• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Čekáme v prosinci 2010

31. října 2011 
@lenulkak co to bylo za čajíky?
17. pro 2010 v 17:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lenulkak Nelinka byla taky přesná jako hodinky, přesně v termínu. Na pány se musí asi čekat :wink: Ale s Nelou jsem měla termíny s rozdílem 2 dnů, tady se to liší o 10 dnů. TAkže asi tak..... :confused:

@silerovav a co si vzpomínám, na UZ po porodu jsem byla až po 6ti nedělí u svého gyn. V porodnici se jednou mrkli jen zběžně na stehy a to bylo vše. Ale popravdě napsáno, modlila jsem se, aby se v porodnici ve mně nikdo něšťáral, asi bych byla schopná bolestí pokousat. Ale UZ přes břicho by teda udělat mohli... A teď , jak jsem byla za kamoškou v Bohunicích, tak prý ochota personálu žádná sláva .
@lordicka Tak Ty už tomáš taky za pár a máš jistotu.
17. pro 2010 v 17:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lordicka uvidíme :wink: Zítra dopo frčím na monitor, třeba už tam bude něco zajímavého a do pondělka budu mít vyřešeno :slight_smile:

@silerovav - tak zas až tak úžasné to není, těžkopádnost a neohrabanost mě provází pořád ale celkem mě nic nebolí. Raduju se z každýho píchnutí v břeše - že by už třeba konečně - a pak zase nic :unamused: Naštěstí mězáda nebolí zatím vůbec ( ťuk ťuk ), to by byla tragédie.
On má manžel svou pracovnu a já tomu říkám kutloch, tak si tam přebývá. Vadí mu, když si před spaním čtu , teď to moje hekání a vzdychání, v létě otevřená ventilačka, až tam bude malej tak zas bude vadit malej.....To víš, on se potřebuje vyspat :grinning: Ale mě to nevadí, mám pro sebe kus prostoru a nikdo mi tam nechrápe :sweat_smile: a neruší mě při hekání :sweat_smile:
17. pro 2010 v 18:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
@silerovav vůbec nevim oni říkali že se to tady dělá takhle večer ještě mám hodinu do zavedení tablety :sweat_smile: začínám mít bobky :confounded:
17. pro 2010 ve 20:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
Nazdar holkyyy :slight_smile: Tak uz jsme doma a az na jednu malou krizi, kdy jsem zjistila, ze uz jako fakt nemam komu zavolat pro dokrm a musim si ho udelat sama, to probehlo v pohode.

A dnes rano probehl jeste dalsi sok. Rano jsem sla do koupelny a mela jsem svoje prsa. Pak jsem se sla o tri hodiny pozdeji osprchovat a mela jsem je tak o 2 cisla vetsi!!!!!!!! Je to teda dost mazec :(

Nahrala jsem nejake fotky maleho do alba.

@zuya Myslim na tebe, rano bude mala venku uvidis!!!! Nech si dat epidural, nechej si pichnout vodu a hlavne ... delej vsechno co ti rekne PA. VIs co to urychlilo me? Stoupla jsem si vedle postele, oprela se o postel jakoby o ruce a houpala zadkem ze strany na stranu. To byly fofry, zes to nevidela, tak to taky vyzkousej :slight_smile:
17. pro 2010 ve 20:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
@terak ... :grinning: :grinning: :grinning: tak to máš štěstí, já měla jedno prso o číslo větší a druhý snad o 3 čísla...
17. pro 2010 ve 21:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zuya drž se!a hlavně nepodléhej panice, já se taky bálaale tomu se prostě nevyhneš--- :sweat_smile: musí to ven!
17. pro 2010 ve 21:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
@monthy7 Cau, no uz se nejak probojovavame .... teda pres rozhodnuti, ze na to kaslu, pak ze kojim, pak ze na to kaslu :grinning: Ted zase kojim, ale tak o pul treti budu ve fazi, kdy si reknu ze na to kaslu a jdeme na umelou. Zatim jedu na hybridnim systemu, musime dokrmovat. Takze to v nasi kuchyni vypada jak ve fetackem doupeti, mam tu krabici asi s padesati strikackama :grinning:

Ale ono to pujde.... jen jsem ted nechala manzela vyspat, protoze odpoledne je nechavam samotne. Jdu si koupit podprsenky. Vsechny co mam vypadaji jako po mladsi sestre :sunglasses: :angry:

A u vas to vypada jak? Uz jste se zabehli? Me dneska malej 2x pri prebalovani pocural a teda mela jsem co delat aby to neslo na zed. Takze uz mame treti outfit od rana :grinning:
18. pro 2010 ve 14:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
@silerovav ...mě dělali a právě zjistili zbytek placenty, při propuštění pak ještě jednou s tím, že je tam ještě malá sraženina...jsem z toho celkem vedle, pořád krvácím, ale nechci plašit :wink:.... tak budu hlídat teplotu :wink:
18. pro 2010 ve 14:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
@medelen tak jak si dopadla u doktora?

Já dneska ještě rychle peru a udělala jsem něco k jídlu aby měl Martin na neděli a pondělí co jíst, zbytek jsme dokoupili zásoby jako vajíčka,salám, toustový chléb a už jen zítra vytřu a můžu vyrazit do té porodnice, tam nebudu na přjímu, tak až se malá narodí, hodí vám se manžílek zprávičku :wink:

18. pro 2010 v 17:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
@terak Ja se zase nevyspim v noci. Lindik celou noc vydava ruzne zvuky a ja ji furt musim kontrolovat, protoze i dost zvraci. A pres den si vetsinou v klidu spi, ale to zase nemuzu spat ja, protoze delam ruzne veci nebo chodi navstevy. Takze mam olypmijske kruhy pod ocima. Jakmile se proste vecer zhasne a je ticho, tak ji to dost vadi. :angry:
18. pro 2010 v 17:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lordicka Ahoj, před chvílí jsme dorazili, byli jsme ještě mrknout v Olympii a na oběd. Ve špitále jsme strávili cca 3 hod., připnuli mě na monitor a pak po 15 min. sestra odběhla a vrátila se za hodinu. Zrovna se narodila dvojčátka a dvě další mimča.Pak jsem čekala na dr., která musela vyspravit novopečené maminy. Zase přeměřila prcka a naznala, že jí vyšla váha 3,6kg - což je lepší než čtvrteční váha 3,8 kg :slight_smile: . Trošičku pootevřená jsem ale čípek ještě je. Tak se taky moc neuměla vyjádřit, jak to semnou bude :sweat_smile: Já to vidím někdy kolem pol. týdne. Navíc jsem nachcípaná, nepomáhá být ani doma ani venku, je to úpně jedno. NA krčním to zhodnotil jako virozu ( už trvá 14 dní :fearful: ), tak musím vydržet.
@terak - vydrž, já minule bojovala skoro 3 týdny a vyplatilo se to :wink:

@haluci Tak Lindušce pouštěj na spaní televizi, já u ní taky ráda usínám :wink: Asi bude společenská :slight_smile:
18. pro 2010 v 18:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
@silerovav 14 dnu pred terminem porodu malinik+kontryhel. Pri porodu jsem pila porodni caj z POMADu (kontryhel, rebricek) a moc doporucuju - vyrazne zkracuje prvni dobu porodni, rychle oteviraji porodni cesty. Uz jsem to tu nekde psala. Kontrakce mi zacaly v 1 rano, ve 4 jsem definitivne usoudila, ze to nejsou poslicky, tak jsem zacala pit caj. Kolem 7 jsme vyjeli do porodnice (kontrakce kolem 5-8 minut). Chteli me poslat domu, ze mam jeste maly nalez, ale nechtela jsem, protoze byla snehova kalamita. Tak mi udelali hamiltona a sla jsem na pripravu. Tam se vsichni divili, jak to jde rychle, ze se oteviram jak pri druhem diteti. Nakonec se Anezka narodila v 11.10 hod (tzn. cca 4 hodiny po prijeti do porodnice). Ani jsem nestihla nejake skakani na mici ve sprse nebo tak. Po priprave jsem do hodny porodila. Holky, vsem moc doporucuju. Porodni asistentky potvrdily, ze to je tim cajem, kdyz zjistili, ze ho piju.
18. pro 2010 ve 21:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, hlásím se z porodnice, den a půl po SC. Bohužel nemůžu srovnat s přirozeným porodem, ale císař je teda opravdu nic moc :frowning2: Jsem ale ráda, že dnes od večera se už cítím líp a mohla jsem vás dočíst. Včera v 8:43 se nám narodil Marek, vážil 4,17 kg a měřil 54 cm. Nakonec jsem asi radši, že to dopadlo sekcí, jelikož by za těch 7-10 dní, co mi ještě slibovali do porodu, určitě něco narostl. Dala jsem do alba zatím jen jednu nekvalitní fotku (foceno přes sklo, protože se šel chlapík chvíli nahřát do inkubátoru), postupně přidám další.
A ještě musím vyzdvihnout zdejší sestřičky, ta péče tady je úplně super, jsem strašně moc spokojená.
Všem prosincovkám, které to mají ještě před sebou, držím palce :slight_smile:
@madelen to je pozitivnější váhový odhad, přeju, aby to vyšlo
@terak nestraš mě s těmi podprsenkami, doufám, že ta o číslo větší, co mám s sebou, bude snad stačit :unamused:
@zuya doufám, že už to máš úspěšně za sebou :slight_smile:
19. pro 2010 v 00:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
@madelen Ahoj, tak uz to vypada, ze to nejak pujde. Kazdopadne mam dotaz ... dneska mel nutrilonu jen 20 ml rano na dokrm. Jinak ho kojim neomezene, proste kdyz se prisaje, tak kojim treba dve hodiny. Mezitim odstrikavam a dokrmuju treba jeste tim odstrikanym. Prijde mi, ze ma porad hlad a hlavne, ja mam ty prsa takovy hodne tvrdy, jakoby v zadni casti. Promasirovavam to, delam vsechno jak mam, ale trosku se bojim, jestli mi taha to zadni mliko, protoze dneska se jeste neposral. Zato jsme nekolikrat menili outfit, protoze mel pocuranou plinku a behem prebalovani se stihl vycurat jeste jednou a pekne na sebe. A procural se durch v nasi posteli, pekne pres zadicka :grinning: Myslis ze je to v pohode, melas to na zacatku taky tak? Asi uz zacinam vysilovat. Dneska jsem jela do tesca, koupit kojo podprdu a byla jsem tam jak prastena, jako by mi nekdo sebral pulku mozku, pohybovala jsem se jak zombie :grinning:

Ten nas mazlik je jinak strasnej savec. Cely den muze valit na dudliku a neunavi se. Jen mam problem kdyz usina a dudlik mu vypadne :grinning: To je pak rev ....

Jinak jsem si psala se Zuyou. Vcera ji davali tabletu, ta nezabrala, takze dneska v devet dostala druhou. Pak uz mi na sms neodpovedela, takze SNAD ji to zabralo a do rana bude mamka :slight_smile: :slight_smile:
19. pro 2010 v 01:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
@hamika moc gratulujeme a jsme rádi, že jste v pořádku :wink:

@ medelen tak to tě si teda předběhnu :stuck_out_tongue_closed_eyes:

jinak doma je uklizeno, navařeno a jdu dobalit kufřík a v 15 hod mám příjem do nemocnice, mějte se tu hezky a snad to v pondělí bude rychlé
19. pro 2010 v 11:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
@hamika Moc gratuluju k mackovi :slight_smile: Je to teda kus chlapa a ještě že jsi šla , to bys potom trhala rekordy. Je i hodně dlouhej. Doufám, že Tě s tou váhou nebudu dohánět :slight_smile: Ať se rychle zahojíš a brzy jste doma :slight_smile:

@lordicka - jestlito půjde dle mých propočtů, tak mě předběhneš nebo budeme mít stejný datum. Já bych se viděla někdy v pol. týdne. Drž se, už se Ti to krátí :slight_smile:
@terak - já už si to přesně nepamatuju, jakto kojo probíhalo, už to bude skoro 6 let :grinning: Ale určo vím, že kozy jsem měla šíleně tvrdý, proto jsem kojila přes kloboučky ( k tomu ty rozedřené bradavky ). MAlá zpočátku moc nepřibírala - asi týden - tak jsem měla půjčenou přes víkend váhu od dr. Já teda nedokrmovala, byla jsem tvrdá. Jak dlouho jsem vždycky kojila, to už nevím, cca 1/2 hod ? A snažila jsem se na každý kojo dávat jiné prso( sem si to musela psát ) . Taky vím, že malá kadila třeba 1x za týden - 10 dní ale nepamatuju si, od kdy - jestli i v začátku. Prostě to dobře spalovala. A pak byla pěknej laločnatec, na to, že byla jen kojená. Pokud ho necháš delší dobu u jednoho prsa,měl by vytáhnout i zadní mlíko,na tvrdosti prsa asi nezáleží ale v tomto odborník nejsem. Příp.zkus dataz na nějakou laktační poradkyni.
A já když byla tenkrát taky cosi dokupovat, byla jsem taky jako vypatlaná, z toho si nic nedělej :grinning: Asi se nám to v těch hlavinkách musí srovnat - máš na to 6 týdnů :grinning:
19. pro 2010 ve 12:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
@hamika - gratuluji, ať je Mareček zdravé a spokojené mimi a Tobě se všechno rychle zahojí! :slight_smile:
@lordicka - drž se a těšíme se na zprávu!
@lenulkak - díky moc, možná to ještě zkusím koupit... já teda baštím homeopatika, piju maliník a jím lněný semínko, tak snad ta první doba bude trošku kratší než minulých "prvorodících" 12 hodin. :rolling_eyes: :slight_smile:
@madelen - taky se tipuju na tu středu - čtvrtek! :grinning: Ale dneska se mě teda bolesti drží, mrchy - od cca 10 ráno, ale pořád po deseti, takže jsem v naprostým klidu, malá si opět dělá srandu a jen tak mě zlobí...
19. pro 2010 ve 14:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
@terak ahoj, já jsem Domdu kojila vždycky jen z jednoho prsa, maximálně 20 minut v kuse - na rady sestřiček v nemocnici. Taky jsem jí dávala kdy si řekla, ale minimálně po hodině a půl. Ustálilo se nám to do 14 dnů, ale taky radím vydržet bez příkrmů... to zadní mlíko se mu tahá hůř, musí víc zabrat, tak aby Ti na nutrilonu nezlenivěl. Kakat fakt nemusí pár dnů, mě dokonce doktorka říkala, že klidně týden, ale pokud máš pocit, že hodně čůrá a má hlad, je možný, že to zadní moc nevytáhne. Kdyby Tě prsa hodně bolely, zkus ledovat, ale vždycky před kojením lehce nahřát teplým namočeným ručníkem. Bradavky jsou ok? Na ty určitě klasicky bepanthen, ale co je úplně super, po kojení na prst vymáčknout pár kapek mlíka a potřít to tím - krásně se vše hojí. :wink:
19. pro 2010 ve 14:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
@terak - jo a pokud je prso jen tvrdý a bolí trošku, buď klidná. Pokud bys v něm cítila hrudky, bolelo to fakt jak sviňa a měla jsi třeba i horečku, to už by bylo horší.... já měla zánět jednou, když jsem Domču nemohla kojit, protože dostala střevní chřipku a myslela jsem, že si je nechám amputovat! Zlatá slivovice na plínce!!
19. pro 2010 ve 14:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj holky tak vidím že sme se rozrostly :dizzy_face:

chtěla jsem se zeptat malej mi přes den spí jak zabitej fakt nakrmím ho a spí,kolikrát mi usne i u kojení.ale v noci?jedna noc se dá a ta druhá je hrůza hodně mi trpí na prdy,nakoupila jsme mastičku na pupík,mám tu rentární trupbičku kterou se teda bojím použít ale s úterý na středu jsem opravdu nespala ani minutu a jen brečet,je ale divný že toto mi dělá jen v noci a přes den ne,máte s tím nějaká zkušenost?Poradíte nějak?

a ještě se chci zeptat čekáte po koaždém kojení na odříhnutí než ho položíte?protože mě si někdy odříhne a někdy třeba až za 20 min a někdy to prostě vzdám a položím ho na bok a pořád na něj koukám!
19. pro 2010 v 16:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
@sukubka ahoj, neboj se pouzit rourku, nic to neni, taky ji pouzivam a hned se Sofii ulevi. Jeste k tomu pouzivam kapicky baby calm, sice pisou na krabicce, ze se muzou pouzivat az do 1 mesice, ale ja je davala Sofii od 3 tydne a nekde jsem cetla, ze se muzou davat i driv. Tyhle kapicky nam zachranily probrecene noci a dny, fakt super, bez nich ani ranu. A ze breci jenom v noci? Mozna je to tim, ze v noci tolik nehybe nozickama a nehybou se mu tim padem streva. Pres den mozna tim, jak ho nosis a chovas mu hybes i s nozkama a v noci je holt jiny rezim....to jedine me napada....ale mozna se mylim.
19. pro 2010 v 19:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
@terak hele, musis mu pindika priplacnou ke kulkam, on pak nebude curat vsude. Tohle presne risela jedna mamina, co se mnou byla v nemocnici :grinning: pokazdy mel vsechno procurane, a kdyz mu ho pekne srovnala byl klid... :grinning:
19. pro 2010 v 19:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
@wendulla Tu radu s pindíkem využiju taky, dík :wink: . S takhle malejma chlapama a jejich " nářadím " nemám zkušenosti :grinning: Budu rovnat :grinning:
19. pro 2010 ve 20:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
@madelen ja taky ne, ale prave to tam ta mamina resila taky. Musi se mu ho proste srovnat dolu a jeste pritisknout ke kulkam, aby cural jenom dolu a ne do stran nebo nahoru....maji to proste slozity :grinning:
19. pro 2010 ve 20:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
@sukubka Ahoj, mame to to same. V noci je horsi uspavani, to trva dlouho. Manzel nekdy malou houpal na mici dokud neusnula. Ve dne usne hned. Zjistila jsem asi pred dvema dny, ze lepe usina na boku nez na zadech. Dam malou na bok a zafixuju zezadu dekou. Vypada to, ze mame obraceny rezim den-noc. To si asi obe casem uzijem, vid?
Prdiky jsme vyresili celkem hrave, 3x denne piju fenyklovy caj a je po prdicich, funguje zazracne. Kdyz nahodou jsou, ta trubicka pomuze. Neboj se ji pouzit. Namaz mastickou Infadolanem jeji konec a cca 1 cm strc do zadecku a drz aby se nezasunula dal jak se vrti. Nezapomen si nasmerovat druhy konec do plinky. Casto jdou prdiky i se stolickou. :slight_smile:
Jo, pri piti bylinek je stolice miminka zelena, tak se nelekni, kdybys ten fenykl zkousela. Ja jsem se prvne vydesila a nesla plenku na kontrolu do poradny :slight_smile:)). Ale ujistli me ze je vse v poradku.
Co se tyce odrihnuti, porodni asistentka mi rikala, ze kdyz neodrihne do 5 minut tak uz si neodrihne. Nektere deti pry vzduch tolik nelokaji a pak nemaji nekdy co rihnout. Rikala mi, ze kdyz ji budu nosit pul hodiny a cekat na odrihnuti, akorat me bude nenavidet, ze jsem ji pretrhla spani a nemuze zabrat. Tak ji davam 5 minut a pak ji dam do postylky a chvili hlidam. Mame postylku zvysenou u hlavicky o 10 cm (podlozenou knihami) jako prevenci kdyby se ublinkla aby se neudusila. A mame pro jistotu monitor dechu, abych nemusela mit strach.
19. pro 2010 ve 23:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
@madelen Hamilton neni az tak zly, mne to ani neprislo. Trochu to objede prstem a pripadne vyjde hlenova zatka. Trochu neprijemne, ale neni to drama. Jen po nem mas bolest bricha jako pri MS a je to jako prvni kontrakce. Fakt neni ceho se bat. Myslim, ze je to lepsi, nez cekat o 2 tydny dyl a miminko stale roste a roste a pak se mu pujde hur ven. Kor jestli je uz v terminu vetsi.
20. pro 2010 v 09:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
holky jak je prosím s rodičovským příspěvkem když nemám nárok na mateřskoua musím jít na rodičák na 4roky kolik budu brát peněz?vím že je to od roku 2011 jinak ale pro mě bude platit ještě rok 2010?
20. pro 2010 v 11:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
manža říká že to jaksi napíše na sebe na 3roky a pak to hned převede na mě!nevím kde na tom byl
20. pro 2010 ve 12:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
@sukubka nekdo uz to tady psal, ale nevim presne kdo....ale prave o tom, ze si rodicovsky prispevek manzel napise na sebe a pak to prepise na manzelku...
20. pro 2010 ve 12:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek