Bydlení v Lomnici nad Popelkou. Jak se vám tam žije?

sonnenaufgang
9. led 2022

S manželem hledáme nějaký baráček a také novou lokalitu k bydlení. Nyní žijeme v Hradci Králové, ale život ve větším městě nám nevyhovuje, nevyužíváme ani potenciál "velkoměsta". Manžel by bral i vesnici, ale to není pro mě. Chtěla bych menší město (já jsem sama z menšího), aby tam byly nějaké základní služby, obchody. Aby se dalo dojít všude pěšky...
Zaujala nás právě Lomnice. Kousek do Č. ráje, Jičína, Jizerek. Je tu někdo kdo tam bydlí? Jak se vám tam žije? Práce, služby...
Díky;)

misao
9. led 2022

@sonnenaufgang bydlíme tu čtrnáct let. Je tu vše, co potřebujeme. Malá samoobsluha i Penny Market (+ pár večerek), do Jičína, kde je těch " větších" obchodů více je 12 km. Školu máme kousek, do školky malého vozím cestou do práce (dojizdim 7km). Manžel chodí pěšky, má to asi 5 minut od domu. Vlakové nádraží máme taky kousíček, autobusová zastávka tu je pod domem, nádraží je 10 minut chůze. Nám tu nic nechybí ☺️

Co se týče sportovního vyžití, je tu zimní i letní stadion, lyžařská stopa na běžky a skokanské můstky. Pro děti tu místní středisko většinou pořádá pohádkové stezky, teď je tu cesta za sněhuláky, na jaře třeba cesta pohádkovým lesem. jinak je tu jarní desetiboj od Skautů. Okolí tu je krásné, několik turistických tras, pořád objevujeme něco nového

mumynek
9. led 2022

V Lomnici nad Popelkou mám sestřenku a v létě za ní jezdím na super koupaliště a procházky. Město se mě moc líbí. Ona tam žije od narození a neměnila by. Sice pracuje v Jičíně a chvíli tam i bydlela ale vrátila se do Lomnice.

jardicka
9. led 2022

Zdravím, já tu žiju už 10 let, manžel déle. Mám Lomnici ráda. Je to malé a klidné město s bohatým kulturním a sportovním vyžitím. Obchodů je tu spoustu, základní věci tu člověk sežene. S prací je to tu takové všelijaké, asi spousta lidí spíš za prací dojíždí, záleží asi i na oboru. Jinak školky jsou tu 3, základní škola je přímo ve středu města. Je tu divadlo, kino, zimní a letní stadion, středisko volného času, různé spolky, do lesa je to kousek (máme tu krásnou oboru), koupaliště, poliklinika atd. Do Českého ráje je to kousek. Jen je škoda že těch vlakových spojů je tu málo (řešíme to každý víkend, když chceme jet s dětmi na výlet vlakem a zjistíme, že vlastně nic nejede), jinak autobusy odtud celkem jezdí na všechny směry. Určitě bych zatím neměnila, jsem tu spokojená 🙂

sonnenaufgang
autor
10. led 2022

@misao to zní moc dobře, já koukala na street view a zimní stadion mě překvapil🙂 super, že to tam i žije.

sonnenaufgang
autor
10. led 2022

@jardicka zní to opravdu dobře! Manžel může mít homeoffice, takže ten je v pohodě. Já jsem učitelka, ale nemám problém s jinou prací. Ono například, sice bydlím v HK ale za prací jsem dojížděla buď autem přes celé město nebo i do jiného města. Takže v tomhle ohledu je výhoda velkoměsta nula.