• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Čekáme v prosinci 2010

31. října 2011 
@sukubka Tak to jsi si teda " užívala " , to bych byla na mtrvici, kdyby mě volali, že plodovka nevyšla a musela bych jít na odběr znovu. Ale aspoň si pak budem považovat těch prďolů i když nám budou celou noc vřískat :grinning:
@katcha. My máme taky patrový barák a minule jsem měla 2 postýlky. Lítat pořád nahoru bych nezvládla, takže jsem ji měla v obýváku a na noc jsem malou dávala do postýlky v ložnici. Celkem mi to vyhovovalo. Z koše rychle vyroste, z lehátka taky a ta postýlka je univerzální a mimčo mi z ní neutěče :grinning:

Jinak jsem zvládla vytvořit přesnídávku, tentokrát s borůvkama, už se zavařuje, mňam mňam. Nevím, jak dlouho nám vydrží :slight_smile: .
14. říj 2010 v 15:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
@katcha. Já do práce nechodím. Marodím od začátku, protože v práci mi řekli, že bude lepší, když zůstanu doma. Napřed jsem nechtěla kvůli penězům, ale pak jsem si spočítala, že náklady na dojíždění by byly mnohem ztrátovější, než zůstat doma. A když jsem přišla za dr, tak v tom problém neviděla. Prý kdyby mi marodku nenapsali, tak by mi ji napsali jinde. Takže jsem doma. Všichni říkali, jak se budu nudit, ale můžu vám říct, že je doma pořád co dělat a uteklo mi to jako voda. No a za 14 dní jdu z marodky už na mateřskou... :slight_smile:
Já mám na spaní v patře postýlku a v přízemí bude kolébka. Aspoň do té doby, než se začne převalovat. Pak to budu muset taky řešit nějakou další postýlkou. A doufám, že ji nebudu muset kupovat, že do té doby se v rodině nějaká uvolní. Chtěli jsme košík po švagrové, ale ta ho měla taky půjčený ale náhle ho musela vrátit. A malého v něm měla přes rok. Pak už to vyměnila za ohrádku.
Lehátko bych chtěla taky. Líbí se mi, že je přenosné a že si mimčo vezmu sebou klidně kdekoliv po domě. A hlavně je to pak praktické i na příkrmy a tak. Ale přítel chce takovou tu houpačku, tak nevím, jak se manipuluje s ní. Vreálu jsem to ještě neviděla. Když tak ještě něco vymyslím
14. říj 2010 v 15:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
@madelen a přebalovák budeš mít kde? Sme možná zbrkle koupili postel a přebalovák nahoru v borovici, kde to máme vše světlé, ale dole vše tmavé. Takže ještě přemýšlím, jak to nakombinovat, abychom neměli všude všechno a navíc aby to nevypadalo jak pěst na oko. Přesnídávku borůvkovou tiše závidim.
@katka_mel to lehátko taky asi pořídim tak jako tak, je to mobilní a můžeš na to přivěsit ty hračky. Ale holčiny tady na Koníkovi preferují polohovatelné úplně do lehu, což mi přijde logické, aby si neničilo záda a kor ze začátku mohlo být hlavně úplně vleže. A dneska sem byla u nás v krámě a tam mi zas pani nutila, že prý všechny jsou vždy trochu zdvihlé a že to neva, že ona to tak měla taky. Ale mě se to nějak nezdá.
14. říj 2010 v 16:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
@katcha. Do prace uz nechodim. Jak me chteli poslat do nemocnice, tak jsem se branila a od te doby jsem teda doma. Ale materska uz se blizi.
Take jsem resila jestli 2 postylky nebo jak to udelat. Takze v patre bude postylka a v prizemi budu mit pujceny kosik. Nastesti mi ho jedna kamoska pujci na tu chvilku. Oni jsou jinak dost drahe.
Prenosne lehatko si od kamosky teda uz koupim. Pry je to dobre i kdyz sla napr. na wc a tak ho takhle muze vzit sebou a ma ho stale na ocich.
14. říj 2010 v 17:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
katcha. máme to s tím spaním úplně stejný jako vy!máme ložnici i pokoj v patře a dole máme obývák a kuchyn tudiž také 99% jsme dole.mám to vymyslené(i koupené )tak že budeme mít 2postýlky,jedna ta hezká co mám v albu bude nahoře(zezačátku u nás v ložnici)ta druhá ta není v albu bude dole!koš je prý nanic miminko z něj nevydí a nelíbí se mu tam,teda spon moje kamarádka mi too tvrdila že ji v tom nechtěl malej být!ale každé dítko je jiné!
14. říj 2010 ve 20:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
holky já jsem taky od začátku těhu doma,já jsem po tom umělém takže to nechávaj převážně doma a do toho jsem i práci měla na prd takže bych to nezvládla a o mimčo sem se bála!
14. říj 2010 ve 20:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
My máme ložnici i pokojíček pro děti taky nahoře :slight_smile: . Většinu času pobývám dole, kuchyň je můj hlavní štáb i s nootebookem:grinning: . Přebalovák mám dole v koupelně na skříňce a druhý v ložnici na komodě .Ale ten jsem minule vůbec nevyužila, protože malá spala celou noc. Ale tentokrát to asi užiju víc než dost, abych si to vynahradila :grinning: Ty dvě postýlky se mi osvědčily suprově. Kamarádka přenosné lehátko nahradila autosedačkou.....Tak já nevím, jestli lehátko pořizovat. To je taky tak do doby,než se začne mimino převalovat a pak už ho to bude nudit ležet na zádech. Mám polohovací jídelní židličku a malou jsem si dávala tam ale už nevím, kolik jí bylo, něco kolem 1/2 roku....
A do práce nechodím, jsem od začátku na rizikáči, stejně mi bylo 3,5 měsíce tak zle, že bych tam byla zbytečná :grinning:
14. říj 2010 ve 20:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
Čau hoky. Tak jsem dneska zasedla k počítači hned ráno, abych se podívala co je nového, protože je víkend a čeká sposta práce, tak se sem už během dne nedostanu. Dnes budeme totiž přestavovat ložnici tak, ať se přizpůsobí i mimču. Tak jsem zvědavá, jak to nakonec bude vypadat. V hlavě to máme sice promyslené, ale třeba nás napadne to nakonec udělat nějak jinak. Tak jsem zvědavá. Tak se mějte, šetřte se a odpočívejte.
16. říj 2010 v 09:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
madalen takže pořídit i druhý přebalovák jo?já nad tím přemýšlela asi to bude opravdu lepší!my se tedka nechali dělat do pokojíku pro mrně celý nábytek + ten přebalovák ale do koupelny teda budeme muset taky něco vymyslet!
:confused:

katka-mel ložnici budeme taky řešit,protože zatím spíme dole ale za chvíli se budeme stěhovat do ložnice nahoru tak uvidíme jak to tam vše uspořádáme. :wink:
16. říj 2010 ve 20:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
@sukubka Já to dole v koupelně vyřešila jen tou přebalovací podložkou a skříňku, vyloženě přebalovací pult jsme nekupovali, to by ani nebylo kam dát. Někdo to řeší v ložnici taky jen přebalovací podložkou přes postýlku. Jsou to krásné starosti :slight_smile: Už mám asi vše potřebné nakoupeno, ještě vyprat zbytek věciček, pak ještě nachystat postýlku a může přijít prosinec :grinning: .
18. říj 2010 v 11:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
@madelen V koupelně to mám vyřešeno. Přebalovací podložku. Ale mám problém spíš v obýváku, kde přebalovat. Původně jsem si říkala, že to vyřeším stejně jako v kopelně a budu přebalovat jen na stole. Ale zjistila jsem, že mám všechno nízko a pořád bych se musela ohýbat. Takže by trpěly záda. Takže teď řešíme místo, a co na to přebalování... :frowning2: Ale vyřešíme to asi přebalovacím pultem i se skříňkou. tam aspoň bude mit mimi jen svoje věci. Už se vidím, jak pro každou věc chodím do patra... :unamused: Jen nevíme, jak to v tom obýváku přestavit, ať se sem všechno vleze. :slight_smile:
19. říj 2010 v 07:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
@katka_mel Já mám hlavní přebalovací " základnu dole v koupelně, Pro malou jsem si tam nechala udělat na zeď takovou obyč otevřenou polici se třemi poličkami a věci mám tam. Kdybych měla chodit nahoru, to bych asi nevydržela :grinning: . Takže teď už budu muset malou definitivně odstěhovat do pokojíčku do poschodí a dolů dát věci na prcka. Obývák máme taky dole, takže na přebalení si ho přes den přenesu do koupelny. A do poschodí do ložnice si pár hadříků taky dám a takové ty " přebalovací veci " - plíny, ubrousky, podložky....
Teď mi bylo celkem mizerně, tvrdlo mi břicho, protože mě manžel donutil jít na delší špacír, který jsem stejně nedošla do cíle. Už můžu jen posedávat a polehávat doma a někam popojít. Příští týden jdu na kontrolu, doufám, že bude prcek hlavou dolů. Připadá mi, že se ještě točí, někdy to při těch jeho obratech až bolí :slight_smile: . To už budu 33tt a pak to bude utíkat rychle, od 36tt se už asi chodí na monitory a je tu prosinec. Jsem zvědavá, která z nás zahájí porodní sezonu :grinning: .
19. říj 2010 v 11:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
já mám pro malého udělanej pokojík na míru i s přebalovací skřínkou,ale to je nahoře a pořád lítat nahoru se mi nebude chtít,tak to asi dole vyřeším jak madalen a koupíme do koupelny nějakou obyč skřínku a na to položíme tu přebalovací podložku:slight_smile: jinak to nevidím!

madalen taky jsu příští týden na kontrolu ve středu,tak jsem zvědavá
:slight_smile: těším se vždy když mimi vidím na obrazovce a hlavně že je ok!máme ty termíny hodně stejný co?takže od 36týdne se chodí jako na poslech srdíčka?já chodila na kontroly co 4týdny tedka jsu p 3týdnech jsem zvědavá jestli už budu chodit po 2nebo ještě ne,jak to máte vy? a holky byli jste někerá na nějaké přednášce o porodu nebo něco?já se toho porodu teda šíleně bojím :confounded:
19. říj 2010 ve 13:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
@sukubka Ja jdu na kontrolu pristi tyden v utery. Meli by uz se mnou sepsat veci kvuli materske. Jinak jsem take zvedava jak casto pak budu chodit na kontroly.
Na prednasce o porodu jsem nebyla a ani se nechystam. U nas se nic takoveho neporada a nechce se mi nikam dojizdet. Proste si rikam, ze to nejak dopadne. A radsi se nechci strasit dopredu. Pak do toho skocim a bude to... :sunglasses:
Take jsem si vcera rikala jak to pak bude divne, kdyz uz nebudu citit pohyby v brisku. Nejak jsem si na to zvykla. :sweat_smile:
Akorat mi je vzdycky chudacka lito kdyz skyta. Klidne 4x denne a je to nejake cim dal silnejsi. Asi ze je vetsi...
19. říj 2010 ve 14:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
haluci zas máš na jednu stranu pravdu,když na ty přednášky nepůjdem nebudeme vědět do čeho jdeme!
víš co?že já nějak nepoznám kdy bobek škytá,fak ne!

holky kolik už ti naši bobci tak váží?mě ještě nikdo neřekl kolik tak může mít!
19. říj 2010 v 15:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
@sukubka Tak ti asi neskyta. :grinning: Protoze jinak bys to poznala. To bud rada. Ja ho vzdycky lituji...
Ve 30.tydnu u me vazil 1,5 kg - takze ted to uz asi bude o neco vic. Mel by ti to doktor rict. Zmeri hlavicku, telo a stehno a pak udelaji nejaky prumer. Alespon si to myslim. :wink:
19. říj 2010 v 15:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
haluci já se doktora optám příští týden kolik tak asi bobek může vážit!
tak to můj bobek asi na škytavku netrpí,se ale divím protože můj manža škytá pořád,asi bude bobek po mě :grinning:
19. říj 2010 v 15:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
@sukubka :grinning: tak to asi jo. Ja mam v brise asi poradnyho hltace, kdyz to je kazdou chvili.Vsechno mi sni. :sunglasses:
Tak pak dej vedet kolik tvuj bobecek vazi. :wink:
19. říj 2010 v 15:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
@sukubka Když me doktor bral na utz 29+0 tak mimco vážilo 1314g. Na další kontrole ve 32+0 mi utz nedělal, že až příště a to jdu až 3.11. ve 35+0. Ale on mi to normálně neříká. Jenže se mu nelíbilo moje malé břicho, tak si chtěl přeměřit, jestli mimčo odpovídá. A byl celkem překvapený, že je tak velký, jak má být. Tak mi to řekl asi proto. :slight_smile: Jo a škatání taky nepoznám...
19. říj 2010 v 15:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
haluci jojo dám potom vědět jestli mi to můj gyn řekne,pokusím se ho optat ale on je takovej podivín :grinning:

katka_mel tak aspon nejsem sama kdo škytán nepozná,já myslím že ti naši škytají jen to nepoznáme :grinning: kolik jsi kači přibrala?
19. říj 2010 v 19:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
@haluci - ten můj prďola taky škytá, ne moc často ale poznám to. Je to takové nepříjemné rytmické cukání. A dost se pořád mele a natahuje :slight_smile:
@sukubka já zpočátku chodila každých 14 dní kvůli těm všelijakým problémům, po výsledcích plodovky po měsíci. Teď jdu po 3 týdnech, tak jsem taky zvědavá, kdy půjdu na další kontrolu. Jestli až za další 3 týdny rovnou na monitor nebo jestli mě bude chtít ještě vidět dříve. Doufám, že bude prcek hlavou dolů, mám pocit, je je tam spíš jaksi napříč, což taky není ideální ale asi má dost místa.
@katka_mel - já měla minule taky malé břicho, dr. mi to pořád připomínal, že to bude malé miminko a jak malé břicho mám a kdo ví, kdy se narodí, že to ještě vůbec nevypadá. A malá byla přesně v termínu :slight_smile: . Ještě máš prostě pevné břišní svaly, já už to mám z minulého těhu vyglajdané, tak mám pupíno, že by se za ně nemusel žádný pivař stydět :grinning:
Moje mimi mělo ve 30 tt 1,7kg, tak při příští kontrole už to bude kolem 2 kg.

A na přednášce jsem taky na žádné nebyla. Minule jsem absolvovala s kamarádkou dvě prohlídky porodnic i s cca hodinovou přednáškou. Ono je to v reálu stejně trochu jiné a pokud máš nějaký problém a velké bolesti, tak si vůbec na nic nevzpomeneš, co máš kdy a jak dělat. Proto tam budu mít dulu, která mě bude vše říkat a kontrolovat :grinning:
19. říj 2010 ve 20:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, můžu se k vám ještě přidat? Máme termín 4. prosince a bude to holčička. Jak jste řešily škytání mimča- nechtěla jsem tomu věřit, když mi kamarádka říkala, že jí mimčo v bříšku škytá. Teď už to znám. Určitě to každá poznáte, jsou to fakt takový rytmický záškuby. Taky malou vždycky lituju. :slight_smile:
20. říj 2010 v 07:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
verca_kos vítej já tu jsemtaky nová :grinning: holky jsou fajn!
Jé čekáš holčičku?Barča je krásné jméno!

madelen,já byla na odběru choriových klků tak to jsem potom taky choila častěji,ale tedka poslední 2měsíce už ne.myslím že mě ale bude chtít už vídat aspon po těch 3týdnech,no příští týden uvidím:slight_smile:
už se i na tu kontorlu těším,já se těším vždy nakoaždou a jsem pak děsně ráda že je prcek ok! :wink:
20. říj 2010 v 08:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
@verca_kos Ahoj. Taky Tě vítám. A není Ti líto, že bude mít Barunka všechny oslavy najednou? Sice jako dospělé jí to určitě vadit nebude že vše sfoukne najednou. :grinning:
20. říj 2010 v 08:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
@katka_mel Děkuju za milé uvítání. Jméno už jsme už měli vybrané hrozně dlouho. Je to náhoda, že termín vyšel zrovna tak. Myslím, že to Barunce nějak vynahradíme, aby nebyla ošizená. Jenom ještě přemýšlím jestli Bára nebo Barbora. :slight_smile:
@sukubka Taky díky za uvítání, je fajn si takhle popovídat. Přihlásila jsem se na takovou diskuzi úplně poprvé. Poslední dobou už blbě spím, spíš nespím :unamused: a pak mě napadají takový nápady :grinning:
20. říj 2010 v 09:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
@verca_kos Ahoj Verčo, taky Tě vítám mezi prosinčátka :slight_smile: Pokud můžu přidat názor na jméno, dala bych Barbora, zní to vznešeněji než Bára -to je dobré na zkráceninu.

JInak jsem se dneska teda skoro nevyspala vůbec. Vždy jsem si říkala, jak to je možné, že mimino kope v noci tak, že mamina nemůže spát.... :unamused: Tak jsem si to dneska zažila. Kolem 4 hod. začal tak dokonale rejdit, že jsem měla pocit, že mám nohy všude po celém břiše :slight_smile: . Nevěděla jsem, jak si lehnout. Jestli mu to vydrží i po narození,můžu se těšit na pestré noční radovánky :grinning:

A ještě k těm jménům : sukubka, u nás zatím vede jméno Daniel a ten je 17. 12. TAkže pokud nevymyslíme jiné jméno ( jako že asi ne ), bude mít těch oslav v prosinci taky dost :slight_smile: . Taky už se těším na kontrolu, jen se bojím, že prcek ještě nebude hlavou dolů. Mám pocit, že má ještě dost místa, na to že je to už kus chlapa. Já jdu k dr. o den dříve, jdu už v úterý, tak pak dám hned vědět. kdypůjdu znovu. Za chvíli jdem s malou na logopedii a odpo jdu plavat s těhulema, už se těším.
20. říj 2010 v 10:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
@verca_kos Můj přítel chtěl taky Barborku. Moc se mu to jméno líbí. Mě taky, ale je mi líto, že by to holka nebo i kluk měli vše při jednom. A taky jsem nechtěla, aby holčička měla jméno na více než 6 písmen, protože mám dlouhé příjmení a zažila jsem jak se podepisovaly ve škole sešity, vypisovaly složenky a tp. K tomu máme i dlouhý název trvalého bydliště, takže holčina musela mít alespoň krátké jméno. U kloučka mi dlouhé jméno nevadí. Má prostě vždy kratší příjmení... :slight_smile:
A já zatím spím naštěstí stále dobře. Jen vstávám zároveň s přítelem, protože mě probudí budík a já už pak neusnu a nevím, jak už mám ležet. Ale že by mě budilo to naše mimčo, tak to vůbec... :slight_smile: Ono je vůbec takové hodňučké. Jen se tak pěkně hýbe, vůbec nekope. Je to jak kdyby mě hladil. Tak je to příjemné.
20. říj 2010 v 10:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj,
@verca_kos vítej do klubu, koukám, že jsi taky mezi prvníma prosincovkama :slight_smile:
Já sem byla teď na kontrole a příště už jdu za 14 dní. 2x po sobě mi řekli, že je mimčo hlavou dolů, ale kolikrát se přes den podívám na břicho a je tak šišaté, že mi přijde, že musí mít na jedné straně hlavu. Nebo jestli mu převažuje zadek, nevím.
Vysloveně na přednášku o porodu se nechystám, ale třeba chodím na cvičení- gravid jógu, kde posl. půl hodinku paní cvičitelka (porodní asistentka) povídá o všem možném s porodem spojené. A taky u nás když si chceš prohlédnout nemocnici, nejde to jinak než přes "předporodní kurz". Což je asi 1,5 hodiny, kde něco řeknou oni, na něco se ptají "posluchači" a pak se jde obhlídnout terén- sál, pokoje a tak.
Už sme vyprali, vyžehlili i roztřídili! všechny oblečky pro malého, tak se nám sešlo docela dost velikostí, hodně sme podědili. Něco bylo bez cedulek, takže docela pakárna. Nevíte, zda prát i třeba deku či fusak do kočáru? Je to teď takové hezky měkkounké...
20. říj 2010 v 11:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
@madelen Tak to jsem rada, ze tady nemam sama skytounka. Uz jsem si vcera rikala, ze to je divne, ze to nikdo nezazil, kdyz ja to mam 3-4x denne. :slight_smile: A take pak pomaha kdyz se nejak pretoci nebo neco - pak vetsinou prestane. Akorat je blbe, ze ho to nenapadne hned ze zacatku. :grinning:
Mne se zase drive moc libilo jmeno Barbara, ale vzhledem k tomu prijmeni co mam ted, by se to nehodilo. Same "r"a "b". A je fakt, ze by take pak mela svatek a narozky a vanoce skoro najednou... Takze musime zvolit neco kratsiho a jednodussiho. :sunglasses:
20. říj 2010 v 11:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
@madelen Asi vyhraje Barbora, přiklání se k tomu manžel i rodina. :slight_smile: Se spaním jsme na tom podobně, já dneska vstávala v 4:45. :unamused:
@katcha. máme skoro stejný termín :slight_smile: Já jsem byla na kontrole v 31+4 a malá měla podle ultrazvuku 1750g a byla hlavičkou dolů. Na další jdu v úterý tak uvidím. Přijde mi, že to teď ke konci hrozně letí. Můžu se zeptat kde budeš rodit? V Brně Bohunicích jsou právě takové předporodní kurzy, spíš prohlídky.
20. říj 2010 ve 13:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek