• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Čekáme v prosinci 2010

31. října 2011 
@monthy7 a taky to musím rozseknout co nejdřív, má se začít od 36.týdne
7. říj 2010 v 09:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
@katcha. fakt si to chceš koupit?...milióny ženských odrodily bez toho a přežili to....
7. říj 2010 v 09:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj ranní ptáčata :slight_smile: My máme s malou problém dorazit včas do školky na 8.30h, ráno se nám naopak právě dobře spí :slight_smile:
Jak tak čtu, mám teda super doktora super vybaveného. Když mě " luxuje " břicho, tak mám TV proti sobě a on má svůj monitor, yslela jsem, že to už je celkem běžná věc, aby mamina viděla ten svůj poklad taky. Pokud chci fotku, vždy předem nahlásím, že když zapózuje, ať mi jednu vytiskne a za 50Kč není problém :grinning: . A s těma termínama porodu jsem ráda, že to tak zmatený nemám sama :grinning: . Jsem hrozně zvědavá, kdy se prcek vyklube. U malé jsem měla 2 termíny s rozdílem sna 2 dnů a narodila se přesně dle UZ. Ale tady s tím prďolou teda nevím :unamused: . V úterý jdu taky na odběry, jdu na 7.40 hod tak to zase bude boj se vstávánáím. Když celou noc prochodím na kontrolu malé, tak se mi pak ráno nechce vstávat a moc dobře mi to spaní jde :grinning:
7. říj 2010 v 09:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
@monthy7 nerada porovnávám, co bylo kdysi a co je teď. Když jsou nové vymoženosti, proč je nevyzkoušet. Mám na to spíš názor že to si taky nemusim kupovat kočárek, ale jistě se někde ještě najde ten po mně... Milión ženských vychovalo děti s látkovými plenami, tak proč používat jednorázové...takže asi tak. Jen je to docela drahá sranda
7. říj 2010 v 09:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
@monthy7 No, četla jsem na to nějaké diskuze a někomu to pomáhá a někomu ne. Tak nevím, když mi to nezaručí, že mě nenastřihnou a že se nepotrhám, tak si myslím, že je to zbytečná investice. Kvůli třem týdnům... Za ty peníze si můžu koupit jiné užitečné věci. :unamused:
7. říj 2010 v 09:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
Už jsem tu věcičku taky viděla v nějaké reklamě ale určo si to pořizovat nebudu. Za ty prachy mám např. spoustu plínek na hoooodně dlouho. Já investuju do duly a to bude lepší jak kdejaká příprava a balonky :slight_smile:
7. říj 2010 v 09:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
@madelen Teď se mají dělat zase nějaké odběry? A na co?
7. říj 2010 v 09:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
@madelen budeš mít dulu? Tak poreferuj, jak jsi s ní spokojená a v čem ti pomáhá
7. říj 2010 v 09:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
@madelen S tou dulou mě to taky zajímá. Já jsem z vesnice, tak jsem o dulách taky četla jen na internetu a zajímalo by mě, co jako dělá a s čím pomáhá a tak? :confused:
7. říj 2010 v 09:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
@katka_mel zase nějaké syfilysi, HIV apod. - to jsou nějaké opakované co už se dělaly. Já se v úterý optám. A taky rozbor moči.
@katcha. s dulou jsem se zatím sešla jednou, kde si napsala co a jak a popovídala jaká je její funkce apod. Abych pravdu napsala, jak jsem z minulého porodu měla celkem zážitek nic moc, už se začínám těšit, což mě samotnou překvapilo :slight_smile: . Měla bych jí během měsíce zavolat a sejdeme se a sepíšeme porodní plán. Působí na mě velmi dobře a zkušeně a já jsem strašně ráda, že budu mít někoho spolehlivého a hlavně zkušeného vedle sebe. Protože přijdou chvíle, kdy nebudu schopná myslet sama :grinning: Potom ještě funguje jako laktační poradkyně - to nevím, jestli využiju, protože minule jsem se to dle příručky naučila sama. I když v porodnici jsem měla šílené problémy se svým atypickým poprsím a přístup sester byl spíše chladný :grinning: ale nakonec jsem to doma zvládla a kojila skoro 2 roky ve všech možných pozicích.
7. říj 2010 v 09:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
pěkné ráno holky,
monthy7 já mám termín podle poslední genetiky termín 21 prosince udělala jsem tam minule překlep!

vidím že s těma doktorama je to všude stejný a na co se nezeptáme to se nedovíme!
já že jsem po tom umělým oplodnění tak ještě do 24týdne jezdila i do centra kde nam umělé udělali tak tam sem si řekla o pěkné fotečky prcka jeho obličeje a máme ho i natočeného na dvd tak to je moc pěkné vidět ho doma na dvd jak se tam mele :wink:
ale od toho 24 týdne taky žádnou fotku od svého gynekologa nemáme!
7. říj 2010 v 09:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
@madelen A já jsem myslela, že už teď je pozdě na dulu. Četla jsem o nich skvělé a velice pozitivní diskuze. Prý jsou vážně super. Tak je to dobré, že Ti řekne co a jak. Od Tvého prvního porodu se toho asi dost změnilo, tak si myslím, že jsi udělala dobře. Že Ti řekne co a jak.
7. říj 2010 v 09:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
mě dělali jakýsi odběra včera,3 zkumavky krve + moč! byla jsem 30týden
7. říj 2010 v 09:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
Nj, ale když máš dulu, tak už nemůžeš mít manžela, ne?
7. říj 2010 v 09:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
@katka_mel pozdě na dulu není, tam jde jen o to se jí včas nahlásit, aby si mě dala do pořadníku. Zatím jsem přesvědčená, že jsem opravdu udělala dobře, až to vyzkouším v tvrdé realitě poreferuju. Navíc dělá i profi foto, tak si chci mimčonechat nafotit hned po narození a hlavně aby to byly fotky, které budu moct ukazovat i jiným lidem než jen manželovi. No, jsem strašně zvědavá..... Hlavně aby se malej otočil a porod proběhl normálně, když budu tak dokonale připravená :grinning: .

@sukubka - to byly asi ty testy, na které půjdu. Malého mám taky na DVD ve 21tt a pak ještě na 3D - a na 3D mi udělal snad 6 fotek, i samotný Dr. byl překvapený, jak byl krásně vidět - byla jsem ve 26tt. Teď už mi fotky připadají celkem zbytečné,už to lepší nebude, teď musím vydržet až se narodí :slight_smile:
7. říj 2010 v 09:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
@monthy7 manžel tam být může ale já mám asi zastaralý názor, že by tam jen zbytečně čuměl a dula by se musela starat ještě o něj :grinning: . Chci, aby se plně věnovala mně, manžel by mi byl stejně k ničemu. Věčně je na služebkách a v práci, nemá o porodu ani tuchy a všechno bych mu tam já nebo dula musela vysvětlovat - a na to nervy nemám. To by pak ještě mohlo dopadnout nějakou šílenou hádkou přímo na sále :grinning: já bych se pořádně neuvolnila a nesoustředila. Takže ten to bude jistit na chodbě a pokud to bude v nějakou rozumnou dobu, bude s ním i malá, aby viděla miminko hned po narození. Např. můj bratr byl u porodu, protože ho manželka přesvědčila a on z toho má rozporuplné pocity a nějaký " blok " ohledně ní. Opravdu záleží na každém, jak na matce tak na otci. Dle mého ten pohled musí být otřesný...
7. říj 2010 v 10:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
@monthy7 No podle mě je to na nemocnici, kolik tam můžeš mít lidí. Mám v okolí 2 nemocnice a v jedné můžou být u porodu 2lidi a v té druhé dokonce tři. Každopádně za každého člověka se platí. A nemůžou tam být při komplikacich a tak.
7. říj 2010 v 10:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak tady vsechny pisete, jak mate napr. 2 terminy porodu. To mne vubec nerekli. Vim jen ten termin dle posledni menstruace. Vystridaly se na me 2 doktorky, protoze jedna odchazela na materskou a ta mi to asi mela rict dle toho ultrazvuku. Tak skoda, ze to nevim...
Jinak ja manzela take nechci primo u porodu. Asi jen u první doby porodni a pak uz ne. Doufam jen, ze ho pak budu moct zavolat, aby prisel mimco vyfotit tesne po... Ale kdovi jak to vsechno bude. :unamused:
7. říj 2010 v 11:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
tak za dulu u porodu zaplatíš 4.tisíce.....tak to tam raději budu mít manžela, ikdyž se asi taky pohádáme, ale aspoň vyventiluju stres :wink:
7. říj 2010 v 11:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
@monthy7 já nad tím taky dumala...ale je fakt že kdybych ho tam měla tak bych mu asi strašně vynadala :grinning: :grinning: :grinning: znám se a raději to zvládnu bez sama :slight_smile:
7. říj 2010 ve 12:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
No já to nechám na příteli jestli tam půjde. Zatím tvrdí, že tam chce jít, ale s tím jakou má práci nevím, jestli to stihne. Je dělník na stavbách a stává se, že vyjíždi do ,,světa" a vrací se i za 14 dní. Podle toho, kde dělají a kolik práce mají. Sice to zaměstnavateli už oznámil, že by chtěl být v prosinci někde poblíž, ale když šéf řekne, tak s tím nic nenadělá a pojede.
Každopádně když bude doma a bude chtít jít, tak mu to zakazovat nebudu. Nechám to na něm. Spíš mám strach, aby se nakonec nevyvrátil. Sice vypadá jako tvrďák, ale v tu chvíli toho asi na něj bude moc. Porod, teď ty emoce... No nevím, jestli nakonec personál nemocnive nebude mít více práce s ním jak se mnou. Jsem sama zvědavá. :grinning:
7. říj 2010 ve 12:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
@madelen @haluci já razím taky ten názor, že manžel bude poblíž před a po, ale na sále ho nechci. Právě se i bojím, že by měl otřesný zážitek a intimně bychom se oddálili, už sem o takových případech slyšela a riskovat to nebudu. Navíc bych se asi i styděla, přeci jen taková debilní potupná poloha, člověk se svíjí v bolestech.... no děkuji, nechci nikoho, jen odborníky, co to se mnou přivedou na svět. Možná manžela nechám popsat mimino nanohu, ale to musíme už být oba "čisťouncí", ale určitě ho nenechám stříhat šňůru.
7. říj 2010 ve 12:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
@katcha. Jo presne tak. Take bych manzela nenechala strihat snuru a aby to vsechno videl. A celkove jsem dost stydliva, takze to pro me bude lepsi tam byt sama s odborniky. Navic se v takove situaci neznam a nevim jestli budu kricet nebo brecet nebo jak to prozivat a nechci, aby u toho byl. :confounded: On mi teda rikal, ze by u toho chtel byt, protoze chce videt jak to probiha, ale ja si to nepreji no...
7. říj 2010 ve 13:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
@haluci přesně, můj by tam také rád byl, ale má smůlu. A navíc se i bojím, jestli nebudu hysterčit, určitě bych na něj byla hnusná a to nechci, takže preventivně nee
7. říj 2010 ve 13:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
holky já manžela u porodu chci,stejně stojí u hlavy a nic nevidí,ale kamarádka rodila v jedné nemocnici a tam jí manžela posadili aby viděl přímo na ono místo tak to by mě vadilo,ale má teta je tady u nás na gynekologii vrchní sestra a posazují tady manžílky k hlavě,aspon mě bude držet za ruku :grinning:
7. říj 2010 ve 13:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
@sukubka stejně ho nechci :grinning:
7. říj 2010 ve 13:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj, no teda nez jsem to vsechno precetla :slight_smile:

Muj manzel chce byt u porodu, nechala jsem ho rozhodnout se samotnyho, kdyby mi rekl, ze tam nechce, nenutila bych jo. Jedine, co jsem mu zakazala je fotak, nechci zadne fotky "zakrvacene" Sofie, chci ji mit vyfocenou az "cistou" a navic bude tam kvuli me a ne kvuli fotkam. Dalsi vec, kterou jsem mu zakazala je, se podivat " tam dolu" to jsem rekla, ze nechci, takze si jeste budeme muset popovidat o te pupecni snure, to me nenapadlo, ze to v podstate uvidi to, co ja nechci....

O epi-no jsem slysela, sice jsem toho moc neprecetla, ale slysela :slight_smile: Prijde mi to docela drahy, misto toho zkusim olejicek na masaz hraze.

Terminy porodu mam dva jeden dle MS 12.12. druhy podle pohybu 28.11. a kdyz jsem byla na velkem UTZ, podle mereni byla Sofca o neco mensi, takze podle UTZ by termin vychazel na 18.12., docela velke rozdily, co :grinning:

Na kontrolu jdu pristy tyden a myslim,ze me mudr posle na dalsi velky UTZ, kde by nam meli rict, jak je velka, tesim se. Jsem tuuuze zvedava :grinning:
7. říj 2010 ve 13:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
@wendulla no to jsou docela skoky, rozdíl 3 týdnů :astonished: To abys už měla radši dřív sbalenou tašku, co?
7. říj 2010 ve 13:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
Já jsem manžela taky nechtěla, ale kamarádka co rodila dvojčata normálně, mi říkala, že si ho tam mám vzít už jen kvůli tomu, že doktorři se prý chovají úplně jinak, protože už tam je někdo třetí, kdo může situaci posoudit...tak nevím, ale je mi to taky proti srsti...
7. říj 2010 ve 13:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
@katcha. no, docela jo. Prave proto jsem zvedava ted na velky UTZ, abych vedela jak je Sofie velka. Zrovna vcera jsem rikala, ze jedine me prani je neprenaset, to se mi snad vyplni a do 12.12. to stihnem. A tasku si radsi zabalim uz v pulce listopadu :grinning:

Pristi tyden jsem si slibila, ze uz zacnu prat a zehlit...nejak se nemuzu prinutit.
7. říj 2010 ve 13:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek