• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Čekáme v prosinci 2010

31. října 2011 
Holky já si pamatuju když jsem kojila dcerku že když neměla bradavku v puse úplně tak to také bolelo. Takže co nejvíc do pusinky...ale jinak pokud se nervujete a nejde to...řešte si to po svém a na nějaký kecy jiných kašlete
21. pro 2010 v 10:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
No ona to ma v pusince cely, ale neni oprena o prs nosem, jako dyz se koji z bradavky primo.
21. pro 2010 v 11:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lenulkak Mam Medelu. A mam ji natocenou tak, ze je oprena bradou i nosem.
21. pro 2010 v 11:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak to jeste zkusim pritlacit ji vic hlavicku. A jeste jedna vec, mas po kojeni bile bradavky? Na nevim, jestli to je tim, ze se odkrvi, ale po kojeni jsou bile. Pak se to ztrati. Ale jak je mazu porad panthenolem nebo bepanthenem, tak nemam uplne kontrolu, jetli to neni z toho mazani.
21. pro 2010 v 11:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lenulkak Tj. proste at to ma narvane co nejvice v puse. A zalezi i na natoceni telicka. Aby bylo mimca brisko oprene o tve.
Bile bradavky nemam. Asi to je fakt tim, ze se neumi spravne prisat a kouse te. Takhle bolave jsem je prave mela, kdyz jsem kojila bez kloboucku. Takze fakt nezavidim...
21. pro 2010 v 11:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
cau holky,cerstve info z porodnice:Byl to fofr,v 1.30h zacaly kontrakce po 10ti min,cca po hod. po 5ti a pak po 2,5min.Do porodnice jsme vyjeli po 4hod,tam jsme se sesly asi 4 rodici.Ja se kroutila jak had,hned me vysetrili a byla jsem otevrena na 8.Pak uz supky dupky na sal, pred 5 hod. Dojela dula a za hodinu bylo hotovo.Takze nejaky klistyry a epiduraly nehrozily.Bylo to teda strasny ale rychly.Monitor jsme zvladla jen kratkej az na sale vklece,sedet bych nevydrzela.Holky,mam splneno,Danecek spi a je linej cucat,mel snuru kolem krku tak to tlaceni bylo teda sila.Ale dobry,nadechlse a odkuckal a ted nema silu na prsa.A ja su teda taky KO.
21. pro 2010 ve 14:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lenulkak ...já krmím z láhve svoje mlíko a vím, že když odstříkám 100ml tak mám na 23h klid a co neodstříkám to dokrmím Nutrilonem...hold když to jinak nejde? tak co chceš dělat???a prez kloboučky mi to nejde vůbec :confounded:
21. pro 2010 v 15:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak jak se dívám, zůstávám jen já a @kaaatinka, že? No mazec.... taky počítám s termínem, případně přenášením....
@lordicka - krásná Hanička, ať je jen šťastná a zdravá holčička... :slight_smile:
@madelen - gratulace veliká! K tak velkýmu Danečkovi! Jsi moc šikovná a klidně nahlas závidím ten fofr!
Já byla včera taky v porodce, jsem asi pošahaná, ale PA mě tam poslala. Bylo to ale pořád po 6-8 minutách, na monitoru mě nechali skoro hodinu - prý jojo, kopečkujete nám tady krásně.. předtím mě vyšetřila, po monitoru zase a prd! Hlásím se k nedobytným! S manžou už jsme si dělali srandu, že mi to ty kapačky proti předčasnýmu porodu vevnitř zabetonovaly a malá nemůže ven! Je to fakt už síla, z těch stahů jsem byla unavená, ale psychicky připravená, že teda už jooo... no a v 00:30 jako když utne. Prostě to přestalo. Takže další hnusní poslíčci....doufám že porod samotný bude už rychlý...
21. pro 2010 v 15:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
@madelen no gratuluji mamino!!!ale byl to nervák, co?ale jsi už zkušená, tak jsi to zvládla-vy oba, super :grinning: :grinning:
21. pro 2010 v 15:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
když tak vidím @madelen, začínám se té váhy fakt bát... :confused: :sweat_smile:
21. pro 2010 v 15:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
holky vy který dokrmujete, taková blbá otázka...jakou mají vaše děti stolici???.....Mikuláš začal mít takovou hutnou a hodně smradlavou a má křeče břicha....tak jsem mu začla dávat fenyklový čajík...ale nic moc... :fearful:
21. pro 2010 v 16:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
@monthy7 tak ja to delam stejne, ale mala sni kazdy 3 hodiny 80 ml, takze odstrikavam jak diva abych to zvladla pokryt. Nejhorsi je to v noci, to se mi odstrikavat nechce.
21. pro 2010 v 17:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
@madelen Gratuluji k Danečkovi a přeji vám oběma hodně zdraví :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile:
21. pro 2010 v 17:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
@monthy7 Cau, hele a kolik si odstrikas? Me prijde, ze mi to posrany mliko tece i usima a malej ze me vytahne max tricitku. A mel by mit 80 ml na jedno kojeni. Ja jsem teda s tema klobouckama taky dost bojovala, ale ted uz snad dobry. Jen malej mi u toho chrape. Rada bych zkusila kojit treba kazdou hodinu, ale on je proste komatozni a driv jak po trech ho proste neproberu. A i kdyz ho vezmu spiciho, prebalim, snesu do obyvaku a jdeme krmit, tak on chrape....

Prusvih je, ze timhle systemem se asi 3x denne dostaneme do stavu, kdy totalne hystericky rve hlady :frowning2:

Holky nezalozime to nove tema, treba i soukrome, jestli to tady jde?
21. pro 2010 v 18:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jo a s tou stolici taky nevim... naposledy v patek vecer, pak sobota, nedele nic, pak se mi v pondeli odpoledne prosral totalne az na zada. Od te doby uz jen jedna, myslim dneska rano a zase cely den nic. Ale prdiky ho netrapi, uprimne prdi a brka jak starej ozrala, tak aspon neco :frowning2:

21. pro 2010 v 18:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
@monthy7 se stolici to mame asi takhle...v porodnici kadila snad pokazde. Kdyz jsem prisly domu zacala mit problemy. Musela jsem pouzivat rektarni rourku a bez kapicek baby calm neudelam ani krok, ty ji pomahaji na prdy a taky bych rekla, ze na stolici, protoze se ji to zacina lepsit a rourku uz jsem nepouzila par dni ( klepu na zuby ). Vetsinou kaka tak jednou za den, den a pul...
21. pro 2010 ve 20:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
@terak ja si pamatuju z porodnice, ze jedna mamina se ptala sestricky, ze jeji Lukas porad kaka, ale opravdu porad a ona ji na to rekla, ze materina projima....a tim bylo konec vysvetlovani.
21. pro 2010 ve 20:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
@terak se zalozenim nove diskuze nevim, ale klidne a klidne soukromou... :wink:
21. pro 2010 ve 20:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
@terak Driv nez po dvou hodinach by nemel jist. Pak ho bude bolet brisko, protoze to nestaci travit. Na to me upozornovala laktacni poradkyne. Meli jsme ten samy problem. Anezka byla hodne malinka a nemela silu sat kdyz se narodila. Sanim se brzy unavi a nestihne vypit kolik potrebuje. A kdyby pila porad jen tak malo pak by slabla, takze jedine odstrikat a po kojeni dokrmit strikackou nebo specialni lahvi pro kojena miminka (Calma od Medely). Ja to tak delam. Po tehle lahvicce neni problem ze by se nevratila k prsu. Naopak se na ni ma naucit spravne technice sani. Nase mala kouse, takze davam odpocinout bradavkam. Pouzivame ji ted tyden, mela jsem 4 dny nekojit a jen davat z tehle lahvicky a pak zkusit zas prs jak se to zlepsi. Dneska vecer jsem prvne nakojila s klobouckem aniz by me kousla. Vypada to dobre.
21. pro 2010 ve 22:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lenulkak Je super, diky za tip, jdu ji hned objednat. Skoda ze jsem to nevedela driv, jela jsem dnes do lekarny pro stahovaci pas... no nevadi, jeste tu mam asi 35 strikacek.

Jinak mi tu doslova odkapava mliko do kloboucku a malej chrape. Nejsem schopna ho probrat uz asi pul hodiny. Vzdycky to vypada ze uz jako jo a pak zase zalehne. Asi si to mliko dam do kafe, nebo nevim co s nim budu delat. Ale uspesne se z nocniho kojeni v 11 a v jednu stava kojeni o pulnoci a pak az rano :grinning:
21. pro 2010 ve 23:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
@terak U nas to samy. Jak ji dam k prsu, tak spi. Musim masirovat za uchem a stejne nic. Jako kdyz se tam uklidni a usne a zapomene na hlad. Rikala jsem si, ze kdyz se z lahve k prsu nevrati, tak nevadi. Proste budu odstrikavat a davat lahvi. Aspon to neboli jako kousani. A muze v noci jednou krmeni vzit za mne manzel a dalsi zas ja. Nejakou dobu se to da vydrzet. Lepsi nez umela vyziva.
22. pro 2010 v 07:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lenulkak Tak jsem ho vcera budila hodinu. Uz jsem ho i vyslikla z dupacek, otirala vlhkym hadrikem, posazovala ho, hladila, tukala do zadicek, a delala vsechno, co jsem nasla ze mam delat. Pak uz se skoro probral, tak jsem ho dala k prsu a po pul hodine zjistila, ze nic nevypil. Tak jsem musela odstrikat, zase ho probudit, dokrmit, pak si pul hodky pobrecet a slo se spat :stuck_out_tongue_closed_eyes:
22. pro 2010 v 09:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
@terak Presne vim o cem mluvis. Je to bezmoc. Ale az budes mit tu lahev, trochu si psychicky odpocines. Nechas ho u prsu dokud to pujde a pak dokrmis. U te lahve nase mala ani neusina. Dlabe jak drak. :slight_smile: Taky se cely proces zrychli oproti te strikacce. Kdyz budes mit vzdycky odstrikane mliko na jedno nebo dve dokrmeni dopredu, tak jen ohrejes a prikrmis a pak rychle odstrikas a spat. At taky naberes sily. Takhle clovek akorat zdlouhave nakrmi (v horsim pripade ani nenakrmi), na hodinu si lehne a jede to na novo, vid? Ja uz byla zoufala a jeste k tomu ty bradavky bolavy, ze jsem pri kojeni zatinala zuby abych to vydrzela, tak jsem dostala prave tyhle rady. Ta pani mi rikala, ze jestli okamzite nebudem jednat, tak brzy prijdu z toho stresu o mliko a pak uz se neda nic delat. Takze preju hodne stesticka a drzim palce. My na tom taky jeste pracujem, ale je to lepsi.
22. pro 2010 v 09:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
@terak
@lenulkak
no já to taky tak dělám, odstříkm si a pak mu to dám, protože u prsa mi spí a když teda po půl hodině jako e spaní mu vidělám prso z pusy tak se probere a strašnej hlad.....a tak zase kojím...no tak třeba 4x dokola,,,,

@terak ted mě tak napadá, že máš třeba hodně sitý mléko, tak toho malej tolik nepotřebuje....já myslím, že jestli nti přibírá tak neřeš v kterou hodinu a kolikrát má jest....kdyby nenabíral tak je to nco jiného....
22. pro 2010 v 10:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
Me jedna znama zase poradila, ze mam pit gravi milk. Koupila jsem ho v DMku. Ze po nem mimca pak pekne pribiraji. Jak mela mala nizkou porodni vahu tak se mi zda, ze to ted pekne dohani.
No a mam s vanilkovou prichuti a chutna mi to, takze ho asi budu pit i kdyz uz nebudu kojit. :sunglasses:
22. pro 2010 v 11:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
@terak odstříkávám...ráno 100m a večer jsem na 40ml.....takže nic moc...to co chybí mýho doplňuju |Nutrl. nechceš mi nějaký mléko poslat? a nebo mi dat typ jak se rozdojit?
22. pro 2010 v 11:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
@haluci no my s váhou fakt problémy nemáme, spíš naopak....to musí být pěkně kalorický, co?
22. pro 2010 v 11:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
@monthy7 Na kalorie radsi nekoukam. :sunglasses: Spise mi prijde dobre, ze to ma i plno vitaminu a stopovych prvku. Nemam rada tablety a tohle mi prijde fajn. :slight_smile:
A na podporu kojeni jsem zacala uz v porodnici pit granulovany caj pro kojici matky HIPP natal. A ted uz ho take piji hlavne kvuli tekutinam a ze mi to chutna. :slight_smile:
22. pro 2010 v 11:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
@haluci jo ty kojící čaje jsou dobrý, já jse je do sebe ládovala a po týdnu až jsem si přečetla, že se může jen 2-3 šálky denně :unamused:
22. pro 2010 ve 14:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
@monthy7 jenze on mi pribira z nutrilonu ne z mlika :frowning2: Zase jsem ve dve kojila kojila kojila a pak na vaze prirustek nula. Ale dneska mam radost, zvladli jsme prvni prochazku :grinning: Poslat? Ja ze sebe dostanu tak 20 - 30 ml 2x denne :D

Covece a na ty kojici caje bacha, ja jsem se ted divala co v tom je. Mam od hippu, v tom je medunka a medunka je na spani .Tak jestli on mi nechrape po tom :(

@lenulkak Ja to budu resit asi jako ty, protoze uz jsem z toho fakt zdeptana. A jak pises, urcite je lepsi mu davat aspon neco, i kdyz je to odstrikane, ale je to z tebe...

Jinak me napada ... je tady vubec nekdo, komu se dari kojit normalne? :confused:
22. pro 2010 v 16:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek