• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Čekáme v prosinci 2010

31. října 2011 
@monthy7 plne ti rozumim, kojit 3 hodiny je naprosta silenost, musela jsi byt uplne odrovnana.
15. pro 2010 v 08:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
@terak díky za info. Měla jsi fajn pa, která Ti určitě pomohla se rozhodnout, když Ti to takhle vysvětlila, super podpora. A jak Ti pomohlo Epi-no? Ja dnes volala do nem. a jsem objednaná až na zítra, takže dnes ještě dodělám resty. Zároveň doufám, že si to malý ještě rozmyslí a vyleze sám.
@monthy7 tak to je mazec, kojit 3 hodiny, ale vyřešila jsi to dobře. Já si to zatím neumím představit, ale přijde mi, že člověk musí být za chvíli psychicky úplně v háji.
15. pro 2010 v 09:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj holky, kukám některé už to máte za sebou tak velká gratulace
15. pro 2010 v 10:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
@wendulla ani mi nemluv, už jsem tam i brečela ale zoufalstvím, protože celý noci jsem nespala a malej hubl a hubl...a teď?:..už má přez 4kila, já jsem spokojená, že on přibírá a on je spokojenej, že dostane svoje mléko....vlastně v tom ani moc rozdíl není....jestli kojíš nebo mu to dáváš z láhvičky.... :wink:
15. pro 2010 v 10:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
@hamika ....ale úplně!!...chudák manžel, všechno to odnesl...pak mi nadal, že teda on s tím nemá zkušenosti, ale že bych si měla zkusit odstříkávat a dávat mu to z láhve...díky němu jsem se z toho dostala....já bych asi pořád naivně kojila celý noci :frowning2:
15. pro 2010 v 10:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
@monthy7 já si taky myslím, že je to úplně jedno, hlavně, když jste teď oba spokojení. Kojením by ses jen trápila a přenášela to na malého. Manžel to sice odnesl (což úplně chápu), ale už na to určitě zapomněl a ještě Ti poradil :slight_smile: Holt je jeden z těch, co pochopil, že v šestinedělí je třeba myslet i za ženskou, protože nám to v tu dobu moc nejde :sunglasses:
15. pro 2010 v 10:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
@hamika ...to je pravda...když jsme jeli poprvé k obvoďákovi, tak sme tam přijeli a já jsem nejdřív zjistila, že všechny papíry pro obvoďáka jsou doma a navíc se malej posral a já neměla vůbec nic, kromě 2obyč. plýn...tak mi ho sestra uvázala jak se to dělalo dřív....no a když jsme jeli podrhé, tak jsem ty papíry zapoměla znova...jsem úplně jak vymazaná a nemůžu se toho zbavit!!!!!má někdo ověřenou radu?
15. pro 2010 v 10:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
@monthy7 :grinning: myslím, že tady je jen jedna rada, počkat, až to zase přejde...moje kamarádka lékařka to měla to samý, tak si říkám, že kdyby nějaká pomoc existovala, tak doktor o ní snad bude vědět....Musíme to holky vydržet.
15. pro 2010 v 10:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
@monthy7 téda tak to jsem zvědavá na sebe, už teď jsem jak praštěná a co po porodu, to ze mě bude totální ťunťa :grinning: :grinning:
15. pro 2010 v 10:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
@hamika držím ti palečky já vůbec nevím kolik malá váží naposledy to bylo ve 33.týdnu a od té doby mi UZ nedělali, tak to budu mít jako překvápko a doufám, že to zas tolik nebude
15. pro 2010 v 10:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
@terak jsi odvážná já jsem zvědavá na sebe, poradila mi doktorka ať zkusím kombinaci hodně pálivého jídla a sexu, tak to dnes budu zkoušet, je fakt, že jediné pálivé nemůžu od té doby co jsem těhotná, a taky jediné co jsem ještě nezkoušela.
15. pro 2010 v 10:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lordicka ono jestli možná není lepší nevědět...člověk se aspoň potom nenervuje :wink: Já pálivé zkoušela, ale asi ještě u mě není ten správný čas. Cpala jsem se ďábelskými toasty, včera pikantními párty párečky a nic :unamused:
15. pro 2010 v 10:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
@hamika ..tak ještě ten sex!
15. pro 2010 v 11:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
@hamika asi jo máš pravdu, no musím zkusit všechno a když to nezabere, tak už to nechám na to pondělí, ale doufám,že když to bude v pondělí, pustí mě do vánoc domu, tady nechávají 5dní v nemocnici a tak doufám, že s malou budu doma u stromečku a ne v nemocnici :unamused:
15. pro 2010 v 11:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
@monthy7 ten sex nepomáhá mě :grinning: včera jsem se doktorky zeptala kolikrát za noc to má být aby to zabralo, tak na mě vykulila oči :grinning: já jí říkám my to zkusili 3x za sebou a nic, tak nevím :grinning: :grinning: :grinning:
15. pro 2010 v 11:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lordicka nechtěla číslo na manžela? :grinning: :grinning: :grinning:
15. pro 2010 v 11:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lordicka :grinning: :grinning: a já se divím, že jednou to nezabralo, to jsem ale naivní :sunglasses:
@monthy7 taky jsme zkoušeli, ale asi to má být v kombinaci s tím jídlem, sakriš, jenom jedno nebo druhé nejspíš nezabírá...
15. pro 2010 v 11:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kaaatinka :grinning: :grinning: :grinning: naštěstí tam semnou nebyl ale pan doktor který tam byl na zaučení byl červenej jak jahoda :grinning: :grinning:
15. pro 2010 v 11:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lordicka se mu nedivím :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: mi u dcerky sexovali a vůbec to nepomohlo...teď na to nemám ani pomyšlení, jsem ráda že vůbec lezu :confounded:
15. pro 2010 v 11:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
jdu si dát něco do toho mého hladového bříška :slight_smile: dneska tam pěkně chumelí :angry: a pak jedu koupit manžílkovi ježíška mrknu se na vás večer mějte se zatím krásně :wink:
15. pro 2010 v 11:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
@monthy7 Hlavně že už malej přibírá a jste oba v poho. Holt jsou asi chlapi líní si to mlíko vytáhnout :slight_smile:
@hamika - já včera četla názor od dr. KOuckého a ten píše, že sperma na vyvolání porodu má slabou koncentraci toho spoštěcího hormonu. Takže smůla, prý by pak hodně ženských rodilo předčasně :grinning: Takže pokud, tak nějak zvýšit koncenraci - radil více chlapů po sobě :grinning: :grinning:
@kaaatinka - Že ses taky ozvala, říkala jsem si, jak jsi na tom. Ještě asi chodíš na kontroly na Orlí, co ? Jestli jsi totady nečetla, tak mě už vyhodil do porodnice kvůli tlaku a bílkovině v moči. A jak se cítíš ?
15. pro 2010 ve 12:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
@madelen že by? Zkusím to navrhnout manželovi, až se vrátí z práce, uvidím, jak se na to bude tvářit :grinning: :grinning:
15. pro 2010 ve 12:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
@hamika Zavolej mu, ať vezme pár kolegů na přesčasy :grinning: :grinning:
15. pro 2010 ve 12:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
@madelen no cítím se tak že bych byla schopna to rozbalit a jít rodit :grinning: Já bych měla jít dneska naposled, v pátek si mám vlat k Milosrdným a objednat se k nim tak snad.......
15. pro 2010 ve 12:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
@madelen vidíš, to je bezva nápad!! :grinning: :grinning: Už jsem ho po Skypu informovala, přišli vysmátí smajlíci, tak nevím, jestli to má být jakože jo, nebo jakože ne, případně, kolik jich mám očekávat :grinning:
15. pro 2010 ve 12:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
@terak Moc gratuluji k miminku. Fajn, ze to mas za sebou a muzes se radovat. :wink:
15. pro 2010 ve 13:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
čau holky tak sem stále jak kinder vajce :fearful: malou mi zvážili na 2900-3100g ale kope mě uplně brutálně až to bolí asi cejtí že nejsme doma :cry: ... jinak tlak jsem měla včera 150/110 a dnes ho mám zas upně v pohodě takže to je jak na houpačce....už bych docela chctěla aby vylezla aby jsme to domu stihli aspon 22.12 :rolling_eyes: ale uvidíme ........už se na ten porod docela těším když vím že dřív domu nepujdu ...odpo by mě měli říct kdy by mi to začali vyvolávat ... tak doufám že brzo...zatím se mějte pěkně :grinning:
15. pro 2010 ve 13:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zuya hlavně, ať už je to co nejdříve, ať Tě tam už netrápí. Dej vědět, kdy půjdeš na tu vyvolávačku, ať na Tebe můžeme myslet :slight_smile:
15. pro 2010 ve 13:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
@hamika Posílám otázku a odpověď dr. Kouckého, aby Ti manžel věřil, že to děláš pro dobro věci :grinning: :grinning:

Dobrý den, pane doktore,
jsem těhotná podruhé,35TT, v odstupu tří let.
1/Chtěla jsem se zeptat,zda mohu nějak ovlivnit"receptory"/?/pro "nastartování"porodu- jsou údajně po prodělaném prvním porodu nějak"citlivější"? a tudíž tedy pokud by došlo třeba k indukci/mám diabetes v těhot./,mám šanci,že se porod "chytne"rychleji?
Nebo laicky-jsou ony receptory citlivější třeba na ten progesteron ve spermatu? Nejde spíš o aktivitu dělohy při orgasmu?
2/ Od jakého týdne je bezpečné porodit?Kdy už nejde o "předčasný porod"?
Děkuji za možná hloupý dotaz, vím,že každý porod je jiný,ale máte zkušennosti.......
Dobrý den,ad 1 - o porodu rozhoduje plod a matka porod nastartovat tedy svévolně nemůže. Mj.,ejakulát muže obsahuje prostaglandiny, cca 1/5 - 1/10 dávky , kterou používáme např. k vyvolání porodu,takže jeden pohlavní styk nemůže porod nastartovat, jak jest vypozorováno ze zvyklostí jednoho jihoamerického kmene, tak minimálně s pěti muži postupně(takhle se na výskyt prostaglandinů v mužském ejakulátu a vztah k porodu přišlo ...:slight_smile: ) Kdyby ejakulát obsahoval progesteron,vůbec netuším,co by se s lidstvem stalo,snad možná chlapi začnou rodit děti...2 - předčasný porod je definován vypuzením plodu před 38.týdnem /38+0/,ale pokud se dítě narodí na vyšším pracovišti pro 32.ukončeném týdnu, dostupná data nám jasně říkají,že riziko dlouhodobých komplikací je stejné,jako u donošených dětí
15. pro 2010 ve 13:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
@madelen díky, třeba ho to přesvědčí :grinning:
15. pro 2010 ve 14:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek