• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Čakovické mami a mimi

26. listopadu 2013 
Myslíme na Tebe! držíme pěstičky a čekáme na zprávičku z porodnice! :wink: (Lucko, ty to sem určo písneš, že?)
8. črc 2010 ve 21:23  • Odpověz  • To se mi líbí
Jéééé tak to se malá rozhodla přesně na termín jako ta naše :wink: držím palce ,ale už možná máte malou na světě:slight_smile:
8. črc 2010 ve 23:04  • Odpověz  • To se mi líbí
Nazdárek holky!!!
Hlásím příchod z porodnice. Emmička je nádherná a moc hodná. Děkuju za držení palečků! Narodila se 9.7. 2010 v 6,18. Měla 3020g a 49 cm.

Ve zkratce porod:
17,00 plodovka, 19,00 první silnější kontrakce po 3-4- minutách, 22,00 - klystýr a už hodně silné kontrakce po 3 minutách.
23,00 po 2 minutách. Ale bohužel jsem se moc neotevírala, takže epidural na uvolnění porodních cest a odpočinek.
Odpočinula jsem si, ale totálně se mi rozhodily kontrakce. Takže 1,00 kapačka oxytocinu na zesílení kontrakcí. Super kontrakce přišly - byly fakt hustý, ale zůstala jsem otevřená na 7 cm. Takže porod nepostupuje a po skoro 10 hodinách přišel doktor, že asi uděláme císaře.
Tak jsem se zdravě nasrala (pardon), že už tam trpim a hekám jeko debil takovou dobu a nenechám si kromě pipinky znetvořit i břicho!
Doktor byl naštěstí optimista jako já a frknul mi další kapačku. Začala jsem se otevírat a kontrakce jsem měla nějkolik hodin po 1-2 minutách. Fakt nechutný! Ale hormony dělají svoje. Když byla kontrakce, tak jsem myslela, že chcípnu, když nebyla, tak jsem vtipkovala, že je porod vlastně v pohodě. No, prostě sranda!
Ty nejsilnější kontrakce s tlaky na konečník přišly kolem 5,30. A pak zazněla památná věta paní doktorky: Pojďte všichni rychle sem, máme to tady!!!
Ještě teď, když to píšu, tak tu bulim jako želva. Emmičce se na svět moc nechtělo. Zjistili, že mám menší pánev (nikdo mi ji v těhu neměřil), tak se tam vlezla jen tak tak. Má bouli na hlavě, chuděrka moje malinká.

Šití popisovat nebudu, to bylo horší než půlka porodu. Ale teď už je to pohoda. Toho jsem se nejvíc bála, že pak to bude hnus...Odvahu podívat se tam jsem našla až dneska odpoledne. :grinning:

Ale prdelka naše je krásná, hodná a hlavně už krásně papá. Zítra jdeme poprvé ven - mrknout na pana doktora. Taťka s námi nemůže, tak to snad zvládneme.
Napíšu, co a jak...
14. črc 2010 ve 22:27  • Odpověz  • To se mi líbí
Moc gratuluju :wink: Emmička má krásný míry a užívejte miminka :wink:
15. črc 2010 v 09:49  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahoj holky :slight_smile: vítám z porodnice! A mooooooc gratuluju, jak jste to zvládly, ikdyž ste si teda fakt užily! Jooo, kdo nerodil, nepochopí :grinning: Hlavně, že je Emmička ok a pěkně baští. Tak ať vám to klape!
Mějte se a těším se, že se někdy potkáme. Pa
15. črc 2010 v 10:12  • Odpověz  • To se mi líbí
Pavlí velká gratulace k Emmičce
si si koukám pěkně užila porod ,nezávidím
ale už bude jen dobře
už se těším až vás holky uvidím

my jsme teď na chatě ve veleni cca 5km za čakovicema
budeme tam asi do půli srpna
budu jezdit do Prahy jen na kytky a vyprat
15. črc 2010 ve 23:41  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahoj Leni co Barča ve školce?
15. črc 2010 ve 23:41  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahoj Lucko,
Bára ve školce teskní, že tam není Kačka, ale vždycky si najde nějakou novou kamarádku. Už je tam tak zvyklá, že se jí ani necce domů. Mi je fakt líto, že tam nebude chodit i dále, škoda že je to tak drahééé :frowning2:
Užívejte si chalupy, pa
16. črc 2010 v 09:00  • Odpověz  • To se mi líbí
na dnešní kontrole 2pigár máme za sebou
dala jsem jí pneumokoka toho 13 co se musí připlácet 300kč
a 2dávku hexi
za měsíc opět 2očkování chudinka :confounded:
má 63cm a 6,6kg

ta cesta na polikliniku v buse byla šílená
16. črc 2010 v 16:22  • Odpověz  • To se mi líbí
Pavlí super,že ti mamka pomáhá :slight_smile:
vypadáš po porodu dobře :wink:
16. črc 2010 v 16:23  • Odpověz  • To se mi líbí
holky tak se tu mějte a ve čtvrtek se tu zas objevím pááááááááááá
a neupeč te se

Leni v září se snad holky uvidí
snad na ní Barunka nezapomene
16. črc 2010 v 16:24  • Odpověz  • To se mi líbí
Ona tu byla jen na jeden den. Já si radši všechno obstarám sama...
Theo je tu většinou se mnou, tak je to v pohodě.
Zítra už jde makat. Ale my to tu nějak zvládneme.
Emča je dobrej Otesánek. Za chvíli budu mít svých vysněných 60 kg! :grinning:
Doufám... :wink:
18. črc 2010 v 10:13  • Odpověz  • To se mi líbí
Pavlí já jsem z toho kojení taky pěkně vycuclá
s váhou jsem spokojená
chtělo by to,ale posílit to svalstvo :wink:
21. črc 2010 ve 22:26  • Odpověz  • To se mi líbí
To je síla, když nejí, tak řve... Nechce přes den skoro vůbec spát. Chtěla by prso furt.
Tak musim vytrvat a aspoň 2 hodiny vydržet. Je to ale síla.
V noci je to naštěstí dobrý. :slight_smile: Zatim.
Ve dne řve jak protržená. Dneska je to lepší, ráno usnula a spala do 9,30,
pak zase do 12 nic a pak usnula na hodinku a teď už tu zase ječí. :angry:
Tak si tu hrajeme na kdo s koho... Kdo to vydrží dýl. Zatim vyhrává Emča. :grinning:
22. črc 2010 ve 14:25  • Odpověz  • To se mi líbí
@lenerka
Luci,
no, břicho mi visí pěkně. Taky s tim po šestinedělí musim něco udělat.
vypadá to děsně. Jenže já nesnášim sportování. Mně to děsně nebaví.
To teda nevim, jak to udělám. :rolling_eyes:
22. črc 2010 ve 14:27  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahoj holky
:slight_smile:
Marek si začal stoupat, ale je pako a klidně se pustí, takže pořád duní hlavička :frowning2: nebo má záseky ... už aby se to naučil. Nějak není v mých silách ho uhlídat. U barči mi to ani nijak nepřišlo, ale ona byla šikovnější a byl na ni čas.

Pavli, a dudlík vám nepomáhá? Třeba jí vadí ta vedra a bude lépe. Ale jestli je už jako takovéhle miminečko nespavec tak to vás lituju :unamused: Tak přeju pevný nervy! Pa

22. črc 2010 v 17:35  • Odpověz  • To se mi líbí
@lenkapodkolenka Dodlík nehce, nebo jen na chvilku. Hrozně se pořád vzteká... no, síla. Snad se to časem nějak zlepší. Začínám být lehce na nervy... :grinning:
22. črc 2010 ve 20:58  • Odpověz  • To se mi líbí
Pavli, tak to věřím, to je vždycky o nervy! Vydrž, ono se to zlepší :wink: A co se týká dudlíků, moje obě děti plivaly všechny dudlíky a jediný co jim chutnuly a co s chutí dudlaly byly ty obyč latexový kytičky za dvacku :grinning:
A nebolí jí bříško nebo tak něco? nebo se chce potvůrka jen pořád mazlit s maminkou? :slight_smile:
22. črc 2010 ve 21:55  • Odpověz  • To se mi líbí
Pavli,neboj se to zlepší :wink: a u nás taky frčel dudlík za 20 Kč a ostatní plivala :wink:
23. črc 2010 v 08:09  • Odpověz  • To se mi líbí
Kytička jako jediná uspěla, ale taky jí nedokáže cumlat ještě moc dlouho. Řve i v náručí. Tak nevim, co s ní. Dopoledne to vždycky nějak ustojim, ale navečer už jsem úplně vyplivaná. V noci pak spí třeba 5 hodin v kuse. Takže tím, že bych měla málo mlíka a měla by hlad to asi nebude. Jinak by řvala i v noci, si myslim...
Je vykakaná, přebalená, napapaná...a astejně řve. Úplně se dáví... síla. Na ruce jí nechci mít pořád, tak jí vždycky nechám chvíli vyřvat a pak ji za odměnu vezmu. Ale ona řve většinou stejně.
23. črc 2010 v 08:40  • Odpověz  • To se mi líbí
ahoj Pavlí

koukala jsem na Emmču moc se vám povedla
ta je tedy rošták,že pláče
já to u kačky ani Kristýnky neznala
kačka se budila jen na kojení a pak jí začli prdy a ty jsme si užili do 4,5měs.pak jí to přešlo a já nevěděla ,že mám dítě
Kristýnka už není takový spáč,ale neměla prdy
možná jí začnou až začneme s příkrmama
dneska jsem jí dala mrkev a baštila a pak jí celou vykadila
kaše jí taky jedou,ale taky je to pak vše ve stolici

chce to asi jí masírovat bříško a koupit jí nějaký kapky na prdíky
možná máš málo mlíka?
co na to dr,?

držím moc palečky,aby se malá uklidnila a byla větší spáč
chce to pevný nervy
neboj bude to dobrý
25. črc 2010 ve 21:42  • Odpověz  • To se mi líbí
leni

naše divoška je pořád na bříšku
a za chvíli asi poleze
kdy se Marek naučil z bříška na zádíčka?
kristýnce to ještě nejde

v pátek jsme byli už po 4té na bulovce na kyčlích a ještě tam za spůjdeme
nemá ještě jadérka
25. črc 2010 ve 21:44  • Odpověz  • To se mi líbí
No, už jsme přišli na to, že mlíko se začalo vytrácet.
První dny v pohodě a teď blbý. :frowning2:
Takže dokrmujeme a je to pohoda. Je to zlatíčko!!!
Samozřejmě, že někdy pláče. Chce se pochovat, nebo je pokaděná atd...
ale s těmi dny předtím se to nedá srovnat. :slight_smile:
Jsem ráda, že jsme na to přišli. Pak ti budu vyprávět...
Jak je na chatě?
25. črc 2010 ve 21:45  • Odpověz  • To se mi líbí
ahoj

tak to je škoda,že už nekojíš,ale to nevadí
hlavně že Emmča je spokojená a vy jste na to přišli
co jí dáváš za mlíko?
já taky přejdu na umělý už toho mám taky dost vytahaný kozky a dělá u toho kraviny!!!

na chatě dobrý
jsme od vás 5km :grinning: dneska jsme byli v čako vyprat prádlo a vyvětrat
viděla jsem tě na balkoně a nějakou blondatou paní
25. črc 2010 ve 21:53  • Odpověz  • To se mi líbí
Pavlí

nebudete chtít tu naší felinu?
jo tu kozenku od tebe si nevezmu,ale zkusím jí ještě udat u ségry jo
25. črc 2010 ve 21:54  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahoj Lucko,
vy se tak máte, že jste na chaloupce :slight_smile: závidím :wink:
Marek se "otáčí" z bříška na záda až teď když leze - dokáže sebou plácnout zpátky na záda, v lehu se neotočí. A Bára ta se to naučila až když chodila :slight_smile: nějak si to normálka moje děti neosvojili. Taky nikdy neválely sudy, ale plazily se - takže to nepotřebovali :grinning:
To už bude Kristýnka pěkná dračice, co?
26. črc 2010 v 18:27  • Odpověz  • To se mi líbí
Pavli,
tak to je dobře, že víte proč řvala, ale důvod je to pěkně blbej :frowning2: Já teda nechci radit, ale jsem dost zastánce kojení a taky sem si svý užila .... tak si myslím ... VYDRŽ! kojení se zas rozjede, laktační krize bývaj normální. Jakmile si zvykne, že jí to teče z flašky samo, tak už pak prso nebude chtít. Kup si odsávačku ať se ti stimuluje tvorba mlíka, odsávej co můžeš a to pak dávej na dokrm Emmičce. A ušetříš tím pěkný prachy :wink: Je to začarovanej kruh, jakmile ona nebude sát (nebo odsávačka) tak se ti mlíko rozhodně nevrátí. Tak se nezlob za můj názor. Pa
26. črc 2010 v 18:32  • Odpověz  • To se mi líbí
@lenkapodkolenka Já to měla uplně stejný jako Pavlína, chtěla jsem kojit a zkusila jsem kde co: homeopatika, Gravimilk, čaje, samozřejmě odsávačku.... dnes jsem na konci šestinedělí a je to furt stejné: max 20 ml mlíka / prso po cca 4 hodinách.
@pavlina.k Takže Pavli klidně dokrmuj a buď hlavně v klidu, ten můj prcek dnes bude mít tak 5 kg.
26. črc 2010 v 18:47  • Odpověz  • To se mi líbí
@lenkapodkolenka
V pohodě, já se nezlobím. Ale neboj, ona saje i z prsa. Vždycky vycucne, co může a pak jí dám dorazit se tím Nutrilonem. To víš, že bych kojila naplno ráda, ale když není...
Já jsem hlavně ráda, že je malá spokojená. Mlíko ode mě dostává a holt se musí dorazit jiným... Přestat kojit teda nehodlám ani náhodou. Když zatím teče, tak je to OK. :slight_smile:
27. črc 2010 v 09:06  • Odpověz  • To se mi líbí
@lenerka
Tak na té feldě se domluvíme, napiš mi na IP nějaké podrobnosti a když bdue manžel chtít, tak bychom vám dali vědět a přišli jí třeba omrknout...
Kozenku ať ségra zkusí. :slight_smile:
27. črc 2010 v 09:08  • Odpověz  • To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek