• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Čekáme v prosinci 2010

31. října 2011 
holky, máte už nachystané tašky do porodnice? Berete si s sebou i vlhčené ubrousky pro mimi? :slight_smile: Mě se pořád něco motá, že jsem je měla a byly nanic, protože v porodnici jsme musely umývat prdelky jen pod vodou...ubrousky nechtěli vidět... :confused:
28. říj 2010 v 19:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj holky,
@silerovav já tašku ještě nachystanou nemám,ale ubrousky si 100% vemu,to u nás ale v porodnici takhle neřeší jestli mimčo utíráš ubrouskama nebo ne,jen mi teta říkala(dělá na gyndě vrchní) že nemaj moc rádi dudlíky,ale zakázat to prý nemůžou!neboj zítřejší vyšetření bude dobré,co by mělo být špatně?nestresuj se,nenechají si tě tam neboj.pak nám hnedka napiš jo?
28. říj 2010 v 19:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
@silerovav Ahoj dneska jsem o tom přemýšlela že už by to chtělo dát nějak do kupy :o) , já pujdu rodit do Náchoda a tam ubrousky chtějí ... ale asi záleží na porodnici ... spíš dumám co vzít za oblečky , aby ji nebyla zim :fearful: a nebo moc teplo až pojedem domu ...
28. říj 2010 v 19:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
No já už jsem to právě balila, protože pořád hrozí předčasný porod... :unamused: Domdu jsem rodila v Brně na Polní a tam prostě ty první dny chtěli, abychom mimčům nedávali na tělíčko nic jiného než vodu. (kvůli tomu, že se z nich ještě "odpařuje" plodovka, kůže se učí dýchat, loupe se atd.) Oblečení na cestu domů jsem nachystala do tašky, kterou manžel doveze až bude malá na světě...
28. říj 2010 v 19:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zuya povezete malou autem? Jestli jo, tak to moc nehroť, hlavně nějakej overálek (pod něj samozřejmě něco) a v autě pak přitopíte...
28. říj 2010 v 19:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
@sukubka No mám strach, aby mimi v bříšku bylo ok, sice pořád hezky kopká, ale stahy mám cca po pěti minutách a od předvčerejška už ne zrovna příjemné - a to doma jen ležím, max. popocházím pro jídlo, na wc apod. Bojím se, že už se otevírám, tak jak vyhrožovali před 14 dny. :confounded: Ale tak uvidíme, nebudu se moc stresovat předem, prostě nějak to bude. :slight_smile:
28. říj 2010 v 19:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
@silerovav jo autem máš pravdu , zbytečně o tom přemýšlím...... :slight_smile:
28. říj 2010 v 19:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
@silerovav teda ale to by bylo pěkně brzo .... já byla před týdnem na kontrole , a říkala že je vše ok , malá bude drobeček ... a dnes mě přišlo jak kdyby začla odcházet ta zátka.... doufám že tam ještě chvilku zůstane.... :fearful:
28. říj 2010 v 19:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zuya Noo, to by bylo brzo...můžu se zeptat, kolik malá ten minulý týden vážila? To jsi byla 33. týden, že? Mě řekli v 30+0, že má 1440 gramů, pořád si říkám, ať vydržíme aspoň než se vyvinou plíce a má nejmíň 2 kg....
28. říj 2010 ve 20:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
to jsem byla jen v poradně a na prohlídce to bylo 22.10 a to mi řekla že jsem zavřená a vše ok , a 14.10 jsem byla na tom ultrazvuku a to jsem byla 31+2 a malá vážila 1450g
28. říj 2010 ve 20:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zaya a jak jsi prosím poznala že odchází zátka?holky já jsem asi úpljěn laik já ani nevěděla že něco bude odcházet:?
taky jsem hodně přemýšlela nad tím včem prcka povezeme domů když bude prosinec,ale je pravda že pojedeme autem takže se bude jednat jen o ten přechod s nemocnice do auta a s auta do baráčku :slight_smile:

@silerovav neboj zítřejší kontrola dopadne ok,držím pěstičky.Pak nám napiš.Optej se kolik váží a pak písni jsem zvědavá!
28. říj 2010 ve 20:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
@sukubka no , četla jsem že to je formou hustého bílého výtoku a muže to trvat i týden , ale taky jsem laik takže vubec nevím jestli to bylo opravdu ono ... malá mě tlačí na spodek čím dál víc a , jsem zvědavá co mi řeknou v poradně tam mám jít 12.list.
28. říj 2010 ve 21:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky díky za podporu, určitě dám vědět. :slight_smile: Já s tou zátkou taky nevím a to už mám jedno dítě! :grinning: Předtím jsem vůbec nepoznala, kdy to odešlo, jestli vůbec... výtoky zhruba od půlky těhu byly normální a teď je to stejné... :confounded: Kamarádka měla vyloženě krvavej hlen asi tři dny před termínem, tak to bych asi taky poznala, ale jestli říkáte i bílé, tak nevím... :stuck_out_tongue_closed_eyes:
28. říj 2010 ve 21:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ať žijou komerční televize! Sleduju Ordinaci a teď hledání mámy a táty... :grinning: Úplně vidím, jaké jsou to blbosti, ale stejně čumim.... hlavně že mám v tašce (pro případ, že by mě tam zítra nechali ležet) kromě časopisů i anglickou detektivku. Kdybych radši dělala něco smysluplnýho....tak hledám tátu se spícím manžou vedle sebe! :grinning:
28. říj 2010 ve 21:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj, nám říkala paní na jednom kurzu, že odchodu hlenové zátky si hodně žen ani nevšimne. Že je to prostě hustý hlen, může být lehce zbarvený, ale že to není důvod odjezdu do porodnice. Důvod je odchod plodové vody, kontra po 5 minutách, krvácení a neobvyklé pohyby mimča. ALE. Plodovkou si musíme být jisté, že sme si třeba neučůrli, proto doporučuje se vyčůrat, osprchovat, utřít do sucha a vzít si bílou vložku (radši obyč bez těch trychtýřků) a tu vložku kontrolovat, když se tam ta tekutina zas objeví, jet do porodnice. Prý může vyloženě prasknout a týct větším proudem anebo jen tak ukapává, záleží, jak a kde ten plodový obal praskl. A ta plodovka odtéká až do porodu. Jo a tu vložku máme vzít s sebou, oni ji prozkoumají, zda je to skutečně plodovka. S těmi kontrakcemi- až když jsou po 5 minutách, ale u prvorodiček miminálně po dobu jedné hodiny, protože jinak nás tam stejně nechají jen ležet, tak lepší být dýl doma. Jo a takové nárazovité kontra zkusit doma nejdřív rozehnat třeba teplou sprchou, občas prý odezní. Kontra prý musejí být vyloženě pravidelné a nesnesitelné bolesti. A nejde to prý plynule, že by byly nejdřív po 20 minutách, pak po 10, 5... Je to prý ze začátku tak nahodilé. No a s krvácením a divnými pohyby mimča je to jasné, radši nic nepodceňovat.
Tak sem si tu zachytračila, přitom sem ještě nikdy nerodila, tak uvidíme :grinning:
29. říj 2010 v 07:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
@katcha. žádné chytračení ale skvělé informace :sunglasses: díky
29. říj 2010 v 08:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
sem se vrátila od mudry, už budu chodit odteď po týdnu :astonished: . Prcka sem měla teď 2x hlavou dolů a dneska byl prý koncem pánevním. Tak snad se ještě otočí, nechci císaře :confounded: .
29. říj 2010 v 10:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
@katcha. to se ti tam tak točí?....v kolikátým jsi týdnu?protože já mám v průkazce napsaný teď 35tt a tady mám 36tt máme stejnej termín....pořád mě to nějak mate....
29. říj 2010 v 11:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky, s tou zátkou taky moc neporadím. Minule jsem nic takového nepostřehla, mě vzbudily pravidelné kontrakce po 10ti minutách ráno ve 4 h. Kolem poledne jsem lehoučce zakrvácela ale nevypadalo to jako hlen. Do špitálu jsem jela s kontrakcema po 2 min.a pořád jsem nevěřila, že už je to tady :grinning: A vodu mi píchali.
Ubrousky si beru určitě, v Bohunicích byly třeba. A tašku už mám částečně nachystanou - pro jistotu.
@silerovav - držím palce, ať se nám ještě vrátíš domů a celá :wink: A " Hledá se máma a táta " taky sleduju, je to děsná psina, pěkně se u toho odreaguju. Popravdě, já bych si tam nevybrala, není mě sympatický ani jeden. Ten blonďatý namistrovánek myslí jenom na sex,to je vidět. Ten druhý - Michal - bude mít nějaký trauma no a Barču bych být chlapem, za životní partnerku asi nechtěla, bude dost panovačná. Ale líbí se mi, jak se projevují postupně ty povahy :slight_smile:

@katcha. - s tím koncem pánevním mě neděs, já už se minule radovala, že je konečně hlavou dolů :grinning: . I když cítím, že se ještě dost mele a přinejmenším nohy má jednou pod pravými a jindy pod levými žebry. Jen doufám, že hlavu nechá dole, že se jen převaluje z boku na bok :grinning: A to už budeš chodit na monitory, co ?
29. říj 2010 v 11:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
@monthy7 no sme úplně stejně, já sem dneska 35+1, vím, tady na Koníkovi je to vždycky víc, mě přijde, že to maj nastavený na kalendářní týdny. Já nevim, jestli točí, no někdy pozoruju, jak mám břicho úplně šejdrem, tak asi točí.
@madelen nechci tě strašit, ale já to měla 29 tt koncem pánevním, pak 30 tt a 33 tt hlavou a teď v 35 tt zas koncem pánevním :unamused: . Nevím, zda budu chodit na monitory, sem se neptala a mudra nic neříkala.
29. říj 2010 ve 13:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
holky, necháte si nafotit pupek od fotografa??
29. říj 2010 ve 13:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
@katcha. mě dnes segra říkala, že se to točí třeba až do porodu, kamarádka rodila a mimi bylo hlavou dolu a při porodu se jí ototčilo.,..takže po tom hororu ju brali na císaře...si vystála chudina:frowning2:
@katcha. já jsem chtěla ale fotila jsem se sama....k fotografovi už to asi nestihnu, budu ráda, když se dokutálím ke kadeřnici.... :confounded:
29. říj 2010 ve 14:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotky mám ve fotoblogu, tak koukněte...aspoň nějaká památka...
29. říj 2010 ve 14:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
@haluci tak jak dopadlo stěhování? jak ti je...??
29. říj 2010 v 15:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
@katcha. - no já měla prcka ve 30tt koncem pánevním. Teď ve 33tt hlavou dolů a příště uvidíme. Pupíno mám vyfocený od manžela,ono to stačí. Nevypadám zrovna nejlíp, su líná o sebe více pečovat a necítím se na to dělat nějaké pózy :grinning: Ještě mi manžel slíbil, že mě příští plavčo půjde vyfotit. Tak vám sem pak dám plovoucí břicha jestli to vyjde, to bude aspoň sranda :grinning:

@monthy7 Ty máš nějaké malé břicho, to já jsem proti Tobě megabřichatka :grinning: A tenhle styl fotek se mi teda líbí, mě se nelíbí takové ty nahatiny v různých pozicích.....
29. říj 2010 v 15:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
@madelen mám malý břicho, na to že mám 3kilový dítě...aji doktor se divil...ale velikostně je v pořádku, tak já nevím, kde je chudák natlačenej :frowning2:
29. říj 2010 v 16:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
@monthy7 hezký, to bych taky chtěla umět se tak hezky sama vyfotit.
@madelen na podvodní fotky sem zvědavá :wink:
29. říj 2010 v 17:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
@monthy7 Neco malo jsme odvozili, ale prave stehovani prijde az zitra. Jinak mi neni moc dobre. Bricho boli, tak radsi opravdu jen polehavam a snazim se nic nedelat. Ale zitra to bude horsi.
Jinak mrnouse jsem mela zatim u kazde kontroly hlavou dolu, tak se mu tam asi tak libi. Doufam, ze se pak nepretoci a nesplete si to. :wink:
29. říj 2010 v 17:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
@monthy7 Moc hezky fotky, ale opravdu mas male brisko. To zavidim. :slight_smile:
29. říj 2010 v 17:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
@haluci dej si pod pánev vysokej polštář (aby to bylo cca 10cm) jak budeš ležet , tak aby jsi měla zvedlou jen pánev s nohama, aby ti mimi netlačilo na čípek...já mám už od 6měsíce zvedlý nohy u postele, spíme hlavama dolů, ale pomohlo to....uvidíš, že ti to na břicho uleví...ale záda budou v prd...to upozorňuju, já už jsme celá zablokovaná :cry:
29. říj 2010 v 17:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek