na zahrade jde taky mimo muj rozum....Misto toho, abych dite vypustila si hrat a musela ho hlidat, ho uvazat na kocar, to je drsny....
se mi zda, ze nasich rodicu byli deti jak psi : same rozkazy prikazy, vazani ke kocaru, cely dny v ohradce... :astonished:
9. kvě 2009 v 09:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
petru, tak mi zase vadí kdyby vyhazovala služený prádlo-))) Takže radši at si rabuje v kuchyni:slight_smile:)) Já děsně nerada skládám hadry:slight_smile:))) Sice už máme polorozmontovanej pařák na knedlíky, ale co, na funkci to vliv nemá, jen se krapet rozpadává:slight_smile:)) A hodný sme byly právě proto, že nás matky honily po bytě s vařečkou a my z nich měly strach. Jako jaks e nad tím zamejšlím, doufám, že nebudu jako moje máma, co nás hodila s avřečkoua když jí o nás zlomila, tak sme musely koupit novou. Mi to přijde děsně ponižující. Sice na nás byla sama, táta si našel jinou, ale tak nad tím uvažuju, jestli si za to máma nemůže sama. Teda ne že bych nějak obhajovala tátu, ten je taky táta na baterky a k ničemu. Jako moje rodina, škoda mluvit, sme ráda, že sem se vdala a mám super tchýni a tchána aspoň.
Taky se mi zdá, že za dob našeho dětství to bylo nějaký divný, jako tak na co si nás pořídily když s náma nechtly mít žádnou práci, já to teda nechápu
9. kvě 2009 v 09:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
sheh : s rodinou to mas hodne podobny jako ja...
taky si vic rozumim s tchanovci.
A rodice si nas poridili pro to, ze to tak bylo zvykem, delal to tak kazdej, ocekavalo se to od nich atd....
jako nam tata v detstvi porad opakoval, ze si nas udelal proto, abychom mu slouzily :stuck_out_tongue_closed_eyes: (byly jsme tri holky)
On lezel na gauci a my jsme ho obsluhovaly :stuck_out_tongue_closed_eyes:
u nas byla vzdycky vyhcova, ze on je ten nejchytrejsi, ma vzdycky pravdu a my jsme hloupy a nemame pravo na nazor (to bylo i v puberte)
on byl schopnej nam hnusne nadavat jen proto, ze se nam treba libilo neco jinyho nez jemu apod.

Nebo typicka ukazka myho taty : vsechny 4 se chceme divat na nejakej film, on na neco jinyho....takze on je sam v obyvaku a cumi si na velkou TV na ten svuj porad a my 4 sedime na zemi a na posteli a koukame na malou cernobilou televizku....
:stuck_out_tongue_closed_eyes:
9. kvě 2009 v 10:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
nebo moje mama, ta se vracela z prace pred polednem (uklizela) a misto toho, aby se nam venovala, tak se schazela s milencem (mela ho od mych 6 let) a my chodili do druziny.
nepamatuju se, ze by nam cetla, hrala si s nama, na vylety jsme skoro nejezdily...atd...
to nepisu, aby me nekdo litoval, jsou lidi co meli daleko horsi detstvi...ja jen, ze bych nechtela aby to mel Tonda stejny. ja na detstvi sice nerada vzpominam, co se tyce rodiny, ale byly i hezky chvilky, s babickou a dedou z maminy strany atd.

ale proste detstvi bych nevratila, natoz pubertu, jsem rada ze to mam za sebou a ted se mam nejlip, co jsem se kdy mela.
9. kvě 2009 v 10:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
Nazdárek :slight_smile: zdravím z Pišťu :wink: jako tady mají všude řepku a Klárka z toho v noci dostala nějakej záchvat nebo co. Seděli jsme na zahrádce, opékali, děti si hrály až do večera. Vše v poho. Až v noci kolem jedné se začala Klárka dusit a zvracet hleny. Měla ten záchvat tak 20min. Už jsem začínala panikařit. I mm sestřenku to vzbudilo tak byla semnou a mm nešlo vzbudit, byl nametený :stuck_out_tongue_closed_eyes: jsem byla hotová. Samé hleny z ní šly a v tom nemohla ani dýchat. Říkala, že ju bolí i v krku. Tak jsem ji dala aspoň ntrofen proti bolesti a stoptusin a po chvilce se uklidnila a spala až do rána. Ráno vstala a jako by se nic neděle. Zdravá jako řípa. Nechápu. Jestli nějaká alergie, nebo co. I když ju píchne komár tak ji to celé zrudne oteče a má to horké a bolestivé
9. kvě 2009 v 10:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
tomi : to je drsny... :astonished: taky bych panikařila :confused:
9. kvě 2009 v 10:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
AHOJKY,
Tomi, to je zvláštní, že už jí ráno bylo úplně dobře aniž by jste jí dali něco proti alergii :astonished: My jsme tu též jako v kotli, okolo nás samé kopce a na nich řepka, všude dokola. Mamce to dělá hodně zle, je alergik a má bronchiální astma. A Klárka je alergik?
9. kvě 2009 v 11:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
není, ale nechápu co to mohlo být. Zajdu k ní k doktorce ať mi u nechá prohlídnout na alergologii
9. kvě 2009 v 11:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
davídek měl taky tu laringitídu a přešla ho prvně bez léků. tak fakt nevím. No ale byla jsem fakt hodně vystašená :cry: mám hrůzu z dnešní noci :cry:
9. kvě 2009 v 11:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jinak Tomi, pozdravuj v Píšťu, je tam nádherně :dizzy_face: Chtěli jsem tam v kostele mít svatbu, než jsme zjistili, že jako rozvedená ji tam mít nemůžu.
9. kvě 2009 v 11:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jo, raději s ní zajdi, ať se to neopakuje, ať se Ti někdy v noci neudusí!!!
9. kvě 2009 v 11:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
petulko, teď jsem koukala na fotečky z vítání a mooooc vám to slušelo a malá je celá taťka, ne?
9. kvě 2009 v 11:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
jj, zajdu a děkuji
9. kvě 2009 v 11:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
A ještě jsem včera večer chtěla napsat naši večerní koupací story, ale MM už přijel, tak jsem prchla :sweat_smile:

Takže: Včera jsem dala Aninku do vany do koupacího sedátka, měa tam pěnu, hračky,klasika. Já jsem si odešla nachystat věci a nechala otevřené dveře, ať slyším, kdyby něco. Za chvilku jdu zpátky a co nevidím, Aninka poslušně sedí ve vaně, ale ne v sedátku :astonished: :astonished: :astonished: Ona si prostě přesedla. Takže jsem zas vyléčená z toho, že bych ji tam nechala jen chvilku o samotě. Jsem fakt nechápala. Tak jsem si vlezla k ní a čvachtaly jsme se. Ovšem potvrdilo se mi, že není žádný vodní živel, furt se drala ven a jak jsem ji položila, tak měla hrůzu v očích.
9. kvě 2009 v 11:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
petulko, a kdy jsi se vdávla? A předtím jsi se taky brala v kostele?
9. kvě 2009 v 11:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek