• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Čekáme v prosinci 2010

31. října 2011 
to mi psala kdysi @velrybous že je to dobré na energii......
12. lis 2010 v 09:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
holky jak příbíráte ted na konci? já jsem ted za 3 tejdny přibyla 3 kg :fearful: dr mi dnes na kontrole říkala že mi to nějak vylítlo nahoru :confounded:
12. lis 2010 v 11:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
??...já jsem přibírala 1,5 za týden....z 70 na 75 strašně mě bolely ty vazy mezi nohama...a mimi asi zse porostlo, protože mě to zase bolí :confounded:
12. lis 2010 v 11:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
holky, nepřemýšlely jste o nosítku Manduca?.....je to od novorozence, jen pořád nemůžu přijít na to, jak ten novorozenec v tom může být, když nemá mít nejmíň do 3měsíců vzpřímenou polohu,.... :unamused:
12. lis 2010 v 11:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj, tak sem včera pořídila maliníkový čaj a večer se na něj vrhla. Fuj, to je hnus, nesnáším čaje, kor bylinky. Tak sem ho vylepšila cukrem a citrónem ale stejně. Jinak já už epinuju 4.den, má se 3 týdny před. A s tím roztažením do zásoby- jako asi si to ta hráz nějakou dobu pamatovat bude, ale přeci jen je to elastický orgán, který se po porodu zase smrskne, takže velkou pauzu před porodem bych nedělala. Já teda zatím dám max. 5 nafouknutí, to je obvod myslím 6cm a průměr 17cm. Pak už je to nepříjemné. Ale přesně jak tu někdo psal, ze začátku míň a pak to navyšuju. Jen mě to nebaví 30 minut, tak to dávám 15 minut, ale zatím každý den,
Dnes mě mudra nepotěšila, prý je zas koncem pánevním a protože už sem v termínu a klidně se může stát, že příští týden porodím, vypsala mi žádanku k obvoďákovi na interní vyšetření pro anesteziologa, abychom byli připraveni na císaře :frowning2: . To sem teda nechtěla. Jako ještě se otočit může, ale přišlo mi, že tomu mudra moc šancí nedává.
Na monitor sem musela do špitálu, u ní je pořád rozbitý.
Tak já si tady epinuju a chlastám hnusný čaje a možná zbytečně...ještě to lněný semeno musím někde splašit, i když... :unamused:
12. lis 2010 ve 14:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
@monthy7 Tak já jsem nad tím nutridrinkem ani neuvažovala. Ale teď si tak říkám, že asi ta energie bude potřeba. Ale rychle Ti dodá energii i tatranka. Tak si možná přibalím tu. :grinning: :grinning: :grinning:
@zuya já jsem přibírala od 22 tt 3kg za 3týdny podle průkajdy a teď jsem přibrala za týden je 0,3kg. Ale dr mi nic neříkal, že je to špatně... :grinning: :grinning: :grinning: Ještě 2 kilečka a budu mít 20kg nahoře za celé těhotenství. :grinning: :wink:
@katcha. Jé, to je mi líto že se Ti otočil zase zpátky. Já s tím mám trošku taky problém. DR mi totiž říkal, že pořád není otočené tak jak by mělo. Je tam nějak nakřivo. Tak doufám, že se ještě dotočí správným směrem. :sweat_smile:
12. lis 2010 v 16:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
tak jsem byla dneska na kontrole..rodit se nechystám...přibrala jsem za týden přes 2 kg, ale prý je to těma otokama,tak se nemám znervozňovat..no za chvíli budu taky na těch 20 kg...
epino mi přijde v pondělí, tak na tom začnu makat..jsem zvědavá..masáž hráze chci praktikovat každý den od teď, maliník mi chutná ten piju, ale semínko jsem si včera dělala poprvé a teda nevím,asi jsem tam toho dala hodně a málo vody..
před porodem se nesmí jíst, tak proto ten nutridrink..ono by se teda nemělo ani moc pít co jsem slyšela..jinak si doma vzít banán nebo nějakou energetickou tyčinku než vyjedete..
manducu jsem viděla s 3 měsíčním mimi..sedí v tom, je tam novorozenecká vložka..ale myslím, že ze začátku je lepší šátek nebo to nosítko od lodgera tuším mám ho v albu..
12. lis 2010 v 16:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
@katka_mel @monthy7 no já mám nahoře zatím 14 kg takže sem si myslela že to je v pohodě , taky mě to dnes překvapilo že mi říkala že jsem nějak hodně přibrala ....jinak jdu příští týden na natočení monitoru poprvé :grinning:
12. lis 2010 ve 21:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
máte někdo pozitivní GBS? dneska mi dála stěr tak sem zvědavá ..... :astonished:
12. lis 2010 ve 22:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
12. lis 2010 ve 22:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
@velrybous A nechces to seminko jen chroupat? Ja jsem teda ten vyvar nezkousela, ale vecer pred cistenim zubu si dam polivkovou lzici, zapiju to pullitrem maliniku, pak si vycistim zuby, jdu se 4x vycurat a spat :grinning:

Ten nutridrink jsem nepochopila, ze myslite primo k porodu, ale asi je to vhodnejsi nez jidlo. Ja jsem si teda chtela pribalit hroznovy cukr, ale mozna i toto. Jak mam ted poslicky, tak je mi strasne spatne od zaludku, skoro na zvraceni, takze se bojim, abych porod neproblila :rolling_eyes:
13. lis 2010 v 08:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
@terak tos mě teda pobavila... :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: ....já jdu čůrat jen 2x a pak až za 8hodin...tak nevím, kde to přechovávám, asi jak vemblboud :grinning: :grinning: :grinning:
já si beru 1lžičku odoledne a 1lžičku večer...večer to zapiju půl litrem maliníku, pak si dám křupky...a v 23hodin jdu taky spát.....
Já jsem pochopila ten Nutridrink po porodu, když nebudu mít energii...tak já nevím...
a jestli ti je blbě od žaludku, tak jsi asi něco špatného snědla?..... :astonished: ....
13. lis 2010 v 09:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
GPS mám naštěstí OK....ale myslela jsem že nebudu mít, podle těch problémů----- :fearful:
13. lis 2010 v 09:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj. Trošku asi blbá otázka, ale co je to GPS (GBS)?Já mám v těch zkratkách mišmaš. :grinning:
13. lis 2010 v 09:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
@katka_mel ..36tt čeká vás kultivační vyšetření z pochvy zaměřené na detekci streptokoků skupiny B (lze v 36. až 37. týdnu). V případě výskytu této bakterie v pochvě, budete při přijetí k porodu zjištěna antibiotiky. Ta vám budou aplikována do žíly a přes placentu je dostane vaše miminko, které tak bude chráněno při průchodu porodními cestami. Hovoříme o tzv. GBS pozitivitě. Přeléčení před porodem ať už tabletami nebo vaginálními globulemi nemá efekt.
13. lis 2010 v 11:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
@monthy7 Dík za vysvětlení. Tak to už mám za sebou. Akorát výsledky jsem za ten týden neměla, tak to snad už ve čtvrtek bude mít dr. u sebe. Ařekne co a jak.
13. lis 2010 ve 12:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
@monthy7 To bych musela neco spatneho snist kazdy den, protoze jakmile se objevi poslicci, tak je mi zle. Aha tak po porodu bych rekla, ze mi to bude dost sumak, ale asi si to koupim k porodu. Manzel rika, ze to pouzivaji sportovci behem vykonu, aby vydrzeli, takze to mi spis prijde, kdyz budu rodit dlouho a nebudu moct behem toho jist, tak abych mela aspon nejakou energii.

@katka_mel I kdyby jsi streptokoka mela, tak si z toho nic nedelej. Neni to nic strasneho, jen se to vysetreni dela, aby vedeli, jestli ti ty antibiotika maji dat nebo ne. Thats all falks :slight_smile:
13. lis 2010 ve 13:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj holky,
já byla na kontrole u gynkologa před 14dny a to jsem měla 10kg nahoře.Na další kontrolu jdu tedka v pátek a myslím si že za ty 3týdny co jsem u něj nebyla jsem nabyla tak 3kg protože pořád něco jím a to na sobě cítím že kinu :grinning: no v pátek vám dám vědět kolik to hodilo.Já se doma totiž rači nevážím každá váha stejně váží jinak a tak to beru hlavně co mi naváží gynekolog a co mám v průkajdě.

Něco mi můj doktor říkal že smi bude dělat ty stěry ale nevím kdy,tedka v pátek budu ten 36týden tak možná teda už tedka že?a nemůže se ten bacil oběvit až později třeba ve 38týdnu a stát se že by na to nepřišly?

@monthy7 tak to máš s tím spaním dobré to já bych od 23-7h nevydržela už jen k vůli wc na které chodím pořád
:stuck_out_tongue_closed_eyes:
dneska jsem byla ve městě,chytlo mě tkaové čůrání že mě úplně začal píchat močák a nemohla jsem vůbec ani jít,bylo to hrozný!
Dneska mě zase pobolívá podbřišek,občas mám iu dole takové křeče,znervoznuje mě že vůbec nevím co to je!já snad až budu rodit si ani nebudu jistá a budu plašit jestli je to už ono :dizzy_face:
14. lis 2010 ve 21:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
@sukubka ...no a kdo tě v tom městě zachránil? Obchoďák a nebo na druhém konci města Korzo?
....jo a holky, jestli jste si myslely, že už je ten růst ukonce..tak vám můžu říct, že teď to dítě začlo růst neuvěřitelným tempem...břich se mi straně zvětšil a to jsem si myslela, že už to bude pohodička....to určitě...tak se těšte mezi 36-38tt protože to je až neuvěřitelný!!...asi mě prasknou švy.... :frowning2: :frowning2: :frowning2: :frowning2: ...a nebo má moje dítě poruchu v růstu....už v břichu :angry:
14. lis 2010 ve 22:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
@monthy7 obchodák mě nezchránil to bylo zavřeno,musela jsem u radnice vběhnout tam k zámečku:slight_smile: no děs!
co to píšš s tím břichem,takže to mi jako ještě naroste?já už myslela že jsem na konečné velikosti a to se mám teda na co těšit jo?super to budu pak už 100% vorvaň :grinning:

já tedka řeším dilama.Máme 2patrový barák,nahoře máme ložnici a úplně novou postýlku,dole máme půjčenou postýlku ale zdá se mi děsně velká tak uvažuji o košíku nebo kolébce na miminko,máte s tím někerá zkušenost?
15. lis 2010 v 09:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj holky, to jste toho zas napsaly, kdz jsme tu nebyla :slight_smile:. Kdyz to ctu, tak se celkem divim. Ja porad neco jim, rohliky s marmrladou, cokoladu a tak a mam nahore 9 kg (od prvniho zhubnuti na zacatku). Pocitam, ze se vysplham tak na 10-12 kg. A to jsem nebyla nikdy moc hubena. Ze zacatku jsem se bala, aby nebylo neco spatne, kdyz jsem nepribirala. Ale zas u vas to budou asi hodne otoky, ze jo?

Jeste jsem se chtela zeptat, co rikate na poporodni stahovaci kalhotky? Mate to nekdo v planu, mne to porodni asistentka doporucila na prvnich 6 tydnu, nez zacnu cvicit. Rikala nekolik hodin po porodu nandat a sundavat jen na sprchovani. Dole jsou na hacky v rozkroku a nemusi se to na zacatku zapinat, kvuli pripadnym stehum. Takze na zacatku sprchovani dole pujde asi i bez sundani z bricha. Ale jeste jsem je nekoupila...........
15. lis 2010 v 10:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak jsem dokoukala na druhy dil preslapu, jsou tam zabery z porodu. Je pekny, jak te schneiderove daly na brisko krasne ciste miminko se zahojenym pupickem :grinning: :grinning: :grinning:

@lenulkak porodni asistentka mi rekla, at si nic takoveho nekupuju, nebo a to nosim vyjimecne, treba na ven. Brisni svaly, tim ze jsou stlacene kalhotkama, tak se nezapojuji. Takze je to sice na stazeni bricha, ale jen po vizuelni strance, svalum to naopak skodi.
15. lis 2010 v 10:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
@sukubka já mám v ložnici připravenou postýlku a v obýváku koš solečkama abych měla kam dítě odložit, protože pořád ho nostit do ložnice do 20´C se mi nechce...ale koš mi vydrži tak na cca 4měsíce, je to pro novorozence....
no já si myslela, že je to taky konec...ale bohužel není...já jsem se zrovna vorvaněm stala..hlavně nemůžu moc chidti, protože mě bolí strašně ty vazy mezi nohama...hrůza...nejhorší období z celého těhu!!

@lenulkak ahojky...my se s holkama kdysi bavili o poporodním pásu, ale všechny čekáme až po porodu, podle toho jak to bude s břichem a velikostí, protože teď se to nedá odhadnout.... :confounded: ...když je z člověka vorvaŇ :sweat_smile:
15. lis 2010 v 10:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
No mne PA rekl, ze si mam koupit aby mi byl tesnejsi pres boky kdyz ho ted zkusim na boky a pak ze je to natahovaci a bude ako. Rikala, ze je to dobre nez se zacne cvicit, aby se tam ty organy co klesaj po poradu neroztahovany a nevytahovaly ty ochably svaly. Pak samo zacnu cvicit a to bricho nejak vycvicim. Nikdy jsem nemela plochy bricho, ale byla bych rada, aby bylo aspon jako predtim, lepsi uz urcite nebude.
15. lis 2010 v 11:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
@sukubka Ahoj. Já sice moc zkušeností nemám, ale co vím, tak kolébka je pro děti, než se začnou převracet. Pak by mohlo vypadnout. Košík se používá podle toho, jak je velký. Moje kamarádka ho měla dokud malý nezačal sedět. Pak dala ohrádku. Ale košík měla obrovský. Já mám teď kolébku v obýváku, ale potom to chci vyřešit postýlkou. Sice máme obývák malý, ale pro bezpečnost mimča to místo klidně obětuju. :slight_smile:
15. lis 2010 v 11:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
@sukubka ahoj, celou dobu sem řešila co ty a byla zamilovaná do těch košů. Pak sem se ale (po hooodně dlouhým přemlouvání) nechala ukecat, že do toho nejdu, protože právě nejde ani tak o dýlku ale o hloubku koše. Že jsou všechny max. nějakých 30 cm hluboké a jak dítě začne vstávat (sedat si), není pro něj už moc bezpečné. Takže koupíme 2.postýlku. Ještě ji nemáme. Vyhlídlou jo, ale oni ji neměli skladem.
Holky, uplatnily ste některá ty slevové kupony z Maminky? Sme se v So rozjeli do Prahy a teda lidí bylo všude jak nas.áno. Hrůza. A kupon sem nevyužila ani jeden, protože jedinej krám, kde to brali z těch kde sme byli byla Bambule a tam se to vztahovalo jen na určité hračky. A přes e-shop sem nic nestihla. Tak uvidím, zda využiju ty ostatní s prodlouženou platností. Zase sem se rozčilovala, jak maj v Mothercare pěkný ale tak drahý věci :frowning2: A v Puntanelle byla zas fronta přes celej krám, že sem se otočila na podpatku. Na Vysočanech v Dětskym ráji sme docela pořídili, ale myslela sem, že mi praskne močák. Paní prodavačka prostě prohlásila, že tam záchod nemaj. To mi řekněte, jak můžou v tak velkym krámě, kam chodí maminy a hlavně těhule někomu říct, že WC není, když vědí, že chodí každých 5 minut. I kdyby mě měli pustit na jejich zaměstnaneckej, kterej tam určitě mají.
Jinak dnes mi jedna cvičitelka poradila, že mám zkoušet cviky s pánví nahoře, aby mimčo mohlo "sjet" k bránici, že by se mohlo otočit. Tak to zkusím :slight_smile:
15. lis 2010 v 15:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
je fakt, že já bych sama od sebe koš nekoupila, mám ho pujčenej, proto mě to tak netrápí...a postýlka tak do roku vydrží...
15. lis 2010 v 16:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ja v tom Detskym raji byla asi pred dvema mesicema a dovolili mi jit na nejich zamestnanecky zachod. Nekdo sel se mnou, protoze jsme museli projit skladem a pockali tam na me. Je fakt, ze tam skoro nebyli lidi, tak to asi udelali vyjimku. Ale je blby, kdyz takhle ve velkych obchodech nemaji WC.
15. lis 2010 v 18:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
taky mám košík na kolečkách ten budu mít v ložnici abych si malou přisunula k posteli a v obýváku mám postýlku :slight_smile: dneska jsem dokoupila poslední věci co musím zabalit do porodnice a budem připraveni :o))))) ... Záda mě bolej jak čert hrůza .... :frowning2:
15. lis 2010 v 19:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
tak už máme 2.postýlku :slight_smile: Nakonec sme včera objevili jeden docela slušně vybavený krám v TP a měli tam tu postel, co na Vysočanech už neměli skladem. A taky sme si odvezli ten zimní Emitex fusak. Původně sme chtěli objednat přes net jinej do sady s kočárkem, ale pán nás přesvědčil, že tamten by byl jen do hluboký korby a za rok bychom kupovali další. Tak sme si vybrali barevně nejpodobnější a vzali tenhle roztahovací. No nám už SNAD zbývají jen pleny a nějaká ta drogerka. Ještě čekám zásilku, ale ta by měla dneska přijít. A pak už děj se vůle boží :grinning:
16. lis 2010 v 07:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek