• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Čekáme v prosinci 2010

31. října 2011 
Ahojky :slight_smile: tal jsem tu taky. čekáme holčičku :slight_smile:
teď jsem byla holky na sociálce a prý je nějaká novinka,že už se nebude vyplácet mateřská 7600 do 21.měsíce věku miminka,ale jen do 9měsíců a pak se spadne na 3800 Kč.slyšely jste o tom?
25. říj 2010 v 16:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
To tedy prý při volbě na 4 roky.
25. říj 2010 v 16:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
@laloona:ahojik,tak to taky slyším poprve..
25. říj 2010 v 16:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
@laloona taky to slysim poprve..... :fearful: pokud bys chtela na 4 roky, tak by ti meli davat 3 800 od zacatku, ne?
25. říj 2010 v 17:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
@wendulla Prý právě ne, dřív to tedy bylo tak (co jsem měla já), že jsem do 21.měsíce malé brala 7600 a po 21.měsíci jsem až do 4 let spadla na 3800 Kč. Teď to prý bude ale už od devátého měsíce.
25. říj 2010 v 17:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
@laloona to je opravdu divne....ja chci byt doma 3 roky, tam snad zadne zmeny nebudou.
25. říj 2010 v 17:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
@wendulla Na tři roky prý ne, na to jsem se ptala, taky právě chci být doma tři roky, jinak si to neumím ani představit už. Ale je to celé teď tak překopané, že tomu snad nikdo nerozumí. Nevíte někdo ale jak je to,když by o mateřskou žádal manžel?
25. říj 2010 v 17:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
to nevim....
25. říj 2010 v 17:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
@wendulla @laloona No holky, tak to jsem zvědavá jak dopadneme. :fearful: Já jsem to zatím nezjišťovala, protože si pořád říkám, že díky nové vládě bude po novém roku stejně všechno jinak. Takže to nechávám až na leden. :angry:
25. říj 2010 v 17:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
@katka_mel No je to celé na hlavu, jak to s tím sebráním porodného tak s těmi dávkami....
Nikdo tomu pořádně nerozumí a když se pak jde člověk zeptat, nemá ani koho,jelikož to snad nikdo neví jak co bude.
25. říj 2010 v 17:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
@laloona prosim te, jak to ze ti dr. rekl, ze porodis do dvou tydnu? Jestli ti teda nevadi, ze se ptam...
25. říj 2010 v 17:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
to, ze seberou porodne.... :angry: to me fakt nasira ( ze to tak musim napsat ) sice ho daji socialne slabsim, ale kdo je v CR socialne slabsi.....zase to nahrava akorat tem, kteri ziji diky socialnim davkam.....je to sprosty....to se bude rodit o 106....

omlouvam se, ale je to muj nazor
25. říj 2010 v 17:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
@wendulla V tom s tebou souhlasím, prý ho ale nechají i těm co mají první miminko,ale to zase nemám ověřené, třeba se to změnilo :frowning2:
Dr. mě připravil na dřívější porod, protože mi ho už před deseti týdny zastavovali a vlastně udržovali jen díky prášků,ale i za každý ten den jsem ráda. Nález prý už mám docela pokročilý,tak uvidíme. Každopádně by to bylo poprvé co bych nepřenášela :grinning: a pak důležité je, že je malá v pořádku :slight_smile: Já jsem přibrala jen 4,5 kg a když vezmu, že malá váží dle ultz cca 2200 g, tak je to docela úspěch :slight_smile:
25. říj 2010 v 17:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
@laloona tak to jo, to je jasne, ze jsi rada, za kazdy den...na druhou stranu to alespon budes mit za sebou....

4,5 kg je vyborny, to prijdes z porodnice domu jeste o neco lehci, nez pred tehu
25. říj 2010 v 17:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
@wendulla Tak to víš, že se těším, že to bude za mnou a pak mě čeká už jen to hezké, ale přeci jen když vidím kolik kdo přibral,tak mám taky strach, jestli to nebude pak nějaká komplikace,aby se nesekli s váhou malé,kdyby to teď přišlo,ale snad ne a bude to všechno ok :slight_smile: copak čekáš ty?
25. říj 2010 v 17:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
@laloona me dr docela hlidala, kdyz jsem na zacatku nepribirala, hned se me ptala, jeslti jim a jestli nezvracim a hlida to doted.

Cekame holku, Sofii :wink:
25. říj 2010 v 17:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
@wendulla :slight_smile: už vidím, holčičku Sofinku :slight_smile:
ty jsi ale podle fotek taky moc nepřibrala viď? takový pupíček malinký :slight_smile:
a krásný kočárek máte :slight_smile:
25. říj 2010 v 17:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
@wendulla Právě, já jsem zvracela první čtyři měsíce kde se dalo :frowning2: ale už je to lepší,tak je to asi tím. Kamarádka taky přibrala jen 6 kg do 40.týdne a když se malý narodil měl 3800g, takže určitě mu nechybělo nic :grinning:
25. říj 2010 v 17:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
ted mam asi 9-10 kg nahore, nebyla jsem ted na vaze...je fakt, ze velryba nejsem, za coz jsem samozrejme rada, ale take to citim...obout si kozacky je docela zahul :grinning:

dekuju za pochvalu kocarku.
25. říj 2010 v 17:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
@laloona kazda to ma proste jinak, kazda ma jine spalovani, jiny rezim, nekdo pribere 10 jina 20 kg....
25. říj 2010 v 17:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
@wendulla :grinning: no jo, kozačky :grinning: ty když já si obouvám, nikdo nesmí být v předsíni :grinning: takový postoj co já dělám.... :grinning:
spíš mě drtí ta zima, bundy jsou už těsnější a těsnější :grinning:
25. říj 2010 v 17:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
no ja pocitam, ze mi bude lyzarska bunda jeste dobra, tu snad zapnu jeste v prosinci :grinning:
25. říj 2010 v 17:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
mě dělá taky problém se ohnout..a přibrala jsem asi 11 kg..nosím přítelovi mikči a bundu zimní.. :slight_smile:
25. říj 2010 v 17:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
@laloona co kozačky holky, mě dělají problémy kalhotky, ještě že je manžel v práci, protože se válím po posteli a nasazuju kalhotky :grinning:
25. říj 2010 v 18:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
já mám nahoře teď už 13kilo a doufám že už jsem na konci přibíírání....Laloona má jen 4,5 za celé těhu?..tak to je fakt super!!!jak jsi to dokázala?? :confounded:
25. říj 2010 v 18:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
@monthy7 Já jsem hodně zvracela,takže žádná výhra :frowning2:
Kalhotky já už neřešim :grinning: pro mě je poslední ndy umění vylézt z postele, čím dál hůř se mi dýchá a ty stahy taky moc nepřidají, takže do školky chodí manžel a já nabírám síly :slight_smile:
25. říj 2010 v 19:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
@laloona no já jsem taky dnes ležela celej den, dnes jsem měla teda stahy už od 2:30 tak jsem čekala jak to dopadne...tak zatím dobrý...mám termín o 4dny dřív, tak snad kdyby se to narodilo, tak to nebude až taková hrůza, co?
25. říj 2010 v 19:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
To si myslím,že ne. Doktor mi taky říkal,že kdybych rodila teď, že je to ok, že by si s malinkou poradili :slight_smile:
a kam se chystáš rodit?
25. říj 2010 v 19:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
@laloona já ve Šternberku u Olomouce...můj doktor je stará škola a taky říkal, že už je po kritických týdnech, že už by mu nemuseli dávat kortogoidy nebo jak se tomu říká....ale samozřejmě čím dýl jsou v břichu tím líp. :wink:
25. říj 2010 ve 20:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, vy jste toho tady dneska probraly. Ani jsem neměla moc ´času na diskuzi, pořád jsem někde odbíhala.
Jak jste psaly o těch látkových plínkách - tak to by mě mohlo teda .......Já jsem ráda, že stíhám barák, malou a že urvu čas na koníka, natož se ještě pachtit s plínama. Když si spočítám, kolik stojí voda, prášek, energie, čas - sušení, žehlení.....nepočítám pořizovací náklady.....Tak zlaté jednorázovky - ale to je můj názor a vás, pradleny ,obdivuju :slight_smile: .

Jinak už mám taky po zkušenostech s tvrdnutím břicha sbaleno do porodnice. Zatím se to sklidnilo, doufám, že do prosince vydržím celá. Jdu na gyn. zítra. Mě dělá UZ pokaždé, tak ani nevím, jestli je to ten povinný nebo ne. A zapomněla jsem na pantofle, dost základní potřeba, tak je tam musím ráno přihodit.Jednorázovvé podložky jsou super věc, ty si beru určitě.
@monthy7 - a Ty musíš ležet proč , kvůli tvrdnutí ? Četla jsem nové názory odborníků a prý ležení doporučují a je vhodné ležet pouze při výhřezech plod. obalů apod. Prý to jinak nemá žádný význam, jen to chce dodožovat klidový režim - nic těžkého nedělat, nepřehánět procházky.....Já bych ležet nevydržela, mě pak bolí kyčle, když ležím na zádech tak zase břicho. Asi by mě museli nějak zavěsit :grinning: .A hlavně ve špitále na těch tvrdých postelích, tam si to nedovedu představit.
@katka_mel - já teď taky finance neřeším, kdo ví, jak to bude a jak se to ještě změní. Každopádně my bychom ještě měly stihnout porodné - aspoň něco, to snad od prosince nezruší :grinning: .
@laloona @wendulla @velrybous - já vyhrabala ze skříní staré hadry,které jsem neměla tosdrce vyhodit a moc se mi hodí :slight_smile: Vyglajdané svetry, velké košile. Bunda od čiňanů o 2 čísla větší a jak je mi teď dobrá.. Já už nabrala 15 kg a přes břicho už nemám šanci něco normálního oblíct. A na tu chvíli už nebudu utrácet peníze, je to zbytečné. Jen nesmím vyrůst z lacláčů, to už by byl průšvih :grinning: . Ještě můžu o 2 knoflíky povolit.....
25. říj 2010 ve 23:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek