• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Čekáme v prosinci 2010

31. října 2011 
@terak Tak už mám overball za zádama, tak uvidim.
20. zář 2010 v 10:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
@katcha. Tak pak napis :slight_smile: Me to pri sezeni na zidli fakt pomahalo. Davala jsem si ho pak jen trosku nafouknuty i pod zadek. To jsem teda sedela jak pako, ale zase bylo dobre, ze jsem musela trosku udrzovat stabilitu a nehrbila jsem se tak moc.
20. zář 2010 v 10:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
@terak akorát je svítivě žlutý, tak snad tu v práci nebudu za trubku
20. zář 2010 v 10:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
@katcha. Jee ten mam taky :D Akorat ze u nas v kanclu si to postupne koupili vsichni, takze jsme tam meli 2 modre, zeleny, zluty a jeden ruzovy :sunglasses: A pak se tam prinesl jeste ten velky balon. Ale ja myslim ze v pohode, jsi tehotna, tak s tim snad nikdo nemuze mit problem ne? Ja jsem navic mela pod nohama krabici, vycpanou novinama, abych si na to mohla davat nohy.
20. zář 2010 v 10:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
@terak :grinning: krabici, jo? Já právě bych občas potřebovala hodit nohy nahoru, že cítím, jak otékají, ale hodit je jen tak přes noťas asi blbé.
20. zář 2010 v 11:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
@terak Tak zatím nepozoruju úspěch :frowning2: . Teď je přesně ta doba, kdy mi začínají bolet záda. Míček tam šteluju v různých polohách, ale zádům to neulevuje. Je to hlavně asi tím, že se k PC pořád nakláním, tak mě pak ta záda berou. Jenže to bych musela sedět jak školák s pravítkem v zádech a mít PC přímo před sebou...
20. zář 2010 ve 14:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
@katcha. No ale to se prave nesmis predklanet! :( Ja vim ze je to blby, ale zkus to vydrzet prave jak skolak s pravitkem. Me teda jeste pomahala ta krabice. Mela jsem nohy vedle sebe, kousek nad zemi a zada oprena. A hlavne horni okraj monitoru ve vysce oci. Jestli mas notas, tak asi nejradsi necim podlozit at je vys a psat na externi klavesnici :D Budes za exota, ale zada nebudou bolet.
20. zář 2010 ve 14:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
@terak no zkusím to nějak vymyslet. Koukám, ale, že máš v profilu pořád hlášku o bolavých zádech. Tak snad sis jí jen zapomněla smazat :grinning:
Rodíme zhruba stejně. Co už máš všechno vyběhané? Máš vybranou porodnici a chodíš na nějaké kurzy?
20. zář 2010 ve 14:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
@katcha. No, to je tim, ze jsem doma a nepouzivam pri sezeni overball :grinning: :grinning: :grinning: Boli me proto, ze mam nejakou chripku nebo co a hlavne, maly byl otoceny tak blbe, ze me kopal dovnitr :(

Porodnici jsem si vybrala jednu ze dvou, o kterych jsem uvazovala tady v Brne. Jsou defacto obe uplne stejne, kazda ma jine pro a proti a tak jsem si vybrala tu co je bliz k domu a ma lepsi laktacni poradentvi. No na kurz budem chodit ted od zacatku rijna. Jen kratky, pet hodin a vedou to porodni asistentky prave z te porodnice. Tak uvidime. Je to hlavne kvuli manzelovi, ale myslim ze i me to pomuze jeste ujasnit dost veci, Ted se mi posledni tyden zacaly navic zdat dost silene sny, takze uz panikarim kvuli tomu, ze nename nic nachystane. Nakoupene to jo, ale jsme po rekonstrukci a davame domecek porad dohromady. Dnes nam konecne privesli skrin do loznice, z pristi vyplaty pujdeme koupit komody a pak uz muzu zacit aspon prat a zehlit oblecky. Jinak mam skoro pocit, ze bych si mela nachystat tasku do porodnice, ale porad se k tomu nemam.

Vis co cekate, nebo se nechavate prekvapit?
20. zář 2010 ve 14:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
@terak vidíš, tak já bych si mohla taky updatovat profil :sweat_smile: . Čekáme kluka. U nás je v ÚL předporodní kurz jen 1,5 hod. Nějaká přednáška a prohlídka místností. Ale pokud chci mít manžela u porodu, tak to má povinný. To v TP mají každých 14 dní film a prohlídku. Tak si to obojí obhlídnu, abych se rozhodla.
Chodíš i na nějaké těhu cvičení? Už si to říkám od 12tt a nějak ne a ne tam zajít.
Taška do porodnice a výbava? Tak to je taky můj strašák. Pořád nechci nakupovat, protože pořád obhlížím, co je na trhu dostupného, abych si vybrala to nej. No, abych nepřebrala.... Jediné, co máme je kočár, přebalovák, postel s matrací a pár hadříků.
20. zář 2010 v 16:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
@katcha. Tak to mate to nejdulezitejsi ne? Jeste kosmetiku a plinky a zbytek muzes az po porodu :grinning: Jaky mate kocarek?

No ja jsem chodila docela pravidelne na cviceni na velkych micich. Ale ty kurzy jsou bohuzel odpoledne a me holt neni vzdycky uplne nejlip. Treba dnes jsem mela jit a nakonec jsem rezignovala. Ale zitra si jdu zaplatit permanentku do fitka. Je to vylozene jen pro holky, takze tam maji docela dost chodicich pasu, orbitrecu a kol. No a pak ty cvicici pristroje. Ale na ty si necham sestavit plan. Ja jsem pred otehotnenim jezdila temer denne na koni, takze ted mam dost vyrazny pokles fyzicky a nedela mi to moc dobre. Ale do porodu uz ji asi nenahonim :grinning: :grinning: :grinning:

A bude manzel u porodu celou dobu?
20. zář 2010 v 18:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
@terak ne, já ho tam vlastně nechci vůbec, ale kdyby náhodou se ve mně něco hnulo, tak bez kurzu mi ho tam nepustí. Aspoň v tom ÚL. Ale tak asi ho budu chtít před porodem a hlavně potom, umožňují jeho pobyt na pokoji 24 hodin.
Kočárek máme loňský X-Lander.
Sem včera nakonec zašla do jednoho mateřského centra na výzvědy a tam byl jen kroužek angličtiny, tak to asi budu muset pořešit mailem.
21. zář 2010 v 10:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
@katcha. Koukam, ze na to mame podobny nazor. At si tam manzel klidne je na tu prvni dobu, ale na tu druhou a jakoukoli dalsi ho tam nechci. Myslim si, ze by me zbytecne rozciloval :grinning: A asi bych se pred nim i stydela a nechci si zbytecne zpomalovat porod. Pekne si tam zarvu s porodni asistentkou a bude to :slight_smile:

Ten xlander jsem taky chtela, ale nakonec vyhrala Teutonia trojkolka.

A co jsi tam byla hledat? Cviceni nebo kurz? Ja jsem ted byla dve hodky ve fitku a ve ctvrtek jdu zase. Sama se divim, ze jsem vydrzela 40 minut na chodicim pasu, ale asi to bylo tim casopisem, co jsem behem toho stihla precist :sunglasses:
21. zář 2010 v 11:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
@terak to se dá? :grinning: To já bych jen funěla a na nějaký časopis bych se ani nepodívala. No sháněla sem pohybový kurz, chtěla sem se poptat, co je to Pilates, jaké kurzy nabízejí a hlavně pro jak velké skupiny (chci něco komorního) a zda můžu chodit po jednotlivých lekcích, pravidelně každý týden bych asi nestíhala.
Teď přes poledne sem byla v jiném centru a dopadla stejně. Dveře zavřené, na dveřích rozvrh hodin a telefon.
Hele, máš postýlku nebo koš anebo obojí?
21. zář 2010 ve 14:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
@katcha. A nemaji primo nejake webovky? No, kdyz mas rychlost 4 km za hodinu, tak se da stihat veci :slight_smile: pri peti na me sly mdloby a pred tehu jsem davala i 11. Takze trosku rozdil :D

Mam postylku klasickou. Ta bude v loznici. Az se nejak zabehneme, tak koupim ohradku do spodniho patra do obyvaku, abych nemusela litat nahoru dolu. Tu ohradku ale s pevnym dnem. Malej si tam pak vyhraje jeste dlouho. Ten kosik nebo kolibka mi prijdou jako dost velka investice na dva mesice, ale nekdo to treba vyuzije.

Kdy mas v planu jit na materskou?
21. zář 2010 v 15:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj, tak jsem od minuleho tydne na PN...docela se nudim...chjooo :unamused: na kontrolu jdu 30.9. uvidim, co mi dr rekne, jeste bych se do prace chtela vratit, protoze jsem ve stredu odesla s tim, ze v patek prijdu a svoji praci si dodelam...
22. zář 2010 v 09:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
@wendulla Ahoj, nebooooj zvyknes si :slight_smile: Ja jsem od cervna, nejdriv jsem mela pocit, ze zcvoknu, umyvala jsem okna, drhla podlahy atd. atd. A ted jsem cim dal pomalejsi, cim dal unavenejsi a jsem strasne rada, ze mam klid si chodit po obchodech a nakupovat pro maleho, nebo si doma udrzovat poradek, varit vecere atd. Uprimne, po par letech v praci, jako typicky workoholik, si to fakt uzivam :slight_smile:

A myslim, ze koncert uz nestihnes :D Ja letos prijdu o Apassionatu :(
22. zář 2010 v 10:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
@terak no, asi mas pravdu. Jsem zvedava co mi rekne dr na kontrole, vysla mi totiz hodnota CS2, mam mit klidovy rezim, nic nedelat a prochazky jenom kratke....V praci se mnou uz moc nepocitaji, uz maji pomalu nahradu a reditel tvrdi, ze uz se urcite nevratim.... Chci nastoupit na MD od 1.11. takze bud se jeste na chvilicku vratim nebo ne. Je mi lito, ze jsem tam nechala rozdelanou praci, ale na druhou stranu vim, ze doma mam klid, protoze moje prace je docela psychicky i stresove narocna...

Koncert asi opravdu nestihnu :slight_smile: manzel me za zadnou cenu nechce pustit :slight_smile:
22. zář 2010 v 10:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
jinak v sobotu mam naplanovane nakupy, chtela bych koupit koupaci kyblik, protoze mame jenom sprchovy kout a vanicka se tam nevejde a taky mi prijde kyblik praktictejsi. A 100% jenom u kybliku nezustanu :grinning:
22. zář 2010 v 10:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
@wendulla Tak vidis... praci muzes predat nekomu dalsimu, urcite neodejdes jen tak, takze svedomi budes mit ciste. A ted jsou nase priority trosku jinde :slight_smile: Ja jsem si to nikdy nedokazala predstavit, ze me bude naplnovat byt doma, v uklizenem byte s navarenou veceri, ale je to parada. Hlavne mam klid a fakt se tesim na maleho. Mam cas si vsechno nachystat a pozjistovat. Holt doted jsem delala poradne praci, ted delam poradne praci doma :D A pracovat muzu dikybohu z domu treba na zivnostak, po porodu... tak to nebude tak jednotvarne.

22. zář 2010 v 10:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
@terak na moje misto se vraci opet ta sama, ktera tam byla prede mnou ( jsem jen zastup za MD ), takze o te praci vi v podstate vsechno. Tenhle tyden mam v planu si zajit pro papiry na MD, kdyz jsem doma a mam cas.
22. zář 2010 v 10:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
@wendulla Vidis, jak se vubec vyrizuje prestup na materskou z neschopenky?
22. zář 2010 v 10:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
v praci mam na starosti zamestnance a pokud nektera tehule byla na PN ukoncila PN den pred nastupem na materskou. Takza v mem pripade, pokud zustanu na PN budu nemocna do 31.10. a na MD budu nastupovat 1.11. V pripade, ze zamestnancum zustane dovolena, po ukonceni MD si zazadaji zamestnavatele o dovolenou na zotavenou a zamestnavatel dovolenou proplati.
22. zář 2010 v 10:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
@katcha. Dobrý večer, jsem registrovaná soukromá porodní asistentka a pokud hledáte informace a odpovědi na svoje otázky týkající se těhotenství a porodu, jsem k dispozici :slight_smile: kontakt na mě najdete na stránkách www.centrumlounska.cz Veronika
22. zář 2010 ve 23:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
@wendulla Diky moc. O to proplaceni dovolene sezada az PO ukonceni materske dovolene? Tedy po tom pul roce, co nastoupim, tak u zamestnavatele na personalnim pozadat, at mi ji proplati. Omlouvam se, ze se ptam jak blbec, ale ja jsem na tyto veci dost leva :grinning:
23. zář 2010 v 05:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
@terak ano, az po ukonceni ( alespon tak to delala nase ucetni ), protoze i kdyz jsi na materske jsem porad vedena jako zamestnanec a za tech 28 tydnu ti naskoci jeste nejaky den dovolene navic.
23. zář 2010 v 07:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
@wendulla a vyplati se vzit si dovolenou po materske? Take jsem na nemocenske a nevim jak to udelat se zbyvajici dovolenou. A premyslim jestli to nemam nechat propadnout nebo co je vyhodnejsi?
23. zář 2010 ve 12:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
@haluci No i ja dnes zjistovala a kolegyne, ktera sla loni na materskou v prosinci, koncila ji letos v kvetnu, si nechala dovolenou proplatit a dostala snad 17 000,- A to uz se vyplati :grinning: :grinning: :grinning:
23. zář 2010 ve 12:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
@terak aha, tak to urcite. :grinning: A takze teda po materske se zazada o dovolenou a az pak se zazada o rodicovskou jo? At v tom mam jasno. :wink:
23. zář 2010 ve 12:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
@haluci No ne, rovnou z materske prechazis na rodicovskou a dovolenou si u zamestnavatele nechas proplatit. Tak jsem to aspon pochopila ja.
23. zář 2010 ve 13:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek