• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Čekáme v prosinci 2010

31. října 2011 
pěkný den holyk,dneska mě čeká kontrola tak jsem zvědavá :grinning:

madalen takže jsi měla porod děsný jo?chjo,ono je horší že už pak víš do čeho jdeš.My prvorodičky to naštěstí nevíme.

Holky včera jsem s monthy7 řečila epidurál,necháte si ho někerá píchnout,nebo máte s ním zkušenosti???
27. říj 2010 v 08:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
@sukubka klidne bych si ho nechala pichnout, proc trpet, kdyz si muzes pomoct. Na druhou stranu, podle toho, co jsem slysela ho taky nepichaji kazde, klidne anestezilog rekne, ze ho nepichne... ( obezita rodicky a jine duvody, ktere si nepamatuju :confounded: )
27. říj 2010 v 09:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
@sukubka já do něj chci jít, ale tady to zas píchá pouze anesteziolog a když bude zrovna někde na sále, mám smůlu
27. říj 2010 v 10:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
Take bych chtela radsi epidurál, uvidim co na to doktori. :wink:
A vcera jsem byla na kontrole a pry se zacinam trochu otevirat a proto mam ted hodne pit horcik a spise lezet a nikde nechodit. Tak to mam radost. O vikendu se potrebujeme prestehovat... Tak doufam, ze se to tim horcikem nejak zase vrati nebo nevim. Nerozumim tomu. :unamused:
27. říj 2010 v 11:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
@haluci ja myslim, ze se to trosku upravi, ze ti horcik pomuze :wink:
27. říj 2010 v 11:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
@wendulla Doufejme. :sunglasses: Mam jeste hodne veci na praci -nestiham... :grinning:
27. říj 2010 v 11:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojda, včera vyšla nová maminka a jsou tam kupony na slevy jestli ještě nemáte vše koupené jako já.. :slight_smile:..hořčík můžu brát do konce tohoto týdne mám naordinováno 3x1 a beru tak jednu denně..kdybych měla problémy a nemohla bolestí spát, tak si můžu jednu na noc loupnout..a začala jsem pít maliník, ještě se dokopat ke lněnému semínku, masáž hráze děs běs..to si asi radši koupím to epino..ale zase ty peníze..
dneska se snažím trošku hýbat, abych malýmu netlačila hlavu, když sedím u pc.. :slight_smile: chudák malá
epidural pokud bude bolest k nevydržení proč ne, ale nejradši bych chtěla porod bez všech pomocných prostředků, včetně propíchnutí plodovky..ale kdo ví jak to bude..že...
27. říj 2010 ve 12:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
@haluci no nechcu strašit, ale jestli se otvíráš tak už se to nezlepší, spíše se to může ležením zastavit a nebo jestli se budete stěhovat tak i zhoršit... :confounded:
27. říj 2010 ve 12:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
@velrybous maliník už taky piju a jím lněné semínko...masáž hráze jak jsem začala tak jsem zkončila, protože si tam přes to břicho nemůžu dosáhnout :sweat_smile:
27. říj 2010 ve 12:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, haluci přesně tak, odpočívej... já jsem se včeera při své frekvenci stahů zatoulala na nedoklubko.cz, :pensive: na jednu stranu úžasný co doktoři dokážou, na druhou, jen ať se nám mimča ještě pěkně pečou.... :slight_smile:
27. říj 2010 ve 12:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
@monthy7 Hm, prislo to v blbou dobu. Chteli jsme se stehovat uz v zari, ale stale nejake problemy a vyrizovani, ze to vyslo az na tento vikend. A mela jsem naplanovane jak to pekne zabydlim a vsechno pripravim. A misto toho mam narizene lezet a nic nedelat. Za 14 dni jdu zase na kontrolu, tak uvidim co mi doktorka rekne. Stale doufam, ze to bude ok.
A ten malinik pomaha k cemu?
27. říj 2010 ve 12:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
@monthy7 to semínko se má povařit a pít ten sliz nebo dát do jogurtu..takhle samotný to prý nepomáhá..no já si to sama nedělám.. :slight_smile:
27. říj 2010 ve 12:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jinak k epidurálu a podobným porodním srandám... Já měla kontra 11,5 hodiny po třech minutách :grinning: na monitoru velehory - prý to byla rovnou porodní síla, no ale trvalo dlouho, než jsem se otevřela. Pořád 4 cm a žádnej posun. :confused: Pak píchli vodu - žádná bolest, nic nepříjemného. Asi hodinu před porodem už jsem byla tak hotová (hlavně unavená z těch neustálých bolestí), že jsem s epidurálem souhlasila - nabídla mi ho PA, že mi uleví. Pak ale před anesteziologem přišel ještě jeden doktor, vyšetřil mě a že už je to 8,5, v kontrakci 9cm. Prý jestli ten epi fakt chci, že by v tuto chvíli mohl porod i zastavit. :stuck_out_tongue_closed_eyes: Tak jsem mu řekla, že nee, že už to tu chvilku vydržím. Poslední půlhodina před tlačením fakt síla, ale samotné tlačení byla úleva. Na tři kontrakce a 5 zatlačení byla malá venku. Nejkrásnější pocit, že máme svoji malou holčičku a já hrdinka největší, že bez jediné injekce! :sunglasses: :grinning: Měla jsem teda nástřih - PA se mě ptala, jestli může, že to vypadá, že bych se natrhla, tak jsem souhlasila - vůbec to nebolelo. Pak jsem ale na šití dostala svalový třes, poskakovala jsem na koze a nešlo to uklidnit.... :grinning: Prý to bylo z vypětí. No ale té "švadlence" se to nelíbilo, prý jak má šít, když tak skáču. :grinning: Já jsem se jí ještě drze ptala, jestli by mi to mohla umrtvit, že mě to hrozně štípe a ona mě zpražila, že mi všechno umrtvila. :stuck_out_tongue_closed_eyes: Tak nevím, to bylo nepříjemné. Ale stačilo se při tom dívat na manžu s malou a rodila bych znovu. Jsem zvědavá jak to bude tentokrát...
27. říj 2010 ve 12:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
@velrybous Já jedla semínko i samotné, jen jsem pak hodně zapíjela vodou. V jogurtu je ale dobrý. A maliník jsem taky pila od 34. tt a myslím, že v tom samotným tlačení to fakt pomohlo. Je pravda, že malá byla "jako na skluzavce". :slight_smile: Maliník má ale pomáhat spíš na otevírání, ne? Ten mi teda asi nezabral....
27. říj 2010 ve 12:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
@silerovav Tak to jsi hrdinka. Uz aby bylo vsechno za nama a byl jen ten krasny pocit po jak pises. Take uz se na to mrnave moc tesim.
A takovy blby dotaz. :slight_smile: Mela jsi pri tom teplne ponozky na nohach? Ja si to neumim predstavit, kdyz to je takove vypeti a pak ma clovek zimnici, tak jestli muzes mit alespon tohle. I kdyz to asi vypada divne. :sweat_smile:
27. říj 2010 ve 12:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
@haluci :grinning: nee, ponožky mi nikdo nedal...a přiznám se, že hlavně mě ani nenapadlo říct manželovi, ať mi je podá. :wink: Jak mě zašili, tak pak doktoři odešli a zůstala tam s náma jen PA. Ta mě otřela hadříkem od toho všeho a pomohla mi do postele. Tam mě teda hodně přikryla, přinesla večeři...stlumila nám světlo a nechala klid, ať si užíváme sami sebe...bylo to moc hezký. Nechali nás tam dvě hodiny a pak než jsem šla na šestinedělí, tak jen chtěla, ať jdu na malou, ať vidí, že se neporanily močové cesty.
27. říj 2010 ve 12:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
@velrybous semínko povařit, ale to já nedám, tak ho jím syrové...tak nevím...jestli mi to pomůže, ale pro ten pocit,,,,četla jsem kdesi, že je možné ho jíst i syrové, lžičku denně....no tak třeba budu mít aspoň pěkné vlasy a zdravá střeva....my to dávali koním a psům na srst :grinning: ....maliník se používá na povolení hladkého svalstva při porodu a je odvodňovací...takže kdo má problémy se zadržováním vody v těle, tak je taky na to vhodný...holky, jaktože to nemáte nastudované, už se to blíží!!! maliník 2x denně a lněné semínko 1x denně vše od 34tt....a hlavně se neotvírat!!!!...tak se držme! :sunglasses:
27. říj 2010 ve 12:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj holky,takže malej má 37cm a 1750gramů!prý bude mít u porodu max 3kg je to můj drobeček :grinning: na kontorlu jdu až za 3týdny 19.11.

silerovav to je krásný jak jsi to vše napsala,at už je to za námi jak píše haluci a my si užíváme jen ten krásný pocit :wink:
27. říj 2010 ve 13:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
@sukubka jéé, prďolka malej...to je hezký. Já jdu v pátek, tak jsem zvědavá, kolik budem vážit. :slight_smile: A oni Ti ho ještě měří? Ultrazvukem? Mě vždycky řekli, že je možné už jen vážit, když je tam to mimi tak pokroucené... :confused: nebo je to odhad pomocí délky stehenní kosti?
27. říj 2010 ve 13:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
@monthy7 já zase četla, že semínka polévkovou lžíci denně.....tak pak studuj.... :grinning: To se s takovou budu lesknout jak... :grinning:
27. říj 2010 ve 13:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
@silerovav já nevím jak ho změřil,možná podle té stehení kosti odhadem bych tak typla,nevím :confounded: jsem teda zvědavá kolik bude mít tvoje primcezna
:wink:
27. říj 2010 ve 13:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
@sukubka no tak to máš proti mě fakt drobečka...já se budu trápit a ty se budeš smát...pak si na mě vzpomeń...závidím ti takový malinký miminko
27. říj 2010 v 16:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
@silerovav máš pravdu lžíci..musím zvýšit příjem...a pak že to mám nastudovaný :sunglasses: :confounded:
27. říj 2010 v 16:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
@monthy7 myslím si že nebudeš mít takového obra jak tvrdí,moji švagrovou taky strašili a nakonec to nebylo tak drastický :wink:
27. říj 2010 v 17:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojky já jsem ted v 35týdnu a minulý týden jsem byla na ultrazvuku a malej má 2320g.jinak vše v pořádku kromě tech otoku na nohách.Už aby ten malej byl už na světě..:slight_smile:)
27. říj 2010 v 19:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zdenka561983 no vidíte holky,,,,,co to mám za obra!
27. říj 2010 ve 20:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
28. říj 2010 v 09:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj, ja jsem dneska uplne nejaka leniva...jak prejeta parnim valcem, bez zadne energie :unamused:
28. říj 2010 ve 13:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
@wendulla jo?..já jsem seděla na slunku a pak jsem měla sto chutí něco jako hrabat a nebo něco dělat na zahradě..strašně mě to nabylo...a zítra má být taky krásně asi si vyjdu se psem do lesa....na relax...jestli se tam teda dokulím :confounded:
28. říj 2010 v 18:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
@monthy7 já jsem byla na "procházce" na balkoně :grinning: Ty už chceš rodit? Nebo Tě taky už nebaví doporučení doktorů o ležení? Chjoo, mám strach ze zítřejších vyšetření....malá šla spinkat k babičce a mě se tady honí hlavou myšlenky, že mě určitě nechají v nemocnici a že bude něco špatně... uff, chtěla bych už mít u sebe obě svoje holčičky....zdravé a v pohodě...
28. říj 2010 v 19:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek