• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Čekáme v prosinci 2010

31. října 2011 
@zuya A cvicis na to nejak?I Treba na balonu? Me to trosku pomaha. A jeste pomaha promasirovat krizovou oblast nejakym olejickem, ja mam treba mandlovy s hermankem, ten mi nesmrdi a nedela se mi z nej blbe. A docela mi prijde ze pomaha, namichala mi ho PA v kurzu. Ty uz mas tasku? Jsi sikulka. Ja se do toho pustila vcera a stejne pulku veci nemam. A nemam teda tasku, ale kufr se kterym jsem byla na tyden v rime :grinning: :grinning: :grinning:

@katcha. A jakou mas tu druhou? Drevenou nebo cestovni?

Jinak ja jsem dnes byla na monitorech, maly samozrejme chrapal. Ale udelalo se mi tam uplne zle, jak se nemuzes hybat, bylo tam vedro, uz jsem to fakt musela rozdychavat, abych sebou nesekla :frowning2: Na dalsi jdu dikybohu az 24.11. A teda kontrola cipku jako faaaaakt nic moc, ale pry jsem na prst otevrena. Nevim co to znamena, asi to maji vsichni. Pani doktorka mi rikala at se nebojim, ze to neni zadne nestandardni vysetreni a ze se nic nestane, tak jsem zahlasila, ze kdyz ho vyzene o tyden driv, at si se mnou dela co chce. No tak pry dlouhe prochazky a sex. Asi od pristiho tydne zaprahnu manzela :angry:
16. lis 2010 v 09:38  • Odpověz  • To se mi líbí
@terak no baalon nemám pač mám pejska a ten mi ten balon furt vojížděl uchylák :grinning: :grinning: :grinning: tak ho mam u našich a tak občas na něm pohopsám:o)))) jinak jak říkáš sex to je prý dobrý spouštěč porodu :grinning: už jsem o tom taky slyšela ... taky bych chtěla aby adélka byla o týden dřív,,,podle dr to zatím vypadá spíš o týden dýl , ted jdu v pátek na kontrolu tak jsem zvědavá a taky na monitor- poprvé :sweat_smile:
16. lis 2010 ve 12:01  • Odpověz  • To se mi líbí
@zuya Tak podle te dnesni rady, dlouhe prochazky a povolat manzela do akce. Jak ho dostal dovnitr, tak ho musi dostat ven :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:
16. lis 2010 ve 12:24  • Odpověz  • To se mi líbí
@terak já mám obě postýlky dřevěné, máme jednu do přízemí a druhou do patra. Obě mají polohovatelný rošt a o to mi šlo, abych se nemusela ohýbat. Cestovní mám taky a použila bych jí do přízemí, kdybych tehdy při nákupu věděla, že se taky dělají s polohovatelným "roštěm". Já si žádnou tašku do porodnice nebalím, všude nám omýlají, že si nemáme brát moc věcí, že jsou ouzké skříňky, že stačí mýdlo, ručník a pantofle do sprchy. Tak se tím řídím, to šoupnu do kabelky a šmitec. Jen spíš ty doklady a různé žádanky si musím připravit nebo na to zapomenu.
Jinak já sem furt zavřená (tam dole)
16. lis 2010 ve 12:30  • Odpověz  • To se mi líbí
@katcha. ta drevena je svym zpusobem lepsi. Ja mam teda tu cestovni polohovaci a je takova vratka atd. Chci do toho pak koupit lepsi matraci. Ale na odlozeni behem dne a pak na blbnuti to staci.

Pockej to vam fakt vsechno daji? To mas dobry. V Brne se setri. Beru si sebou, krom veci pro sebe, jako hygiena atd. a nejakeho obleceni - zupan, ponozky, bavlnene kalhotky, taky rucniky, plinky na prvni dva dny, porodnicke vlozky, jednorazove prebal. podlozky, dokonce si vezmu i toaletak. Jo a fen!!!! Takze do skrinky si asi dam jen obleceni ve kterem prijdu a tohle necham v kufru pod posteli.
16. lis 2010 ve 12:35  • Odpověz  • To se mi líbí
@terak no asi to bude jak říkáš, že ty 3 věci potřebuju jen pro porod a asi počítají s tím, že zbytek pak donese nějaký příbuzný. Tak já to ještě přehodnotím :slight_smile:
16. lis 2010 ve 12:38  • Odpověz  • To se mi líbí
@katcha. To se spis zeptej v porodnici, treba vam to tam vsechno zajisti a nebudes to muset tahnout sebou, mela bys to lepsi. Ja si na porodni sal, presne jak pises, prihodim do kabelky 2 osusky, olej na masaz zad, nabijecku (jak se znam budu mit telefon pred vybitim a mam na nem spoustu her :grinning: ), a pak asi neco na osprchovani po porodu, dve vlozky, jednorazove kalhotky a krem. Jo a jeleni luj, kapky do oci, sprej do nosu a papirove kapesniky. Hmmm nejaky hroznovy cukr, matonku aaaa to by mohlo stacit :grinning: Asi si budu muset vzit nejakou hoodne velkou kabelku :angry:
16. lis 2010 ve 12:46  • Odpověz  • To se mi líbí
@katcha. PONOZKY!!!!!
16. lis 2010 ve 12:46  • Odpověz  • To se mi líbí
tak já teda holky nevím,možná koupím tu kolébku takovou která jde i zaaretovat že se pak nehoupe bude to sice jen na chvíli ale novou postýlku máme nahoře v ložnici a pak bych tu kolébku vyměnila za druhou postýlku co by mě půjčila tchýně po děckách!

holky a vy máte ten pás?já bych ale nevěděla jakou velikost,ale myslím si že je to dobrý nápad!
16. lis 2010 ve 13:42  • Odpověz  • To se mi líbí
@terak ...dlouhé rocházky nepomáhají...ani vmetání písku do dírek mezi dlažnu...už teda zbývá jen sex??.... :astonished: ...taky ho už chcu vyhnat....
Dnes jsem byla na kontrole, tak má 3155g...a taky otevřená na prst...je to normální...tak zase za týden...
jinak mě se tam teda dělá pernamentně blbě, mají tam pořád přetopeno.... :confounded:
16. lis 2010 v 15:38  • Odpověz  • To se mi líbí
@katcha. ...tak to buď ráda...protože až t+ budou mučit, tak že ti budou do čípku cpát prst...tak si na nás vzpomeň..já dnes myslela že tam porodím...jen jsem neměla tu tašku sebou... :grinning: :grinning: :grinning:
16. lis 2010 v 15:40  • Odpověz  • To se mi líbí
@terak nápodobně...mám zbalené 2 tašky jendu cestovní pro mě: - zupan, ponozky, bavlnene kalhotky, rucnik a osušku, tu jenorázovou plenu pod sebe, toaletak, fén, kosmetiku jako je mýdlo a kartášek, nějaký mlýko a fen. No a v druhé mám pro mimino plýny, dupačky, kosmetiku, dudel :sunglasses: Bepanthenol i na prsa...a nějaké mazání pro mimi....
tak se mi zdá, že jedu jak na dovolenou :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:
16. lis 2010 v 15:44  • Odpověz  • To se mi líbí
@terak a prej ještě můžeš i hudbu :grinning: :grinning: :grinning: ...já si beru Erose a Žalmana....u Žalmana si budu zpívat, aspoň mi to ut :grinning: eče :grinning: :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes:
16. lis 2010 v 15:45  • Odpověz  • To se mi líbí
mám za sebou přeoperační vyšetření u obvoďáka kvůli případnému císaři, tak jen natočili EKG, změřili tlak poslechla si mě a zobli mi 2 zkumavky krve (jedna se při transportu prý rozbila, tak sem musela dneska znova). Tak mám papír, že sem způsobilá. Stejně budu doufat, že ho potřebovat nebudu :stuck_out_tongue_closed_eyes: V pátek jdu zas na kontrolu, tak uvidím, zda si to bobek nerozmyslel.
16. lis 2010 v 18:10  • Odpověz  • To se mi líbí
@katcha. já žádný předporodní nemám :confounded: ....
16. lis 2010 v 19:04  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahoj holky, tak po delší pauze zase píšu :grinning: .Byly jsme celá rodinka totálně nachcípaná - manžel ATB, malá to zvládla ( snad ) a já od včera nasadila taky ATB, protože se to najednou jaksi zhoršilo. BOlení v krku, nosohltan, nachlazení..... :angry: Už se cítím mnohem líp.
U nás se osvědčily dvě postýlky, koše a kolébky mi připadají zbytečné na tak krátkou dobu. Postýlka sloužila dlouho :grinning: .
Do porodnice už su taky sbalená ( konečně ). Manžel mi koupil krásnou kabelu na kolečkách. Hlavně, ať něco nezapomenu, pořád přemýšlím co by se mi tam ještě hodilo abych nestrádala :grinning: . Ponožky určitě. Už se tam celkem těším, že si odpočnu od těch domácích prací, je to nekonečná práce pořád dokola a už mě to nebaví.
Dneska jsem byla u dr. Tak ještě pořád držím dost dobře pohromadě. Jen mě rozesmál - nebo mi chtěl udělat radost ? Prý mám na tak pokročilý týden malé bříško, hahahaha . Tak jsem vykulila oči a říkala mu, že si připadám jako slonice a sotva lezu :grinning: . Pak mě prohmátl a ještě mrknul UZ na prcka na srdíčko. Mimísovy nohy viděl už jak jsem uléhala na lehátko, zrovna se tam mimís nějak šteloval a pěkně ukazoval paty pod žebrama :grinning:
A taky se mě ptal, kam půjdu rodit. No tak jsem říkala, že netuším, že tam, kde budou mít volno ale ráda bych do Bohunic. Brňačky, kam to plánujete ? Máte aktální zprávy jak to tam je s místem ? Já slyšela, že dost narváno.....
@katcha. - Tobě hrozí císař kůli poloze mimíska ?
16. lis 2010 v 19:22  • Odpověz  • To se mi líbí
@monthy7 tak ti asi císař nehro :wink:
@madelen jojo, před 14 dny byl hlavou dolů, ale teď je koncem pánevním, tak proto
16. lis 2010 v 19:50  • Odpověz  • To se mi líbí
@katcha. jé, tak držím palce ať si to rozmyslí. Asi má ještě dost místa .Já taky byla ve 30tt nervní ale ve 33 už se přetočil. Zatím setrval a doufám že setrvá. Ale jsem nachystaná na vše. Tak dej vědět jak jsi na kontrole dopadla. A jak to typuješ teď, myslíš, že je pořád KP ?
16. lis 2010 ve 20:07  • Odpověz  • To se mi líbí
@katcha. já už myslela, že jsem něco projela... :fearful:
16. lis 2010 ve 20:22  • Odpověz  • To se mi líbí
holky teda vám už se to úplně krátí co?náhodou vám to už závidím,vy to budete mít za sebou a já budu stresovat :grinning:

holky a jak to že některá jste otevřená některá vůbec? :confused: co je dobrý být otevřená nebo ne?já v tomto úplně plavu
16. lis 2010 ve 20:46  • Odpověz  • To se mi líbí
@sukubka .. já jsem na UTZ dnes koukala, že mám posunutej termín z 2.12. na 30.11. :cry: ...no nejlepší být úplně zatvorená samozřejmě...ale většinou píšou "na špičku prstu"...nevím proč...
16. lis 2010 ve 21:04  • Odpověz  • To se mi líbí
@monthy7 to tak někdy termín posunou?tak to už je opravdu za chvilku co? :dizzy_face:
16. lis 2010 ve 21:37  • Odpověz  • To se mi líbí
@katcha. A myslis ze se maly jeste otoci? Abys nemusela na cisare? Hrozne bych ti prala aby to slo normalne :frowning2: Jinak dnes mi PA na kurzu doporucila Ruzenku od Nobilisu, pry to pomaha na harmonizaci miminka po nejakem tezsim porodu, nebo po cisari, tak na to treba mrkni.

16. lis 2010 ve 21:59  • Odpověz  • To se mi líbí
Jo a teda trapne jsem na posledni hodine pronesla, ze mam vsechno ... no tak ani prd velebnosti. Zjistila jsem treba, ze z kosmetiky nemam mraky veci ... zkusim to sepsat dohromady, treba vam to taky pomuze.

- jemný nosní olej s eukalyptem nebo nosni olej od weledy - normálně štětičkou nebo prstem potírat nosni dirku, lip se pak odstranuji sopliky
- mořská voda ve spreji - první tři měsíce se nesmí žádné léky, nic, takže toto je jediné, co můžete dávat do nosu
- Nobilis eukalyptový balzám - při viroze, nachlazeni, dava se pod nos, na plošky nožiček, na prsíčka a mezi lopatky
- Teploměr doporučila výhradně ten klasický s ohebným vrškem. První rok měřit jen přes zadeček, je to nejpřesnější. Ty čelní, ušní nejsou přesné.
- od tří měsíců při virozach panadol sirup baby
- při prořezávání zoubků buď ten panadol, nebo sirup nurofen
- prořezávání zoubků Nobilis Jakoubek, Citrovitel, nejsilnější mundisal gel
- nůžky jen kovové se zakulacenou špičkou, zbytečné jsou kleštičky a pilníčky
- líh na pupík
- rektální rourku, pro novorozence vel. 4, koupit rovnou dvě různé velikosti
- proti prdíkům olejíček Nobilis Amálka (masírovat krouživými pohyby od pupíku směrem ven a zpátky k pupíku, klidně víc zatlačit, po směru hodinových ručiček)
- bepanthenol do porodnice a na začátek, na prdelku a na bradavky. Bepanthenol je jedine, co se z bradavek nemusi smyvat. Pozdeji klidne ten sudocream
- probiotické kapky, klidně preventivně, hodně to pomáhá proti kolikám, ale je to drahý (na měsíc asi 600,-) Stejnou službu udělají lactobacily od swissu. To jsou ale tobolky, tak se musi vzit, rozdelat, nasypat do odstriknutyho mlika na lzicku a dat pred kojenim.
- na koliku je jeste dobry Sab Simplex nebo Baby calm. Ten Baby calm je volne prodejny a pomaha to na uklidneni miminka obecne.
- na záhyby tělíčka dávat Nobilis levandulový zásyp Leontýna (asi stačí jakýkoli zásyp). Používat na záhyby pod ručičkama, pod bradou atd. pusobi proti stroupkum, proti vyrazkam na obliceji, proti potnickum
- na miminka co maji fakt špatnou pleť, tak dávat Infadolan
- na miminka po těžším porodu Růženku od Nobilisu, působí na harmonizaci a uklidnění miminka

Tak to je snad uplne vsechno a ja jdu vybirat, co z toho jeste koupim, protoze z kosmetiky mam jen ten sudocream a nejakou kosmetiku na koupani :confounded:
16. lis 2010 ve 22:10  • Odpověz  • To se mi líbí
@terak to je nějaký mega seznam :sweat_smile:
Já z toho mám teploměr s ohebnou špičkou, nůžky s kulatou špičkou, líh na pupík, Bepanthen (není tam už to -ol :wink: ) a to je vše. :sweat_smile:
16. lis 2010 ve 22:17  • Odpověz  • To se mi líbí
@tuliberka jj to mi rikala jako kompletni seznam skoro vseho, co bych MOHLA vyuzit a v jake situaci. Predpokladam, ze realne se z toho koupi treba 1/3 ale treba jsem vdecna za ty rady ohledne prdiku a kolik. Ty probiotika a olejicek na brisko budu kupovat urcite. Ale rozhodne to neni jako na nakup vseho a hned.
16. lis 2010 ve 22:31  • Odpověz  • To se mi líbí
@tuliberka , @terak ...taky mám co tuliberka, ještě mám rektální rourku a přemýšlela jsem i nad něčím na masáž bříška......a ostatní asi budu dokupovat....jako je Panadol atd...ale seznam kopíruju a uschovávám...díky :wink: :wink: :wink:
16. lis 2010 ve 22:37  • Odpověz  • To se mi líbí
@sukubka Já v minulým těhu odcházela po poslední kontrole od dr.ma tomi říkal, že kdo ví, kdy porodím, že to nevypadá. A malá byla přesně v termínu. Tak su zvědavá, jak to bude tentokrát.....

@monthy7 že by jsi zahájila příchod prosinčátek na svět ? :grinning:
16. lis 2010 ve 22:38  • Odpověz  • To se mi líbí
@sukubka ..no ono to asi spočítalo podle velikosti a váhy...už to je za 14dní....no to je hrůza.... :fearful: ...asi to nezvládnu.... :fearful: kdybych se náhodou odmlčela, tak vám potom co nejdřív napíšu, jakej byl porod ať se můžete "těšit"
16. lis 2010 ve 22:38  • Odpověz  • To se mi líbí
Jeste mi radila toto: http://www.batolata.cz/detail.php?zbozi=1248060 Ze je to dobre do kocarku, ze miminku tak nedrnca hlava a drzi se ve stabilni poloze :slight_smile:
16. lis 2010 ve 22:40  • Odpověz  • To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek