Používáme cookies. Více informací zde.
Zavři

Bydlení v Kralupech nad Vltavou a dojíždění do Prahy

dasa888
3. únor 2015

Ahoj holky, přemýšlíme, že bychom se přestěhovali z Prahy do Kralup, máte některá zkušenosti s dojížděním do Prahy ať už autem nebo vlakem, popř. zda už máte děti jak stíháte školku, školu....dá se to zvládnout? 🙂

guinea
3. únor 2015

@dasa888 Ahoj, záleží na tom, jak moc toužíš žít mimo Prahu, a jak máš velké děti. Já jsem žila až někdy do dvaceti jen kousek od Kralup (několik zastávek blíž Praze), a dost jsem to nesnášela. Nemohla jsem nikam jít se spolužáky, pořád jsem koukala na hodiny, kdy mi jede vlak. Pak když už jsem pracovala, tak jít třeba večer na skleničku s kolegy byl taky problém, protože pak vždycky následovala cesta na noční nádraží a cesta tím nočním vlakem. Mně to příjemné nebylo a jak to šlo, odstěhovala jsem se do Prahy. Pokud máte život v Praze (práce, pro starší děti třeba střední škola), tak za mně určitě palec dolů..
Ale jsou lidi, co jim ty hodiny cestování MHD denně nevadí, třeba jsem vyjímka.

konidana
3. únor 2015

@dasa888 DÁ. ALE: Dojíždím do prahy vlakem cca 40 minut (lehce přes hodinu barák-barák) z jiného směru, ale to není podstatné. Školku i školu mám v místě bydliště a s normální 8h pracovní dobou to téměř nelze. Já to nějak dávám, ale už pracuji částečně z domova. Děti byly ve školce 6:15 - 17:00. Teď první třída je mazec, příští rok už bude muset holka chodit sama. Někdo to řeší školkou a školou naopak v místě práce, to pak lze vyzvedávat v normální dobu. Ale zase hůř se shání místo a pro mne by bylo nepřijatelné každý den cestovat s dětmi.

konidana
3. únor 2015

@guinea Ono pokud máš jezdit MHD přes celou prahu, tak to je hodina na jednu jízdu taky. Většinou s několikerým přestupem. Já si ve vlaku sednu a ještě půl hodinky dospím - To v MHD po Praze nejde. Ale samozřejmě neříkám, že bych nechtěla mít práci blíž. Ideálně pár kiláků pěšky (2 na 20 minut) 😉

guinea
3. únor 2015

@konidana No jde o to, že když jsi v Praze, můžeš jít do kina, do baru, kamkoli, a vždycky jezdí noční tramvaje, a nebo si můžeš vzít přinejhorším taxíka. Ale asi je to podle toho, jak kdo co preferuje.

konidana
3. únor 2015

@guinea Jasně, ale mě tohle nechybí, vždycky jsem chtěla z Prahy pryč 🙂 Teď stejně nikam nechodim, protože nemam hlídání.

beveron
3. únor 2015

já jsem z prahy, ale bydlela jsem několik let v kralupech. není to špatné, rychlík je v praze opravdu rychle, není to zase tak hrozné. dělala jsem na florenci, tak jsem to jen švihla zadem a byla jsem v práci.
ale pokud ještě dojíždíš mhd...to už je zase čas navíc. a přesně ten čas poté s dětmi chybí.
mě to vydrželo asi 6 let. potom jsem se vrátila do prahy a byla to najednou taková pohodička. nemusela jsem furt stresovat z vlakem, najednou to byl úplně jiný život. ale když jsem dojížděla nepřišlo mi to nijak špatné, dá se říct, že jsem to i měla ráda, ale doma na mě čekal jen pes. člověk si zvykl.
s dětma bych to asi zase viděla jinak.

Sem začni psát odpověď...

Odešli