• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Čekáme v prosinci 2010

31. října 2011 
@silerovav Ten můj chlap už se taky vidí na oslavě, on v tom snad ani nic jinýho nevidí, než že zase bude mít důvod něco slavit :angry: . Já chci právě ten nadst. i kvůli jiným návštěvám, abych mohla ležet. Bylo by mi blbý, aby se pořád někdo střídal na pokoji a tím otravoval i spolubydlící, každá chceme soukromí, mě by cizí návštěvy taky lezly krkem. A sezení na chodbě mě děsně vysilovalo. Takže doufám, že to vyjde, něco to stát bude ale další mimi už neplánujeme, tak ať si to užiju :wink: Neboj, všechno dopadne dobře. HLavně, když porodíš dřív než já, tak podej info, ať vím s čím počítat :slight_smile:
19. lis 2010 ve 12:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
@madelen jo, s infem nápodobně :slight_smile: Já jsem poprvé návštěvy na chodbě zvládala v klidu, na pokoji chápu to soukromí, taky bych tam nechtěla cizí lidi. Proto zkusím zase ty Milosrdný, snad nebude takovej nátřesk a bude kam sednout. Kdyby mi nadstandart schválil, brala bych ho všema deseti...holt já momentálně nejsem ten, kdo doma drží kasu... :rolling_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes:
19. lis 2010 ve 12:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
@silerovav
@madelen
holky, kam chvátáte, na porod máte ještě čas...nejdřív jdou ty, který mají pokročilý týden.,.,,, :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes:
19. lis 2010 ve 13:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
@monthy7 sorry sorry, jdu do řady a už mlčím. :grinning: Budu moc ráda, když se tam malá ještě pár dnů dopeče, ale snad mi nepřeješ Štedrý večer v porodce? :stuck_out_tongue_closed_eyes: To by mi bylo smutnooo....
19. lis 2010 ve 14:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj holky,musím vás dočíst.
já byla dneska na kontole a doktor na mě koukl přes ultrazvuk a říká vy ste hubenor malej už má skoro 3kg no pořád na mě koukal jak puk a myslím si že má obavy jestli ho porodím,snad není tak blbej a nenechali by mě trápit a pak až by viděli že to nejde udělali císař,no sem celkem vystrašená!kontrola za týden,ještě mě ale neposlali n azapsání do podonice tak sem zvědavá kdy mě tam pošlou
19. lis 2010 v 15:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
jinak jsem taky určitě pro nadstandart,je to určitě super pohodlí
19. lis 2010 v 15:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
@katcha. jak jsi dopadla na kontrole ty?co mimis rozmyslel si polohu?holky já si dovolím tvrdit že pohlaví víme 100% já byla na odběru choriových klků a tam mi to z karyotypu řekly že je to kluk.
19. lis 2010 v 17:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
@sukubka jsi v pánvi hodně úzká? Já tak nějak normál, běžná váha je 50-52kg na 164cm. První holčičku jsem rodila po termínu, 14 dnů PŘED termínem mi řekli na utz, že už má 3,60 kg. Myslela jsem že padnu a nemůžu ji porodit. Pak jsem si četla o těch váhových odhadech, že je to +- 400gramů. Noo, minus ok, ale plus?! Že by měla 4 kg?? Nakonec vyletěla na tři kontrakce a měla 3,18kg. Tak to moc neřeš, kdybys byla fakt moc úzká, viděli by to a řešili už předem.
19. lis 2010 v 17:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
my měli amniocentézu, takže taky 100% holčička!
19. lis 2010 v 17:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
@silerovav Já taky kasu nedržím, já dostávám příděly :grinning: Ale manžel, co se týká těchto záležitostí, je velice vstřícný, tak su ráda. Jen doufám, že nadst. urvu. Fakt je , že za to chtějí nehorázné peníze a není tam ani toaleťák......
@monthy7 neboj, nepředbíhám :stuck_out_tongue_closed_eyes: , já chci ještě vydržet na ten sraz ze školy :grinning: :grinning: Jen nevím, jestli se mám řadit do pol. prosince dle UZ nebo ke konci dle MS :confounded: - abych teda byla ve správném pořadí a nepředbíhala :grinning:
@sukubka - že jsi hubeňour, to by nemělo mít vliv, tam je důležitá šířka pánve . A jak píše @silerovav , ten váhový odhad dle UZ je docela nepřesný. Ale taky se můžou trefit :grinning: A pokud by to mělo být rizikový, měl by dr. změřit hlavičku - ta je směrodatná. POkud projde hlava, už projde všechno.

A já taky měla amnio, takže kluk je to na 100% . A navíc jsem toho camprdlíka viděla úplně dokonale, takže i bez AMC to bylo jasný. A ještě mi to před AMC potvrdili dva dost dobří doktoři na kvalitním UZ 3x.
19. lis 2010 v 18:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
@silerovav já si právě nepřipadám nějak úzká,tedka teda né :grinning: tak snad ti dotoři nejsou blbý a před porodem mi tu hlavičku atd nějak poměří!
holky kdy se chodí na zapsání do toho špitálu?

visím že ta genetika dopadá opravdu špatně hodně holkám že?proč jste byli na amniu vy holky?
19. lis 2010 v 18:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak jsem dnes mela u sebe navstevu ... kamaradku s tritydennim chlapeckem. Tak jsem si cvicne premerila oblecky, co mam nachystane do porodnice. A vesel by se do nich 2x takze zitra jdu nakoupit nejake 50ky a pokud nemate, tak aspon par kousku doporucuju, jinak to budete shanet po porodu. Ty 56 jsou na ten prvni mesic priserne obrovsky. V jednech dupackach fakt doslova plaval :frowning2: A zimni kombinezku, co jsem mu koupila v tescu, tak tam se vejde jako asi trikrat :angry:

No a k tomu nadstandardu .. ja ho taky chtela, ale zcela sobecky rikam, ze je mi lito uvalit za to 4 000 ... to si radsi pak koupim nove kozacky :grinning:
19. lis 2010 v 18:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
@terak jejda, tak 50-tku nemám ani jednu ... :sweat_smile: Jak velkou máš kombinézku?

Po nadstandar mě neláká :wink: Ani sál ani pokoj ...
19. lis 2010 v 18:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
@tuliberka Me ten sal na obilnaku, protoze je fakt vetsi a je tam ten pytel. Ale ten mi soupnou na jakykoli pokoj, takze pohoda...

No ja mam padesatky asi jedny polodupacky od segry, ale jinak samy 56. A to je fakt priserny a kubik neni zadny extra maly miminko, proste uplne normalni velikost a porodni vaha tri a pul kila. Zkousela jsem podle nej s kamaradkou premerit prave ty nejmensi veci, co jsem si nachystala do porodnice a ani tuk. Je to velky. A ta kombinezka je takova ta plysova, co maji v tescu a koupila jsem tu nejmensi velikost 0 - 0. Ale netusim teda, na koho to delaji. Ona ji mela taky a rikali, ze kdyz ho v tom odvazeli, tak byl nacpany do horni pulky kombinezy :grinning:
19. lis 2010 v 18:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak jsem právě doporcovala 1/2 krocana, ještě to zagumičkovat do pytlíků a šupnout do mrazáku,uf, to byla dřina, pták jeden velkej :astonished:

@sukubka Já měla moc vysoké hCG a celkově NT screening pozitivní + věk :angry:
Neboj, kdyby něco nemělo odpovídat průchodu, měli by na to přijít. Kamarádka je šílenej hubeňour a normálně porodila holčičku přes 3,5 kg.
A do špitálu se chodí až Tě tam pošle dr., většina posílá po 40tt - pokud neporodíš, pokud nedělá monitoray tak od 36-37tt . Ale jestli myslíš zapsání jako že tam budeš rodit, tak to je snad jen v Praze. A to se chodí prý už ve 14tt stát fronta.
@terak S 50kama to moc nepřeháněj, co jsem tak četla, mimís z toho rychle vyroste a moc to neužije.
O nadstandardu jsem měla při prvním porodu stejné mínění jako Ty ale už jsem ho změnila.
19. lis 2010 v 18:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
@madelen No ja se dneska nejak omylem rozsoupla a udelala jsem asi 9 porci zapecenych testovin. Chudak manzel, uz asi pochopil, co se u nas bude jist pres vanoce :grinning: :grinning: :grinning:

No vyroste rychle, ale zatim vsechny holky dokupovaly po porodu, protoze to miminko proste nemuze byt v dupackach, ktere mu plandaji o 10 centimetru. Je jasny, ze na ten mesic toho moc nepotrebujes, ale zitra par soupravicek koupim. Ty 56ky mu taky vydrzi jen mesic, ale proste v necem chodit musi....

19. lis 2010 v 18:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
@terak zapečený těstoviny teď taky můžu :grinning:
Já mám asi 4 ks nějaký miniaturní. Ale dr. říká, že bude mimís velkej tak počkám. Navíc ona každá firma má tu velikost celkem jinou...
Dneska u mě byla kamarádka se 3 měsíčním mimčem, už má 6 kg a i tak mi připadal maličkej :slight_smile: Natož až budu mít v náručí tříkilátko :grinning:
19. lis 2010 v 19:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
@madelen No, tak se stav ... mam toho fakt pro regiment nenazrancu.... trosku mi to ulitlo, ale musela jsem je hned dat na mrazak, protoze jinak bych to snad snedla nebo co.

Tak jestli mas aspon neco na prvnich par dni, tak dobry, ale ja nemam prave vubec nic :frowning2:
19. lis 2010 v 19:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
@sukubka Děkuji a přeji aby mimčo bylo zdravé a porod v pohodě :slight_smile:
19. lis 2010 ve 20:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
já 50tky nemám snad ani jedny :confused: ani je kupovat nebudu!
19. lis 2010 ve 23:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
moje teta je na gyndě vrchní tak já ten nadstandart mám zadarmo jinak by mě taky bylo lítol dát 500kč za den,ale asi bych o tom i tak uvažovala no nevím.Spíš manža je takovej na to pohodlí a nemá rád moc shluk lidí tak by mi ho i on doporučil :confused:

jinak k tomu CS já mám v průkazce napsáno CS 3 tak to znamená co?
@madelen já měla taky NT screening pozitivní a to věk mám nízkej a vyšlo nám to špatně.Naštěstí CVS a další genetika ve 22týdnu a ultrzvuk nic nepotvrdil tak sem moc ráda,protože mimís je vymodlenej! :wink:
19. lis 2010 ve 23:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
Dobré ránko holky, Tak už jsem po snídani, rachle zkontrolovanou poštu a fičím do kuchyně. Uvařit oběd a chtěla bych udělat těsto na perníčky. Tak jsem zvědavá, co z toho vyleze. :slight_smile:
Co se týče oblečků, tak já mám nachystáno č.56 a koupila jsem 2 bodyčka vel. 50 a to jen proto, že se mi líbily materiálově a střihem. Jinak počítám, že nakupovat to ve kvyntech je zbytečné. Dokoupit to můžeš vždycky... :slight_smile: Tak se tu mějte a odpoledne se sem mrknu jestli to stihnu. :wink:
20. lis 2010 v 07:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
@sukubka Tak uvidis no, treba budes mit obrika a fakt to nevyuzijes. ja mam zatim docela nizky odhad porodni vahy, takze to asi ten prvni mesic dost vyuziju. Koupim ale jen nejaky kabatek a dupajdy. Bodicka a overalky si odkoupim prave od te kamaradky, tak aspon neco. Ja si nedokazu predstavit, ze budu po porodu nekde litat po tescu a shanet oblecky. Kor v te kose co ma byt :frowning2: Jaky mas vahovy odhad na prcka?

Ten nadstandard mas v pohode, v Brne to dokonce stoji 1200 za den :slight_smile: Ale co, kdyz tam budu tri dny, beru to jako dan za nove kozacky a kabatek :grinning: :grinning: :grinning:

20. lis 2010 v 08:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak... Oběd uvařený, těsto na perníčky odpočívá v lednici, teď si na chvíli odpočinu a pak půjdu zkusit upéct ten vánoční věnec z perníku. :slight_smile: Snad se mi to podaří. Je to poprvé, co peču sama. :fearful:
20. lis 2010 ve 12:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
@katka_mel co jsi vařila dobrýho ? Já mám vždycky problém něco vymyslet, hlavně aby to nebylo moc náročný. Dneska vařím krocana na paprice, včera jsem měla 1/2 čerstvýho, tak ho aspoň část zpracovávám a knedlíčkovou polívku. Cukroví jsem letost odpískala úplně, pak jen dle svýho stavu uplácám možná rohlíčky a tím končím. Mám objednáno, stejně to u nás nikdo moc nejí, tak zase budu kynout sama :grinning:
20. lis 2010 ve 12:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
@madelen No, dnes jsem dělala zapečené brambory s masem a kabanosem. K tomu zavařenou papriku. Moc dobré to bylo. Já nemůžu dělat polívku i hlavní jídlo, protože by jsme to nesnědli. Na zítřek mám naplánované vepř. plátky asi na hříbkách s rýží. Vánoční cukroví taky moc nepeču. Ale chtěla jsem zkusit ten adventní věnec z perníku. Na internetu vypadají moc pěkně. Tak uvidím, co z toho vyleze. Jinak taky nepeču. Nám peče tchýně jen linecké, pařížáky a indiánky. To vím že sníme. :slight_smile:
20. lis 2010 ve 14:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj holky,
my dneska stěhovali ložnici nahoru,skládali dole postýlku,tu nahoře už máme složenou dávnou.Tekda zajedem ještě s manžou koupit nějaká náhradní prostěradla.
Možná se rači mrknu na ty menší bodíčka aby malej v tom pak neplaval :fearful:
@terak mě doktor tedka v pátek na kontorle řekl že malej se blíží ke 3kg ale kolik přesně to nevím :unamused: nebyl tam můj doktor ten má dovču a tento není moc příjenej tak sem se moc nevyptávala.A týden jsem byla 36+2
@katka_mel teda nedělej mi chutě takovej obídek hm,taky bych si dala říct!
20. lis 2010 v 16:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
@sukubka Tak to bude taky prcik malej. Vsak uvidis po porodu, kdyztak vysles manzela. Ja mela v 37t 2900g, tak uvidíme. Dnes jsem se byla dívat na nějaké ty 50ky a přijde mi, že nic nemají. Aspon nic hezkeho nebo praktickeho. Tak uvidim co zitra zdedim :slight_smile:

Jinak prosteradla me prekvapily v IKEA. Maji tam za 160,- dvoje, barvy docela pekne a kvalita taky dobra.
20. lis 2010 v 16:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojík,
@terak no hlavně at je tak velikej abych ho porodila v pohodě prcka našeho :wink:
já byldím v šumperku a tady IKEA ani GLOBUS a žádný takový fajn obchody nemáme tak jsme byli v KIK a albert Hypermarket a žádný prostěradlo do postýlky jsme nesehnali takže musím v pondělí do města do bambina a po nějakém se podívat!
Ale v KIK jsem si na tebe vzpomněla měli tam krásný bodička a dupačky ve velikosti 50 celkem dosti :wink:
20. lis 2010 v 19:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
čau holky , tak koukám ještě jste celý :o) byla jsem na kontrole a jsem zavřená na porod to prý nevypadá .... spíš mi říkála že budu asi určo přenášet : :frowning2: ale chtěla bych bejt s naši šmudlinkou na štědrej den doma :slight_smile: :slight_smile:
20. lis 2010 ve 20:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek