• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Čekáme v prosinci 2010

31. října 2011 
@monthy7 ja ho tam budu mit rada, ale opravdu bych nechtela, aby videl "to dole". To bych ani ja nechtela videt :confused:
7. říj 2010 ve 13:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
@katcha. Prave. Nevim jak se budu chovat a nechci take pred nim hystercit jak pises. :grinning:

@wendulla Tak dej pak vedet jak velkeho obrika mas. At muzeme porovnavat jestli jsme na tom zhruba vsechny stejne. :wink:
7. říj 2010 ve 13:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
@haluci to ja dam urcite. Ja byla docela mala, mela jsem jenom 2,6 kg a manzel mel kolem 3 kg, snad bude Sofie po mne :grinning:
7. říj 2010 ve 13:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
@wendulla Hmm, ja jsem take mela 2,7 kg, ale manzel pry 4 kg. Tak z toho mam hruzu. Ja jsem totiz mala a manzel je trochu vyssi. Tak uvidime jak to dopadne. Kez by bylo mimco po mne.
7. říj 2010 ve 13:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
@haluci :grinning: tak to jsme na to stejne. Ja mam 164 cm a manzel 190 cm :grinning:
7. říj 2010 ve 13:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
@wendulla To jsi me pobavila. :grinning: Ja mam 157 cm a manzel 185 cm. Takze to je mazec... :sunglasses:
7. říj 2010 ve 13:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
@haluci :grinning: :grinning:

jdu pect buchty, mejte se krasne :wink:
7. říj 2010 ve 13:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak to jste mě docela mile potěšily, že nejsem sama, kdo chlapa u porodu nechce, myslela jsem, že patřím k mizivé menšině :slight_smile: . Kamarádky manžel si prý stoupl naproti a vše sledoval - to by mě dorazilo a asi by se mi tím celkem zhnusil. Druhé kamarádky manžel zase vše natáčel na kameru - uf, to by bylo taky na mě moc - asi bych se na to nemohla ani podívat. Já si minule i pěkn zařvala, hlavně, když mi PA v závěru lehla několikrát na břicho, aby malou "vymáčkla " . Dula sice bude stát peníze ale kdo bude dělat službu zdarma, že ? Myslím, že mě osobně její přítomnost moc pomůže, poradí mi polohy, nebudu muset pořád volat PA a prosit se o něco jako minule. A navíc dula už to tam všechno zná a ví jak to chodí - tím tady nechc duly nikomu vnucovat. Ale myslím si, že mi pomůže rozhodně více jako manžel, navíc ona dvě děti má, takže o porodu něco ví.
Byla jsem se mrknout po obchodech a nakoupit nějaké hadříky, teda, já tam nechala peněz, to bych nakupovala, to mě manžel pochválí. Mají takových možných variant, už se musím obchodům vyhýbat :grinning: .
HOlky, jaký budete pořizovat dudlík, latex nebo silikon ? Já bych raději silikon ale prý to některé děti odmítaj. Malá dudlala NUK latex a byla náramně spokojená. Koupila jsem zatím silikon a asi ještě vezmu jeden latexáč a uvidíme. Už bych měla taky začít vše chystat, od začátku prosince musím být raději připravená a ono to uběhne hodně rychle.
7. říj 2010 v 16:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
@madelen To si ani nechci predstavovat, kdyz by stal chlap naproti a na vse primo cucel, anebo to jeste natacel. To bych asi neprezila.
Jinak dudlik jsem poridila silikon. Cetla jsem, ze to je pro dite lepsi. A asi zalezi ktery dostane jako prvni ne? A pak uz chce jen ten jeden... Nevim. :slight_smile:
7. říj 2010 v 17:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
@madelen nataceni na kameru je pro me nepredstavitelne, komu to pak ukazuji??? :confounded: brrrr. Dneska odpoledne jsem se s Michalem na tema porodu jeste bavila a nakonec z nej vypadlo, ze kdyz se nebude citit tak na sal se mnou nepujde, a ze ani nechce Sofii videt zakrvacenou, az potom krasne "cistou". Rekla jsem mu, ze je to jenom na nem, a kdyz tam nepujde tak tam proste nepujde. Ani nechce prestrihnout pupecni snuru, to pry necha povolanejsim lidem. Jsem za to docela rada, nema smysl ho nutit nebo naopak odrazovat. Nechame tomu volny prubeh a bud tam se mnou pujde nebo bude cekat venku.

Dudlik jsme koupili, ale abych pravdu rekla, uz si nepamatuju, ktery jsem koupila a navod jsem uz vyhodila :sweat_smile:
7. říj 2010 v 17:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
@madelen to s kamerou taky moc nepobírám, ale taky znám lidi, co mají video z porodu. V jedné nemocnici to ale dokonce z právních důvodů zakazují. Pouze foťák. Ale já nechci ani video ani fotku, nestojím o to, vracet se k tomu. Požádám akorát manžela, aby mimčo vyfotil, až bude umyté a přesto pár minut narozené.
Ad dudlíky- já zatím nemám žádný :confused: . Kupujete lahvičky a dudlíky preventivně? Já totiž nevím, jestli to radši nakoupit, kdyby byl problém s kojením, nebo jiný důvod? Vím, že se pozdějc dávají čajíčky, ale to až v prá měsících, nebo ne? Právě nevím, zda koupit velikost 0 od narození, nebo nějaké větší. Podle čeho ste vybíraly vy?
8. říj 2010 v 08:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
@madelen jinak v menšině asi jsme, ale já s mými menšinovými názory bojuju už dýl :wink:
8. říj 2010 v 08:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
wendulla přesně jako ty,chlapa ano ale bez fotáku a koukání tam dolů.Taky sem ho nenutila,nechala jsem to na něm a když chce tam být já sem jedině ráda!
holky teda s tím dudlíkem jste mě zaskočili,já vůbec nevím jaký koupit :confused:
8. říj 2010 v 09:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj, tak jsem s malou absolvovala UZ bříška, věčně má průjmy a už jsem z toho zoufalá. VYzkoušeli jsme snad všechno, i testy na potravinové alergie a vše negatiní. Držela i bezlepkovou dietu, docela jí pomohla ale stejně to nebylo 100%. Dle UZ je v pořádku, jen mírně podrážděné střevo, tak jsem ŕáda, docela jsem měla strach. Ještě pak budou dělat krevní testy na cosi ale to jsem zapomněla.
Co se týká focení po porodu, mě minule PA vyfotila malou, když mi ji dali na břicho a na váze. Není nějak krvavá, spíše od bílého mázku a jsou to celkem pěkné fotky a můžu je ukázat i cizím, protože záběry udělala velice dobře. KAmeru tam nechci v žádném případě, brrr. Tentokrát chci taky fotky ještě na mém břichu toho čerstvoučkého teploučkého mrňouska se šňůrou :slight_smile: - ale taky v " kulturních " záběrech - od toho tam bude dula taky. Chlapi to moc fotit neumí, většinou tam je vidět víc než je třeba ( viděla jsem fotky u kamarádek ) .
@katcha. - lahvičku jsem minule vůbec nepotřebovala, ani jsem nic nekupovala předem. MAlá to pak stejně odmítala a pila rozvnou z hrnečku od Aventu s tím " pítkem " . Dudlík do porodnice beru určitě, jenže teď je jakýchsi různých tvarů, materiálů a velikostí, že jsem z toho jelen :grinning: . Velikost určitě vezmu od narození, věší ne. A asi skonším opět u NUKa, ten se u malé osvědčil ( pokud neobjevím něco zajímavějšího :grinning:
Mě se spíše lidi diví, že nebude manžel u porodu, dívají se na mě divně ale to mi vůbec nevadí. Proto mě překvapilo, že nás je tady celkem dost " samostatných " . Ono i v té první době porodní to bylo celkem hrozný, s každou kontrakcí země odtíkala voda, bolesti byly šílené, měla jsem pocit, že asi prasknu. Chlap si to nedovede vůbec představit....ALe některá ženská má štěstí a porodí tak rychle, že si to ani pořádně " neužije " :slight_smile: .
8. říj 2010 ve 12:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
@madelen a jo, já sem matel, zapomněla sem, že se bavíte o normálních dudlíkách, já si hned představila ty na lahvičky. Tak to jo, to budu muset ještě nakoupit. Ale zas taky nechci moc, aby si dítě na dudlík zvykalo, tak mu ho možná budu krást :wink:
8. říj 2010 ve 13:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
@katcha. Jsem slysela, ze nektere deti ani dudliky ze zacatku nechteji. No uvidime. :slight_smile:

@madelen A jeste by me zajimalo, jak dlouho se zhruba kupuji ty nejmensi pliny? Chtela bych si dnes nakoupit do porodnice a ani nevim kolik. A jestli nemam pripadne koupit nejake vetsi...
8. říj 2010 ve 13:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
holky, nechcete si sem dát nějaké ikonky? Trochu se mi pletete :sweat_smile:
8. říj 2010 ve 13:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
@katcha. Tak uz jsem se predelala. At se ti to neplete. :grinning:
8. říj 2010 ve 13:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
@haluci no vidíš :wink:
8. říj 2010 ve 13:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
@haluci Já koupila těch malých plínek jeden balík, jsou tuším do 5ti kg, více rozhodně ne. Pokud bude mimís větší, tak by to nemělo smysl. Minule jsme dostali v porodnici zn. Hápy, tak jsem koupila tyhle, protože jsou pěkně široké narozdíl od Pampers - tak kvůli kloubkům.
@katcha. - s dudlíkem nemám vůbec strach. Malou jsem musela zpočátku kojit přes klouboučky, protože jsem měla šíleně rozedrané bradavky. Kojila jsem ji takto cca 3 týdny, dudlala dudlík úplně běžně asi do 2 let a nebyl problém ani s kojením bez kloboučků ani s odstavením od dudlíku. Kamarádka malému dudlík nedávala, byla na to hrdá. Ale ten si nacpal do pusy všechno, bylo mi ho až líto. Prostě odudlával co mohl včetně rukávů, peřinek.... Teď jsem před nedávnem četla někde článek, že prý dudlání může zabránit i syndromu náhlého úmrtí mimina, protože s tím dudlíkem jsou pořád " aktivovaní " . Jo, a malé jsem nekupovala ty větší dudlíky když byla starší, měla pořád takové nějaké ty menší. Ty velké mi připadají moc velké :slight_smile: . Ale to je zase každého věc, a navíc mě se miminka s dudlíčkem strašně líbí a nějak mi to k nim prostě patří :slight_smile:
A jdu pohledat nějaký můj ksicht :grinning: , ať mi to tady taky sluší. Snad něco najdu .
8. říj 2010 v 16:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak už je to s fotkou lepší :wink: ? Ještě jsem dala fotku z 3D UZ do alba, jestli chcete tak mrkněte, celkem se povedla.
8. říj 2010 v 17:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
@madelen Moc dekuji za odpoved. Tak teda dneska nakoupim jen jeden balik malych a ostatni vetsi. Uz to chci mit pomalu vsechno nachystane, at uz na to nemusim myslet... :sunglasses:
8. říj 2010 v 18:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
@madelen Teda, fotecka z 3D UZ je moc krasna. Takhle kvalitni u nas nemaji. Ja mam takovou divnou a rozmazanou, ze tam neni skoro nic videt.
8. říj 2010 v 18:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
@haluci Dík za pochvalu, přímo na fotce je to ještě ostřejší. Dobře nakup, já teď dala další hadříky do pračky, příští týden nakoupím ještě vybavení pro sebe - vložky, tampony do podprdy - z minulé zkušenosti doporučuju Chicco, nepropouštěly,nepouštěly takové ty chlupy - cucky na prso a hodně nasály. Sice byly dražší ale suprové. Testovaly jsme tenkrát s kamarádkou více druhů :slight_smile: . Snad se kvalita drží stále.
8. říj 2010 v 18:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
@madelen Tak jsem vcera vecer nakoupila. :slight_smile: V hyposi meli slevy na pliny, tak jsem vzala vice druhu. Tisicovku pak proplaci ZP, takze se to hodilo. :slight_smile: Vlozky do podprdy uz koupene mam, protoze meli minule slevu v Lidlu. Ale to nevim jak jsou nebo nejsou kvalitni...
9. říj 2010 v 11:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
@haluci mě se upřímě vložky moc nevyplatili...asi jsem po nich chtěla moc když jsem si je vzala i na spaní a "inteligentně" spala v červeným tričku. Ráno se chlap vyděsil že jsem vykrvácela pač prostěradlo bylo kompletně podemnou obatikovaný na červeno :confounded: ale jinak na nošení o.k. a já používala z DM-ka :slight_smile:
9. říj 2010 ve 12:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kaaatinka Jo to je take dobre. :grinning:
10. říj 2010 ve 12:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj, tak sem krom plín přes víkend vyprala všechnu výbavičku, co zatím máme. A teď to žehlení :frowning2: Tenhle týden zkusím objednat nějaký pěkný set povlečení
11. říj 2010 ve 14:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
@katcha. Tak to jsi sikula. Ja jeste ne, ale jedno povleceni jsem dostala od mamky a 2 mi jeste usije babicka. Tak to snad bude stacit. Take jsem si koupila 3 prosteradla... pro jistotu. :wink:
Jo a zajima me, jak to mate s vanickou na koupani. Stale premyslim, jestli koupit klasickou vanicku a do toho bud takovou tu tvrdou podlozku nebo ten vytvarovany molitan. Stale nevim co je lepsi. A pak jsem jeste videla vanicku, ktera je vytvarovana rovnou na koupani a nemusi se do ni tedy nic kupovat. Jenze zase se nemuzu rozhodnout kvuli tomu, ze to pak neni moc prakticke. Ze klasicka vanicka zustane a pak do ni clovek muze neco davat atd. kdezto ta vytvarovana je jen na chvili. Prosim poradte mi, jsem hrozne nerozhodna... :sweat_smile:
11. říj 2010 v 18:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
@haluci ahoj, my jsem nekoupili vanicku, ale koupaci kyblik. Mame jenom sprchovy kout a vanicka by se nam tam nevesla. A taky jsem nechtela bych otrok....vanicka na zidle....prenest vodu...vylit vodu....uklidit zidle.... :unamused: s kyblikem to bude mnohem jednodussi. Az bude Sofie vetsi budeme ji koupat jenom v te sprchove vanicce.
11. říj 2010 v 19:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek