• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Čekáme v prosinci 2010

31. října 2011 
@katcha. Vyfotila nam ho aspon z profilu a neplatili jsme nic :slight_smile:
14. zář 2010 ve 20:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
@malicka25 ahojda, bylo to super, mám fotky v albu..malej je nádhernej.. :slight_smile:
začínám plašit s porodnicí, prý v HK nemůže být přítel se mnou celou dobu než porodím, při porodu je to jasné..a přitom jsem četla na stránkách, že by to mělo jít..tak abysme pak ještě nemuseli jet do Vrchlabí..:frowning2:
dneska jsem měla první bolest u žaludku, tak jsem celý den ležela a zvládla jsem jen heřmánkový čaj a suchou rýži..naštěstí lepší, doufám, že to nebyl žlučník..když se to bude opakovat, tak jedu hned k dr..
15. zář 2010 v 19:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky, není vám poslední dobou špatně od žaludku? Mívám to po ránu, jak kdybych byla v 1.trimestru.
@velrybous tyhle informace máš odkud? Přítel kámošky byl v HK porodnici normálně na sále celou dobu. Nemusel ani absolvovat kurz, jen snad museli něco platit.
16. zář 2010 v 08:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky muzu se zeptat, co mate pripravene pro prcky do postylky? Kupujete uz normalni perinku, nebo to budete resit spacim pytlem, zavinovackou, dekou a pod. Mam dva spaci pytle, ktere bych chtela davat uz od zacatku, aby si na to maly zvykl a spal mi v tom treba v lete, kdyz bude teplo. Prijde mi ale brutalni ho jeste navrch zakryvat perinkou. Ale zase decka mi prijde malo :grinning: :grinning: :grinning: Jak to budete resit?
16. zář 2010 v 08:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
@katcha. Taky mě je špatně od žaludku ,někdy celý den a v noci a to se musím jít hned najíst jinak bych zvracela.Já ty nevolnosti mám celé těhotenství ,nejvíc mě bylo blbě do 20 tt.Teď je to mírnější, ale 2x do týdne hned po ránu ještě zvracím.Doktorka říkala,že prostě někdo to má až do porodu.Hlavně prý když přibívám na váze.A to já jo ,už mám 10 kg navrch.
Dnes ráno jsem byla u doktora ,který mě bude rodit.Je moc hodný a příjemný, tak už jsem trochu klidnější.Dal mě svoje soukromé číslo na mobil, kdyby se něco dělo dřív(doufám,že nebude).Jinak si mě bude hlídat od konce října sám.
16. zář 2010 v 09:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
@terak no já to teda nakoupené ještě nemám, protože se nemůžu rozhodnout nad designem, chtěla bych koupit celou soupravu- nebesa, mantinely, povlečení a tak. Ale mám v plánu spíš deku a polštář než ten spací pytel.
16. zář 2010 v 09:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ivavka tak to máš dobrý s tím dozorem. Já teda nabrala už asi 15, nevím, kam až to poleze :frowning2: . Mě špatně nebylo vůbec, jen v 1.trimestru přesně jak píšeš- stačilo se ráno najíst a bylo fajn. Ale teď mi přijde že je mi trochu nevolno jak před jídlem tak bezprostředně po něm. Nezvracela sem teda nikdy, ale tak jen zkoumám, zda je to normální. A natékají mi nohy, kotníky se ztrácejí. A to nejenom večer, spíš permanentně. Já jdu k mudře zítra, tak se poptám.
16. zář 2010 v 09:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
@katcha. A deku jako nejakou lehkou deku, nebo takove ty detske perinky? A mezi jakymi vzory vybiras?

Jinak s tim pribiranim je to desny. Ja uz mam nahore 12 kilo a prijde mi, ze se vaha vzdycky 2 tydny drzi a pak to poskoci o kilo o dve. Nejak zvlast se nedrzim a treba rozhodne nevynechavam sladke. Spis se ale snazim necpat do sebe takove nesmysly jako fast foody, zakusky atd. Ale treba puding s piskotama, nebo takovy nudle s makem, to bych mohla kazdy den :D Naopak skoro vubec nejim sunku a mam naprosto prisernou spotrebu mlecnych vyrobku. Bezne si davam ke snidani musli s mlikem a k tomu mliko do hrnecku (pul litroveho hrnecku).

16. zář 2010 v 09:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ze me se zase tak trochu stala vegetarianka. :grinning: Je mi po mase vzdycky zle, tak se mu snazim vyhybat. A jedine sladke mi dela dobre.
Jinak ja mam zase jine potize. Boli me dost kycle. A minule jsem sla po meste a jakoby se mi jedna noha zasekla a nemohla jsem jit dal pres tu bolest. Tak jsem musela 10 min. pockat nez to preslo. Mate to take nekdo?
16. zář 2010 v 09:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
@terak Tak to já sem taky mlíkofil, ale to sem byla ještě před těhu. No vybírám sety zatím tak, že šmejdím po netu. Protože tam, kde sme kupovali postýlku se mi ty jejich vzory moc nelíbily. Někde zas do setu nabízejí ještě třeba i zavinovačky nebo kapsáře na postýlku na hračky, tak šmejdím, ale zatim jsem nic neobjednala. A peřinku mám v plánu normální jako mají dospěli jen malou, asi z nějakých dutých vláken, protialergenní. Upřímně sem je ještě neobhlížela.
16. zář 2010 v 10:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
@haluci to ne, mě občas pobolívají záda. Ale spíš v práci na židli zhruba v oblasti beder. Jo a do schodů se zadýchávám jak prase :stuck_out_tongue_closed_eyes:
16. zář 2010 v 10:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
@katcha. já nemyslím u porodu, ale od té doby co mě tam přiveze...od kamarádek a z kurzu..no dneska se na to ještě zeptám..moc se mi to nezdá..ono je možné, že tam může třeba být, jen když je volný nadstandardní sál..
16. zář 2010 v 10:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
@haluci Ahoj, jj mam. Nejdriv se mi to projevilo cca ve 12 tydnu a pak se mi to vratilo po dvacatem. Rozestupuje se ti panev :slight_smile: Ja jsem vzdycky mela jen tu levou stranu, prava byla v pohode. Ale bolelo to teda jak svina, vstavala a chodila jsem jako duchodce. Nejde s tim delat nic, proste se ti pak panev zase vrati do puvodni podoby. Ale zkus treba procvicovat kycle, uvolnovat, to by ti melo ulehcit.

@katcha. Hrozne hezke sety maji v Babyrence (babyrenka, maji eshop). Ale ja to asi poridim v ikei. Tech setu tam maji vic a vsechny sedi k jejich velikostem perinek. U ostatnich mam problem, ze si treba najdu vzor, ale nenajdu k tomu odpovidajici velikost perinky.
16. zář 2010 v 10:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
@katcha. Tak to ja take kdyz jdu do schodu nebo kopce, tak funim co to jde. :wink:
A ja uz jsem detskou perinku a polstarek koupila. Meli to u nas v malem obchode s latkami. Tak jsem byla prekvapena. Zaroven i povleceni. Akorat si myslim, ze jedno povleceni asi stacit nebude.:slight_smile:
16. zář 2010 v 10:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
@velrybous Je mozne, ze meli na mysli nejaka vstupni vysetreni atd. To bych asi pak chapala, ze musis projit prijmem a pak uz na porodnim sale jste spolu. Nebude problem treba s tim, ze je to pritel a ne manzel? Kvuli lekarskemu tajemstvi. Oni prece muzou davat info jen rodine, coz pritel neni rodina... vim je to blby, ale zazila jsem to kdyz byl manzel (tehdy pritel) v nemocnici po nehode. Myslim ze ta sestra je z toho nemocna doted, jak jsem tam na ni hystericky rvala :grinning: :grinning: :grinning:
16. zář 2010 v 10:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
@terak Aha, tak tedy doufam, ze me to potom prejde. Je to prave dost desne. A nikdo z okoli to takhle nemel... :unamused: Ja uz i tak divne chodim - jako kacena se houpu. Protoze me to dost boli kdyz jdu. :sunglasses:
16. zář 2010 v 10:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
@terak právě že ne, je to vyloženě tak, že může být až u porodu, ale na netu píšou něco jiného, dneska se na to zeptám na kurzu a pak až se tam půjdeme podívat taky jestli tam někdo bude a mojí doktorky ve fakultce..
podle mě je jedno jestli manžel nebo přítel, můžeš tam mít koho chceš, ségru, mamku, kamarádku, ale u porodu může být jen jeden..
no však to uvidí, jestli budou mít kecy.. :slight_smile:
16. zář 2010 v 10:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
@terak Velrybous má pravdu s tou osobou blízkou- můžeš mít koho chceš. Jedna nemocnice ale třeba chce podepsat od rodičky a osoby blízké smlouvu o její přítomnosti: http://www.nemocnice-lt.cz/public/F_GPO_02_Dohoda_o_p%C5%99%C3%ADtomnosti_osoby_bl%C3%ADzk%C3%A9_u_porodu.pdf

@terak díky za odkaz, prošmejdím :wink:
16. zář 2010 v 11:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
Nevím, jestli jsou data věrohodná, ale tohle sem našla, kdybyste některá chtěla porovnávat porodnice:
http://www.naseporodnice.cz/
Vlevo jsou na výběr kraje a z nich pak jednotlivé porodnice. Je tam popis nabízených služeb atd.
16. zář 2010 ve 12:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
@haluci Jo v pohode, to popisujes presne to, co se stalo me. Nastesti to po par tydnech odeznelo. Prave pomahalo treba cvicit na balonu, nebo jinak uvolnovat kycle. Drzim palce, at to je rychle pryc :angry:

@velrybous No me napadla prave jen souvislost se clenem rodiny. Jasne, u porodu muzes mit kohokoli, to je jasne, ale prave u toho prijimani (nebo jak se tomu nadava :grinning: ) resite osobni a lekarske zaznamy a je timpadem mozne, ze tam nemuze byt nekdo, kdo neni tvoje rodina. I kdyz vysvetluj jim, ze spolu zijete x let a je to otec ditete... asi zalezi na koho narazis, snad nebudou delat problemy. Osobne mi to prijde jako nesmysl. Do porodnice jedes kdyz uz mas kontrakce a je jasny, ze tam chces mit nekoho celou dobu, treba aby ti i pomohl fyzicky nekam prejit, zvednout se atd.

16. zář 2010 v 16:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky,
@haluci já to s těmi kyčlemi mám taky a je to děsné. Já jakmile mám vstávat, tak si připadám jako by mi bylo osmdesát. Zlobí mně kyčle i kříž, bolí to jak čert. Když se chci v noci v posteli otočit, to jsou muka a ještě si u toho dávat pozor, abych nenatáhla moc nohy, jinak do nich dostanu hned křeč. U prvního těhu mě to trápilo až na konci, ale teď asi od 4.měsíce.
Holky já při porodu měla (tehdy) přítele úplně celou dobu u sebe, od příjmu po převoz na šestinedělí a to, že jsme tam byli hodně dlouho. Ani jsme nic neplatili.
16. zář 2010 ve 21:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
@terak no pokud mi prdne voda, tak tam můžu taky zůstat 3 dny než začnu rodit.. :slight_smile: a to chápu, že by tam se mnou nebyl..
no každopádně já si ho prosadím.. :slight_smile: myslím, že to bude v pohodě..
@vrtule83 ono záleží asi kde..
16. zář 2010 ve 22:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
@terak no budu muset doufat, popřípadě odjet jinam :slight_smile:
16. zář 2010 ve 23:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
@velrybous To snad nebude nutne, ale mozna si to spis zkus dat do porodniho planu a vyzaduj, aby se porodni plan dal do tve zdravotni dokumentace. Pak se tim musi ridit.

A kdyz bude nejhur, tak tam nasimuluj hystericky zachvat, jako ze bez pritele neodrodis a ze musi byt s tebou :grinning: :grinning:
17. zář 2010 v 07:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
@terak radši si to nebudu moc plánovat, kdo ví jak to bude.. :slight_smile: a neboj hysterický záchvat ten bych zmákla levou zadní.. :slight_smile: přítel říká, že jsem dobrá herečka.. :slight_smile:
17. zář 2010 v 08:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
@vrtule83 jo jo, presne tak. Rano to je nejhorsi. Ale mne staci i kratka prochazka a des. No tak jen doufat, ze to po porodu prestane. :confounded: Take me napadlo jestli to neni z toho spani na boku...
17. zář 2010 v 11:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
@haluci Mě chytají záda spíš přes den, jak sedím v práci, tak v oblasti beder.
@vrtule83 Křeče mám taky hrozně dlouho, ale právě stačí nohy natáhnout, ne je krčit, a odezní to. Než sem to vypozorovala, kroutila sem se v posteli jak kdyby mě postříkali biolitem

Jinak u nás nabízejí i 24 hodinový pobyt osoby blízké na tvém pokoji (po porodu). Platí se za to, ale chtěla bych to. Záleží, jestli bude volno, nelze si to zabukovat, když nevíš, kdy na tebe porod přijde.
17. zář 2010 ve 12:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
@katcha. Me na toto pomaha overbal, jen lehce nafouknuty a supnout pod zada na zidli
17. zář 2010 ve 13:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
@terak ok, dík, mrknu u nás po krámech, koukám, že stojí tak 100-130, to jde
17. zář 2010 ve 13:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
@katcha. jj stoji par korun a urcite ho sezenes v takovych tech prodejnach se zdravotnimi potrebami, ale videla jsem to nekdy treba i v tescu nebo globusu, proste v tech shopping centrech, kde maji sportovni potreby. Fakt to pomaha, hlavne te to nuti sedet rovne a nehrbit se. Ja uz to pouzivam treba i na delsi cesty v aute :(
17. zář 2010 ve 13:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek