• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Čekáme v prosinci 2010

31. října 2011 
A v LIDLu mají dobrý kojo podprdy za 200Kč. Jednu jsem koupila a byla měnit za větší a asi ještě jednu pořídím. Věci na mimina byly takový ten umělý materiál - sice hezký ale já raději beru bavlnku....
26. říj 2010 v 00:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
@madelen @laloona @wendulla @velrybous Ahoj holky. Taky mám s oblečením problém. a mám to podobně jako vy. Taky nosím staré věci nebo poděděné po sestře nebo přítelovy věci do kterých se nevleze. Takže když mě někdo vidí doma, tak se diví, že vypadám jak socka. Ale na doma to neřeším. Horší je ta zimní bunda. Taky se mi nechce vyhazovat prachy kvůli 2měsícum, protože počítám s tím, že po porodu už svoji zimní bundu obleču. Tak asi obletím nejaké ,,sekáče" a uvidím, jestli něco ulovím.
26. říj 2010 v 07:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
teda holky?koukám po dlouhé době,čekala jsem že něco naštěbetáte,ale 3stránky?to by mě nenapadlo.Tedka letím na nákup a pak vás dočtu!
holky přemýšlela jsme jak to bude s mimi ve vození v kočárku v tom prosinci?to je nějak ovlivněno teplotou že?
26. říj 2010 v 09:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj holky,teda čekla jsem že něco naštěbetáte ale 3stránky by mě nenapadli :unamused: musím zajet nakoupit a pak vás dočtu!
přemýšlela jsme jak to budeme holky mít s vozením mimča v kočárku v tom prosinci?to je nějak ovlivněno teplotou že?
26. říj 2010 v 09:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
@madelen @katka_mel Ahoj holky, s oblečením jsem na tom stejně, teď jsem řešila jakou bundu si vezmu dnes do Brna na kontrolu. Už mám taky 15 kilo navrch, ale neřeším to, pak to snad půjde dolů.
26. říj 2010 v 09:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
@sukubka atak normálně...naložíš do kočárku a pojedeš :grinning: :grinning:
Ne tak ono se říká že by děti měli mít o jednu vrstvu víc než dospělí člověk. Dcerka se taky narodila v prosinci a jezdili jsme v overálku teplým a ve fusaku s berankem... plus teda ještě zavřený kočárek klasicky.
Prý má být letos ještě větší zima jak loni :rolling_eyes:
26. říj 2010 v 10:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
@sukubka ahojky, s mimi může prý jen do -5
@madelen ....měla jsem ležet, protože mám mimi hodně dole, tak aby mi netlačilo na čípek a nezačal porod...ale to bylo do 34tt, teď mám odpočívat, ale začla jsem chodit a tím jsem začla mít stahy...tak já nevím.. :rolling_eyes: co mám dělat, já jdu k dokrotovi až v pondělí.... :frowning2:
26. říj 2010 v 10:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
@sukubka jj slyšela jsem a četla že do -5, ale s úplně narozeným bych asi ven nešla..a pak třeba jen na balkon nebo k oknu..jestli bude zima arktická...:frowning2:
26. říj 2010 v 10:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
@verca_kos Tak to jsme na tom s váhovým přírůstkem stejně. :grinning:
@sukubka Taky o tom vím. Ale doufám, že prosinec ještě nebude takový šíleně mrazivý. Hlavně ať mi mimčo nezmrzne při přenášení z vnitřních prostorů nemocnice do auta. V autě bude teplo, takže pak to neřeším. A prvních 14 dní by se stejně prý nemělo chodit ven vůbec. Tak pak se uvidí, jaké to počasí vlastně bude. :wink:
26. říj 2010 v 11:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, můžu se k vám ještě přidat? Dívám se, že řešíte tvrdnutí bříška a váhové přírustky... :slight_smile: Já jsem v prvním těhu nabrala 24kg :stuck_out_tongue_closed_eyes: , uff, teď zatím jen 8. Cítím se asi tak stokrát líp. :grinning: Teda až na to, že musím ležet - stejné důvody jako monthy7, když chodím, nebo chci něco zvednout ze země, tak okamžitě stah a bolí to.
26. říj 2010 v 11:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kaaatinka ahooj, podruhé. :grinning: Ještě k tomu oblíkání atd. Domi byla v listopadu, oblíkala jsem podobně jako ty. Jen už si nějak nevzpomínám, čím jsem jí mazala pusinku do zimy :sweat_smile: ...máš něco koupeného?
26. říj 2010 v 11:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
@katka_mel Fajn bundy mají v Tescu - úplně obyčejné, jednobarevné, teploučké za 340,- Kč. :wink: Už jsem si tam černou koupila - taky by mi bylo líto vyhazovat víc peněz jen na tu chvilku.
26. říj 2010 v 11:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
@silerovav Vítám Tě mezi nás.Máš pěkný termín. To budeš mít nejkrásnějši dárek pod stromeček. Jinak dík za tip. Jestli někde pojedu kolem, tak se určitě stavím. Bohužel i nejbližší Tesco mám trochu z ruky. Tak uvidím.
26. říj 2010 v 11:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
@katka_mel Díky, jojo, čekáme dáreček... Já teda od začátku doufám, že to bude trošku dřív, abychom na Vánoce už byly doma, no ale teď po těch problémech zase nechci, aby šla až tak brzo.... :sweat_smile:
26. říj 2010 ve 12:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
@laloona ahoj, nemám dočteno, tak snad se nebudu opakovat, ale s mateřskou u manžela je to dle webu ČSSZ takto:
Za jakých podmínek může čerpat peněžitou pomoc v mateřství otec dítěte?
Nárok na peněžitou pomoc v mateřství (dále jen PPM) má i pojištěnec, který je otcem dítěte nebo manželem ženy, která dítě porodila, jestliže s matkou dítěte uzavře písemnou dohodu, že bude pečovat o dítě (§ 32 odst. 1 písm. e) ZNP). Musí splňovat stejné podmínky pro nárok na dávku jako žena, tj. 270 dní účasti na pojištění v posledních dvou letech před nástupem na PPM a být účasten na pojištění v době nástupu na PPM. Muž může ženu vystřídat nejdříve od začátku 7. týdne po porodu dítěte, tedy po šestinedělí. PPM se muži poskytuje nejdéle v délce 22 týdnů, s tím, že se mu do těchto 22 týdnů započítává doba, kdy pobírala PPM matka kromě prvních 6 týdnů po porodu. V písemné dohodě o péči otce o dítě musí být uvedený den, od kterého bude otec o dítě pečovat, den porodu a podpis matky, který je třeba úředně ověřit nebo může být ověřen orgánem nemocenského pojištění (tj. okresní správou sociálního zabezpečení). Společně s dohodou je třeba předložit k uplatnění nároku na dávku ještě tiskopis Žádost o peněžitou pomoc v mateřství při převzetí dítěte do péče, který je k dispozici na každé okresní správě sociálního zabezpečení
26. říj 2010 v 15:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
@katcha. Ahoj, děkuju za zprávu :slight_smile:
stačí tedy, když bude manžel na rodičáku třeba jeden den a ten bude mít povrzený od zaměstnavatele, že na něm skutečně byl a pak mu vznikne tedy nárok na volbu?
26. říj 2010 v 15:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
@laloona jinak taky mi nikdo pořádně neporadil, ani na lokální OSSZ, proto sem si zavolala přímo na ČSSZ, linka je 840 406 040, je placená anebo web je http://www.cssz.cz/cz/novinky/. To bych řekla, že je stěžejní instituce ("směroplatná" :grinning: ) k podávání těchto informací.
26. říj 2010 v 15:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
@katcha. Tak já tu zkusím :slight_smile: tady u nás nikdo nic taky pořádně neví :-/ mě mateřská skončila v červenci s malou a i když jsem pracovala při MD,tak se to prý nezapočítává a tím pádem mi nárok na PPM nevznikl. Proto si asi zažádá manžel, protože čtyři roky být doma nechci.
26. říj 2010 v 15:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj holky jojo s tou mateřskou je to tak může jít na 1den otec a hnedka druhý den to přepíše na vás,to tak dělala moje kamarádka :wink: takže to vím 100%
26. říj 2010 v 17:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
tak holky jsem dnes nechtěně byla v nemocnici a vážili mi to mý dítě a váží 3kila....uf...sem se úplně lekla, protože mám ještě nejmíň 4týdny do porodu....tak nevím jestli to pak rozchodím :fearful:
26. říj 2010 v 17:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
@silerovav ahojky....tak to sme na tom stejně...dnes jsem jela do nemocnice, tak mi dali mi kapačku s hořčíkem a pak mě pustili domů...takže nic nového, já jsem si to stejně tak myslela...takže chce to klid a pozitivní mysl.... :confused: :stuck_out_tongue_closed_eyes:
26. říj 2010 v 17:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
holky a s tím počasím v prosinci to je teda pěkně na prd do -5 se může ven?hm tak to budeme do dubna zabedněné doma :grinning:
já mám zítra kontrolu po 3týdnech tak se už zase těším,zeptám se doktora kolik prcek cca váží a měří,ještě mi to nikdy neřekl,tak pak vám dám vědět!
26. říj 2010 v 17:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
monthy7 teda to máš macíka co? :grinning: ale oni to podle mě nepoznají přesně.byla jsi tady u nás v šumperku?já hořčík baštím v tabletkách.Teda dneska mě taky nějak píchalo dole až nepříjemně,fakt.Kolikrát mám až strach!
26. říj 2010 v 17:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
@sukubka ne byla jsem ve šternberku, chcu tam i rodit a je to tam moc pěkný takový rodinný....no já sem se s tou váhou úplně zhrozila, sem se ho ptala jestli se nezplet...ale říkal, že je to jen orientačně, ale i tak..sem čekala, že to bude někde okolo 2,5 kila....že to vyplknu a bude to...no ale s tímto...no dali mi už sebou papír, který si mám doma vyplnit a dovézt k porodu...no a je tam všechno popsané, tak už jsem dostala i strach, je tam popsaný nástřich hráze atd...fuj..asi si to s tím porodem ještě rozmyslím :frowning2: :fearful: ....sem se nějak moc začla bát....doufám že to bude rychlý a všem vám to holky přeju, aby to bylo rychlý, čím víc se to blíží...tím je to horší, co?
26. říj 2010 v 17:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
monthy7 já se taky porodu děsně bojím,tady v šumperku se papíry jdou vyplnit přímo na porodní nikdo ti je nedá domů vyplnují se přímo tam na oddělení myslím že tam gynekolog posílá nějak v tom 35týdnu na to vyplnění!teda tak to je strašný jestli je to tam tak popsané já mám s toho hrůzu jak hrom!někdy si říkám jestli není lepší císař ale nevím nezažila jsem nic s toho tak nemůžu posuzovat :unamused:
26. říj 2010 v 18:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky,
tak jsem byla dneska u dr. Odborně mi prohmátl břicho ještě před UZ, jestli trefí polohu mimča ........a netrefil. Myslel si, že zadek je hlava. Tak se zasmál a říkal, že má pořádnej zadek :slight_smile: . Naštěstí byl teda hlavou dolů. Já si nebyla jistá, jestli tam dolů dloube nohama nebo rukama a naštěstí rukama. Nohy měl pod mými pravými žebry v boku. Na váhu jsem se ani neptala, to nechám až třeba na příště. Jdu až 16. 11. a pak už po týdnu na monitory. Mám vyšší tlak, ale tojsem u Nelinky měla taky. Dostala jsem papír ma MD. Já budu muset zůstat doma 4 roky, nemám žádné hlídání a cizí ženskou k dětem do baráku nechci, navíc bych musela vydělávat pořádnej balík, aby se to vyplatilo :grinning:
JInak první porod jsem aspoň já měla docela šílený, mám pocit, že nic horšího za bolest už ani být nemůže a připadla jsem si jako ve Vetřelci, kdy se příšery klubaly břichem. Nechala bych si v tu chvíli udělat vše, aby to nebolelo. A nástřih hráze - to jsem teda vůbec necítila - tak v tomto buďte klidné . Jen jsem se pak hlásila o pořádné umrtvení na šití. Navíc přístup personálu mé psychice nepřidal. Tož uvidíme, jaké to bude s dulou :unamused: . Minule jsem nevěděla do čeho jdu, teď na to budu připravená :grinning: .
@monthy7 - to bude teda pěknej " klacek " . Ale mě taky předpovídaj velký mimčo, tak budu raději zticha :sunglasses: A zabrala kapačka s hořčíkem ? Já se na to tvrdnutí dnes ptala a dr. říkal, že můžu klidně 3x denně 2 tablety. Tak jsem si ještě krabičku koupila.
26. říj 2010 v 19:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
Já mám magnézko taky 3x denně dvě tablety.
@monthy7 musela jsi do nemocky kvůli nějakým bolestem? Já jdu v pátek, jsem zvědavá, jestli mi taky dají kapačku. Moje doktorka je rozčílená, jaktože si mě tam nenechali, v nemocnici zase řekli, že "zatím nerodím", tak že je jedno kde budu ležet. :unamused: Jinak když jsem čekala Domdu (byla přenášená), tak mi 14 dnů před termínem řekli, že má 3,60 kg, a narodila se tři dny po termínu s váhou 3,18.
26. říj 2010 ve 20:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
no jela jsme tam protože sem měla ráno asi 5 stahů a segra mě vystresovala že víc jak 10 stahů za den nesmí být...tak pro jistotu a klid.,..
jinak taky papám 3x2tbl denně....dali mi kapačku s hořčíkem a řekli, že na porod to ještě není....naštěstí mi nedělali tlakovou zkoušku jako Madelen :grinning: ....já už homám otočenýho od 7 měsíce, takže naštěstí vím kde je hlava...je pořád dole...a když se naštve tak mě s ní bouchá do močáku...úžasný,,,,,
taky už holky chodíte jak kačeny?....já teda jo..no a tím cvaldou :angry: ...2x toliko.... :confused: :rolling_eyes:
26. říj 2010 ve 20:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
@monthy7 Jo, já se taky kolíbu jako kačena :grinning: a nebo říkám, že se sotva koulím :grinning: . S tím tvrdnutím buď v klidu, mě asi 2 dny břicho tvrdlo tak, že bylo jako kámen asi 8x za hodinu ale bez bolestí. Takže v tomto pokročilém stavu 10-20 x denně je zcela běžné a nic to není.
Jinak jak to čtu,tak jsme všechny nějaké " tvrdnoucí " :grinning: a závislé na hořčíku. Co po porodu budeme zobat ? Jdu se dívat na kuchaře Zdendu, co tam zase budou tvořit za dobroty.
26. říj 2010 ve 21:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
@madelen tak to kdybych věděla tak se na celou nemocnici vyprdnu :unamused: a s tím Mg je to fakt, závislačky na horčinách :grinning:..taky koukám na Zdendu ale kuchaři jsou nějak mimo dneska.... :angry:tak když tak se holky držte a pěknou, snad i dlouhou dobrou noc přeji :pensive:
26. říj 2010 ve 22:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek