• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Čekáme v prosinci 2010

31. října 2011 
ahoj, my čekáme miminko 10 prosince, a manžela u porodu chci a dokonce i manžel moc chce, sám se mě na to ptal jestli by mi to nevadilo kdyby tam byl, myslím,že to bude dobrá podpora v těch prvních chvílích, pak si myslím,že ho ani vnímat nebudu, ale na ten začátek to asi bude fajn, protože je fakt,že když mi je nějak špatně jsem ráda když je doma a občas se schoulím k němu do náruče a je mi o trošku líp :wink:
18. lis 2010 v 16:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lordicka Ahoj, tak to jo, to je jasne ze ti tam pomuze... ja uz si bohuzel odzkousela, ze kdyz je mi zle, nebo mam poslicky, tak staci jen aby se ke me sehnul, sahl na me a zeptal se jak mi je a mam 100 chuti ho v duchu poslat nekam :grinning: Ted se jeste drzim, ale obavam se, ze u porodu uz bych si fakt servitky nebrala :wink:
18. lis 2010 v 16:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
@terak tak to je fakt lepší ho tam nebrat :wink: no ale jsem na to celé zvědavá jak to vůbec bude, ale tak nějak už se na tu naší žížalku těším
18. lis 2010 v 16:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
@terak ...no s tím druhým, to mám to samé.... :frowning2: a manžala tam taky nechcu, je vždycky tak strašně chytrej... :confounded: že bych ho musela odstřelit...
18. lis 2010 v 17:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
@terak ..tebe se aspoň zepta jak ti je, ale můj hledí na TV a čeká co z toho bude...no tak si ho k porodu vem...bych ho tam musila zabít... :rolling_eyes:
18. lis 2010 v 17:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
@monthy7 :grinning: Ja bych brala obcas, kdyby me ignoroval ... na jeho vecne dotazy jak se citim uz odpovidam jenom: Kdyby to bylo lepsi, uz bych to nevydrzela. Jsem zla na chudacka, ale nema se tak blbe ptat :angry:

Koukam, ze uz to mas za dva tydny ode dneska :wink: Jsem zvedava, ktera z nas tady na foru prdne jako dalsi po velrybousovi
18. lis 2010 v 17:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
@monthy7 Jo, ten můj chlap - pokud je doma - taky jen čumí na PC a TV nebo telefonuje. Když je mi zle, klidně odjede a jen mi pak volá, jestli žiju. A to mám doma ještě malou která mi aspoň donese vodu. Už jsem si vyzkoušela hodně těžké situace ale kamarádi a práce jsou č. 1. Nedovedl by mě tam podržet ani podpořit, spíše by byl nervní, že bych mu zakázala telefonovat a hrát hry :angry:
18. lis 2010 v 17:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
@madelen ..taky dobrý....to mi někoho připomíná.... :unamused:
@terak vsázím na tebe...jak už jsem psala...zašpuntoval se zevnitř....zdá se mi, že jsem neměla tak zvedlý břicho za celé těhotenství....místo aby lezl dolů..tak leze asi nahoru...dole není místo :grinning: :grinning: :grinning:
18. lis 2010 v 17:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
to díte, co se ukrývá v mým břichu přestávám mít ráda...kope a bouchá mě do žeber...a to jsem mu tam poslala hrozny...tak nevím,, co by ještě chtělo.... :cry: :cry: :cry:

hele...@terak ...co to máš za články...to si mám jako nachystat už 3 tašku?..."Možná si budete chtít vzít dvě tašky, jednu s věcmi k samotnému porodu a jednu s věcmi pro následný pobyt v porodnici."....jenže já už mám 2 tašky..jednu pro see a druhou pro toho fotbalistu...takže ještě jednu, jo?...a co do ní mám jako dát?..jedině to CD čko a papuče... :rolling_eyes: ...tak to pak stačí igelitka....:grinning:
18. lis 2010 v 17:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lordicka napsala jsi to s tím manželem u porodu moc pěkně tak nějak to cítím i já,prostě když je mi nejhůř manža mi je to nej oporou,když jsem měla mimiděložní byl semnou v nemocnici skoro pořád a s ním jsem to zvládala mnohem líp,je fakt i to že mimi čekám s umělého oplodnění a byl u zavedení embryjka do mě tak chce být i u zrození :dizzy_face:
ale je fakt že někdy mě taky pěkně leze na nervy ale to jsou ty hormony :slight_smile:

holky já pořád něvěděla co je to ta vaše DULA musela jsme se kouknout na net na seznam tak jsem aspon už v obraze :wink:
18. lis 2010 v 19:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
@monthy7 Pockej, treba se rozbiha, aby pak vylitl rychleji a z vetsi vysky :grinning:

No s taskama ... ja mam takovej vetsi kufr, kde mam pro sebe a pro malyho. A veci na porodni sal si asi hodim do kabelky nebo spis do nejake igelitky. Beru papuce, rucnik, nejake vlhcene ubrousky na oblicej, jeleni luj atd. nejake piti. Ale jen same drobnosti, rozhodne nic velkeho.
18. lis 2010 ve 21:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
@terak ..to je fakt, třeba se mi cpe pod žebra a pak se odrazí.... :sunglasses: ...chytrej klučina....po mě :sunglasses:
18. lis 2010 ve 21:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
Dnes se mě moje kamarádka ptala na jméno pro holku, tak jí říkám, že holku mít nebudu, že to bude na 100% kluk....a ona mi na to říká, že na 100% to budu vědět až po porodu...říkám, že to bylo jasně vidět na UTZ....a ona mi řekla, že jakési její kamarádce celý těhu říkali, že bude mít kluka...pak měla porod a ptali se jí na jméno, tak že říká.."Tomáš"....prej na ni všichni koukali jak na debila, protože se jí narodila holka.... :fearful: .....no tak si asi do zálohy nějaký holčičí jméno vymyslím...kdyby se nademnou bůh smiloval a seslal mi vytouženou holčičku...... :sweat_smile: :sweat_smile: ??
18. lis 2010 ve 21:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
@monthy7 No ono se do tech papiru pri prijeti do porodnice musi psat jmeno i pro kluka i pro holku. Ale ja jsem tam toho pindika nekolikrat videla, takze holku taky nemam vymyslenou. Kdyby se mi narodila holka, tak me asi svihne :grinning:
18. lis 2010 ve 21:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj, to je fakt s těma papírama- musí se vypsat varianty jmen pro obě pohlaví co kdyby.
Dneska jdu na kontrolu, tak se uvidí, jestli si tu polohu bobek rozmyslel. Teda jestli mi udělá UTZ. Když sem byla na monitoru u mudry, už mi pak UTZ nedělala.
@monthy7 mě zas okopává močák. Jinak si totiž neumim vysvětlit, proč zas chodím tak často. A klasickej Murphy- když sedím nebo sem doma, tak je to ok. Přijde to vždy někde na cestách nebo ve městě... :angry:
19. lis 2010 v 06:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky. Včera jsem přijela až večer, tak jsem počík nezapínala. Jinak hlásím, že na kontrole jsem dopadla dobře i špatně. Jak se to vezme. Dobře proto, že podle monitoru je mimčo v pořádku a zdravé. :slight_smile: Špatně, protože se mi stále neotočilo a dr. říkal, že už s tím moc počítat raději nemám. Že tomu dá ještě týden a udělá utz a jestli bude pořád dnem pánevním dole, tak mě posílá do nemocnice, aby prý o mě věděli a rozhodli se co a jak. :frowning2: Takže zas nevím, na co se připravit. Každopádně Tím mám vyřešeného MP u porodu. Když bude císař, tak tam nebude a když přirozeně, Tak jo. :pensive:
@monthy7 Jj, moje kámoška taky měla mít 100% kluka a narodila se jí holka. To bylo překvapení!!!
@terak Já jsem taky taková. Vím, že to myslí dobře, ale ty jeho otázky... :angry: Teď změnil otázky na větu,, Strašně rád bych Ti pomohl, ale nevím jak!" pořád lepší, než ,,Co Ti je? A Co mám dělat?" atp. To by mě urvalo. :slight_smile:
19. lis 2010 v 09:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
@katka_mel :grinning: :grinning: :grinning: ...to je dobrý přístup----co mu na to říct?
19. lis 2010 v 09:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
tak si prcek asi fakt dal říct, byl sice nakoso, ale spíš hlavou dolů :slight_smile: . Na monitoru sme dneska trochu lovili srdce, on se ten zvuk nese a tak byla přísavka na jednom místě, pak se mimčo pohlo a najednou nic. Tak mi sestra rejdila po břiše, až dala přísavku úplně na jiný konec a ono bylo srdce tam. Zavřená sem a příště jdu na posl. kontrolu k ní, pak do nemocnice.
19. lis 2010 v 10:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
@katcha. ...no vidíš, chytrý dítko, přece nebude celou dobu hlavou dolů, aby mu tam natekla krev......taková kravina.....je to napětí až do konce, co? :stuck_out_tongue_closed_eyes:
19. lis 2010 v 10:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
@monthy7 jojo, ty vado, už to máme fakt za pár, co? :wink:
19. lis 2010 v 10:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
@katcha. tojo...a je to fakt čím dál horší, protože pořád roste a už nemůžu sedět jinak jak v pololeže... :confounded:
19. lis 2010 v 10:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj holky, mohla bych se jen zeptat, termín porodu mám 16.12, a dnes na monitoru kontrakce (tvrdlo mi břicho) a CS 4! kolik tak máte vy v tom 36.týdnu? docela mě doktorka vystrašila :slight_smile:
19. lis 2010 v 10:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
@werry nevim, co je CS? :confused:
19. lis 2010 v 10:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
@werry Ahoj, mě celkem dost tvrdlo břicho po 30tt, pak to celkem ustalo, už jen občas. V út. jsem byla na kontrole a v průkajdě mám 0 a pohmatem říkal, že vše dobře drží. A dle UZ je mimčo ještě dost nahoře, tož doufám, že jetě klesat nebude :grinning:
19. lis 2010 v 11:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
píše to Dr. do průkazky, je to stav děložního čípku, zkracování, čím blíž porodu, tím je to číslo vyšší , před porodem CS 9-10, taky tomu moc nerozumim, ale doktorka byla docela překvapená, minule jsem měla 0.
19. lis 2010 v 11:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
@werry já teda nevím, ale nic takovýho tam nemám ani od svýho doktora ani z porodnice....je tam napsané jen jestli je tuhý nebo poltuhý, uzavřený nebo otevřený...všelijaký značky ale CS žádný... :frowning2:
19. lis 2010 v 11:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky,
@velrybous - moooc gratuluji k Vojtíškovi! Do života hlavně zdraví a spokojenost...A Ty jsi šikulka! :wink:
@madelen - v Bohunicích se stav mění ze dne na den...viděla jsem to tam když jsem tam ležela. Teď v neděli bude úplněk, pak mají být velké mrazy - stačí změny tlaku a rodí se jak po másle. Já už jsem se rozhodla pro tu Polní. Volala jsem kamarádce PA a už se začínám i těšit. Ještě příští týden mám jít k mé gyn., ale pak už tam. Včera mi řekla, že podle nálezu mi dává 14 dnů. Kéž by... :slight_smile:

Jinak Brňandy- určitě si vemte do porodky jídlo na doplnění energie - je tam toho fakt málo a např. v Bohunicích na té gyn.por. klinice je bufet jen ve všední dny a do 14:30. Jinak přístup pouze k suchým rohlíkům a mlíku.

Jo a Hamiltona mi dělali když jsem přenášela malou Dr. se ptala, jestli tomu trošku pomůžem. Bolest jo, prostě hooodně důkladné vyšetření - jen jsem zašpinila. Kontra mi začaly pak až druhý den a prý to nebylo tím. Po tom hmatu se to většinou rozjede do pár hodin. Teď už budem zkoušet jiné "vyvolávací" metody...mám maliník, lněné semínko (to asi poprvé pomohlo), těším se na svařák s hoodně skořicí a hřebíčkem apod.
19. lis 2010 v 11:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
@werry @monthy7 mě to taky do průkazky nepíše. Cervix score ale není až tak vypovídající... někdo může mít 3 od půlky těhu, jinej 0 týden před porodem. Každopádně jestli se to změnilo během týdne z 0 na 4, je vidět, že se tělo chystá. Jsou to asi 4 parametry určení, v té průkazce je to někde napsaný.
19. lis 2010 v 11:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
@silerovav Díky za info. Bohunice určo zkusím, tam je největí šance na nadstandard ( chci ho kůli návštěvám ) . Co se týče jídla, tak já teda minule vůbec neměla chuť k jídlu,manžel donesl chlebíčky a snědla jsem něco jen z povinnosti a zbytek rozdala sestrám. KOlegyně na pokoji nechěla, aby rychleji zhubla :grinning: .
A před minulým porodem mi dr. taky říkal,že to na porod nevypadá a do týdne byla malá venku. Prostě záleží na každé, jak co postupuje.
@werry - tak už se třeba brzy dočkáš, dej pak vědět :slight_smile:
19. lis 2010 v 11:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
@madelen Joo, takhle jsem si to taky říkala...největší šance na nadstandart, pěkně svůj klídek, manžu i obě holčičky mít pěkně u sebe i přes noc... :dizzy_face: No a předevčírem mi manžel řekl, že podle něho je to naprosto zbytečný, když to nebude vyloženě přes Vánoce. Sestřičky většinou snáší návštěvy i mimo návš. hodiny a on to s Domdou prý zvládne zase, když to zvládli teď když jsem byla na těch kapačkách.(myslím to odloučení ode mě, s péčí je to taťka na jedničku!) Přišlo mi to hrozně líto, že nemá potřebu být tam s nama celou dobu a užívat si miminka, ale zase na druhou stranu chápu, že to není zrovna nejlevnější... :unamused: ale mohl mi to říct trošku citlivěji, místo toho mi už předem hlásí, kde bude malou zapíjet (nesnáším řeči o oslavách předem, mám strach aby vše bylo ok) a tohle mu přijde zbytečný...chjo...
19. lis 2010 ve 12:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek