• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Čekáme v prosinci 2010

31. října 2011 
@terak Jo takhle. Diky za info. Bych to hned popletla... :unamused:
23. zář 2010 ve 13:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj, no hned po materske si nechas proplatit dovolenou.. Je lepsi se jeste zeptat vasi ucetni, at to mas potvrzene i od ni. Je to urcite vyhodne, za prve mas penize a za druhe, pokud budes doma dele a pujdes znova na materskou naskoci ti prumer, ze ktereho se materska vypocitava.
23. zář 2010 ve 14:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak jsem dneska volala účetní a u nás se to bohužel dělá tak, že si dám žádost o mateřskou a současně žádost o čerpání dovolené po mateřské. A opravdu např. 15 dní mi poběží dovolená a až pak si dám žádost o rodičovskou. Tak to je škoda, že to nejde jak píšete... :angry:
23. zář 2010 v 17:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
@haluci No to bych spis mozna trvala na tom proplaceni, protoze mas bud variantu a nebo variantu b a musi ti umoznit vybrat si jednu nebo druhou. Takze ona ti rekla, pro ne levnejsi a vyhodnejsi, a ted je otazka, jestli si dokazes prosadit tu lepsi pro tebe :slight_smile:
23. zář 2010 v 19:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj děvčata, tak zas po nějaké době jsem se na chvilinku utrhla od povinností :wink:)...no je to začátkem školního roku tu u nás dost náročné :wink:))...ale pomalinku začíná fungovat zaběhlý stereotyp :wink:
Koukám, že se tu řeší finance :wink:...mám takový možná indiskrétní dotaz..nicméně by mi to hodně pomohlo...týká se to vás holky, které jste na PN...můžete mi prosím alespoň orientačně třeba do interní pošty říci, kolik máte zhruba měsíční příjem...tedy, pokud vám to nebude samozřejmě vadit :wink:....momentálně tohle řeším a nejsem z toho vůbec moudrá :wink:))...díky moc :wink:
23. zář 2010 ve 21:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
@nicoleta3 ahoj nicoleta, muzes pocitat, ze nemocna je 60% z denniho vymerovaciho zakladu, ktery bys mela videt na pasce a prvni tri dny se nemocenska neplati.
24. zář 2010 v 07:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
@vhotovka díky za kontakt
@terak tak co, co záda? Já se rozhodla začít chodit cvičit, no zatím sem absolvovala jen 1x gravid jógu tak uvidím.
24. zář 2010 v 10:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
@terak To bych si rada prosadila svou, ale kdyz ona mi tvrdila, ze to jinak nejde... :frowning2: A co s ni zmuzu, kdyz to jinak neudela... Ach jo tedy.
24. zář 2010 v 11:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
uz si zacinam zvykat byt doma, neni to zas tak spatny :grinning: jsem zvedava na kontrolu, jdu ve ctvrtek....
27. zář 2010 v 08:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojda, tak jsem se dívala na to moje břicho a doufám, že nebudu mít 5kg macka :slight_smile:)) sladký jím stejně, takže je to dost pravděpodobný..jinak na kurzu je to celkem fajn, většinu vím, ale taky jsem se něco dozvěděla, už si začnu dělat např. lhněné semínko odvar a za chvíli masáž hráze.. :slight_smile:
zítra si jedeme pro postýlku, a peru a žehlím o 106, teda spíš to praní než žehlení..chci používat látkovky, tak jsem si našla, že u nás bude přednáška, půjdu se nachytřit a podle toho objednám, mám zatím jen jedny kalhotky a asi 20 plen, což si myslím, že bude stačit pod hlavičku a na otírání..
v pátek jdu na kontrolu a velký UTZ, tak se těším co se zase dozvím o broučkovi..
občas mě bolí záda,jinak vše ok
tak doufám, že si to užíváte stejně jako já... :slight_smile:)))
29. zář 2010 ve 20:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
Nazdárek,taky už pomalu chystám výbavičku.Zatím přebírám a kupičkuji věci,co budu prát na vyvářku ,na 60 a na 40 st.Hodně věcí dostala a sdědila tak třídím podle velikosti.Postýlku už máme smontovanou,peřinky připravené ,jen vyprat a nažehlit povlečení.Kočárek máme vybraný ,ale ještě nekoupený.Pár věcí už mám nakoupených do porodnice.
V pondělí jsem byla na velkém UTZ vše je OK,Peťulka už váží 1,600 kg a už je hlavičkou otočená dolů.Otevírala na nás pusinku jakoby nás zdravila.
Jinak mě trápí pálení žáhy a nespavost .Záda zatím Ok.
Mějte se prima a užívejte si to. :slight_smile:
30. zář 2010 v 10:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ja jsem se rozhodla, ze na kurz nepujdu, protoze bych musela dojizdet a v busu se mi dela spatne. Takze kdyby vam rikali na kurzech neco duleziteho nebo zajimaveho, tak se se mnou prosim podelte. :wink:
Take jsem byla na testu na cukrovku, ale bohuzel jsem ten caj vyzvracela, takze test nemohl probehnout. Nevite nekdo o jine variante? Treba, ze bych snedla celou bonbonieru a pak sla na krev? :grinning: To by asi neproslo co? Pristi tyden jdu do poradny, tak jsem zvedava co mi na to reknou. Ale predpokladam, ze to nechaji byt bez vysledku...
30. zář 2010 v 17:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj, tak mam po kontrole a neschopenka mi trva, mudr me pochvalila a rekla, ze je to lepsi, ale do prace me nepustila....no nic, neda se nic delat. Alespon budu mit cas na prani a zehleni veci pro Sofii :grinning: Rekla mi, ze uz mam zacit cvicit kocici hrbety, aby se Sofie zacala otacet. Zitra se jdeme podivat na detske nausnice, kdyz se nam nejake budou libit, koupime je, tesim se :wink:

Jinak na kurz taky chodit nebudu, u nas nejsou a dojizdet se mi nechce. Jsme prihlaseni na rychlokurz, ten snad bude stacit. Ale stejne jako haluci se klidne od vas rada priucim :wink:
30. zář 2010 v 18:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, taky se přidávám k prosinčátkům :slight_smile: . NA kontrolu jdu v úterý, jsem zvědavá, co mi dr. řekne, doufám, že bude vše ok. V kterých místech cítíte pohyby mimča a jak často ? Mě připadá, že se prcek hýbe nějak hodně -ale ne žádné šílenosti - ale připadá mi dost vytrvalý :slight_smile: . Někdy jsou boule pod žebry a z toho mám pocit že se otočil a kope hodně dolů. Tak jsem si myslela, že už by měl zaujmout polohu hlavou dolů ...... :confounded: .
30. zář 2010 v 19:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
@madelen ahoj, prý by se měl ustálit až kolem 36tt. Já měla prcka před 14 dny koncem pánevním a předevčírem byl hlavou dolů. Okopává mě neustále, boule mi jezdí po břiše jako blázen.
@wendulla @haluci na jedné přednášce už sem byla, když sem chtěla okouknout porodnici, tak bez téhle přednášky by mě tam nepustili. Pustili krátký film o nemocnici a porodu jako takovém. Pak byl prostor na dotazy a pak nás provedli porodním oddělením- pokoje, sály a tak. Spíš všude zdůrazňují, jak poznáš, že už je to tady, jak vypadá odteklá plodovka atd., abychom zbytečně neplašily a nejezdily do porodnice moc brzo. Tohle ale opakují skoro všude. Teď sem byla na gravid józe a posl. 20 minut bylo povídání, kde sem slyšela téměř to samé.
Holky, neznáte nějaké webovky, kde by se dala pořídit pěkná noční košile do porodnice? Přijde mi, že dnešní nabídka je 100 let za opicema. Dík
1. říj 2010 v 09:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
@katcha. díky, tak jsi mě uklidnila :slight_smile: . Dneska je teda zatím naopak klid ale v noci mi tvrdlo břicho, tak jsem zase byla nervní a nevyspaná z toho.....Už ať je prosinec :grinning: . A k dotazu na noční košile : je lepší mít v porodnici erární, protože já jich tam minule vystřídala celkem dost. Jedna by Ti určo nestačila nebo by ses musela hodně hlídat. Myslím, že je to zbytečné.
1. říj 2010 v 11:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
@madelen myslíš takové ty andělíčky? :grinning: . No oni říkali, že mají rozbitou pračku, tak ať si přinesem svoje 3-4 kusy
1. říj 2010 v 11:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj holky,jsem po umělém oplodnění a termín porodu máme 18 prosince,můžu k vám?čekáme chlapečka!
1. říj 2010 ve 12:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojda, tak jsem byla na kontrolním utz a kontrole, čekala jsem 3 hodiny a pak jsem se tam lehce složila..dneska jsem opět nespala, tak mi dr. napsala magnesium..tvrdne mi děloha, bolí děsně záda a břicho dole, vzala mi stěr jestli nemám do toho ještě zánět..mimi je v pořádku, přes 1,5 kg jen mám hodně plodové vody, tak prý mám omezit sladké :frowning2: ..do porodnice jdeme příští týden s kurzem se podívat..noční košili potřebuju taky..ale koupím si nějakou obyč..a budu používat ty v porodnici, je dobré si vzít jednorázové dětské podložky pod sebe do porodnice, prý převlíkají postel jednou za den...
1. říj 2010 ve 14:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
@katcha. - " andělíčka " dávají na porodní sál. Myslela jsem pak na 6tinedělí klasické noční košile. 4 tam určo spotřebuješ. To je dobrý, že jim nejede pračka :grinning: , to si vezmi i povlečení :grinning: . Jednorázové podložky je dobré mít, ty si budu taky brát.

@velrybous - mě taky tvrdne břicho,hlavně v noci - ale vyloženě to nebolí. Tak jsem se začala ládovat magneziem. Kolik jich máš brát ? Mě napsal dr. 3x1 ale dávám si ještě jednu tabletu na noc navíc, snad to přejde. K tomu jsem dostala šílenou asi mykózu,je to děs. Doufám, že mimís v břichu do prosince vydrží

@sukubka gratuluju ke klučíkovi :slight_smile:
1. říj 2010 v 16:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
@madelen no mě taky večer a v noci..mě bolej ukrutně záda a do toho břicho, že se nemůžu pohnout v posteli..mám to brát jako ty..zrovna si jdu vzít první...no to já taky doufám, ještě mám hrůzu z toho většího množství plodové vody..to je pořád něco fakt..
1. říj 2010 v 16:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
Take jsem dostala magnesium. Me teda tvrdne nejvic kdyz jdu na prochazku. Takze spise pri pohybu. A zada me take dost boli - ty zase v noci a nemuzu kvuli tomu spat. Do toho jeste ekzem. No musime to nejak pretrpet...
1. říj 2010 v 16:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj, dneska jsme Sofii koupili nausnice :grinning: mam z nich radost, necham ji usi pichnout hned v porodnici, at to ma co nejdriv za sebou.

Na nocni kosile jsem dneska koukala taky, je to hruza....bud je to silenost ( hello kitty nebo neco takoveho ) nebo naopak sexy kosilka. Chtela jsem se take podivat na nejake podprsenky, moc se mi nelibi klasicke kojici, tak jsem si rekla, ze je podivam po nejake se zapinanim ve predu....zadny uspech....proste nic....ach joooo.

Podlozky do porodnice by me nenapadly, dobra poznamka, dekuji :wink:

Bricho me moc neboli jenom v pripade, ze dlouho jdu nebo stojim dele na nohou a zada vetsinou, kdyz me Sofie dloube do zad, jinak je to dobry. Rekla bych, ze je trosku lenivejsi a spaci ( asi po mamince ) takze se moc nehybe, pres den skoro vubec, spis rano a vecer.
1. říj 2010 v 17:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj holky,
já jím magnesium skoro od začátkiu těhu,bolelo mě pořád břicho!jím ho až do ted!
tedka mě bolí přicho tak týden dole,jakoby takové tlačení,to něco znamená?
holky a velké množství plodové vody vadí?já mám kontrolu po 4týdnech až příští středu tak jsem zvědavá co mi doktor poví!!!

1. říj 2010 v 18:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
@sukubka tezko rict, jestli to neco znamena, treba je mimi zadkem dolu a poradne te tlaci....opravdu tezko rict, to muze vedet jenom tvuj dr.
1. říj 2010 v 19:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
@sukubka myslím, že je to normální, mě to taky tlačí ale horší je píchavá a bodavá bolest..to mám právě většinou v noci nebo když dýl chodím..
vadí menší a vadí i větší, říká se tomu polyhydramion...
1. říj 2010 v 19:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj holky :slight_smile: jak to tady tak čtu všechny vás něco bolí tak já se přidám taky :wink: :slight_smile: mě teda asi nejvíc bolí kyčle nebo třísla neco co to je, jakoby z vnitřní strany.Nejhůř když déle sedím. Jinak malej hodně kope a dost mi cestuje v bříšku a sem tam tvrdnutí. jsem zvedavá na další kontrolu, docela ráda bych věděla kolik malej váží a měří :slight_smile:
2. říj 2010 v 08:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
tak jsem se dneska vyspala, hurá..buď pomohlo magnesium nebo termofor na záda..prý se mám koupat nebo sprchovat v horké vodě, to mi pomáhalo vždy na měsíční problémy..
s tříslama a kyčlema zatím problém nemám, jen se mi stalo, že jdu a najednou mi nějak nefungovala pravá noha..:slight_smile:))
2. říj 2010 v 09:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj holky jen vidím téma prosiec tak snad neva ze vas aspon pozdravum...letos v prosinci to bude 3 roky co jsem rodila já :slight_smile:) nádherny vánoční dáreček opravdu...jak jste na tom uz mate věcičky nachystné?uplně jste mi vsechno připomneli :slight_smile:) a
@kaaatinka vidím že máš termín 24.12 to jsem mela i já termín :grinning: celou dobu jsme tomu prostě nevěřili že malej bude přesně na termín a ono fakt..ráo na štědrý den mě chytli bolesti a jelo se...takže štědry den jsem mela veselej ...a večer po porodu na me na pokoji čekala ryba a bramborový salat :grinning: tak to jsem zvedava jestli ti to taky vyjde :slight_smile:))

mějte se snad jsem moc neotravovala a uživejte bříška..strašně to leti :wink:
2. říj 2010 v 09:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
@nicoleta3 áá taky 24.12.gratuluju :grinning:
2. říj 2010 v 09:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek