• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Březnovky a březňátka 2008

1. března 2012 
petru: já se teda nechci do nikoho navážet, ale neříjde mi že by měl Toník lepší imunitu než moje dítě kojený 4 měsíce. Myslím že Toník i Bet byli víc nemocný než Dominiček
29. kvě 2009 v 08:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
ewus: no, já myslím, že ta obranyschopnost je důležitá zejména u miminek :slight_smile: - to je jasný, protože jejich imunitní systém ještě neumí jet na plno a teprve se učí - což je do toho půl roka, v tomhle věku (15 m) už imunitní systém zvládá sám, takže to už není fakt potřeba ale ani to není na překážku....ale furt platí, že mateř. mlíko je lepší než UM - stravitelnější, atd....
29. kvě 2009 v 08:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
ewus: buď jen ráda, že Nik je zdravej jako řípa :slight_smile:..mám kámošku, která má dva kluky (2,5 roku a 8 měs.) a ti jsou nemocní furt :frowning2: , ona když kojila, tak měla tak oslabenou imunitu, že byla furt nemocná a jak její imunitní systém nestíhal, byli nemocní i kluci a pokračuje to, už asi 14 dní teď bojují se streptokokem...jako fakt málokdy mají "zdravé" období :frowning2:
29. kvě 2009 v 09:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
saji: jo to já nikomu neberu... Jen říkám že Nik byl kojený docela krátce a byl nemocný míň než většina březňátek... :wink:
29. kvě 2009 v 09:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
ewus : ja jsem ale nerekla, ze ma Tonik lepsi imunitu nez jine deti a taky nerikam, ze je spatne kojit jen 4 mesice...

tady uz clovek opravdu nemuze nic rict.... :angry:
Jen si myslim, ze mu to i ted neco dava. A nemocny byl jen jednou (bezna viroza) a pak asi 2 rymy a to mi nepride hodne. A neminim tady s nikym soutezit, ktere dite bylo min nebo vic nemocne. Proste si myslim, ze i ted je to kojeni dobre (nehodlam ale kojit vecne, taky uz chci zkoncit), ale jak jsem psala, deti se bez nej samozrejme obejdou..
29. kvě 2009 v 09:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
petru: já sem napsala jen svůj názor.....
Sorry nebudu tě tady už prudit, buď přehlížíte moje příspěvky a nebo se hned hádáte....
takže březnovky sbohem stejně je to tu mrtvé......
29. kvě 2009 v 09:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
ja treba kojim uz jen minimalne a kdyz jsem nemocna, tak mi dr. rika, at kojim i pres den, ze to Tonika ochrani od toho, aby to ode me chytil....a sve doktorce verim.
29. kvě 2009 v 09:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
petru: kámošky imunitní systém fakt nezvládal a pak tu obranu tudíž ani nepředávala svům klukům, když je kojila a chytli to taky...kámoška se ve všech nemocech plácá šíleně dlouho, proto na ní byla i její maminka děsně naštvaná, když otěhotněla s druhům klukem, že si měla dát ještě čas....jako u nich se ty nemoci fakt vzájemně předávají - chytne něco jeden a projdou si tím všichni.....:frowning2:

ewus: ale no tak :pensive: vždyť tě nikdo nepřehlíží.....já jsem ráda, že sem chodíš!
29. kvě 2009 v 09:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
ewus : ja ti tvuj nazor neberu, je fajn, ze byl Nik zdravej.
Jen jsem chtela vysvetlit, ze muj predchozi prispevek nemel znamenat, ze kojene deti jsou zdravejsi.

bych taky mohla rict, ze hned jak neco po dlouhe dobe napisu, ze me nekdo zacne napadat...
ale ja se kvuli tomu loucit nebudu, pac vim, ze sem stejne obcas zajdu .
29. kvě 2009 v 09:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
saji : jasne, ze jsou vyjimky, ze muze mit kojeni i opacny efekt...ja byla ze zacatku taky porad nemocna....ale nastesti to Tonik ode me nikdy nechytil. On kdyz byl nemocny, tak jen od deti nebo od Frantiska.

ja nejsem zadna zapalena zastankyne kojeni, jen proste jeste kojim no...nebudu se za to nikomu omlouvat :sunglasses:

laktacni liga mi obcas pride jak sekta a rozhodne se nepohorsuju nad tim, kdyz da nekdo brzo UM apod.
29. kvě 2009 v 09:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
ewi: kam dééééééééééš......hele nepruď mě!! :grinning: :wink:
Já taky kojila jen pět měsíců (a ťuk ťuk ťuk) malá zatím ok, jen jednou měla rýmu ze zoubků :slight_smile: takže to fakt je taky o té imunitě trošku jinak vypěstované (neoblíkat extrémně moc, nevyhýbat se studeným místnostem.......) a taky je to o genech..... :wink:
29. kvě 2009 v 09:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
ewus, petru: ale no tááááááák............

petru: takže chceš Toníka postupně převést na UMko? Já se musím smát, když vidím, jak Maji zkoumá to, když Domíska kojím a děsím se chvíle, kdy si řekne, že chce taky :grinning:..ale když kojím, tak si většinou přinese k nám na postel svoje mimi nebo knížku a čteme, tak snad chutě nedostane,....Dneska si přinesla svoje mimi, vzala si ze šuplíku Domískovi ponožky a zkoušela je nandávat miminku, to jí nešlo, tak miminku vynadala, vzala Domískovu čepice a zase jí dávala miminku.....je zajímavý, že neteř nesnese panenky oblečené a Maji svlečené - jsem zvědavá, jak se pak holky dohodnou :grinning:
29. kvě 2009 v 09:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
petru: nemyslím, že by ses měla někomu omlouvat za to, že kojíš :wink: - je to čistě tvoje věc, i kdyby si kojila Toníka než půjde do školy :grinning:...a taky nemyslím, že by se měl někdo omlouvat, když nekojí - je to prostě jen věc daného člověka a toho, co chce pro svoje dítě.....a myslím, že to je tady všem jasný :dizzy_face:
29. kvě 2009 v 09:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
áááá, hvězda dorazila.... :dizzy_face:
29. kvě 2009 v 09:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
kozin: hvězdo neříkej, že ti Týnka zase spí :rolling_eyes: :grinning: :grinning: :grinning: ...U nás Maji řádí ve stanu a Domi mi spí na ruce :dizzy_face:
29. kvě 2009 v 09:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
A řeknu vám, že kdybych u druhého nemohla kojit, nic bych si z toho nedělala... když to nejde, tak to prostě nejde a existuje dneska spousta náhražek....

Jinak všem přeji dobré ránko.. :grinning:
Vstávání dneska v půl deváté, suppeeeer, malá vysmátá, jsem se zase nasmála :grinning: :grinning: :grinning: Teď snědla snídani (chlebík s čokoládovou pomazánkou :grinning:) a teď baští sušenku, no dneska to na dietní den (pro ni) nevidím.. :grinning:

Jo a já už teda upoutávku viděla... a moje obavy byly na místě!!! Jako fakt je to strašné, vypadám tam jak medicimbál, věděla jsem, že televize přidává kila, ale že mi jich přidá skoro sto!!!!!!!!!!!! To jsem teda netušila!!!!!!!!!!!!!!! :pensive:
29. kvě 2009 v 09:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
kozin : máš recht. :wink:

saja : no jasne, nehodlam kojit do dvou let... :wink: me uz taky pride velkej, proto ho nekojim na verejnosti a pres den jen kdyz jsem ja nebo on nemocnej a to taky jen treba 2x za den.

ja v mlice smysl vidim i ted (a nikomu svuj nazor nevnucuju, kazdej to dela tak, jak mu to vyhovuje a jak mu to pride nejlepsi, je jasne, ze se na tom neschodnou vsechny matky)
Takze az dokojim, chci davat UM. Ale myslim, ze ho asi Tonik nebude chtit. Sunar jsme zkouseli dat jednou a nechtel ho...tak kdyz UM nebude cthit, nebudu to hrotit a mliko nebude.

Saji : neter jeste ve 4 letech neumela oblect panenku :grinning: , tak ji segra kupovala takove ty panenky, co maji oblecky umely nacvakavaci :grinning:
29. kvě 2009 v 09:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
kozin: nes.r se spavým dítkem :rolling_eyes: :grinning:..po čokoládový pomazánce a sušence by měla být jak králíček duracell a ona místo toho spí celou noc - nechápu :grinning:.....já co máme Domíska, tak jsem ráda, když spí do těch pěti, pak si ho musím - já odpůrce dítek v posteli :rolling_eyes: - vzít k nám do postele, aby polehával a já mohla trošku ještě shrupnout aspoň do půl sedmý...se divím, že ještě žiju :grinning:..a když náhodou Domísek vytuhne u nás v posteli, tak se zase brzy vzbudí treperenda v pokojíku.....no, sranda :grinning:
29. kvě 2009 v 09:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
saji : to doufam, ze je to tady vsem jasny....ze je jedno jestli nekdo koji nebo nekoji... :wink:
29. kvě 2009 v 09:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
petru: Maji jede na nutroši a chci ho dávat co nejdýl...teda do těch tří, pokud bude chtít....
29. kvě 2009 v 09:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
kozinka : hele takhle to ma po prvnim ditku a zkusenostech s kojenim spousta holek, ze uz to nebudou priste hrotit. Fakt to rika hrozne moc holek :slight_smile:
Ja jsem tenhle postoj mela uz u Tondy ze dam klidne UM (i kdyz jsem samozrejme doufala, ze kojeni pujde), ale mela jsem stesti a problemy byli jen male, ktere sly krasne prekonat.

Mit treba problemy jako Kač, tak se na kojeni vykaslu davno....a bez vycitek.
29. kvě 2009 v 09:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
petru: maji furt zkouší oblékat panenku, dneska byla úplně nešťastná z toho, že její miminko nemá ponožky :grinning: :grinning: :grinning: - ona nesnese ani mě na boso, to pak jde ke mně do šuplíku, vezme ponožky, donese mi je a zkouší mi je nandat - ona mi zkouší nandat i Domískovi capáčky - na palec u nohy :grinning: :grinning: :grinning:.....a má období, kdy si zkouší sama nandávat ponožky i bačkůrky, čepice.... :dizzy_face: je to roztomilý....
29. kvě 2009 v 09:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
saji : ja mam naky dva vzroky Nutrose, tak ho zkusim dat....
sem si rikala, ze bych pripadne davala nejaky ochuceny, ale to je asi drazsi, ne ?
29. kvě 2009 v 09:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
saji : tak to by ze me Marianka zesilela, ja jsem porad na boso. :sweat_smile:

Tonik si taky hrozne rad nandava sam cepici... :slight_smile:

ted tady vedle me sedi v proutenym supliku :grinning: hrozne rad tam sedi....vynda vsechny veci sedne si tama lebedi si...ale casto pak neumi vylezt.
29. kvě 2009 v 09:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
petru: já taky chodím děsně ráda na boso, asi jí berušku přivádím k šílenství :grinning: ...to ona si pak taky sundá bačkůrky a ponožky a chce chodit taky na boso - ona se teď šíleně opičí :dizzy_face: ..jsme zvědavá, kdy svoji panenku začne třeba kojit :grinning: ...
29. kvě 2009 v 09:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
saji : a jak casto davas Nutros ? Moje segra davala neteri Bebu asi do 4 let kazdy rano a vecer. Normalne ve flasce s dudlikem :grinning: takze to vypadalo dost komicky.
4leta neter sama ruka sama noha (je dost vysoka) lezici na gauci a pijici mliko z lahvicky s dudlikem :grinning: :grinning:
29. kvě 2009 v 09:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
No, už mi trne ruka - Domísek se už pronese :grinning: - zkusím dát Domču spá do košíku a jdu si hrát s Maji.... :dizzy_face:
29. kvě 2009 v 09:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
sajo : to je ale klidne mozny, ze zacne panenku kojit. :slight_smile: Deti casto napodobuji rodice a holcicky obzvlast, mi pride...
Tonda nas taky napodobuje.
29. kvě 2009 v 09:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
pomalu dočítám: holky děkuji za pochvalu fotek.. :grinning: Prý jak ze škoolky.. :grinning: Vždyť ona je prceeeeeeeeek.. :grinning: To fakt jen tak vypadá na fotkách, jinak je normální roční dítě, no tak dobře, max. dvoletý.. :grinning: ale do školky ještě néééé.. :grinning:

zuzi: to se ksichtila dobře, že??? Přímo: "už mi to z té dupy sundej.. :grinning: :grinning: :grinning:" Ale mám i fotečky, kdy se přímo nakroucela v těch šatičkách.. :grinning: ale ty sem tady nechtěla dávat, vypadá tam fakt jako: Já mám šaty heeeeč a vy nic.. :grinning: :grinning: :grinning:

kač: V poho, růžovou mám ráda, a autobus jsem ještě takový neviděla.. :grinning: Jen pro uklidnění, my máme taky doma hračkářství a všichni mi to pořád říkají :rolling_eyes: tak jsem ráda, že jsem taky konečně takovou spoustu hraček viděla i u někoho jiného a můžu si taky trošku rýpnout.. :grinning: :grinning: :wink:
29. kvě 2009 v 10:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
petru: zkoušej sunar dávat častěji.. jednou to je nic, mě ho malá vzala asi po 30. pokusu.. a teď je na něm závislá.. :sweat_smile: vypije mi tak třičtvrtě litru denně... a to jen jako chuťovku, jinak normálně baští svoje jídlo ještě.. :sweat_smile: :grinning: prostě fakt když vidí ten hrníček (co má spešl na sunar) tak se roztřepe, začne řvát hami mňami a deeeeej.. :grinning: :grinning: :grinning: a když jí ho schovám, tak je řev jako sviňa... :sweat_smile: takže fakt teď jedeme se sunarem jak blázen, troufla bych si říct, že je to jako bych doma měla jedno dítko starší a druhé miminko, co pije sunar.. :sweat_smile: :grinning: ale mě to nevadí, jsem ráda, asi dohání to období, co nechtěla žádné mlíčko, už nebyla kojená a byla jen na jogurtech a těch mléčných kaších :slight_smile:
29. kvě 2009 v 10:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek