• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Čekáme v prosinci 2010

31. října 2011 
@madelen ...no nevím, já osobně mám naordinovanej termín 3.12.---- :grinning:
16. lis 2010 ve 22:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
@monthy7 Já taky původně malýmu povolila od 3.12. ale přišla mi pozvánka na sraz ze základky z prvního stupně ( pak jsme chodili jinam ) a ten je 11. 12. Tak mimi prosím, aby vydržel jetšě aspoň do poloviny prosince, moc bych na ten sraz chtěla jít..... :confused: Mohl by mě to dopřát :grinning:
16. lis 2010 ve 22:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
@monthy7 Ja bych chtela 1.12. nejlepe, to ma mamka narozky :slight_smile: Ale myslim, ze mimca se nas ptat nebudou... jen bych nerada prenasela, to si nedokazu predstavit. Mamka prenasela me i segru dva tydny a to bych si mozna radsi rekla o ten hmat na vyvolani porodu.

Jinak jsem prave asi zjistila, ze jsem asi strasne prase. V jednom foru holky probiraly, jak casto umyvaji podlahu pote, co zacne mimino lezt a pry normalne vysavaji obden a vytiraji 2x - 3x tydne. No to ja delam jednou tydne a 2x tydne necham projet obyvakem robota, aby posbiral chlupy. A to vytirani je tak jednou za 10 dni :angry:
17. lis 2010 v 07:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
@monthy7 No na to brisko mi nejvic doporucovala ten olejicek od weledy, ale osobne si myslim, ze pomuzou jenom ty probiotika rozpusteny v mlicku. No a my asi budeme muset pit hnusny kminovy caje. Ti kluci to maji o hodne horsi, takze ja se na ty lactobacily zeptam lekarky a kdyz nebude proti, tak mu to budu davat hned od zacatku. Uz jsem je zacala jist sama :slight_smile:
17. lis 2010 v 07:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
@terak taky jsem si ho okopčila a uložila :slight_smile: Myslím, že na ty bříška se nám určitě bude něco hodit, prý na to víc trpí chlapečci ...

@madelen tak snad to mimi pochopí a srazík ti dopřeje :slight_smile: Je to o fous :grinning: :wink:

Já si datum neplánuji žádný, jen mě každý den zaujme tady na koníkovi jak se to krítí :confused: :confused: :confused:
17. lis 2010 v 08:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
až teď se dívám, že tady je nějak přechlapečkováno :wink: :grinning:
17. lis 2010 v 08:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
@tuliberka no já bych spíš řekla, že na to trpí všechny děti. Proto se to jmenuje tříměsíční kolika. Ale kluci víc /taky vydrží houby už od malička/ :grinning: Takže myslím, že bez rektální rourky si neškrtneme. Ještě mi radila máchání v kyblíku když je nejhůř, prý se tam pěkně vyprdí někdy i vykakají a je klid.

17. lis 2010 v 08:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
@tuliberka To mas pravdu, kolem me jsou ted sami kluci. Opravdu ze vsech letos narozenych deti, je snad jedina holcicka.... snad bude za par let zase vlna holek, aby meli koho nahanet ve skolce :grinning:

Muzu se vas zeptat, na jak dlouho chcete jit na materskou? Jdete nekdo na dva roky?
17. lis 2010 v 08:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
@terak no jóó chlapi :grinning: :grinning: :grinning: Tak budeme to muset zvládnout. A kdo ti to radil? Mělas doma už asistentku?
17. lis 2010 v 08:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
@tuliberka Ne, vcera jsem byla na posledni hodine tehu kurzu a ta pani je porodni asistentka, aktualne na RD, takze vsechno ma odzkousene i na sobe. Ona je nastesti rozumna a je dost proti takovym tem supermodernim vystrelkum typu "lotosovy porod", takze kdyz neco poradi, tak fakt vis, ze to ma hlavu a patu a muze to pomoct.
17. lis 2010 v 08:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
@terak já o dvouleté přemýšlela, ale po konzultacích s kamarádkama, co mají děti si vybírám tříletou, to je podle mě akorát. :slight_smile: Ty chceš jít na dva?
17. lis 2010 v 08:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
@terak já jdu taky na 3letou, jelikož mě nemá kdo hlídat a myslím, že dávat 2leté ditě do jestlí je na mě moc drsný...oni začínají ty nejlepší léta kojence, tak by mě to asi pak mrzelo, že jsem o to přišla, kdybych zůstala u jedináčka.... :sweat_smile:
17. lis 2010 v 09:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
@monthy7 Tak my jdem do jesli v roce a pul :slight_smile: Povali pekne na jeden den v tydnu. Myslim ze jeden den mezi detma mu neuskodi. Ale premyslim nad tou dvouletou kvuli hypotece :angry: Prece jen skoro 4000,- mesicne je sakra rozdil.

Ted prave premyslim, jestli se mi povede nejak normalne zacit delat na zivnostak. Zatim mam dohody apod. ale ten ZL by byl samozrejme lepsi. A je otazka, jestli by se mi hlavne podarilo ho nekam upichnout od dvou let. I kdyz prihlasku budu davat hned po porodu do tech jesli. A ted vsichni kolem me jdou na triletou, tak nevim :frowning2:

A nevite, jak je to s tema planovanyma skrtama? Muze se to dotknout nas i nejak dodatecne? Ze by nam tu materskou snizili treba za rok? Da se to takhle zpetne udelat?
17. lis 2010 v 09:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
@terak tak mateřskou nám už nezmění. U rodičáku změnily tu dvouletou variantu, ale nezajímám se o ni. Ta tříletá je stejná, to vím. No ale 3 roky je dlouhá doba a mohou to ještě změnit, šetřit se musí :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes:
17. lis 2010 v 09:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
@tuliberka Mateřskou ne, promin, porad si to pletu. Myslim samo rodicak. Prave ze dvouleta je nezmenena, to vim zas ja :grinning: Ted jsem si vlastne uvedomila, ze to loni maminkam snizili, pak to zase navysili a ted jim to po pul roce doplaci. Jako vis co, pokud to maji snizit, tak je k tomu asi duvod.... spis je blby, ze ted s necim pocitas a za rok to muze byt jinak. No uvidime ... jsem ted taky nakousla na tu triletou i s tim, ze bych prcka davala do tech jesli na 5 dni v mesici od roku a pul. Jeste ze se to nemusi rozhodnot do porodu, to bych asi nedala :angry:
17. lis 2010 v 09:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
@terak segra začla dávat kluka ve 4 letech a je pořád nemocný, podle mě je to v roce a půl strašně brzo, ne?..ale je fakt, že čím dřív se dostane do kolektivu, tím líp se tím pak bude vyrovnávat.... :sunglasses:
17. lis 2010 v 10:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
@monthy7 Dítě bude nemocné, ať ho dáš v roce, ve třech, nebo až v šesti do školy. Jakmile se dostane do kolektivu, tak to je pořád nějaká rýmička, kašílek, teplotka. Myslím, že tomu se fakt nevyhneš a vůbec na to nemá vliv, v kolika letech ho kam dáváš. Může to chytit v plavání, nebo v nějakém kurzu, nemusí to být ani ve školce.

Jinak my jsme valily do jesliček v půl roce a já na sobě nějaké následky necítím :grinning:

Určitě ho tam nechci dávat na celý týden, na osm hodin denně, ale myslím, že ten jeden den v týdnu mu jenom prospěje. Víš co, v kolektivu si ty děti hrají úplně jinak, učitelka na ně přece taky působí jinak, než třeba já. Myslím že je dobré, aby poznal i jinou autoritu a jiná pravidla. A čím později, tim huř se mu bude zvykat, budou scény atd. A hlavně si myslím, že 24 hod denně, 7 dní v týdnu, by prostě neměl trávit jenom se mnou a já s ním.
17. lis 2010 v 10:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
@terak ...no to jsem právě psala, že je možná dobře, že čím dříve tím líp....taky nad tím budu přemýšlet :wink:
17. lis 2010 v 11:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
@terak PS...na mě to taky nenechalo následky... :grinning:
17. lis 2010 v 11:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
@monthy7 Vis jak si odpocineme? :grinning: Na ten jeden den se budeme tesit jak na smilovani bozi :grinning: :grinning: :grinning:
17. lis 2010 ve 12:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj holky,dneska jsem vůbec neměla na net čas tak jsem nakoukla až tedka!

@monthy7 to je hrůza ten termín máš opravdu za chvílku,pak nám ale hnedka napiš na co se máme těšit jo?
:slight_smile:
@madelen no já osobně si myslím že na srazík nepůjdeš,nechci být škodolibá ale myslím že né :dizzy_face:

@terak psala jsi o hmatu na vyvolání porodu,to je jak co?já myslela že dají nějakou kapačku nebo něco,nebo se pletu?
17. lis 2010 v 19:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
@sukubka Ale já na ten sraz CHCI JÍT !!!!! :grinning: :grinning: Ale spíš počítám s tím, že když se těším, tak nepůjdu :angry: Ale to neva... :grinning:
Ten hmat na vyvolání porodu - o tom jsem četla na diskuzi. Je to Hamiltonův hmat a prý to dost bolí. Takže do toho bych nešla, jsem taková bolístka :grinning: . A co píšou holky, není to prý zaručená metoda, že pak porodíš.

@monthy7 , mrkni pak do mého alba. Dneska mě manžel vysadil na koňa a sem asi 10 min. povozila břicho a udělala si radost a poslední fotky s břichem na koni. Už se na něj sápat nebudu, pak až splasknu :grinning: . Tak začni přemýšlet taky nad tím, co si pořídíš, ať pak můžeš odjíždět relaxovat :slight_smile: .
17. lis 2010 v 19:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
@madelen ...no tak to tě obdivuju, že jsi měla odvahu vylézt na koně....ale muselo to být super, že?...já zase dnes zhřešila a vyjela si se psem na cvičák, říkala jsem si kdo z koho mimi se pořád pořád drží uvnitř, tak zatím dobrý.... :wink: ..asi bude hodně odolnej :dizzy_face:
17. lis 2010 v 19:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
@madelen ..tý jo...ale fakt si odvážná......to tě teda obdivuju... :sweat_smile: ...ale je krásnej :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:
17. lis 2010 v 19:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojda.. :slight_smile: narodil se nám v neděli Vojtíšek o trošku dřív.. :slight_smile: nečekaný, ale krásný..Držte se a těště se, je to nádherný..když se dívám na ten uzlíček, tak si připadám, že sním.. :slight_smile:))
17. lis 2010 v 19:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
@velrybous Jejda mane, vzdyt ti teprve vcera prislo epino!!!! Je vsechno v poradku? Posles fotky? Samozrejme moc gratuluji a tesim se na detaily :slight_smile:
17. lis 2010 ve 20:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky ja si fakt pujdu dobalit tu tasku .. velrybous mela termin jeden den po me :confused:
17. lis 2010 ve 20:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
@velrybous hele!!!------první lašťovka!!!!!!!!
gratuluji!!a přeji Vojtíškovi hodně štěstí a zdraví do života!!!! a spoustu úspěchů!!!!!!!
:dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:
17. lis 2010 ve 20:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
no tak to je bomba!----teď sme se třeba všechny tak lekly, že to půjde ráz na ráz......velrybous určitě pak připiš podrobnosti....jaka co začlo atd...vždyť já myslela, že pořád inhaluješ...a ona si v klidu někde rodí.... :fearful: :fearful: ...no toto.....
17. lis 2010 ve 20:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
@velrybous jéééé mocinky gratuluji a at vojtík pěkne roste a dělá vám jen a jen radost!pak nám pošli fotečky a musíš pak napsat jak vše probíhalo :wink:

@madelen a ten hmat se dělá v porodnici?to dělá jako lékař ?já o tom neslyšela,moje teta je vrchní na gyndě a jen mi vždy říká že podor vyvolávají kapačkama :confused:
17. lis 2010 ve 20:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek