• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Čekáme v prosinci 2010

31. října 2011 
@terak no to ne... :slight_smile:...nestraš...tak snad někdo bude hlídat.. :slight_smile: na víkend nebo tak.. :slight_smile:)))))))))))))))))))
8. lis 2010 v 10:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak tem co se dneska vyspali moc zavidim. Celou noc jsem nezamhourila oka. Az pak konecne rano od 8-9,30. Ale stejne jsem jak prastena, hlava me boli, zaludek. Mrnous celou noc rejdil jak blazen. A take me boli dole jak mocaky, ale nevim jestli to je ono.
Jinak ty kupony vyuziji jen e-shop. Chtela bych ten odlitek nebo otisk. Ale casopis je krasne tlusty, tak to je fajn, ze dlouho vydrzi. :wink:
8. lis 2010 v 10:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
@monthy7 taky ho mám je to docela tlustej časák :slight_smile: :slight_smile: ale objednávat nic asi nebudu ...
8. lis 2010 v 11:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky uďály jste si porodní plán????? :astonished:
8. lis 2010 v 11:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
Příspěvek byl smazaný adminem, protože nesplňoval pravidla fóra. Porušoval pravidlo "Nevkládej žádost o hlasování do jiných témat".
8. lis 2010 v 11:49 • rebinka
čau holky..
tak jsem si dnes koupila krejčovský metr, protože budu šít mantinely do postýlky...no a nedalo mi nezměřit své "ladné" křivky....100-100-102..... :grinning:
8. lis 2010 ve 12:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
@monthy7 proto se nemerim :grinning:
8. lis 2010 ve 12:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zuya já myslím, že porodní plán je na nic....stejně to většinou bývá úplně jinak...a fušovat doktorům do řemesla???.... :zipper_mouth:
8. lis 2010 ve 12:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zuya souhlasim s monthy. Na co porodni plan??? Nidky nevis, jaky tvuj porod bude mit prubeh a mluvit lekarum do toho co delat? Prijde mi to zcestne...
8. lis 2010 ve 12:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zuya já ho zvažuju, asi si ho napíšu a uvidím jestli jim ho předám, ale stejně tam budu mít jen pár zásadních bodů..
8. lis 2010 ve 12:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
Na porodní plán kašlu. Už tak mi z toho všeho jde hlava kolem. A lékařům věřím. Tak asi by tuhle práci nedělali, kdyby nevěděli co a jak. Já tomu moc nerozumím, takže se jim do toho plést nebudu. Jiná věc je, když mají některé holky dulu, tak to ať si pak sepíšou. To zas ví ta dula co se může a co ne. Takže asi tak... :slight_smile:
8. lis 2010 ve 12:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
@monthy7 taky sem v Mamince nenašla nic super mezi těmi kupóny, ani nemám poblíž moc těch krámů a už vidím, jak stihnu e-shopy v těch 2 dnech
@haluci sem o víkendu dostala od ségry právě ten matroš na odlitek, tak se těším. Je to i s rámečkem.
@zuya no já původně myslela, že si svá přání hlásím při sepsání porodopisu, ale ono né, prý "všechno si řeknětě při porodu". A protože bych na milion věcí zapomněla, asi si to hodím na papír jako pár bodů. Jako že chci epidurál (pokud bude anesteziolog, u nás to nikdo jiný nesmí píchat) a tak.
8. lis 2010 ve 13:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
@katcha. :grinning: a kde to budeš při porodu mít?..za podprdou?já myslím, že při porodu budeš ráda, že budeš ráda...a ne že budeš hledat papírek s tím, co by sis přála... :grinning: ...
8. lis 2010 ve 14:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
8. lis 2010 ve 14:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak uz mame kocaar :slight_smile: Slozenej, stoji v predsini, zjistila jsem, ze s nim nevyjedu z baraku :grinning: :grinning: :grinning:

@zuya Napsala, ale jen pro sebe, abych si vubec ujasnila co chci a mela prehled o tom, co je mozne a co je nemozne. Nebudu ho ale dopisovat ani ho nebudu davat lekarum. Jen porodni asistentce reknu par veci, co bych chtela. Je mi jasne, ze bych pak mela jen depku, ze jsem tam neco zapomela napsat, nebo ze jsem si to tam napsala a ono nic.

Ted rodily dve kamaradky. Obe peclive vypracovany porodni plan a obema byl k nicemu. Jedna rodila moc dlouho, takze ji tu vodu stejne museli pichnout, mala mela silnou zloutenku, takze zadny bonding nebo rooming in, ale byla pekne 10 dni na fotu. Druha mela zase strasne tezky porod, takze ta mohla zapomenout na uplne vsechno, co si tam napsala.

8. lis 2010 v 17:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, tak pašíka už jsem naskládala do mrazáku, zabíjačka byla bezva. Jen jsem tam s malou dojela až v poledne,protože je šíleně nasoplená a kašle. Tak ji mám tento týden doma. Počasí je na prdlačku, to je núďo, to je strašný. A nic se mi nechce dělat.

@monthy7 @wendulla Já sice poprve porodní plán neměla ale teď jsme s dulou jeden vypracovaly.Píše se to pro porodní asistentku, odevzdá se jí to po přijetí, aby věděla, jak si to zhruba představuješ, jestli chceš epidurál, klystýr, kde ošetřit mimčo po porodu apod. Samozřejmě vše záleží na průběhu porodu. Já jsem na to zvědavá, jestli se budeme moct porodního plánu držet :grinning: . Už začínám mít smíšené pocity :unamused: . Dle mých minulých zkušeností se mě personál na nic neptal, téměř nic mi neřekli, s ničím neporadili, natož aby tam u mě někdo chvíli byl( krom závěrečné fáze )......Moc záleží na přístupu a ochotě personálu, já měla minule smůlu.
8. lis 2010 v 17:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
@terak no a pak s něčím počítej....to je fakt ve hvězdách jak co bude... :rolling_eyes:
8. lis 2010 v 18:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
@monthy7 no já sem si právě říkala že si nebudu vymejšlet , snad oni nejlíp :slight_smile: :slight_smile:
vědí co mají dělat.....
8. lis 2010 v 19:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zuya ...no v to tady doufám....i když...někdy.... :confounded: :confounded: :confounded: :confounded: :sweat_smile:
8. lis 2010 v 19:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
@monthy7
@zuya

Ono to fakt zalezi na tom, na co jsou ve vasi porodnici zvykli. Ja jdu do jedne, kde vlastne automaticky delaji vsechno co chci, takze ted vidim, ze je to zbytecne. Ale urcite je dobre si ho napsat, aspon pro sebe. Mam pocit, ze jsem si ujasnila co chci, pozjistovala jsem ruzne varianty, takze ted bude stacit, kdyz mi PA rekne, ze se musi udelat to a to a vim co to je, co me ceka. Rekla bych, ze se min bojim, kdyz jsem "teoreticky" pripravena.
8. lis 2010 v 19:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
no já asi právě nechcu vědět co mi budou dělat....sem ráda když se to prostě stane a ne že přesně vím, že mi udělají ...ať dělají Murdové co mají a já budu spokojená..hlavně rychle :wink: ..já když jsem věděla co mi budou dělat, tak jsem byla tak vynervená, že jsem se nemohla klepáním zastavit....když jsem to nevěděla, tak to prostě přišlo, udělali to a bylo to,,,,...to je asi o člověku....proto si nečtu nic o porodech atd....jak to přijde, tak to bude...a obdivuji teoretiky, kteří mají přesně nastudovanou teorii...to bych teda nemohla..... :sweat_smile:
Mimochodem jsem si ze zvědavosti dala práci a prošla jsem si všechny slevy na internetu....co mě tak akorát zaujalo je 2O% sleva v Rossmannovi...a plýny dobrý...tak asi ve čtvrtek vyrazím na nákup
8. lis 2010 ve 20:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
@monthy7 Papíry dostane do ruky manžel, ne? :wink: Stejně po mně chtějí takových blbostí jako oddací list atd., prostě si to připravím na hromádku, vrazim mu to do ruky s instrukcema, kdy to má komu dát. Já vím, že já bych to někde akorát ztratila.
9. lis 2010 v 06:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
tak jsem si včera v posteli četla v "mamince" porod a pak jsem nemohla usnou :frowning2: ...sem se začla bát :sweat_smile: ..jenže jak z toho teď ven, že?
9. lis 2010 v 08:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
@katcha. mě dali papíry už předem, mám je doma vyplněné, je fakt, že to k tomu můžeš přiložit, ale já si stejně myslím, že doktoři mají svoji vlastní hlavu a spíš mi připadá, že když jim člověk bude "vnucovat" jak to chce on, tak si o něm udělají obrázek...si představ, že bys byla doktorka a teď by přišla nějaká ženská rodit a začla by ti tam vykládat jak a co máš dělat..... :unamused: ...já nevím mě ty porodní plány připadají zcestné...a hlavně, pak už doktoří nemusí asni studovat,protože rodička se může odrodit sama, když to tak všechno zná....
Já to beru tady z toho hlediska, protože taky nemám ráda, když mě někdo presvědčuje o něčem co má sice teoreticky nacvičené, ale praxe vypadá jinak....
no po porodu asi uvidíme všechny..že?... :wink: ...holky držím nám pěsti ať to máme všechny rychlé a hlavně bez komplikací....!!!!..chtěla jsem napsat bez bolesti...ale té se asi nevyhneme... :cry:
9. lis 2010 v 08:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
@monthy7 Úplně s tebou souhlasím. A myslím, že lepší je nevědět. Pak aspoň nemusím mít strach, že něco neprobíhá tak, jak to mám nastudované. To mimčo musí ven tak jako tak :grinning:
9. lis 2010 v 10:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
@katcha. Ten oddaci list je az pro matrikarku ne? Nebo ho mam sebou tahnout k porodu? Smarja :frowning2:

Tak jsem objednana na monitor, pristi pondeli. Jsem zvedava jestli z toho neco bude. Pokazde, kdyz byl nejaky ultrazvuk, tak to totiz milostpan bojkotoval a ani se nehnul.

@monthy7 Hele neboj, dovnitr to slo, ven to pujde taky. Me se zatim nejvic libilo to, co mi rekla manzelova sestra. Hlavne nepanikar, to telo te vubec nepotrebuje, aby se miminko odrodilo, udela to samo, za tebe, jen se musis uvolnit, hluboce dychat a soustredit se na sebe, aby jsi miminku zbytecne nebranila. A myslim, ze ma pravdu. Ona si to ta priroda zaridi sama, jen se nesmi silet, panikarit a musis poslouchat PA, kdyz ti rika, kdy a jak mas zatlacit. Ale ono to pujde a za den si na to ani nevzpomeneme.
9. lis 2010 ve 12:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
@terak píšou kopii odd.listu...už ji mám nachystanou.... :wink:
...byla jsem na ozvách a kdyby netlouklo srdíčko, tak by dělal že tam ani není:grinning:...dloubala jsem ze všech stran a nic..no a teď se tam mele jak prdlej...:frowning2:
...no právě abych nepanikařila, tak mám takovej scénář:
....praskne mi voda...jo....ještě posbírám pár věcí a jedu do porodnice......jo...tatak dojedu....a mímo už se dere ven...do hodiny je venku...jo.....takže žádnej stres...
tak bych si to moc moc přála...a né tam hekat 12hodin....:frowning2:
potřebovala bych přijet, vyplknout a jet dom....
9. lis 2010 ve 12:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
@monthy7 s porodnim planem jsem na tom stejne jako ty a mam uplne stejny nazor :wink:

Tasku si zacnu balit ve ctvrtek, jdu na kontrolu, tak jsem zvedava.
9. lis 2010 v 17:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
Já už mám tašku celkem sbalenou :wink: Papíry od dr. jsem dostala, ale ještě nevyplnila.
Na monitor jdu poprvé v pátek, jsem zvědavá. :slight_smile:
Včera jsem byla naposled na kurzu a dnes začínáme 9. měsíc :sunglasses:
Porodní plán dělat nebudu, věřím lékařům, že neudělají nic, co by mě nebo mimču mělo uškodit. Tak mě to přijde zbytečné ... Ale chápu, že každý na to má svůj názor. :wink:

@terak co kočárek? Je nejkrásnější?
9. lis 2010 v 18:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, tak já porodní plán taky neměla, ale narozdíl od @madelen jsem natrefila na úžasnou PA, která se mě na všechno ptala...vždycky přišla, po kontrakci mě chytla za ruku a ptala se, kde budu chtít zkusit tlačit, (stolička, křeslo, postel...), předtím jestli chci klystýr, pak při tlačení, že to vypadá, že bude muset střihnout, jestli mi to nevadí.. Prostě celej porod super vedla. Teď budu muset nejspíš do jiné porodnice a tak už mám taky strach na koho natrefíme. :confounded: :slight_smile: Ale plán si nedělám ani teď. A @terak, naprosto souhlasím se sestrou Tvého manžela - já jsem sice na to, že se bolestem nemám bránit, ale hluboce je vnímat a přijímat, přišla až po asi 8 hodinách, ale pak to bylo o moc lepší... :dizzy_face:
9. lis 2010 v 18:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek