• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Čekáme v prosinci 2010

31. října 2011 
@zuya TEN SE PRÝ DÁ PŮJČIT V PORODNICI...tak se zkus zeptat, je zbytečné to kupovat...
30. říj 2010 ve 13:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zuya a který máš vybraný? teda jestli už máš vybraný...
30. říj 2010 ve 13:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj holky s tou zátkou já taky vůbec nevím.Asi bych to nepoznala.Odtok plodové vody snad jo,ale je pravda že celé těhu mám pořád výtok a nosím intimku skoro pořád!
30. říj 2010 v 16:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
jo a holky chůvičky doporučuji 100% pro ty které bydlí v domečku jako já,vidím to u bráchové ženy ta když jde věsit prádlo nebo něco kutí na zahrádce jednu chůvičku má v postýlce druhou u sebe a je max spokojená druhá kamarádka bydlí v paneláku v 6patře a malého by stejně před panelákem nenchala tak jí je chůvička skoro na prd!monitor dechu bych asi nekupovala nevím je hodně drahej nám se ale nabídl brácha že nám ho půjčí tak ho mít budeme!
30. říj 2010 v 16:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
My mame do domecku chuvicky od philipsu http://www.modrykonik.cz/fotoblog/terak/album/mimak/5322010/ .... zkouseli jsme je a signal dosahne pres tri patra, takze muzu jit s klidem do pradelny. V byte mi to prijde zbytecne, protoze stejne vsechno slysis. Mozna jen kdyz je loznice a obyvak pres troje dvere. Tyhle bych asi doporucila, protoze maji takovy ten zpetny signal, tzn. ze muzes i ty mluvit na miminko, maji teplomer a uspavaci melodie.

Babysense jsme poridili, protoze jsem srab a rikam si, ze radsi utratim 2 000,- nez abych si pak nadavala, ze se neco stalo. Znate to, ve chvili, kdy to mate doma, tak se nic nestane, ale jak to doma neni ... Pujcit se daji, stoji to kolem 900,- za pul roku. Ale zrovna toto je investice, kde jsem moc nepremyslela nad penezi. Uz jsme utratili v minulosti mnohem vic penez za blbosti a toto ma vyznam. Kdyz uz nic jineho, tak ja budu klidnejsi. Ale asi mnohem dulezitejsi nez monitor je naucit se spravne zasady, jak predchazet syndromu nahleho umrti. Hlavne nepretapet mistnost, davat spat na tvrdou matraci, nepodkladat polstarema, nenechat v postylce volne se povalovat deky, plysaky a cokoli, cim by se mohlo miminko zadusit. No a taky zvladat prvni pomoc :frowning2:
30. říj 2010 v 17:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
mi asi ani jedno... jsme byťáci takže kdyby něco uslyšíme se :wink: :slight_smile:
30. říj 2010 ve 20:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
@monthy7 koupila sem chůvičku i monitor dechu. Chůvu sme ale museli reklamovat, blbnul displej. Přitom ségra měla tu samou a bez problémů- Philips Avent. A monitor dechu sem vzala ten klip na plínku.
31. říj 2010 v 06:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
@monthy7 ještě vybraný nemám , přinese nám je prý ježišek :slight_smile: , já vím že se monitor dechu dá pujčit , ale myslím tím abych z toho nebyla zbytechně vyplašená .....
31. říj 2010 v 09:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
my je mame, bydlime v dome a na zahradu budou dobry. Kdyz bud chtit delat neco doma a Sofii dam spat na zahradu. Monitor dechu nemame.
31. říj 2010 v 11:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky jak to je teda stím porodným po novem roce?

:unamused:
31. říj 2010 v 19:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zuya no ty ho stihneš :slight_smile:
31. říj 2010 v 19:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kaaatinka já vím ale steně by mě to zajímalo :slight_smile: :slight_smile:
31. říj 2010 v 19:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj holky my chůvičky taky ještě nemáme ale prý nám je snad přinese ježíšek :dizzy_face:
31. říj 2010 v 19:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zuya Pokud si to pamatuji dobre, tak bude pouze na prvni dite a pouze v pripade, ze mas mzdu do 2,5 nasobku a ted nevim, jestli zivotniho minima, nebo minimalni mzdy.
31. říj 2010 v 19:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zuya no já se v tom zase tak moc neorientuju, ale měli by ho po NR dostávat jen prvorodičky do 2,4 minima...?? ted nevím jistě to číslo. No prostě o ničem no...
31. říj 2010 v 19:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
holky víte co mě napadlo?je to až blbý,ael co by ste dělali kdyby monitor dechu začal houkat a dítě nedýchalo?
31. říj 2010 v 19:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
@sukubka Zacit ozivovat a zavolat zachranku :slight_smile: Ve vetsine pripadu spousti jen proto, ze miminko zapomene dychat a monitor ho probere. Pokud ho neprobere, tak se radi v prvni fazi hodne zatrepat a z toho soku se jakoby nadechne a dobry. Pokud ne, tak polozit na pevnou podlozku a zacit resuscitovat. V porodnici ale delaji kurzy prvni pomoci, nebo aspon by ti to meli ukazat. Ale to snad proboha se nas netyka :slight_smile:
31. říj 2010 v 19:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
31. říj 2010 v 19:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
31. říj 2010 v 19:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
@terak právě sme se o tom bavili s manžou a tak nás to napadlo.říkal právě že než by dojela sanitka bylo by dávno pozdě!asi si opravdu na nějaký kurz zajdu přece jen je to opravdu dobré!
31. říj 2010 v 19:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
@sukubka ježiš nestraš :slight_smile: doufám že to se nám nestane
31. říj 2010 v 19:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zuya to já taky doufám ale jak píšu jen sme se tak o tom s manžou začily bavit a on na to a co by sme dělali kdyby to houkalo?
31. říj 2010 v 19:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
holky nám stolař dělá dětský pokojík + komodu do které chci dát oblečení pr prcka.Nemám ještě vypráno ani ŤUK a jsem s toho nervozní.Ten pokojík měl být do konce října a on se ještě neozval,tak doufám že to bude co nejdřív a pak vše stihnu.Nemám ani nachystanou tašku do porodnice,prostě nejsem ani trochu připravena :confounded:
31. říj 2010 v 19:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
@sukubka no já právě nevim jestli si ho mám z nemocnice vubec pujčovat a stresovat se tím ...
31. říj 2010 v 19:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
@sukubka tašku taky nemám ještě .o) , ale včera jsem si koupila ty sitované kalhotky do porodnice .... fakt luxus . :slight_smile: :dizzy_face:
31. říj 2010 v 19:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
@sukubka
@zuya já taky nemám nic připraveno...ani vypráno. Pač se budu na konci listopadu stěhovat budu prát až po stěhování.... mi ty poslední dny pěkně utečou :sunglasses: No a tašku.... tu budu taky řešit až pak, pač kdo ví kam bych ji po stěhování dala
31. říj 2010 ve 20:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
no tak to bych si bejt tebou radši sbalila , pač budeš nervozní ze stěhování a aby to na tebe nepřišlo ...:o)
31. říj 2010 ve 20:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zuya já právě taky nad tím monitorem pořád přemýšlela jestli si ho koupit nebo ne právě k vůli tomu stresování.Pak mi ale brácha nabídl že nám ho půjčí a manža že jo,takže sem na jednu stranu moc ráda na druhou je toopravdu na stres :confounded:

holky takže s tou taškou vidím nejsem sama,aspon že tak :wink:
už by se ale ten stolař mohl ozvat a konečně ten pokojík začít montovat,popravdě se na to praní a žehlení věciček těším,děsně ráda se v těch věcech přehrabuju :dizzy_face:
31. říj 2010 ve 20:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kaaatinka Ahoky my se stěhovali 16listopadu a jsem ráda že tak, protože termín mám 10 prosince ale pan doktor řekl, že budeme rádi když vydržíme do konce listopadu a můžu říct, že teda už mám vypráno a vyžehleno za ty dva týdny a dokonce i radši připravenej košík na spaní kdyby něco, ale tašku do porodnice se chystám připravovat tento týden a i chceme smontovat postýlku, ale nějak už pozoruju na sobě jak den co den síla se tenčí a tenčí uf :stuck_out_tongue_closed_eyes:
31. říj 2010 ve 20:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, chuvicky jsem dostala ke kocarku do sady. Monitor dechu ale nevim. Sice bych chtela nejakou jistotu, ale cetla jsem, ze pry mimca nekdy nedychaji pravidelne a pak to pry zacne hrozne houkat a vsichni vykuleny. Tak nevim no. Abych nebyla stale na prasky. :unamused:
O vikendu jsme stehovali a jsem fakt vyrizena. Sice jsem se snazila nic netahat, ale zato vse rovnat atd., takze to byl tak jako tak napor na bricho. Stale mame plno veci vsude a asi to budu postupne cely tyden tridit a rovnat atd... Uz aby to bylo. Ted je tu jak po vybuchu. Vsude plno krabic... Takze taska do porodnice jeste musi pockat. :wink:
31. říj 2010 ve 20:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek