• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Čekáme v prosinci 2010

31. října 2011 
@terak Jasně, maminkovský věci jen okrajově, taky nejsu typ,kterej by o tom mlel pořád. Jen s hypotékou tě zklamu, to je manželův obor, já bych si nemohla pořídit ani obyčejnou chajdu s kadibudkou :grinning:
Ještě si na ty hory nezapomeň lyže a dobrý oblečení :grinning: Hlavně ať máš pěknej apartmán s výhledem do hor a nejlépe na nějaký pleso :grinning: Jen to ranní vstávání by mi nedělalo dobře, su zvyklá dopoledne chrápat :pensive:
13. pro 2010 v 19:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
@madelen covece tak na to ranni vstavani nedojde. Zcela naivne jsem myslela, ze se vyspim. Tak asi ne.... dodivam se na kriminalku, jdu si umyt hlavu a razime :grinning:
13. pro 2010 ve 23:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
čau holky hlásím se z nemocnice ... zatim stále 2v1 :angry: tlak se mi spravil vše je ok ..... takže malá se tam drží jak přísavka.... takže se prý zítra domluvíme s paní doktorkou kdy začneme vyvolávat :grinning: takže doufám třeba by to mohlo přijít už samo neee???? :sunglasses: :sunglasses: tak se zatím mějte pěkně :wink:
14. pro 2010 v 10:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zuya já myslela, že už jsi rozpojená :frowning2: Sakriš, jde to nějak pomalu, že? Je blbé, že se Ti protahuje pobyt v nemocnici :frowning2: Třeba budeš mít ještě štěstí jak @terak, té to akorát vyšlo :slight_smile:
14. pro 2010 v 10:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
Sisatej, chlupatej ale nas :slight_smile: zkusim dat fotku do alba

Holky tak vyvolavacce jsem se nakonec nevyhla, ale dobry. Bez epiduralu bych si ani nevrzla!!!!!!! Drim palce tem, kdo jeste drzi!
14. pro 2010 ve 12:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
@terak super, moc gratuluji!! :slight_smile: A taky samo trochu závidím :wink: Hodně štěstí s prckem!
14. pro 2010 ve 12:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
gratulace prcek je krásnej ... tyjo já ale epidurál nechci ale asi změním názor podle situace :grinning: :grinning:

14. pro 2010 ve 14:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
@hamika jojo ted jsem tu uplně zbytečně pač tlak už mám ok ... takže se prý zejtra dohodnem jak dál... teda se mbou je na pokoji holčina a ta je chuděra ve 30 týdnu a musí být až do 36 týdne v nemocnici kvůli tomu že se ji zkracuje děložní hrdlo :sweat_smile: .... dnes ji to řekli chudák ji lituju a ta moje treperenda se tam drží jak přišitá
14. pro 2010 ve 14:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky,
teď jsem se dokulila z města. A psala mě kamarádka, že se jí dopo narodila holčička po vyvolávačce kvůli tlaku a samozřejmě přenašečka @terak . Konečně se dočkala :slight_smile: Já už se teda taky těším a jsem zvědavá , kdy to bude :confused:

@zuya jaký jsi měla tlak ? Mě taky strašili, měla jsem hraniční a někdy trochu nadhraniční + bílkovinu vmoči, tak už chodím na kontroly do špitálu.Naštěstí se z krve preeklampsie neprokázala.
14. pro 2010 v 15:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
@terak moc gratuluju :wink:
14. pro 2010 v 17:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zuya Tak my byli dnes na kontrole a už mám termín v neděli nástup do nemocnice a v pondělí vyvolávání, chtěli mě vzít už v pátek, ale s tím že to budou vyvolávat až v pondělí, tak jsem jí přemluvila, že jestli nemůžu přijít až v neděli odpoledne,tak že prej jo. No a na kontrole jsem stále jen na prst a půl a jinak žádná změna
14. pro 2010 v 17:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj holky, doufám, že až všechny porodíte, tak se tady budem i nadále scházet, budu ráda za všechny rady!!
@terak ...gratuluji a přeji malýmu hodně zdravíčka a štěstíčka do života a málo bezesných nocí..mě už na to ruce nestačí:slight_smile:.....pomalu ale jistě se připojuji k @wendulla ohledně lahvičkování, jelikož kojení nám trvá nejméně 3hodiny a to není ani najezenej...takže jsem přešla na odstříkávání a za hodinku je vše hotovo a můžu jít spát....
tak se držte..no vlastně už nedržte a hodně štěstí k porodům!!!....

@terak teším se na fotky!!!má taky pejsy?
14. pro 2010 v 17:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj holky, právě jsem se vrátila od doktora, původně jsem měla jít jen na křivku, ale kvůli té odhadované hmotnosti mě už od zítřka předá do péče porodnice. Mám se tam ráno hlásit a prý to asi budou chtít vyvolávat, právě kvůli váze malého :frowning2: Takže to vypadá, že nás "vyvolávaček" bude hodně :frowning2: Jdu chvíli na vzduch to rozchodit.... :slight_smile:
14. pro 2010 v 18:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
@hamika A kolik má prcek odhadovanou váhu ?Teda jo, jsem zvědavá na sebe, jestli budem taky mimčo přemlouvat a lákat na svět ......Mě UZ už vůbec nedělají, tak netuším, kolik bude vážit. Uvidím ve čtvrtek, třeba se ve špitále mrknou.
@lordicka držím palce, ať se mimís rozhodne vylézt sám.
@monthy7 a to neumí malej cucat nebo máš málo mlíka ? zkus vydržet, jak přejdeš na flašku, zleniví úplně a s kojením skončíš.
14. pro 2010 v 19:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
@terak gratuluju k Tomaskovi, tesim se na foto :slight_smile:
14. pro 2010 v 19:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
@hamika alespon to budes mit za sebou, neboj :wink:
14. pro 2010 v 19:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
@madelen podle mého doktora cca 4 kg, ale dle UZ v nemocnici 4,3 kg, takže mě radši poslal zase po týdnu na posouzení do nemocnice, jestli to ještě nechat do termínu nebo radši vyvolat, ať to není za další týden ještě větší obřík.
@wendulla díky za povzbuzení, taky si to na jednu stranu říkám, a na druhou je mi líto, jak jsem si to hezky malovala, že vše půjde přirozeně a teď tohle....ale radši ať už je venku :slight_smile:
14. pro 2010 v 19:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
:grinning: @hamika taky jsem si vsechno hezky malovala...asi takto...porodim na zacatku prosince, Sofie bude mala, takze porod bude rychly..... :grinning: a vsechno dopadlo uplne jinak. Neboj, doktori vedi, co delaji, kdyz te tam posilaji.
14. pro 2010 v 19:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
@hamika rikej si, ze uz ho konecne uvidis a budes to brat lip :wink:
14. pro 2010 v 19:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
@wendulla jojo, na to se moc těším, až ho uvidím :slight_smile: Vidím, že nás takových bláhových plánovaček bylo víc. No, hlavně, že jsme všichni zdraví, tohle jsou asi fakt detaily, jestli vyvolávačka, císař atd.... :slight_smile:
14. pro 2010 v 19:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
holky, které s tím máte zkušenost, nebo víte z okolí, jak je to s epiduralem? Nabízí se v porodnicích, když vidí, že to ta ženská "nedává" automaticky nebo si musíte říct samy, případně jestli a kolik se za to platí? Díky. Přiznám se, že jsem o něm příliš neuvažovala, ale podle toho, co psala @terak, se radši informuji :wink:
14. pro 2010 v 19:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
@hamika Takto bude pořádný mimino, jsem zvědaavá na skutečnou váhu - jestlito trefili.
S epidurálem je to asi tak, že :
1 - musí tam být dostatečná časová rezerva, musí se udělat nějaké krevní rozbory a to trvá asi hodinu
2 - pak tam musí být anesteziolog - ten to dělá
3- platit se to nemusí
4 - hlavně si o to musíš říct hned na začátku, aby se to všechno stihlo a oni s tím počítali
Ale to znám jen ze zkušeností ostatních - třeba Ti terak napíše podrobnější info
14. pro 2010 ve 20:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
@madelen díky moc. Já právě ve svém okolí nemám nikoho, kdo má s epiduralem zkušenosti. Právě mám pocit, že @terak epidural nechtěla, takže si ho asi nechala píchnout až nějak v běhu. Proto mi to neladilo s tím, co jsem někde četla, jak píšeš, že si o to musím říct hned od začátku...Jako rozhodně nechci hrát hrdinku a potom úpět a žádat pozdě, ale přijde mi taky blbé hned mezi prvními větami říkat, že chci epidural, tak nevím... Chjo...
14. pro 2010 ve 21:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj holky, koukám na příspěvek od Stephanie, ale asi to tu vyznělo mylně. Eda je můůůůj :grinning: . Akorát, že sme si se Sukubkou vyměnili číslo, že až porodím já, textnu jí a ona vám sem dá zprávu a naopak až porodí ona, napíše mi a já vám budu referovat. A co se nestalo? Textuju Sukubce, že se mi (včera 13.12. v 1:57) narodil synáček a že vás zdravíme a ona mi odepsala zpět, že se jí Lukášek taky právě narodil (ve stejný den) a že vám dá vědět za nás obě. Tak to jen, abych zprávu uvedla na pravou míru :slight_smile: . Jinak sme teda ještě v porodnici. Porod samotný hnus, ale docela krátký. Oproti jiným si můžu pískat. Prakticky od doby, kdy už se nedaly kontrakce bolestí vydržet byl malej za půl hoďky venku. Předtím bolesti byly, ale daly se rozdejchat. Občas ztěží, ale daly. No ale je to moje princátko- jak říkají všechny, za tu námahu to stálo. Zatím se mějte, jdu naspat na noční kojení :wink:
14. pro 2010 ve 21:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
@hamika Ono záleží na tom, jak rychle porod postupuje. Mé dvě kamošky se rozhodly v průběhu porodu ale pak už k samotnému epidurálu nedošlo, protože na něj bylo pozdě - než se právě udělalo to vyšetření, tak už byla mimča před cílem. Takže prostě hlásit hned - píchnout si to pak nemusíš nechat.
14. pro 2010 ve 22:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
@madelen áha, tak už je mi to jasné, díky. A dobrou noc.
14. pro 2010 ve 23:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
@hamika ahoj, ja myslela ze to zvladnu bez, ale kdyz mi pa rekla, ze po 12ti hodinach kontrakci ( ktere ani nebyly ty opravdove kontrakce) jsem otevrena na 1 cm, tak me veskere pozadavky na prir. Porod presly. Asi tak....

Ve dve prijem do porodnice
Do sesti prodychavani bolesti
V sedm tableta, od pul osme do osmi otevreni o dva cm a kontrakce bolestive, ze jsem manzelovi brecela do klina
Pred tabletou se me pa ptala na ten epid. A ja rekla jo
V osm epidural, po kterem jsem normalne fungovala a manzelovi jsem s usmevem hlasila - ted mam kontrakci
V devet pichla voda
V deset jsem si stoupla a podle rad pa predklonila o postel
Pak nastalo tlaceni, ktere podle manzela bylo 20 min a maly byl venku.

Takze si o nej fakt rekni.
14. pro 2010 ve 23:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
@madelen zkoušela jsem vydržet v porodnici, ale když mi malej zhubl, a nechtěli mě pustit domů, tak mě to naštvalo, sem začla odstříkávát a hned to bylo...doma i kojím a když není dojezenej tak odstříkávám, čas jsem zkrátila na polovinu, takže jedno kojení místo 3hodin už jen 1,5 a navím můžu jít kamkoliv bez omezení a manžel malýho nakojí...v 23:hodin má vždycky službu manžel a já můžu od 10hodin do 2hodin spát což mi strašně pomůže, protože bezesné noci v porodnici, to už fakt nemusím....takže já jsem více méně spokojená :sunglasses:

@terak ...tos měla docela náročný :frowning2: ..to bych si asi taky řekla o epidural...
15. pro 2010 v 05:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
@monthy7 narocny ani ne, ale ty bolesti byly hrozne. Kdyz mi pa rekla, ze normalne bez toho vseho se budu otvirat rychlosti 1 cm za hodinu a ze uz nebudu mit silu, tak jsem to jen privitala. A byla to pohodicka a v zaveru rychlovka.
15. pro 2010 v 07:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
@terak gratuluju jeste jednou a mas muj obdiv jak dobre jsi to zvadla :slight_smile:
15. pro 2010 v 08:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek