• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Čekáme v prosinci 2010

31. října 2011 
ahoj holky, taky jsem se dlouho neozvala. V patek jdu na kontrolu, na velky utz. Jsem hrozne zvedava, kolik Sofie vazi a jak je velka :wink: Hrozne rychle to leti, za chvili bude konec rijna a pak uz to bude hrozne rychle....

Dneska jsem dozehlila vsechno obleceni, uz jenom naskladat do skrinek :slight_smile:
20. říj 2010 ve 13:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
@verca_kos no já sem trochu mimo tvůj okres :wink: - TP či ÚL, ještě se rozhoduju . Sem právě byla sepsat porodopis, no spíš se furt vyptávali, taková ta rodinná anamnéza a podepisovala sem nějaké souhlasy a tak, ale samotný porodopis mi nakonec půjčili domů, už zavírali.
20. říj 2010 v 16:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj holky,teda vy jste toho naštěbetali!
já byla dneská u kadeřnice konečně si řipadám zase hesčí :grinning:

katka_mel ty jsi to tak krásně napsala že tě mimi hladí a že je to příjemnoučké :wink:

wendulla ty jdeš na nějaký velký ultrazvuk?holky on se ještě nějaký velký UZ dělá?

katcha.můj mimís byl naposldní kontrole taky hlavou dolů a když kolikrát koukám jak mám šišaté bříško říkám si že si teda asi nejspíš vyvaluje zadek tak ho po něm hladím :grinning:
20. říj 2010 v 19:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
@sukubka Jé Ty se máš! :slight_smile: Já jdu ke kadeřnici začátkem listopadu. Taky už se těším, že budu vypadat zase jako člověk a hlavně si tam vždycky odpočinu. Je to prostě chvíle jen pro mě a je super, když se starají o Tebe a Ty můžeš na chvíli všechno vypustit z hlavy. :wink: Jinak já mám jít příště taky na utz. Za celou dobu mi ho dělal jen 3x a minule říkal, že na další kontrole mi ho udělá. Tak nevím, jestli je to povinné, nebo co. Každopádně jsem vždycky ráda, když to zkontroluje. Normálně si jen poslechne, jestli bije srdíčko a hotovo.
20. říj 2010 v 19:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj holky, ráda bych vám nabídla nějaké oblečení na mimi-kloučka 0-3m :wink: Pokud máte zájem napiště mi do IP a já vám pošlu fotečky. :slight_smile: Je mi to líto někam hodit :sunglasses:
20. říj 2010 ve 20:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
holky mě můj gynekolog dělá ultrazvuk pokaždé,ale na velkém ultrzvuku jsem byla 4x to on mě vždy pošle na specializované pracovišt,2x jsem byla ve FN Olomouc u pana Hyjánka a 2x u pana Poláka v olomouci,tak teda nevím jestli mě ještě tedka někam bude posílat,ale je docela poctivej takže jestli kolem 30týdne má nějaký ultrzvuk být určitě mě někam pošle (ještě k tomu když jsem měla v 1trimestru ten pozitivní screening tak mě dosti hlídá)a to se sleduje co holky?
20. říj 2010 ve 21:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
@sukubka kdyz se kouknes do tehotenske prukazky je tam stranska s utz, jeden je na zacatku, druhy kolem 20 tt. a treti mezi 30 a 33 tt. Tyto utz jsou povinne a vetsinou se jim rika velky utz.
20. říj 2010 ve 21:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
wendulla já mam tu průkazku jakousi jinou tu rozkládací a tam teda na začátku ani uprostřed nic nemám :confused:
21. říj 2010 v 09:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
@sukubka aha...ja mam takovou, ktera vypada jako vysokoskolsky index ( maly notysek ) a zaznamy o utz jsou hned na druhe strane. Tady mas jeden odkaz: je tam vsechno napsane, i kdyz cisla stranek asi neodpovidaji kazde tehu prukazce:

http://www.ordinace.cz/clanek/prukazka-pro-tehotne/
21. říj 2010 v 10:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
wendulla děkuju koukla jsem na to,je to zajímavé já mám ale kartičku opravdu jinou ael aspon jsemse tam dočetla na co je v ten určitý týden ultrazvuk zaměřen!
21. říj 2010 ve 13:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
mame po velkem utz, vsechno v poradku, Sofie ma dostatek vody, nema obtocenou pupecni snuru kolem krku, jenom jeste neni otocena :angry: Vazi 1 660g :slight_smile:
22. říj 2010 v 11:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
@wendulla Tak to je dobre. Hlavne, ze je vse ok. :slight_smile:
Mne se ted zacalo nejak rychle zvetsovat bricho, tak predpokladam, ze ma mrnous uz tak 2 kg. :grinning:
22. říj 2010 ve 13:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj, já si to asi fakt vybrala ze začátku. Teď sem asi měsíc nepřibrala, břicho se spíš tak rýsuje. Dokonce mi jedna kámoška řekla, že mi začlo sestupovat. To teda zatím nepozoruju, ale cítím, že tam má prcek míň a míň místa. Občas to jeho točení docela nepříjemně dloube.
22. říj 2010 v 19:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
@katcha. Tak to se mas. Take bych uz radsi nepribirala. :sunglasses: Jinak mi je to toceni take nekdy neprijemne. Hlavne v noci a do zeber... Ve dne si to spise uzivam a jsem rada kdyz se tam vrti.
23. říj 2010 ve 12:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
@katcha. ahoj, já mám takový pocit...teda od včerejška že mímo je taky nějak níž... ikdyž ono se tak vrtí že těžko říct :slight_smile: každopádně to vrtění taky pěkně bolí :unamused:
23. říj 2010 ve 12:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
@verca_kos ahojky, vítej v termínu od 1-4 prosince:slight_smile: já se dnes ráno probudila v 4:30 a ten můj "Melichar"...je to jen krycí jméno si tam klidně škital:grinning:DD sem se chláma, že já si spím a malej si bdí se škytavkou, tak jsem mu tam poslala sklenici vody:grinning:D a pak spala dál...
23. říj 2010 v 16:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
HOlky, nejste některá v tomto termínu od Olomouce? nebo nebudete některá rodit ve Šternberku?... :unamused:
23. říj 2010 v 16:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jo a ještě nevíte náhodou jak dlouho před porodem se má hlásit na ozvy v porodnici? PS: nevím jak je to možné, ale začla jsem teď přibírat...od pondělí 2kila...každej den 0.5kg navrch...doktor se asi zhrozí....:frowning2:
23. říj 2010 v 16:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
Čau holky. Tak dneska jsem se zase probudila v 5hodin. Ležela jsem do šesti a pak jsem to vzdala a vstala jsem... :frowning2: Přítelovi jsem nachystala snídani, tak byl rád. Dnes šel vyjímečně do práce, tak aspoň nebude hladový. A doufám, že do oběda se vrátí. No uvidíme. Dnes mám v plánu žehlit. Tak uvidím, jestli se přemluvím a pustím se do toho.
@monthy7 Jinak na ty ozvy se zeptej doktora. Někdo chodí na ozvy až při porodu do porodnice když je gynekolog dobře vyvbavený, tak ti to dělá sám. Tak se ho zeptej a uvidíš. :slight_smile:
24. říj 2010 v 08:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, tak jsem měla zase 2 dny, kdy mě trvdlo celkem hodně a často břicho a pobolívalo jako kdybych měla nachlazený močák. NAvíc manžel odjel na týden do zahraničí, doufám, že ten týden vydržím, musím se hodně šetřit. Už nic pořádně neobleču, všechno je mě malý přes pupek :grinning: . Ještě že mám lacláče, tam se to zamaskuje :slight_smile: .

@monthy7 Tuším, že u mého gyn. se chodí na ozvy od 36tt. On vybavení má, takže přímo k němu a do porodnice posílá po 40tt .

24. říj 2010 v 11:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky. Ode dneška je akce v lidlu na věci pro mimča. http://www.lidl.cz/cps/rde/xchg/lidl_cz/hs.xsl/offerdate.htm?offerdate=14244 Tak se když tak jděte mrknout.
25. říj 2010 ve 13:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
@madelen jestli ti tvdne břicho tak opatrně, u tebe je ještě brzoa když tak šupky dupky do nemocnice!!!!
25. říj 2010 ve 13:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
@katka_mel dnes nikam nejdu je tam pěkně hnusně a není mi ani moc dobře..tak uvidíme co semnou bude:frowning2:ale jestli někdo půjdete tak dejte vědět jak věci vypadají:slight_smile:
25. říj 2010 ve 13:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
holky nepřemýšlely jste nad plenama All in One???...viz. srovnání..http://www.sanami.cz/view.php?cisloclanku=2007060004
25. říj 2010 ve 13:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
já si chci nakoupit látkovou výbavu, určitě budu používat klasické pleny a na to kalhotky a pak i nějaké 2v1 a rostoucí s dítětem..byla jsem na přednášce a ještě se mrknu do diskuzí a mám nejvyšší čas něco nakoupit..dneska si budu balit kufřík do porodnice..:slight_smile:
25. říj 2010 ve 14:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
@velrybous já už mám nachystáno i pro sebe...:slight_smile: taky jsem to už 3x měnila, pořád se bojím že malýmu pak bude zima jak ho poneseme z porodnice, takže pořád přibaluju,,,,,budeš balit i věci na koupání?
25. říj 2010 ve 14:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
@monthy7 věci pro malýho mi vezme přítel podle toho jakej to bude macík, připravím mu dvě hromádky.. :slight_smile: a pro něj si beru jen plínky a koupím si přírodní jednorázový ubrousky..u nás prý jsou vložky k dispozici i košile, tak si vezmu pro jistotu jednu košili a pár vložek, jednorázové podložky pod sebe, osušku, ručník, na mytí mám speciální gel z lékárny bez parfemaci, dvě koj podprdy, vložky do nich, a síťovaný pratelný kalhotky..kosmetika pro mimi je tam k dispozici a já ho budu mít jen ve vodě a popř. namažu olejem z lékárny nechám si namíchat slunečnici a olivový..:slight_smile:) teď si jdu napsat ještě seznam.. :slight_smile: a beru si nutridrinky na dodání energie.. :slight_smile:
25. říj 2010 ve 14:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
@velrybous jednorázové podložky pod sebe????no vidíš, tomě vůbec nenapadlo.... :confounded:
25. říj 2010 ve 14:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
@velrybous nutridrinky?....to mě taky vůbec nenapadlo....!!!!!
25. říj 2010 ve 14:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
@monthy7 no to mi poradila kamarádka, že prý prostěradlo vymění jednou za den a když hodně krvácíš, tak je blbý v tom ležet a ty jednorázovky co jsou pod mimi ideální.. :slight_smile:...seznam se už plní.. :slight_smile:
25. říj 2010 ve 14:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek