• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Březnovky a březňátka 2008

1. března 2012 
Dobré ráno :slight_smile: Shehe, vítej doma :wink: teres, ty jo, to už máte plnou pusu zubů :grinning: my jich máme teprve 6 :slight_smile: a co včerejší noc? Byla u vás ta předpověděná bouřka? U nás naštěstí nebyla. Kozim, no uvidíš jaká bude dnešní noc :wink:
27. kvě 2009 v 08:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
Dnes měli jet se školkou děcka do Olomoucké zoo, ale je hnusně, takže se to odloží na příští týden. Tento týden nehlásí žádnou slávu. Davidek zase spinka, tak bych se nejraději zachumlala zas do peřiny, to počasí k tomu i vybízí :slight_smile:
27. kvě 2009 v 08:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
kozim: paráda tak to asi budete brzo bez plen, to u nás n ehrozí. teda chodíme na nočník,ale prozatím to má malá na háku :slight_smile:
my máme zubů 12
a nás teda bouřka minula ted tu prší
27. kvě 2009 v 08:25  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak teď mi to pěkně Terka vynahradila-pěkně se po.rala :stuck_out_tongue_closed_eyes: Ale jinak se nám už často stává,že je na sucho.Ale neřekne,že chce čůrat,ale chytá se za pipinku-to abych ji pořád sledovala.
Je čím dál víc ukecanější,umí nová a nová slova,zvuky zvířátek-osel,kůň,kočka,pes,moucha,prasátko,opice,ryba,kohout,slepice a žába.Má dny,kdy vše opakuje a učí se a to se toho naučí hodně.Teď furt mele kakiš,kakam.
27. kvě 2009 v 08:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
Katko, jo a pěknej otisk ručičky. Taky chci udělat. Dělala jsem mu, když byl miminko a chtěla jsem pak v roce, ale to jsem už propásla :sweat_smile:
27. kvě 2009 v 08:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
Kozim, Terka je šikula :wink:
27. kvě 2009 v 08:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ale s kakáním to nemá nic společného.Umí ukázat zuby a jazyk(učíme jí to kvůli zubařce a doktorce) a na sobě,panence i na nás ukáže vše-oči,uši,nos,pusu,pupík,nožičky,prstíčky,ručičky...Je to šílené,jak umí každým dnem víc a víc věcí a naše miminko už není miminkem,ale človíček,který má svou osobnost.
27. kvě 2009 v 08:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tomi,děkuji :dizzy_face: Ale to Davídek určitě taky.Je strašně krásný chlapeček.Je to síla,když jsme byly v Zoo před roken,byl miminečko a teď dojel krásný šikovný klučina :wink: Už se těším na červenec :slight_smile:
27. kvě 2009 v 08:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jj taky se těším. Tak taky ukáže zuby, nos, nohy atd co kde má, ale zvířátka zatím umí jen tři- pes, kůň, kráva....a co krásně vyslovuje je auva. Když se bouchne tak to pokaždé řekne. A taky začl říkat bota a voda
27. kvě 2009 v 08:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
A teď často dělá, že dá ruce zahlavu a točí se dokola, má z toho jundu, pač se mu z toho točí hlava a padá :slight_smile:
27. kvě 2009 v 09:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tomi, to musí být švanda :grinning: Tak Terka toto nedělá, ale už delší dobu děláme Kolo kolo mlýnský, akorát si sedá už u "KOlo se nám polámalo" :grinning: a má z toho taky prču. Pak ji musím zvednout a pokračuje. Raději má, ale když dělám kolo kolo s ní, ale dělá ho i sama.
27. kvě 2009 v 10:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
teda Terka s Davcem jsou sikovni :wink: Bett se vcera naucila rikat Auto a bota. A jak ji neco dam tak rika DIK. Ale to jen me....Rano jsem ji musela v 8:15 budit. Po asi 10 min teprve vstala se svym AHOJ :slight_smile:)
Vcera jsme meli karambol. Prijeli jsme a Bett utikala za tatou, zakopla na ceste se sutrama, udelala hnusny kotrmelec. Tak ma bouli na cele a cele leve licko cervene a takove sramy.... TAk je "krasna". A jak jsem ji to cistila peroxidem,tak chtela jeste..nechapu... :sunglasses:
27. kvě 2009 v 10:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
hvězdi: my máme koupenou nějakou dětskou dezinfekci, co nepálí...ale teď si nevzpomenu, jak se jmenuje...zatím u nás nebyla potřeba....alw když se to bett líbí, tak jí zjevně nepotřebujete :grinning: :grinning: :grinning:

Maji teda skoro nemluví, tak si užívám jejího žvatlání alias mimozemšťan :wink: :grinning: a se zubama mě ani neštvěte, jako že už má někdo skoro všechny - nechápu.... :grinning:

Domi mi spí na ruce, Maji v postýlce....je zajímavý, že prdíky v náručí ho netrápí, až po položení do košíku - asi má moje náruč léčivou moc :dizzy_face: ....akorát musím jít vařit a s ním na ruce to asi moc nepůjde :sweat_smile:
27. kvě 2009 v 11:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak Terka měla před spaním zase záchvat pláče a chytala se za pipinku, opět se uklidnila až na nočníku. Prostě se nechce vyčůrat do plíny. Mám radost, ale nechápu, co tak najednou a proč pláče. Proč třeba neřekne čí. MM říkal, že nám to možná říká, ale nevnímáme to, tak proto možná pláče.

Saji, u Tebe je Domískovi teploučko a je skrčený, tak je mu lépe. My jsme takto s Terkou taky bojovali. Zkoušeli jste tu nahřátou plínu?
27. kvě 2009 v 11:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
Saji, omlouvám se za slíbenou zásilku. Pořád jsem se nedokopala na poštu :sweat_smile:
27. kvě 2009 v 11:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
kozim: no, on chce i pochovat :wink: - to není jen prdíkama :grinning: a strašně moc rád mi leží na hrudi - nejen při odříhávání, MM říká, že je to typickej chlap, že on by si taky dal říst :grinning:

tak u nás nočník je jen hračka - nosí ho, sedá si na něj jako do křesílka, ale bez plíny ne a ne, hned z něj vstává...dávám jí čas, přes koleno to lámat nebudu....

Á, Domi se vzbudil na oběd :grinning:...nám se tam už peče pizza a děsně voní....úplně tu slintám :grinning:
27. kvě 2009 ve 12:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
saji: my mame 8 zubu...Tak v klidu. A s nocnikem taky nestresuju. Jak prislo ze dne na den,ze se ho prestala bat, tak zrejme prijde casem,ze bude vedet, ze se cura do nocniku. Jo a po byte ho taky nosi :wink:
Domi se u TEbe citi v bezpeci a nejlepsi naruc je ta mamincina.

Vcera jsme se smali. PRisla jsem z prace a Bett mi svou reci vynadala. VYpadalo to super. A delala u toho tyty :grinning: Dala mi pekny kartac :grinning: Jo a dalsi novinka. Na vse rika NE (treba pojedeme pryc? a ona NE, udelame to a to a ona NE..)
27. kvě 2009 ve 12:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
hvězdi: Maji nemá pořádně vylezlý ani ty dva :grinning:...asi máš s tou náručí pravdu, protože už je ten rarášek zase u mě :slight_smile: Dnešek se asi prochová :pensive: ...Maji taky umí vynadat, jedinýmu, komu ještě nevynadala je Domi :grinning:, jinak už to vzala komplet :grinning:, ale myslím, že se Domi taky dočká :grinning:
27. kvě 2009 ve 12:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj vespolek, zas je tu mrtvo, aspoň jsem stihla ty 4 dny dočíst, to je fajn :wink: :grinning:

Saji: moc Ti to sluší a působíš moc spokojeně, to je krásné :dizzy_face: Jen tak dál :dizzy_face:

Ještě se vrátím k tomu šití - po 1.porodu jsem nevydržela a "donutila" manžela, ať už na mě skočí a pak jsem se musela máchat v lavoru s dubovou kůrou a nakonec to srostlo nádherně :dizzy_face: teď s Aninkou mě šila taková hrozně hodná mladá doktorka, jemně a dlouho, hojení proběhlo v pohodě, bolesti minimální a po zhojení žádné. Ovšem vzhledově to bylo žalostné. Byla jsem z toho opravdu nešťastná a měla jsem zábrany, nechtěla jsem, ať se tam MM vůbec dívá, což byl problém. My zrovna nemusíme mít zhasnuto, potřebujeme prostě i vizuální kontakt :wink: Takže na ten zákrok jsem se moc těšila, že už to budu mít za sebou a hned ten den den jsme to spokojeně pohledově zkolaudovali :dizzy_face: :grinning:

Jak to tak čtu, se všema dětičkama je teď hrozná prča :grinning: :grinning: :grinning: 0
27. kvě 2009 v 16:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
Elis: ad pokojíček - to jste teda udělali kus práce, je to úžasná proměna a barevná kombinace se mi taky llíbí, jsou to barvy přírody :wink: Jen si říkám, jestli tam nebudou mít holčičky tmavo přes tu záclonku :confused:

Teres: Aninka má jen 6 zubů (dole 2, nahoře 4) a už od prosince žádná změna. Bílé bouličky nahoře má už dlouho,a le furt nic neleze :unamused: To je teda Adámek rekordman, v tomhle věku už tolik zoublů, to fakt zírám :astonished: :astonished: :astonished:

Kozim: gratuluju, k Terčinému nočníkování. U nás se z toho stává horor :angry: :angry: :angry: Anuška řve jak šílená, absolutně nechce sedět a vzápětí se v klidu vyčůrá někam na podlahu. Tak půl na půl se mi daří ji odchytit při tlačení, jinak je to prostě do plíny. Vůbec ji nechápu. Celkově jsem z ní momentálně na prášky :angry: :angry: :angry:
27. kvě 2009 v 17:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
Naše dcera už mě opravdu přivádí k šíllenství, sama má pořád strach chodit, furt se musí jistit, ovšem stal se z ní kamzík, leze všude a na všechno, co je na zemi ji nezajímá, chce vědět, co je tam, kam normálně nedosáhne a nevidí a snaží se tam vylézt hlava-nehlava. Už ty věci normálně nemám kam dávat. Vojtíkovi likviduje jeho hračky, až se sama divím, kam všude dosáhne :stuck_out_tongue_closed_eyes:
27. kvě 2009 v 17:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
Mne dneska čeká návštěva známého ohledně podlahového topení do kuchyně, musím za ním zajet to dořešit, ovšem busem a vypadá to, že na večer opět začne pršet :stuck_out_tongue_closed_eyes: Tak to mě fakt těší :confounded:
27. kvě 2009 v 17:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
čusky ženy!!!!!!!! Jak se vede?????? Teď tu asi nikdo není.... nebo je? :grinning:
27. kvě 2009 v 19:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
KOukám že jste probíraly zoubky, tak březen už je krááááásně zubatej :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: No my jich máme 8 (všechny jedničky a všechny dvojky) a tlačí se další, má to celé napuchlé, naštěstí to teď nijak obzlvášť neprožívá, takže doufám, že to nejhorší už je za náma... :sweat_smile: :zipper_mouth:
Noci jsou teď suprové, 10 dní vkuse spinkala od sedmi do půl deváté a dneska dokonce do půl desááááááte!!! Jsem byla v šoku, když jsem mrkla na hodinky... tak snad už jí to takhle vydrží, tohle se mi líbí.. :grinning:
27. kvě 2009 v 19:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
kozi: ty jo gratuluju!!!! :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: ale je zajímavé že pláče...... :confused:
U nás nočník funguje jen když má dole plínu, to mi nočník přímo donese a řekne ččččččč... :grinning: :dizzy_face: Ale když má plínu tak na mě prdí a normoš si čůrá do plínky... prostě dělá to jako na zlost, buď mi to plínu sundej a já budu čůrat do nočníku a nebo mi ji nechej a nestarej se kdy se mi chce.. :sweat_smile: :grinning:
ale kakáme jen do nočníku, už se nevykadila do plíny minimálně měsíc a půl :wink: :dizzy_face: :zipper_mouth:
27. kvě 2009 v 19:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
Kozi, no nazdar! Už jsem myslela, žes zmizla z povrchu zemského :grinning:

Peťko, drž se! Přeju pevné nervičky. Přestavba to je síla,obvzlášť, když v tom žijem, že jo? :sweat_smile:

Jinak Terka dělá už pokroky z hodiny na hodinu, ale dnes mě naštvala. Začíná zkoušet, co si na nás může dovolit - dostala po ručičce, protože trhala listy kytce a ona se na mě normálně zuřivě vrhla a plácla mě taky přes ruku, tak jsem ji plácla znova a řekla, že to nesmí, maminka se nebije a že Terinka byla zlobivá, dělala kytičce au a proto dostala au přes ruku. Tak se na mě chvíli dívala, jestli se budu smát a když jsem se nesmála, začla lehat na polštář, smát se a říkat šššš (to znamená, že spí). Pak šla, začla mě plácat po zadku a skákat po mě a dělat koníčka.
Jo a MM si dnes uprd a ona na něj začla dělat CHRO CHRO a zacpávala si dlaní nos - ale kde na to přišla, to nevím - nikdo jí to neučil. Možná někomu znás v této souvislosti ujelo, že je ten, kdo to dělá prase, nebo prasátko a ona si to dala dohromady :sweat_smile: Ale bylo to směšné, fakt jsme s MM nevydrželi a vybuchli smíchy :sweat_smile:
27. kvě 2009 ve 20:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
ááááááááá tak koukám, že máme první rekort a to v počtu zoubků..... :grinning:

Peťul, já si vždycky říkala, že po porodech půjdu na plastičku podvozku, ale vzhledem k tomu, že jsem šla císařem, tak to neřeším. Každopádně tě chápu, asi bych to nepřežila, kdybych jí měla zhizděnou kord když ji mm tak miluje a šla bych pod kudličku hned jak bych odrodila posledního potomka... :sweat_smile:
27. kvě 2009 ve 20:51  •  3 děti - čeká miminko, termín má v říjnu 2011  • Odpověz  •  To se mi líbí
Kozim to s tím prasátkem je dobrý, bych si asi učůrla smíchy.... :grinning:

Adámek nedává nikomu pusinky jenom sobě. Stoupně si k zrcadlu, hodí ten jeho šibalský úškleb a začne se pusinkovat a fakt dává opravdový pusinky.... :grinning: Mě dneska dostal... :grinning:
27. kvě 2009 ve 21:02  •  3 děti - čeká miminko, termín má v říjnu 2011  • Odpověz  •  To se mi líbí
Kozim: téda ta Terka je téda éro :grinning: :grinning: taky si to krásně s ní užíváte...
Malá mne jednu dobu pořád tahala za vlasy a ted jak rázně řeknu NE a at mne pustí tak fakt pustí, jsem ráda, bylo to hrozné.
S tím nočníkem no taky se vyčůrá ale nevykaká,to furt do plíny, nějak jí nestíhám odchytit a pořád jí sledovat zda zrovna kadí se mi teda nechce . No snad na to brzo příjde :slight_smile:
stejně toto období je super, jak nám ty děti už krásně rozumí ,jsou vyčůrané ,vzteklé :grinning: asi lepší než ten kojenec :slight_smile:
Mi malá teda furt v noci vstává na mlíko, čaj jí dávám ale za hodinu chce stejně mlíko,takže už raději dělám mlíko hned, teda podle toho kolik je hodin,ale vesměs se budí kolem 3.30h.
27. kvě 2009 ve 21:03  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj Kozinko, jak ses měla na víkendové akci?
už se těším na pondělí jak tě uvidím v tV :wink:
27. kvě 2009 ve 21:04  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek