• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Čekáme v prosinci 2010

31. října 2011 
Já minule koupila vaničku - takovou tu " normální " velikost , oválnou a látkové lehátko. To jsem použila asi 2x a pak jsem klasicky malou držela na předloktí a ona si kopala. Vody jsem dávala trochu jen na opláchnutí. Myslím, že takové ty vytvarované plasty na ležení jsou celkem zbytečné, Musí se to polít teplou vodou aby to nestudilo a mimčo stejně ani neumeješ na zádech.Kyblík jsem měla půjčený od kamarádky. Byl dobrý na cestování ale není to na dlouho, max 1/2roku tuším - už si to nepamatuju. Navíc za to chtějí nehorázné peníze. Takže já hlasuju pro klasickou vaničku :grinning: .
11. říj 2010 ve 21:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
@haluci my koukali po vaničkách, které měly protiskuzová opatření, ale nakonec sme dostali poděděnou vaničku malou s vnitřním plastovým vytvarovaným lehátkem, tak už to asi řešit nebudeme. Spíš mě překvapila informace, že se to dítě ze začátku ani neplachuje, ani se nepoužívají žádné šampony. Že se prý jen napustí voda, dítě se v ní tak nějak omyje a pak se akorát natře olejíčkem.
12. říj 2010 v 08:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky. Tak já mám koupací kyblík i vaničku. Oboje poděděné. Vaničku mám klasickou ještě po mě. Je větší než ty co se dají koupit v dnešní době, takže doufám že vydrží alespoň do té doby, než bude malé sedět, protože máme také jen sprchový kout, tak potom bych chtěla díťátko umývat tam. No a kopací kyblík je super na opláchnutí jen ve vodě. Ale podle zkušenosti švagrové je kyblík na houby, když díťátko namydlíš, protože to pak klouže a blbě se mimi drží. Takže předpokládám, že to budu střídat. Bez mydlení do kyblíku, s mydlením do vaničky.
12. říj 2010 v 09:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj mamci,
chtela jsem se Vas zeptat,zda miminko mate uz hlavickou dole nebo kdy se Vam otocilo. Moje kamaradka,co ma termin stejne jako ja,ma uz od minule ho hlavickou dolu a ja porad nic. Priznam se,ze prvniho chlapecka jsem mela koncem panevnim,tak nevim,zda i tentokrat se mimi rozhodne byt takto :slight_smile: diky
Jinak my jsme na koupani pouzivali vanicku a v tom mel plastove lehatko s posunovacim trnem(rika se tomu delfinek) a maximalni spokojenost. Na brisko dostal zinku s teplou vodou. na myti zadecku a pindika nam v porodnici doporucili obycejne mydlo a pak ho celeho namazat. nam to takto vyhovovalo,takze to budem delat i u nasi bublinky :wink: .
12. říj 2010 v 11:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
Hm, tak asi poridim klasickou vanicku bez blbustek. U kybliku bych se take bala, ze ho tak dobre neudrzim... A o tom molitanu do vanicky jste nekde slyseli? Jestli to je dobre nebo ne? Zase kdyz se to namoci, tak v tom pak je asi vic bakterii... Jen se mi zdalo dobre, ze to je mekoucke a kdyby nahodou nejak vyklouzlo, tak se nic nestane... No nevim.

@kazu A podle Dr. mam mimco hlavickou dole. Ale nevim jestli to je ted dulezite. Mozna to staci vedet az pozdeji - pred koncem... Takze mas urcite jeste cas.
12. říj 2010 ve 12:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
haluci,
ten molitan jsme meli a u nas teda vyhral ten plastovy delfinek. Jak maly rost,tak se posouval ten trn mezi nozkama,rucky mel pekne v zahybech a klidne 20min(uz starsi) si tam lebedil. Nechci te nejak od molitanu odrazovat.

Ja vim,ze casto se mimi otoci treba i v den porodu,ale chtela jsem vedet,jak jste na tom :grinning: . Ono kdyz uz jednou mas cisare kuli KP a maly samovolne chtel o mesic drive ven,tak se trosku bojim,ze me automaticky taky fiknou :confused:
12. říj 2010 ve 14:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kazu Ahoj, já mám prcka taky KP a zatím nemám pocit, že by se otočil. NA kontrolu jdu za 14dní, tak budu doufat. Už se smiřuju i s příp. císařem, riskovat nehodlám, navíc jsem vyčetla, že u chlapečků pak můlže hrozit neplodnost. Musíme doufat :wink:
A byla jsi na císaři v celkové anestezii nebo na epidurálu ?Já bych asi raději epidurál, abych viděla mimčo hned po narození.
12. říj 2010 v 17:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
@madelen Ahojky,
ja jdu pristi tyden,protoze jsem se jeste zacala trosku otvirat,tak uvidime,zda se mala otoci ci ne,ale do tedka urco nic :confounded:
Ja mela cisare v celkovce,nemohla jsem si bohuzel vybirat :angry: . Porod byl uz rozebehnuty a ikdyz jsem chodila na predporodni kurzy do porodnice,kde jsem rodila,mi nikdo nerekl,ze kdyz jsi KP,tak nemas cekat na stahy po 5min,ale jed rovnou!
Jinak jsem jeste chytla super DR.,ktery se s semnou dohadoval,ze budem normalne rodit :fearful: Pak rekl,pokud bude vahovy odhad vice jak 3,5kg,tak teda pujdem na cisare. Ja se prave taky bala nasledku,co by se mohly stat. Za normalnich okolnosti je urco lepsi porod,jak cisar,ale u KP bych zase volila cisare.
12. říj 2010 v 19:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kazu Já to začnu vážněji řešit po 35tt, do té doby budu doufat, že bude skákat do života po hlavě :slight_smile: . MAlá byla otočená celkem brzy. A řekli Ti, jestli tam byl třeba nějaký problém s krátkou pupeční šňůrou ? Za 14 dní se budu sanžit dr. vyzpovídat, uvidím, co mi bude ochoten říct a co mi sdělí, že viděl na UZ. Ach jo, to jsou pořád nějaké trable. Ale raději císaře a zdravé mimčo než to riskovat a kdo ví, co by se mohlo přihodit. Zítra zkusím jít do plavča pro těhule, třeba mu to pomůže v obratu :grinning: .
12. říj 2010 ve 20:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
Nikdo mi nic nerekl,ale mela jsem pidi brisko,tak jsem si to vysvetlovala tim,ze ma malo mistecka na obraceni. Jenze ted mam brisko docela normalni,tak myslim,ze v tomto by problem nemel byt.
Jo a taky jsem slysela,ze pokud je mimo hlavou nahore,tak se nasilne nema otacet(treba nejakymi cviky na otoceni),ze muze dojit k otoceni snury kolem krcku. Nevim,to je jen z doslechu :slight_smile:
12. říj 2010 ve 21:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj štěbetalky,
omlouvám se ale poslední 2dny jsem na koníka neměla vůbec vůbec čas.
V neděli jsem byla celý den na floře v Olomouci,to sem přijela úplně vyčerpaná,aspon jsem ale po dlouhé době v noci krásně spala :grinning:
V pondělí a včera jsem uklízela a dneska jsem si na vás konečně udělala čas!

já mám taky koupenou klasickou vaničku + tu protiskluzovou podložku.Mám hzůzu s toho jak pak budu koupat později v normální vaně protože máme rohovou a pěkně blbě se do ní naklání :grinning:

holky co si myslíte o monitoru dechu?je to dobrá věc?máte ho někerá???

ještě jsem se chtěla zeptat na váš názor.Když sem v samém začátku těhotenství snědla nivu v toustech,a druhý den mi bylo zle jako zvracení+průjem myslíte že jsem mohla být nakažená tou listeriozou aniž bych o tom věděla nebo je to tak závažná nemoc že by mi na to s krve v těhotenství dávno přišli.(je třeba možné že já bych nakažená nebyla a na miminko se to přeneslo?)já tomu totiž vůbec nerozumím jen sem si ráno četla noviny a tam je napsano strašák jménem listerioza a já nad tím zase začala dumat!

13. říj 2010 v 09:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
@sukubka Tak tu Floru Ti závidím :stuck_out_tongue_closed_eyes: . Ale na druhou stranu aspoň ušetřím, protože bych byla schopná dotáhnout auto plné kytek a kdo by to pak sázel :grinning: Navíc už stejně nemám místo a jsem tak neschopná, že by to musel dělat manžel a to si ani nepředstavuju, jak by to dopadlo :grinning: . Příští rok bych se tam mohla vydat aspoň na čumendu.
Ve vaničce jsem malou koupala cca rok, měla jsem desku na velké vaně a na tom vaničku, abych se nemusela tak ohýbat dolů. Tentokrát to taky tak vyřeším. A vodu jsem napustila sprchou a pak zase jen vylila. Ale to jsem měla na rovné vaně, s rohovkou nevím...
MOnitor dechu jsem minule neměla a nechyběl mi. Tentokrát pořád přemýšlím, jestli ano nebo ne - jsem celkem vyjukaná po všech těch problémech. Asi počkám po porodu a pak příp. nebude problém manžela vyslat, aby koupil.
S listeriozou buď v klidu, myslím, že by se to už projevilo průjmama. Já chodím na sushi celou dobu těhu a nad nemocema raději nepřemýšlím :slight_smile: . Měla jsem boreliozu ve 27tt, krev sice byla negativní po 1 měsíci od klíštěte ale dr. na kožní uviděla flek a doporučila přeléčit i po negativním testu. Prý to pak nadělá spoustu problémů a v krvi seto může projevit až později.
@kazu já o otáčení mimča nějak manuálně neuvažuju. Jen trochu zkusím uvolnit pupík při nějakém cvičení ale taky jsem názoru, že k tomu má nějaký důvod. Tentokrát mám taky velké břicho, místa tam má asi dost a taky mi dr. říkal, že bude velký. Snažím se na to nemyslet a prostě počítám i s variantou cís. řezu.
13. říj 2010 v 09:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
madalen ja tu nivu jedla úplně ze začátku těhu někdy v 2týdnu ani jsem ještě nevěděla že jsem těhu a průjmy sem právě tenkrát měla i zvracení jen ale jeden den tak sem to na gyndě ani neříkala,ale od té doby mi milionkrát brali krev ale přímo na listeriozu ne,tak sem jen měla strach jestli třeba mimis nemůže být nějak nakaženej!snad by na to nějak doktoři přišli!

holky já na koupání vyděla I TAKOVÉ PARÁDNÍ SEDÁTKO je to ale až mimis sedí pošlu odkaz jestli to najdu

http://www.caryfuk.cz/detske-potreby/detska-hygiena/koupani/sedatko-do-vany-aquababy-ruzne-vzory

má to známá a je s tím úplně spokojená vždycky si vleze do vany za malím a dělaj kraviny a dítko se vyblbne!

13. říj 2010 v 11:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky. Tak já jsem dnes byla na KO a všechno je v prý v pořádku. Jen mám podle doktora strašně malé bříško. Tak mám prý více jíst sladké, nejlépe po každém jídle. Ale mimčo mělo hlavu dole už před měsícem a půl. Tak jestli se neotočilo, tak bude pořád ve stejné poloze. To nevím jistě, protože dr. mi utz nedělal a neřekl mi o poloze vůbec nic. Tak nevím. Jo a brali mi zase krev, aby zjistili, jestli už mám dost železa. Beru na to prášky, protože jsem ho měla málo.
@sukubka No já si myslím, že z toho už nic nebude. Myslím si, že by se ty příznaky projevily na Tobě. A jestli Ti nic není, tak to bude asi v pořádku. Já jsem nivu a hermelíny taky párkrát snědla, protože jsem měla prostě nepřekonatelnou chuť a nic mi nebylo. A myslím si, že příroda by to zařídila tak, že kdyby jsi měla mít listeriozu, tak ten plod by se snad ani neudržel. Ale to je jen můj názor. Nemám to ničím podložené. Ale myslím, že to bude o.k.
13. říj 2010 v 18:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
katka-mel to je dobře že kontrola dopadla o.k vždycky si taky po každé kontrole oddychnu.
Kolik jsi nabrala?
já dotedka 9kg,ale myslím že tedka u konce to půjde víc nahoru!Ale nijak se nepřejídám,jím na co mám chut!
A tenkrát mě s té nivy bylo druhý den zle a měla jsme průjem a právě si myslím že by miminko kdybych byla nakažená tenkrát nepřežilo!
13. říj 2010 v 19:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
@sukubka No já jsem přibrala už 14kg. Ale bohužel mi to jde do zadku a do stehen. Ale moc mi to nevadí, protože moje původní váha byla kolem 49kg a nemohla jsem přibrat. Takže i když mi pár kil navíc zůstane, tak se zlobit nebudu. :grinning: A taky jsem si oddychla. Akorát to břicho. No uvidíme. A teď to půjde určitě nahoru rychleji. Ale myslím, že nejvíc si z toho vezme mimčo. Teď má nejvíc přibývat na váze. :slight_smile:
13. říj 2010 v 19:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
Počkej po porodu ti nic do půl roku nezůstane a budeš mít ještě mín a budeš koukat::slight_smile:
kilo sem kilo tam já toto taky nějak neřeším:slight_smile:hlavně at je mimis ok!mě totiž v prvním trimestru vyšel pozitivní screening na downův syndrom a byla jsme na odběru choriových klků a jak to dopadlo ok začala jsem to těhotenství brát opravdu jinak a vážit si že je mimis ok :wink:
13. říj 2010 v 19:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak jsem se před chvílí vrátila z plavča pro těhule, bylo to bezvadný, předpaltila jsem si 5 lekcí, snad je dochodím :slight_smile:
@katka_mel - já už mám taky tak 13kg nahoře. V prvním těhu jsem měla taky malý bříško, i doktor mi to pořád říkal....Ale teď s druhým mimčem si to vyahrazuju. A kilečka po porodu letěla hodně rychle...

@sukubka mě vyšel taky screening v prvním trim. pozitivně na DS, byla jsem na plodovce. Od té doby jsem jako Ty přehodnotila těhu a je mi jedno jak vypadám, hlavně ať je mimi a já OK.
13. říj 2010 ve 20:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
madalen opravdu?to byli hrozný nervy co?a tobě vyšel ten první screening nebo triplle testy?mě ten první screening,měla jsem nízkou hodnotu pappa a i NT mi vyšlo špatně!popravdě se někdy v noci někdy vzbudím a polije mě pot jak si na to vzpoměnu,jsou to šílený nervy!já nebyla na plodovce ale na choriových klkách ty se dělají dřív než plodovka!
hlavně že je ale vše ok!!!!nevím proč doktoři straší a pak je to dobré že?
13. říj 2010 ve 21:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
@sukubka @madelen Je, holky, to je mi líto, že jste měly ze začátku takové nervy. :frowning2: Mojí segře taky vyšel blbě DS a byla na plodovce. A je pravda, že do výsledků z ní byl uzlíček nervů. Naštěstí jí to pak dopadlo dobře a teď má krásného a chytrého a hlavně zdravého ročního chlapečka. :slight_smile: Moje těhotenství je zatím bez problémů a je mi to až divné. Tak raději čekám, kdy příjde nějaká hrůza. Ale zatím to vypadá, že nic nepříjde. Tak si to užívám. :sunglasses:
A jen abyste si nemyslely, že mě štve, jak vypadám. Svoji postavu jsem neřešila nikdy. Neměla jsem proč. A teď to neřeším už vůbec, protože je to pro mimčo a je jasné, že se postava změní. A právě že mě všichni vždycky říkali, jak jsem vychrtlá a mě to strašně rozčilovalo. Ne ta postava, ale ty kecy. :rolling_eyes:
14. říj 2010 v 08:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
katka-mel to je jasný na postavu kašlat,hlavní je zdraví miminka!neboj žádná hrůza tě nečeká :wink:
hlavně že i nám to s madalen nakonec dobře dopadlo :wink:
co dneska budete podnikat holky?manža má zítra narozeniny,30let tak musím jet něco pokoupit když se k nám nahrne pak kupa lidí :grinning:
14. říj 2010 v 08:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
@sukubka No já dnes klasicky. Poklidit,uvařit a odpoledne přijede kámoška, tak nachystat nějaké jednohubky, protože má zítra svátek. A mám takový dojem že si odpoledne na chvíli zdřímnu. Dnes v noci jsem se pořád budila, tak to asi doženu.
To budou velké oslavy! :slight_smile: Kdo Ti pomůže s přípravami? Nebo to zvládneš sama? :astonished:
14. říj 2010 v 09:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
@sukubka No nervy to byly, to Ti psát nemusím. Nechtělo se mi ani chodit mezi lidi a snažila jsem se maskovat pupík. Vyšel mi blbě právě ten v 1. trim., měla jsem šíleně vyské hCG. JInak vše ok, u UZ dopadl výborně, což mě dávalo velkou naději. To jsem se dozvěděla až 14 dní po odběru krve. PAk jsem zase čekala další měsíc na odborníky, protože jsem chtěla k tomu nejlepšímu a první termín objednání nevyšel, protože tam onen odborník nebyl. Tak jsem byla na UZ, genetice a amnio až v 17tt. Ten měsíc byl šílený. Ale pak ta úleva.....Dle mého názoru jsou všechny testy dost nespolehlivé a rozhodující je plodovka či klky.

Dneska mám leháro, nemáme s malou žádný kroužek, tak se pojedem odpoledne podívat za koníkem,malá bude chtít určo jezdit, tak ji půjdu podrndat. Nasbírám mu nějaký jablíčka. A chtěla bych dělat jablečnou přesnídávku ale se mi do toho nechce. Nejhorrší je oloupat jablka.... Taky bych měla uklidit ale to se mi nechce už vůbec :grinning: . Tak se asi budu tak nějak plácat u počítače, zaskočím nasbírat jablíčka a třeba se donutím je oloupat a zpracovat na tu přesnídávku, protože je vynikající :slight_smile: .

@katka_mel , užívej si pohodovýho těhu, já měla to první úplně dokonalé. Do 7 měsíce těhu jsem jezdila na koni, s kamarádkou jsme chodily na dlouhatánské špacíry se psy, obcházely jsem obchody s dětským zbožím..... Neměla jsem jediný problém, krom vyššího tlaku ale to mi vůbec nevadilo. MAlá se narodila přesně v termínu bez nějakých předchozích poslíčků......prostě úžasné těhu. A teď jsem jak velryba,sotva lezu, nervy od začátku těhu, protože jsem špinila, na kontroly jsem chodila první 4 měsíce každých 14 dní, do toho ta plodovka a teď se budu zase strachovat, že se malej neotočí hlavičkou dolů a budu muset na císaře :grinning: . Ale to by bylo to nejmenší :slight_smile:
A taky mi hodně lidí říkalo, jak jsem hubená a teď mi zase nevěří, že jsem nabrala 14 kg či kolik už to mám, budu se muset převážit :grinning:
14. říj 2010 v 09:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak koukam, ze jste si ze zacatku take neprozili moc fajn obdobi. Ja jsem zase zacala v zacatku krvacet, tak jsem to silene obrecela, ze to je jasne atd... Jenze doktorka mi rekla, ze zadny hematom nevidi, ale ze se ji zda, ze netluce srdce a at prijdu za tyden. Takze nervy jak nevim co. Za tyden jsem tam sla, ale byla nemocna, takze jsem musela cekat dalsi tyden. Tam mi nastesti uz rekla, ze vidi tlouct srdicko. Tak se mi ulevilo,ale pak jsem zacala stale zvracet a hubnout a to me zase chteli poslat do nemocnice - to jsem se dost branila. Takze kdyz to shrnu, tak nejlepsi mesic byl tak 6. Jinak stale neco. Takze take doufam, ze bude mrnousek v pohode a zdravy, kdyz jsem mu v prvnim trimestru nedala zadne vitaminy a mineraly jak vsude pisou...vse slo ven. A do ted neberu zadne potravinove doplnky, protoze mi to nedela dobre.
14. říj 2010 ve 12:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
@haluci atak myslím že nevadí když nebaštíš potravinové doplnky, mimisek si vezme od maminky co potřebuje a pokud nemáš jednotvárnou stravu tak si myslím že je to o.k. :slight_smile: kor když ti to nedělá dobře...tzn. že to nedělá dobře ani mimisku ne? :slight_smile:
14. říj 2010 ve 13:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kaaatinka :slight_smile: Tak to je pravda, ze nam to asi nedela dobre obema. :slight_smile: Jen me mrzi, ze cokoliv v jsem v prvnim trimestru snedla, tak slo ven. Takze ani z me stravy nic moc nepochytil a pritom vsude pisou jak to je dulezite. Takze doufam, ze bude vse ok.
14. říj 2010 ve 13:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
@haluci já taky blila jak Alík a sem tam i v II. trim ale myslím že mu to nijak neublížilo...dle toho jak sebou mrská je čilej až až :grinning: :grinning: :grinning:
14. říj 2010 ve 13:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kaaatinka :grinning: Tak jooo. Ja teda take i v II. trim, ale to pry uz tak neva jako v tom prvnim. To se vyvijeji organy a tak.
14. říj 2010 ve 13:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
katka-mel budu ty hubky atd dělat zítra od rána apomalinku tak to sam v pohodičce zvládnu mě to i baví :wink: takže mi to neva!

holky vidím že problémy sme měli snad každá nějaké!

madalen já měla zase nízké pappa a do toho to šíjové projasnění vyšlo 3mm ato je taky špatně takže jsem měla nervy jak hrom.Klky se jimpodařili taky odebrat až na podruhé,jendou mi je nabrali a za týden mi volali že odebrali málo materiálu že s toho nešlo nic určit,tak sem se naštvala a na druhý odběr jela jinam tam už to naštěstí vyšlo a druhý den mi volali ty předběžné výsledky a ty dopadli ok pak za 14dní zbytek.Pak sem byla na echokardiu atd no hrůza kam sme všude museli lítal,ale snad je to už dobré a popravdě i tedka někdy se třeba bojím jestli ty klky jsou opravdu spolehlivé ale všude říkají že jo!!!al epo porodu si popravdě oddychnu!!!!
14. říj 2010 ve 13:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
@sukubka No teda já zatím neměla problémy žádné :confused: (ťuk ťuk ťuk na dřevp). Ale sem z vás největší velryba, zatím sem přibrala 18 kilo :grinning: . Jako jo, chutná mi asi víc a hlavně ty nezdravý věci jako sušenky, knedlíky atd. Ale i zeleninku a ovoce občas dám a hlavně dlabu od mudry takovejch vitaminů, že snad malý nestrádá.

Chodíte ještě všechny do práce? Mám takovej pocit, že mi zejtra mudra vypíše už papíry, ale já zatím budu makat dál, nemám fyzicky náročnou práci.

Jo a neřešíte některá 2.postýlku do domu? Mám pořád dilema co zvolit- koupili sme postýlku, ale spíme v patře, děcák bude v patře. Ale jinak sme 99% času dole a tak přemýšlím, co pro mimčo pořídit, aby to nebylo megadrahé a aby si v tom neničilo záda- zda koš, 2.postýlku, lehátko,.....????
14. říj 2010 v 15:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek