• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Březnovky a březňátka 2008

1. března 2012 
ahojda..něco jsem ve wordu zplodila, tak snad to půjde přečíst...obě děti spí, MM vaří - no pohodička.... :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:

Mariánnka je z brášky nadšená, furt ho chodí kontrolovat, furt by ho hladila, dávala mu dudana, furt volá mimi a "bá" jako brácha.....bráška jí přinesl panenku a povlečení s vílou Amálkou, takže i z toho nadšení...a myslím, že je i nadšená, že má maminku doma, pěkně si mě s MM hlídá.....furt ke mě chodí, furt by se mazlila, což já samozřejmě taky moc ráda, když si dáme s MM pusu, musí být u toho a rozdává nám pak taky pusinky....akorát včera jsem jí nosila a chovala si moc, že pak večer podvozek dost stávkoval (no bolest jak sv..), tak mám dneska od MM nakázáno se šetřit.....
A holky, už jsme dostala nádhernou kytičku ke dni matek :dizzy_face: , MM jel dopo na nákup s Maji (jen do pennymarketu) a převezli mi kytici růží.....a ještě kytičku pro babičku na hřbitov...fakt jsem si nemohla líp vybrat :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: a maji od prodavačky dostala kvítek zdarma, prý se jim moc líbila.....tak s ním ke mě přiběhla a dala mi ho, no šílenej doják....ještě teď mám slzy dojetí v očích.....tak mě te´d napadlo, zda po takovémhle štěstí nepřijdou zase nějaký katastrofy, snad máme opravdu vybráno-----

Jinak Domísek zatím saje jako drak - už vlastně druhý den večer po narození začal přibírat :dizzy_face: (sestry nad ním fakt žasli, že to není lenoch :slight_smile: ), možná už dnes bude mít svoji porodní váhu.... :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: Tak snad to ta moje prsa (už jsme zase jako Dolly buster :grinning:) utáhnou - ten jeho apetit :grinning:
10. kvě 2009 ve 12:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
tak tady to je (sorry petru, že ti konkuruju, neboj, asi ode mě teď budeš mít placu dost :grinning:, fakt nepočítám, že by to byla doma s broučkama až MM odejde do práce brnkačka):

6. 5. 2009
V 5 hod. ráno se maminka naštvaně probudila, že zase nic....že žádný porod nebude ... V 5:15 hod. se otočila na levý bok a ucítila bolest a naštvaně si řekla, že zase začínají poslové...ale omyl....bolesti byly pravidelné po 6-ti minutách....tak se maminka vybatolila z postele a šla za budoucím tatínkem, který se chystal do práce a řekla mu, že se to MOŽNÁ konečně rozjíždí, ale že už fakt neví...tak tatínek řekl, že ještě chvíli doma počká....maminka šla do sprchy a tam bolesti skoro ustaly, jenže pak vylezla a začalo to krušně po 3 minutách, tak zavolala dědovi, aby přišel hlídat, děda vyplašeně prohodil, že se jen oblíkne a maže ....dědovi to trvalo 40 minut než se dostavil, Maji se zatím probudila, tatínek ji převlíknul a už chtěl jet do porodky i s Mariánnkou, aby mu maminka neporodila doma....bolesti byly krušný cca po 2,5 min.....cca v 7 hod. ráno se teda vyjelo do porodky :slight_smile:, na silnicích byli kolony (a cca 25 km před námi), Hradec Králové samozřejmě ucpanej, před nemocnici parkoviště plné....takže si to pak maminka s kontrakcema a tatínkem mašírovali do porodky z parkoviště vzdáleného od porodky asi 300m a maminka po cestě prodýchávala kontrakce a lidi se zastavovali a zírali, co ta bláznivá ženská dělá :slight_smile:))))....do porodnice jsme dorazili asi po půl osmé a zazvonili na PA a ona nám řekla, ať se hezky posadíme a počkáme..sedět se nedalo, kontrakce byly silný, bolestivý a maminka už začala docela i nadávat...v čekárně byla paní s 4-letým hošíkem a manželem, hošík se prý ptal, co ta paní s bříškem dělá (reakce na kontrakce), tak mu jeho maminka odpověděla, že se miminku chce asi hodně ven, zatímco tomu jejich ne :grinning:), když mě PA zavolala, vyšetřila moč a následně vyšetřila stav „podvozku“, obrátila oči v sloup se slovy "rychle se jede na sál - na jedničku - paní bude rodit", byla jsem otevřená na 8, MM si v čekárně pomalu nestihl ani sednout a už se musel běžet převlíkat, sestra ho honila, že prý to jinak nestihne...na sále maminku dali na záda na monitor, to se nedalo vydržet, takže jí pak milostivě přehodili alespoň na pravý bok....při každé kontrakci maminka myslela, že to je její poslední minuta.....a PA na ní jen volala: "maminko, myslete na miminko, hezky prodýchávat, netlačit" (taková mladá pipina to byla), maminka jí mít po ruce, tak jí asi kousla, protože fakt netlačila....tatínek se z minula poučil a snažil se masírovat mamince záda, ale to bylo tak strašně nepříjemný, takže ho maminka chytla za ruku za zápěstí a mačkala co to šlo a fakt to moc pomáhalo, akorát tatínek má ještě dnes modřinu od palce, ale prý to čekal horší :slight_smile:)...PA se pak dohodly, že mamince prasknou plodovku, jako lehnout si na záda bylo teda šílený....byla už mírně zkalená, ale krásně teplá....po chvíli ji mamince šli "prdnout" znovu, protože si miminko u sebe ještě část nechalo....a pak hned přišel mladý dr. (vloni teprve promoval, ale děsně milej a sympatickej) a šlo se tlačit....maminka měla akorát pocit, že kontra vymizely a tudíž nevěděla, kdy tlačit...ale šlo to, dr. maminku povzbudil, když uviděl vlásky :slight_smile:) (tak se maminka těšila na vlasatý miminko a ono nakonec se zase nic nekonalo ) ) - asi na pět zatlačení bylo naše miminko na světě – samozřejmě s nástřihem a to rovnou na 2x - na hodinách bylo přesně 8:30 (tudíž 3hod. 15 min. od 1. bolesti - nepočítaje posli min. 3 týdny před porodem, které mamince kazily život ) a maminka s tatínkem uslyšeli nádhernou větu" je to kluk a je dost velkej" :slight_smile:)))) Bohužel ho nedali mamince na bříško, ale jen ho mamince ukázali a odnesli na ošetření...když přišel tatínek s ním v náručí mi ho ukázat, byl to nádhernej pocit je vidět spolu , tatínek patřičně dojatej a vyjukanej - protože náš drobeček měl 55 cm a 4,26 kg!!! :slight_smile:)..a zase ho odvezli na prohřátí, u takhle velkých miminek prý normální....u maminky nastalo vypuzení placenty a šití, maminka si vyžádala přímo koňskou dávku na umrtvení a aby to tam brzy vypadalo jako nový, že je v plánu ještě třetí dítko :slight_smile:) a dr. vyhověl s umrtvením )(a na to třetí dítko pěkně zíral :slight_smile:) ) :slight_smile:), nakonec maminku nečekal žádný vnitřní steh, jen tři po nástřihu a jeden nějakej plastickej...no, sranda to šití nebyla, ale dalo se to (pozn. s šitím po 1. porodu nebe a dudy)....navíc s maminkou dr. celou dobu komunikoval a vyprávěl i o svojí rodině, bylo to fajn....tatínek bohužel šití byl přítomen a zase z toho má chudák trauma, že viděl "vše"....náš brouček už byl ve vozítku s námi, měl fialovou hlavičku, protože se mu na chvíli v porodních cestách zasekla, byl děsně nakrabacenej a rozmáčenej, maminku napadlo, že vypadá jak starej dědeček :slight_smile:)) a že je děsně ošklivej až je táááák krásnej...:slight_smile:), no láska jako trám...:slight_smile:)))))…..
Musím říct, že se porod 14 hod. (s Mariánnkou) a cca 3hodinový (u Domíska) nedá srovnat….maminka teď byla plná síly, optimismu, elánu a pobyt na porodním sále s tatínkem a Domískem si na 150% užila….
Navíc 5.5.2009 (den před porodem) Matylda celý den po kontrole v poradně maminku docela trápila poslama, ale když maminka hezky večer poprosila, ať jí miminko nechá aspoň do tří vyspat, že se jí fakt moc chce spát a že jinak porod nedá, tak Matylda poslechla a vážně jí nechala krásně vyspat ))))), proto v 5 ráno maminka byla tak zklamaná, že se opět nic neděje, protože věřila, že 6.5. bude den D – a nakonec byl )))
Malej se k prsu přisál jako drak a vypadal tak moc spokojeně, jako nakonec my všichni….a ta váha? Domísek není tlustej, je to dlouhán dlouhatánskej, takže mamince vůbec nepřišlo, že je tak velkej, když se hnal na svět (pozn. Ona totiž počítala s max. 3,5 kg )) ), horší stavy přišli po porodu, kdy začali nesmírně bolet a stále bolí pánevní kosti, jak se vrací asi do původních rozměrů..a stahování dělohy u druhého prcka je bolestivější (dle PA může bolet až jako kontrakce), ale rychlejší….Domíska všichni v porodce obdivovali, jakej je to pohodář a jak je nádhernej….akorát, že už je jako měsíční miminko né jak po porodu…..ale ve srovnání s Mariánnkou je mrňousek mrňavej….zejména maminku dostává, když chvíli chová Domíska a pak si vezme na klín Mariánnku – ten rozdíl…a nejmarkantnější ten rozdíl je při přebalování ))))))) – fakt mazec :grinning: :grinning: :grinning:…a taky maminka neumí pořádně přebalovat, ten pinek s pytlíkem je tam prostě navíc :grinning: :grinning: :grinning:
10. kvě 2009 ve 12:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
pinek je pindík :grinning: asi moje dvoj-mama-demence :grinning:
10. kvě 2009 ve 12:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
Saji, moc dojemné, fakt krásné, já tady bulím :cry: :dizzy_face: Děsně mě dojímá ta sourozenecká láska a jak se tyděti tulí, je to nádhera, porod jsi měla krásně krátký, i když ty bolesti byl drsné, je pak člověk rychleji fit :dizzy_face: Závidím a přeju zároveň :dizzy_face: Hlavně ať v poho zvládnete šestinedělí, ještě teď to mám v živé paměti. :wink:
10. kvě 2009 ve 13:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
Já zas neuměla přebalovat kačenku, pindík mi tam furt chyběl :grinning:
10. kvě 2009 ve 13:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
sajo, krasny popis, jsi sikula a měli jste kliku, ze jste to stihli do porodnice :slight_smile: bude s vama TM chvili doma ? to je mile, jak si Maji uziva brachu :wink:

leni, tak me napada, jak to delaji ty domaci rodicky, kdyz se roztrhnou, to jim to sije PA ?
10. kvě 2009 ve 14:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
Zuzi: bude, týden :dizzy_face: ...pak už budu válčit s raubířema sama :slight_smile:
Domísek už spí 2,5 hodiny v kuse..kéž by to dával spíš v noci než přes den :wink: :grinning: , ale on je stále noční raubíř jako býval v bříšku.....

Jinak se prosím nedivte, že už nemám žádná alba :cry: :cry: :cry: ....ale "blbé" síly opět zapůsobily a komplikují nám život, takže jsem vše smazala a rozhodla se, že udělám alba asi na rajčeti a dám sem vždy odkaz a do ip napíšu heslo....kdo bude chtít, ať pak mrkne....
10. kvě 2009 v 15:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jéé, tak mě Maji právě dostala - úplně poprvé si sama absolutně nádherně nasadila čepici :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: , jako fakt na hlavu, žádné plácnutí nebo tak, ale fakt až po uši - jen jí měla trošku nakřivo :dizzy_face:
10. kvě 2009 v 15:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak už se náš spáč vzbudil :dizzy_face: , MM ho má v náručí a MM stojí u nich a hladí Domíska po ručičce a radostí výská a dokonce mu dala i pusu...snad to tak zůstane, holt se musíme snažit, aby Maji nešla stranou - teda ani jeden nešel stranou :dizzy_face:

No, mažu za sváma láskama...mějte se krásně :dizzy_face:
10. kvě 2009 v 15:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
Super že jste doma sajo,od včerejška?Já dorazila teď tak jdu dočíst.Pošleš mi prosím ty fotky s Domískem?Až se budeš někdy nudou kopat do zadku jo? :grinning:
10. kvě 2009 v 17:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ježiš jaký blbý síly zase?to tě zase prudí nějakej šmírák? :rolling_eyes: K zeblití fakt,jsem se chtěla mrknout jak jel Domča vymóděnej z porodky.A díkza komplimenty,makrela teda nejsem :grinning: :grinning: :grinning: ale poslouchá se to pěkně. MM se mimino nějak líbilo,se mně ptal v autě kdy snesu další :grinning:

zuzi:domarodky tvrdí že se doma netrhnou a nějaký jednoduchý šití zvládne pa sama.
10. kvě 2009 v 17:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
Saji, prosím hoď mi na mal taky fotečky vymóděného Domíska :dizzy_face: Když už alba zase nejsou :frowning2:
10. kvě 2009 v 17:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
jé konecne je tu nejaky delsi roman nez mivam ja...ale tenhle je alespon zajimavej na rpozdil od tech mych :sweat_smile: ...ted nemam cas, ale uz se moc tesim, az si to prectu :dizzy_face:

prazandy, co ten vysehrad zitra ?
majmu dorazis ?
co Kozeny ? operovali ho ?
10. kvě 2009 v 17:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
petul : Tonik prvni tyden s choditkem taky jezdil jen rovne a narazil, ale ted uz ho krasne ridi. kdyz ho vytahneme ven, tak fakt nezna prekazku :slight_smile: on si ho jakoby nadzvedne od zeme a zatoci kam potrebuje.
10. kvě 2009 v 17:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
petul : jj je to komplikace, kdyz je clovek treba z detstvi pokrtenej, pak se rozvede, a pak chce mit treba dalsi svatbu v kostele , tak ma smulu. Ale nerozumim tomu, ze to nedovolili i vam, kdyz si papirove v jine cirkvi a TM nebyl zenatej (teda aspon myslim)
trochu jsem do toho delala v praci, ale uz si nepamatuju vsechny pravidla s jinejme cirkvema atd...

to s tema zvonama pri vasi svatbe je hezky.
10. kvě 2009 v 17:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojki,
saji: moc krásně jsi pospsala svůj porod, až na ty bolesti jsi to mela fakt rychlé. Já jsem teda tvoje album stihla mrknout,fak je malý nádherný a jste moc krásná rodinka.
Hezky si to miminko užívej :slight_smile:---jaké to je zase kojit?
to je super,že Máji se takhle hezky zžila s bratříčkem. od kamarádky malá má 4 roky a vůbec malého nepřijala,ale ted už je to prý lepš í,ale stejně na malého žárlí, tak snad vás to nepotká až budeš p ak s dětma sama.
ty jo,nevím zda bych zvládla tak dve malé děti,ale přeji ti hodně sil.
10. kvě 2009 v 18:35  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
ja sem fotky nestihla :frowning2:

katka : segra ma neter 4 roky po synovci a prijal ji krasne....i ted na ni neda dopustit, porad si s ni chce hrat, byt s ni ...mohl mit svuj pokojicek, ale on chce byt jeste s ni atd...
sem to vubec necekala...do synovce bych rekla, ze zarlit bude.

tomi : a jak to bylo u nas ?

saji : kdy jsi prestala kojit Maju ? ja jen jestli si to bude jeste pamatovat a nebude treba chtit taky :sunglasses:

kamosky syn, kdyz me videl kojit Tondu (to mu byli 2 mesice), tak i ve svych 2 letech zacal kamosku slikat :grinning: a to uz minimalne rok nebyl kojenej. :sunglasses:
10. kvě 2009 v 19:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky,
tak nejdriv Saje jeste jednou gratulace k Domiskovi - porod teda super - hlavne, ze jste stihli dojet :grinning: Fotky jsem teda nestihla, tak nevim, jak ten tvuj chlapak vypada :frowning2:

Zuzik: jen jsem pochytila, ze se chystate porizovat krosnicku - my mame od Salewy a je fakt super - puvodne jsme chteli Deuter, ale odradilo me to, ze se k tomu vsechno muselo dokupovat zvlast. Tak kdyby jsi chtela nejake info, tak dej vedet.

Tomi: co Klarka, uz je to lepsi?

My byli o vikendu v Jihlave v zoo na vylete a Kacka byla uplne hotova ze zvirat. Teda na vsechny delala Haf, ale super :grinning:
10. kvě 2009 v 19:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
del: kdy jste tam byli? My jsme tam byli v soboru od 15 do 18 hodin :slight_smile:

saji: popis porodu super, a k Dominičkovi( fakt je to krásný jméno) ještě jednou blahopřeju :dizzy_face:
10. kvě 2009 v 19:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj holky a sajo :slight_smile:
fotky jsem take nestihla :frowning2:, tak az je budes davat na rajce, prosim o heslo :slight_smile:. Uzasny popis porodu, i jsem si zaslzela :slight_smile:
del: take shanim nejakou krosnicku, muzes mi napsat nejaky info o te tvoji? dekuju moc
My se dnes vratili ze Sumavy, bylo super, podnikli jsme 2 velke vylety a ani jednou jsme nezmokli :slight_smile:. Lucka to taky zvladala dobre - vylety. Ale jinak prudila, trapi ji zuby, uz 2. den temer nic nesnedla a ma 37,6 :frowning2:. Tak uvidim, co se z toho nakonec vyvrbi. Ja jsem utahana jako kote a uz se tesim spat.
10. kvě 2009 v 19:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ewus: my tam byli od 12 do 14,30 a pak jeli na Kremesnik - tak to jsem se akorat vystridali :slight_smile:

Mjanca: mame tuhle: http://www.hanibal.cz/detsky-koutek/detske-sedacky/1173-salewa-koala-ii-s-lahvickou-salewa/
Kacce se v ni moc libi, ja ji teda nenosim - nosi ji MM a chvali si jak perfektne sedi na zadech a prijde mi vevnitr takova pekne polstrovana, daji se nastavit i ty popruhy podle velikosti ditete - myslim ty, co je s nima dite pripoutano. a je dobry, ze mezi tou konstrukci, co mas na zadech a ditetem je docela mezera - takze kdyz je teplo, tak neni diteti vedro. Jo, a soucasti je ta slunecni striska, plastenka, lahvicka. A ma i docela dost ulozneho prostoru. No, nechci ji vychvalovat, ale rozhodovala jsem se mezi ni a Deuterem a nakonec jsem zvolila tuhle a jsem fakt spokojena.
A tady jsou podrobne fotky a recenze, jsou tam i recenze jinych krosen:
http://www.svetoutdooru.cz/clanek/?107567-nositko-salewa-koala
10. kvě 2009 ve 20:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
omlouvam se za pro vetsinu nezajimavy prispevek, mela jsem to asi poslat do IP - tak pardon :wink:
10. kvě 2009 ve 20:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
del: diky. Vypada opravdu moc dobre :wink:
10. kvě 2009 ve 20:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky mamulky,
tak se hlásím opět z domova, teda ale byto to náročný to vám teda povím... :grinning:
Dočítat budu až později těď si dám v klídku vínečko, cigárko a pak vám se hodím něaké fotečky a když se povede tak i video... :wink:
10. kvě 2009 ve 20:30  •  3 děti - čeká miminko, termín má v říjnu 2011  • Odpověz  •  To se mi líbí
pro zvědavky - na moment........ :slight_smile:

leni: to je na dlouhý vysvětlování :cry:
10. kvě 2009 ve 20:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Saji: ahooooj :dizzy_face:, nebyla jsem doma 3 dny, tak nejdřív jdu dočíst a už se těším na popis porodu :wink: Dominik je moc krásnej, tak ať v ám hezky roste :dizzy_face:
10. kvě 2009 ve 20:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
holky, dík.....který mimi není krásný? :grinning:

ewus: jméno jsme asi ani líp nemohli vybrat, viď? :grinning: :grinning: :grinning: On už "Honzík" měl být Dominik----- :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: ...teď zase holčičí jméno přechází do třetího kola :grinning:
10. kvě 2009 ve 20:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
kozimur pěkný fotky:slight_smile:)) jak patlá blátíčko.-)))))
Holky chtěla sem se septat, dávátě nekdo už kraťásky nebo sukýnky? Jako mám na myslí, že vám dítě chodí venku a má nahatý kolena. Já mám docela strach jí něco takovýho dát, že se podře:slight_smile:) jak padá
10. kvě 2009 ve 20:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
tak ja maleho saju stihla a je fakt moc krasnej - zadny novorozene, ale rovnou poradnej chlapak :dizzy_face: :dizzy_face: , ale jdu kouknout jeste jednou :wink:
10. kvě 2009 ve 20:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
leni zavidim chovani miminka :wink:
10. kvě 2009 ve 20:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek