• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Čekáme v prosinci 2010

31. října 2011 
@terak no to by mě taky zajímalo... :confounded:
22. pro 2010 v 16:28  • Odpověz  • To se mi líbí
Cim vic odsavas, tim vic mlika se tvori. Ja dam ted kazdy 3 hodiny z obou prsu dohromady kolem 100 ml, kdyz jdu az na dno prsa :slight_smile:. Mala ted vypije 80. Dneska jsme byli v poradne a ma se pribirat kolem 150-200 g za tyden. Minuly tyden pribrala 150 a tento tyden 330. Myslim, ze ten system funguje dobre. :slight_smile:. Z porodnice nas propousteli s vahou jen 2600 a ted mame uz pres 3 kg. No je to dobry :slight_smile:.
22. pro 2010 v 16:31  • Odpověz  • To se mi líbí
holky, jak to vidíte s očkováním TBC a Rotaviru, Menigokoka atd.....??
22. pro 2010 v 18:09  • Odpověz  • To se mi líbí
@monthy7 vubec nestiham cist vsechny prispevky....chjooo

ale s ockovanim to vidim takhle, urcite necham Sofii ockovat proti Rotavirum, TBC se dneska uz neockuje ( alespon tak mi to bylo vysvetleno ) jenom v pripade, ze nekdo z rodiny prisel do styku s nekym, kdo onemocnel TBC. V porodnici mi davali vyplnit kvuli tomu dotaznik a pak ji nechame naockovat Prevenarem 13 na pneumokoky.
22. pro 2010 v 19:46  • Odpověz  • To se mi líbí
No, to taky ted resime. Dostali jsme nejakou slevu do konce roku na vakcinu Rotarix, tak o tom premyslime a nejsem rozhodnuta. Pneumokoky bych chtela urcite.
22. pro 2010 ve 23:05  • Odpověz  • To se mi líbí
Ja urcite pneumokoka i ty rotaviry. TBC uz mi doktorka vysvetlila ze se neockuje, ze nejsme rizikova skupina a pry kdybych chtela, tak ze mi to nemuze zarucit, ze se ockuji uz jen rizikovi.

Toho pneumokoka urcite, protoze manzel trpel hodne zanety stredniho ucha, tak pro nas to bude nezbytnost.
23. pro 2010 v 01:07  • Odpověz  • To se mi líbí
a co meningokoka?...já vím, že se neočkuje, ale může, očkovaní jsme byli všichni a v ČR se tubera parkrát objevila, co až ty děti dospějí a tubera se tady objeví znova......já malýho nechám proti TBC, asi Rotavir a Meningokok
23. pro 2010 v 09:55  • Odpověz  • To se mi líbí
@monthy7 No a to TBC vis, ze ti naockuji? Ja jsem to totiz asi nepochopila ... ona mi rikala, ze pokud budu chtit, tak ze mi rekne vsechny informace, ale nezarucuje, ze mi ho naockuji Jakoze se ockuji uz jen ty rizikove skupiny..... Musim se na to v pondeli zeptat, jdeme na kontrolu...
23. pro 2010 v 10:08  • Odpověz  • To se mi líbí
Jezis holky, tak jsem dosnidala, mam 52 minut a premyslim co delat ... zehlit nebo vysat a umyt podlahu? :grinning: :grinning: :grinning:
23. pro 2010 v 10:09  • Odpověz  • To se mi líbí
@terak no my už se na to ptali a v Olomouci ve fakultce nám ho naočkujío, ale zase se ti posunou jiná očkování...myslím o 6 týdnů
23. pro 2010 v 11:36  • Odpověz  • To se mi líbí
@monthy7 Ajo, tak to ona mi rekla, ze by mnohem radeji naockovala tu hexavakcinu, ze ji ockuje v deviti tydnech, protoze ten cerny kasel mimco ohrozuje mnohem vic, nez TBC. Ze u dospelych se to muze ormalne projevovat jako kasel a ani to nevis. A ze TBC by ockovala az po hexavakcine a po tech rotavirech a pod. Ze potom uz ta negativni reakce nijak neohrozuje dalsi ockovani a nemusi se posouvat.

Jako nevim no, ja to taky chtela naockovat hned, ale zas ta doktorka mi to vysvetlila vcelku rozumne a ja do toho nevidim, tak dam asi na ni. Ale myslim ze spatna neni ani ta prvni varianta, teda nechat naockovat a az pak tu hexavakcinu. Delalo se to tak roky, tak co ....
23. pro 2010 ve 14:56  • Odpověz  • To se mi líbí
@terak Take mi doktorka rekla to co tobe. Ze je rozumne nejdrive hexavakcina a az pak TBC. Ze pry po ockovani proti tbc mivaji mimca osklive hnisani vpichu a musela by se pak ta hexavakcina posunout a to je nebezpecne.
23. pro 2010 v 19:13  • Odpověz  • To se mi líbí
ahoj holky, dnes nás konečně pustili z porodnice. Malý měl žloutenku a já několikadenní šílené bolesti hlavy po anestezii, takže jak jsem předtím psala, že je mi fajn, tak se mi to vymstilo. V porodnici se mi teda kojit moc nedařilo a o malého se staraly sestřičky, protože já nebyla kvůli té bolesti schopná :frowning2: Až včera se to zlomilo a začala jsem kojit (zatím to malému stačí).
@madelen @lordicka gratuluji k potomkům a přeji Vám vše nej.... @madelen, ten váhový odhad byl teda docela mimo, že? Ale naštěstí byl Daneček dost dlouhý, tak se ta hmotnost rozdělila a porod byl v poho, to je super.
23. pro 2010 ve 21:36  • Odpověz  • To se mi líbí
Holky, přeji vám všem veselé Vánoce plné štěstí, lásky a pohody s vašima prckama! :slight_smile:

já jsem stále 2v1, takže se nezapojuju do diskuze, protože tohle zatím neřeším.... :confounded:
23. pro 2010 ve 22:54  • Odpověz  • To se mi líbí
ahoj holky,tak gratuluju k přírustkům :dizzy_face:
holky taky to mají vaše děti tak že je nakojíte oni usnou a ze spánku se tak různě kroutí?ten můj to dělá hodně často kolikrát mám úplně strach co to dělá,kroutí sebou je červenej ale nevzbudí se asi ho bolí bříško že?
23. pro 2010 ve 23:03  • Odpověz  • To se mi líbí
@sukubka taky taky. Neco tam tvori do plinky nebo prdiky :slight_smile:.
24. pro 2010 v 00:37  • Odpověz  • To se mi líbí
Holky, vsem preju krasne Vanoce, uzijte si klidu a pohody.
24. pro 2010 v 10:19  • Odpověz  • To se mi líbí
@lenulkak tak to jsem ráda že to dělá i tvá Anežka,úplně jsem měla strach co to pořád dělá,dělá tot totiž po každém kojení!pak až porádně usne je to ok!
Tak yvám holky přeji krásné Vánoce :dizzy_face:
24. pro 2010 ve 12:19  • Odpověz  • To se mi líbí
přidávám se s přáním krásných a pohodových Vánoc :slight_smile:
24. pro 2010 ve 12:51  • Odpověz  • To se mi líbí
@sukubka Jo jo, take mi to mala dela. Jsem stale na trni. Celou noc ruzne zvuky. Musi je bolet brisko.
Take vsem preji krasne proziti vanocnich svatku, hodne pohody a radosti s tema nasema zazrakama.:slight_smile:
24. pro 2010 ve 12:54  • Odpověz  • To se mi líbí
@haluci přesně tak taky mi v noci vydává takové zvuky.Vždycky vyletím jak drak!
Ale tda s tím kroucením je to fakt po každém jídle,je rudej kroutí se funí heká no fakt sem z něj úplě hotová vždycky si říkám jeslti mu něco není jestli nemá něco se žaludkem protože toto je fakt po každék jídle-ale pak usne,třeba po hodince se protahne udělá zase nejaký divný zvuk a spí dál!No hold máme strach že?
24. pro 2010 ve 14:18  • Odpověz  • To se mi líbí
Holky, to neni ceho se bat. Neco jde dovnitr a tim padem musi i neco ven dolem, tak jenom tlaci.
24. pro 2010 v 15:15  • Odpověz  • To se mi líbí
Milé ženy, přeji Vám všem pohodové vánoce bez stresu, bez prdíků a bez naříkání našich nových "ježíšků"!!! :sweat_smile: :sweat_smile:
a hlavně přeji všem spoustu mateřského mléka :grinning: :grinning: :grinning: :sunglasses:
24. pro 2010 v 15:51  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahoj Holky včera nás pustili domů s porodnice :slight_smile: Adélka je užasná , je hodná ... jinak porod trval 4 hodiny ... a docela to šlo ...veliká opora byl přítel bez něj si to nedovedu představit ... :grinning:
24. pro 2010 v 16:27  • Odpověz  • To se mi líbí
@zuya ..ahojky, gratuluji k Adélce a těším se na podrobnosti... :sunglasses:
25. pro 2010 v 09:10  • Odpověz  • To se mi líbí
@zuya moc gratuluju,at je Adelka zdrava a spokojena. Jsi rychlik jako ja,taky jsem to zvladla od prvni kontrakce za 4 hod.

Jinak holky,trochu jsme se v porodnici zdrzeli,sestra si vsimla,ze malej ve spanku obcas cukne rukou a nohou jakoby zatne.To je pry spatne,tak volala dr.,ta hned taky ze to byt nema.Delali UZ hlavy,odbery krve,nechali si ho na novorozeneckym na pozorovani.Pak ho supli do inkubatoru,protoz to pry obcas zse udelal.Pokud to pry neprejde,prelozi ho do detske nem.na vysetreni. Pristup a podani od personalu celkem narocne a kdyz vidite sve mimi v inkubatoru a ty predstavy....Rano uz byly info dobre,snad uz to tak zustane a zitra pujdeme domu.Jen mam obavy,ze kojo asi nevyjde,neb Danecek je linej chlap jako jste to tady psaly.Navic je hodne velkej a ma velkou spotrebu,coz mu v zacatku chybelo a nasledek byl to cukani ,ktereho ja bych si nevsimla. Takze Stedry vecer jsem probrecela a dnesni dopo taky nic moc.Mezi tim jsem bojovala s prsama,behem noci se mi zvetsily tak o 5 cisel a bylo to strasnny.Tak sem jen chladila.Diky otoku nic neteklo.Uz to po 2 dnech povolilo ale Danecka uz mi naucili na flasku, toz uvidim.Su vycerpana ale uz klidnejsi.Jeste ze su na nadstandardu s televizi a mam soukromi.Pisu z mobilu,tak je to jen takove strohe a omluvte chyby.Pak vas postupne doctu a pridam fotecky.Mejte se a drzte se.
25. pro 2010 ve 14:03  • Odpověz  • To se mi líbí
@madelen Ahoj ahoj, teda mas to taky pekny. No ale aspon netrhas parti, protoze z nas myslim nekoji nikdo :grinning: Jinak ja uspesne prichazim o mliko .... denne mu vytahnu stezi tu sedmdesatku na jednu porci. A uz na to kaslu. Ma 11 dni, toho uz na prsa nenaucim, mliko nemam. Ted jedeme na tom antiblicim nutrilonu, protoze ten normalni mi vzdycky pulku vyzvracel a je spokojeny. Ja uz jsem si to orvala a ted se snazime o nejaky rezim.

Prosimte jak ze cukne rukou a nohou? Ceho je to projevem? Me se nekdy stava, ze sebou maly cukne a vystreli obe ruce zaroven nahoru. Obcas kdyz ho prebaluju a udela to, tak mu treba tu rucicku stihnu chytnout, uplne mi stiskne prst a drzi se jak kliste. To ale asi neni to, kvuli cemu si vas tam nechali ze?

Jsi teda v bohuniich? A jak dlouho tam budes?
25. pro 2010 ve 14:32  • Odpověz  • To se mi líbí
@terak tak uz mam prdolu u sebe,slava.Dom nas uz snad zitra pusti,Dan pribira.S kojenim uvidim,zatim se smiruju spis s druhou variantou.
Co se tyka tech zaskubu,to ti nereknu,pac ja bych si toho nevsimla.Brala jsem to jako ze to k mimcum patri,taky rozhazuje rukama a dela ksichty ze spani.Ale pokud ti Tom pribira,bud v klidu. Su v Bohunicich,z pristupu personalu na detske JIP su zklamana.Mela sem pocit,ze su totalne neschopna.Ani trosku se neusmejou,myslim,ze tady to maminy dost potrebujou. A jak se pise,ze tu neradi vidi dudliky-OMYL .Vsude maji spoustu erarnich a pokud je potreba,decka spuntujou. s krmenim z flasky si taky hlavu nelamou. a me se divili,ze sem jim dudlik vratila,pry jestli ten muj bude dudlat.
25. pro 2010 v 18:10  • Odpověz  • To se mi líbí
tak jsem tam dala pár fotek tak se mužete juknout :grinning:
25. pro 2010 v 19:15  • Odpověz  • To se mi líbí
@madelen ..gratuluji k Danečkovi, a neboj ono až tě pustí domů, tak se to třeba upraví, já malýho taky sem tam kojím a pije mi z láhve...kojím ho vždycky ráno, když se mi nechce stávat a on mi usne třeba do 10hodin a pak už krmím odstříkaným.
@terak ...bylo to tak 14dní po porodu, kdy jsem zjistila, že se mi ztrácí mléko a tak jsem to ořvala v ložnici na posteli, když za mnou přišel manžel a řekl mi, jestli vím, jak fungovali kojné! Ty to víš?....kojily a kojily a kojily....takže koj koj koj a nebo odstříkávej odstříkávej odstříkávej a hlavně tomu věř, že to mléko budeš mít....já to tak udělala a vidíš, valím 120ml po ránu a pak 90 během dne a to mu stačí na zasycení.... :sunglasses:
25. pro 2010 v 19:16  • Odpověz  • To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek