• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Čekáme v prosinci 2010

31. října 2011 
@terak @monthy7 Já bych určo zaspoň začátek kojila -pokud to půjde. A pojkud to mně osobně půjde jako minule, budu kojit co nejdýl. Bylo to šíleně pohodlný, nemusela jsem pořád vyvařovat lahvičky a dudlíky a v noci vstávat a ohřívat a chystat. A kamkoliv jsme jeli,měla jsem mlíko s sebou, jen jsem vyvalila prso a bylo to :grinning: .Navíc malá strašně málo kadila, tak jsem celkem ušetřila i za plíny. A náklady na umělou výživu jsou prý šílené. MAlá mě to ani stejně nechtěla, tak jsem jí z toho pak dělala kašičky. Plně jsem kojila 7 měsíců a pak do 20 měsíce. Odstav proběhl úžasně něnásilně, postupně jsem ubíralaa nebyl problém. Já do práce půjdu nejdřív za 4 roky, nemáme hlídání, manžel věčně v prde...., tak na to budu sama.
@kaaatinka - jinak mě taky od včera bolí kyčle a to okolo dole. Chodím jako kačena, nohy sotva zvedám, obout se je pro mě problém. A kamkoliv přijdu, tak se mě prvně vyděšeně ptají, kdy budu rodit. A když řeknu, že bych měla až v pol. prosince, tak nadhazují udivený pohledy. Asi už fakt vypadám na rozpadnutí :grinning: Když lehám, tak hekám šíleně. No, co budu psát :angry: :grinning:
28. lis 2010 v 11:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
@madelen jj mě obouvá Naty a nebo mi to trvá + ty zvuky.. :grinning: Včera jsme byli na rozsvěcování tak se mě taky pár lidí ptalo kdyže mám termín že mám tak velký pupík :stuck_out_tongue_closed_eyes: a o zvedání nohou... kolikrát si říkám jestli vůbec vylezu ue sprchy a úplná pecka je nasedat do auta. To je stejně zajimavý, tam přece malej nemůže vadit tak proč nejdou zvedat nohy??
28. lis 2010 v 11:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kaaatinka Jo, a asi 2 měsíce už mi lidi říkají, že to bude brzo, že mám břicho dole :grinning: A kolik už jsem přibrala......A tak už asi začnu říkat třeba 30 kg, abych je ohromila :grinning: Ale už mě ty kecy celkem lezou na nervy, mlet to pořád dokola, že je ještě teoreticky čas a bla bla bla.... Mají říct, jak mi to sluší, jak mám krásné bříško a že to nevypadá, že už mám před porodem :wink: :grinning:
A zajímavý je, že v prvním těhu jsem byla téměř bez problémů až do konce. Byla jsem jaksi více funkční než teď :grinning: Teď si fak připadám jako hrouda, která se jen sotva valí a nic moc jinýho nemůže.
28. lis 2010 v 11:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
@madelen máme stejný pocity, u Naty jsem byla v pohodě, nějak si nepamatuju že bych měla taková problémy. Ale je fakt, že u ní jsem nebyla tak "rozlítaná" vesměs jsem nikam nechodila a polehávala...ale taky nabrala těch 30kilo!!
Ted jsem celkem akční, každý den něco mám, buď jdu do města po doktorech nebo za někým a nebo mám cvičení a nabrala jsem 15kilo . Tak nevím, asi lepší nic nedělat a žrat :grinning: :grinning: :grinning:
28. lis 2010 ve 13:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
teď mě tak napadá, nebolí vás jakoby třísla a stydká kost atd?....jestli jo, tak to jsem vám kdysi psala, že vám začně přibírat dítě kolem 37-39tt...to ono roste a těškne, takže je to další nápor na spodek...ale jak se to ustálí tak už to přestane bolet,u mě už asi neroste, protože mě to nebolí...je toázka co bolí jestli venek a nebo ta měsíčková bolest..... :confounded:
Jedu na oslavu synovce má 4roky, tak se pěkne napapám dortíku a budu na vás myslet :sunglasses:
28. lis 2010 ve 13:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
@monthy7 jj to je asi ono. Tak v tom případě má mega rozměry už asi 2 měsíce :unamused:
28. lis 2010 ve 14:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
@monthy7 tak to bude urco ono i u me, protoze mi podle odhadu asi za tyden a pul pribral pul kila :grinning:
28. lis 2010 v 17:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
@monthy7 já na epidurál úplně spoléhám bez něj ani rana,ty jsi přemýšlela na porod bez epidurálu?

holky já se porodu bojím úplně šíleně fakt já jsem děsná srágora a je to pro mě noční můra,zní to hrozně já vím,malého budeme mít vymodleného s umělého ale přesto vše čím jsem si prošla se šíleně bojím :cry:

@terak a ty jsi poznala že je to ta zátka?To jsem zvědavá jestli já něco takového poznám :confused: jinak mě spodek taky pobolívá.a po tom odtoku zátky má být pak už brzy porod?

holky a je pravda že těsně před porodem nějak klesne břícho?mě moje máti cosi pořád říká že ještě rodit určitě nebudu že by to poznala až mi klesne břicho!

A máte nějaká holky výtoky?já pomalu celé těhu
28. lis 2010 v 17:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
@sukubka Ja teda na 100% bez epiduralu, pokud to bude jen trosku unosne. Predstava, ze by me nekdo jehlou napichaval do michy a pak tam tu trubicku nechaval cely porod ... bleeeeee ... ale hlavne oni ten epidural "vypinaji" na druhou dobu porodni, takze me by to bylo stejne k nicemu.

Ze jde o zatku jsem nepoznala, shodla jsem se na tom s monthy :grinning: :grinning: :grinning:

Vytoky jsem mela, ale byla to kvasinkova infekce, kterou jsem si prelecila a OK. Mela jsi vysledky steru v pohode? A co streptokok?
28. lis 2010 v 17:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
@terak to není ale do míchy,moje teta dělá na porodním vrchní sestru a říkala že to dělají jako na běžícím pásu.to dají napřed injekci jako umrtvovací do zad a pak píchnou až ten epidurál prý to ani necítíš a případ že by někdo ochrnul snad ještě ani není!Je to prý hodně spolehlivé.Třeba prý když dělají císařský řez tak jedině s epiduralem celkové anestezii se vyhýbají!Nerozumím tomu že to vypínají až na druhou dobu pordní a bylo by ti to k ničemu jak to?

Dělali mi jakýsi testy ve 30-3ě týdnu myslím krev a byla ok stěr nevím můj gyndař mi nic neřekne :rolling_eyes:
28. lis 2010 v 17:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
@sukubka No to nevim teda .... Princip epidurální anestézie spočívá v tlumení bolesti přímo při porodu formou zavedení znecitlivující látky do oblasti bederní páteře. Látka na přechodnou dobu ochromí nervy, které vedou z míchy do břicha .... Takze z michy :slight_smile: Jedne zname se stalo to, ze ji zacal unikat ten misni mok, a druhe co to pichali, tak zadnou znecitlivujici injekci nedavali, rovnou se slo na epidural.

Nejde o ochrnuti, toho se nebojim, ale o to, ze po porodu muzes mit nekolikadenni migreny. To ale predem nevis. To je treba to same, jako kdyz ma nekdo celkovou narkozu pri operaci. Ja jsem treba byla do par hodin v pohode, ale mamka mela migreny tri dny, dva dny potom zvracela atd.

Pri tom cisari to jo, ale to je zase trosku neco jineho, mas tam mnohem vetsi davku, kdy vlastne necitis od pasu dolu nic. Pri normal porodu ten spodek samozrejme citis, je tam nizsi davka. Bohuzel mas dost omezenou pohyblivost a treba na zachod si sama nedojdes. Je tam pak slozitejsi i stridani poloh, nejake rozchazeni bolesti, sezeni na mici. To proste s epiduralem nedas, takze od epiduralu uz pak muzes jen lezet, nebo se hybat pouze s podporou manzela nebo PA.

A na tu druhou dobu porodni to "vypinaji" proto, abys citila kontrakce a spravne tlacila. Ten epidural po napichnuti ucinkuje 2 - 3 hodiny a dava se to ve chvili, kdy treba cekaji ze se budes jeste tuto dobu otevirat, tak aby sis odpocinula a nevysilila se. Pak ale na druhou dobu porodni potrebuji, abys to nezdrzovala a spravne tlacila.

Nechci te strasit to vubec. Ja jsem taky epidural na zacatku chtela, ale pak jsem si pozjistoala par informaci a dala jsem si dohromady zkusenosti od znamych a pokud to bude jen trosku unosne, tak do toho nejdu. Uvidim jak to pujde.
28. lis 2010 v 17:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
@sukubka No a toho streptokoka ti nerekl? To je docela dulezite, protoze jestli bys ho mela, tak oni ti nejak pri porodu musi dat antibiotika, aby to nepreslo na miminko :frowning2:
28. lis 2010 v 17:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
@sukubka Tak pak napiš, jaký je to pocit s tím epidurálem. Já su taková sračka, že když si představím píchání do páteře, tak budu raději trpět. Já ještě nikdy neměla ani umrtveno při vrtání zubu. Braní krve mi nevadí ale začalo mi šíleně vadit očkování apod. To nechápu :confounded: To, že jsem zvládla plodovku, na to su hrdá doteď :grinning: ( ale musím řícrt, že to teda vůbec nebolelo a stálo mě to 14 dní psych. přípravy ).
A třeba budeš mít porod v pohodě, neboj. Já si teda užila bolesti šílený. Některý ženský porodí, ani o tom neví. Epidurál bych podstoupila jen v případě plánovanýho císaře kvůli miminu, abych si ho mohla hned pochovat.
A na klesání břicha nedej. Jak jsem psala, ještě při poslední kontrole v prvním těhu mě můj gyn. tvrdil, že kdo ví, kdy porodím.....A teď už bych asi mělá dávno odrozeno, protože mě každej říká, jak mám nízko břicho.

Jinak kvasinky se mě věrně držely po celý těhu, už to ani neřeším, jen čas od času přeléčím.
A kyčle mě bolí, a v noci, když ležím na boku, tak snad ipánevní kosti.......ještě chvíli musíme vydržet,už se nám to krátí :grinning:
28. lis 2010 v 17:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
já měla císař v celkové, takže epidural nebyl. A já teda nezvládám injekce samotné tak nevim jak bych zvládla epidural :stuck_out_tongue_closed_eyes:
@sukubka jinak já vytoky mám také skoro celé těhu. někdy průhledný někdy do běla... a testy mám ok všechny prej to je normální.
Tehdy v porodnici jsme se s holkama na pokji shodly že v těhu je asi všechno normální dle toho conám dr. říkaj ujala se věta " i kdyby mi uši zmodrali - je to normální" :grinning: :grinning:
28. lis 2010 v 18:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
@madalen já ti to pak povím jakej ten epidural je ale třeba pordíš dřív :confused:
@terak koukni píšou že to není přímo v míše! a to že nedávají injekci před vpichem epidurálu je asi na nemocnici ale tady vé naší to dávají pokoždé aby to nešlo práve cítit.Ta má jedná známá říkala že ani nevěděla že ji epidurál dělají že si myslela že ji dávají injekci nad zadek!

Co je to epidurál?
Laicky řečeno se jedná o “bezbolestný porod” neboli epidurální analgesii, epidurál. Principiálně se jedná vlastně o to samé - znecitlivit nervy, které vedou bolest směrem do centra, tedy mozku, tzv. svodná analgesie. Jenže na rozdíl od úst, pro dolní polovinu těla se tyto nervy nachází přímo v páteřním kanálu. Ovšem nikoliv přímo v míše, jak se mnozí domnívají. Znecitlivující látka se aplikuje do tzv. epidurálního prostoru, odtud také pochází název metody. Patří k nejúčinnější metodě ovlivnění bolesti při porodu.

Provedení epidurálu
Co se týče provedení analgesie: aplikaci provádí anestesiolog. Žena musí být v poloze na boku stočená do klubíčka a vystrčit bederní páteř co nejvíce, udělat tzv. kočičí hřbet. V této poloze pak musí pár minut vydržet. Přijde-li děložní kontrakce, upozorní lékaře, ale musí se pokusit nehýbat a prodýchat ji. Po desinfekci lékař nejprve umrtví místo budoucího vpichu, což může trochu štípat. Potom zavede dutou jehlu do páteřního kanálu, což už ale cítíte jenom jako tlak. Poté vsouká katetr - tenkou hadičku, do níž se aplikuje samotná znecitlivující látka, což může v jednom momentu nepříjemně jakoby “brnknout”. Znecitlivující látka se tam pak automaticky doplňuje injekční pumpou tak, aby rodička necítila bolest, ale zároveň normálně cítila nohy. Může tedy v případě potřeby normálně chodit, jít do sprchy či být na míči, apod.

28. lis 2010 v 18:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
@sukubka to mi připomnělo Dr. House :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes: :grinning:
28. lis 2010 v 18:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
@sukubka Brrrrrr, takový věci raději nečíst. Ale když jde do tuhýho, holt bych se asi hecla a zvládla to.....O epidurálu mi klidně napiš i když porodím dřív. Ono se to mlže ještě hodit i na jiný zákroky :wink:
28. lis 2010 v 18:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
@medelen já byla na odběru choriových klků 2x poprvé mě to teda bolelo a to proto že mi dělali fakt dlouho měla jsem dokola střeva tak se báli aby mi je nepropíchli a nemohli se k té placentě dostat tak s tou jehlou pořád kroutili no a komentovali to byla to hrůza,napodruhé jsem se tak šíleně bála a bylo to úplně o něčem jiném (ale taky úplně v jiném centru)

já se doktora na toho streptokoka zeptám,někdy si připadám že o co si neřeknu nebo se nezeptám se ani nedovím někdy mě ten můj doktor fakt štve!
28. lis 2010 v 18:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
víte jak se toho bojím já?ale právě ta moje tetka miříkala nač se maminy trápit když je tato metoda.Znáte známého doktora Kouckého? má i diskusní forum?tak tam hodně o tom epidurlu píše!jinak holky řeknu to asi takto že hodně věcí si plánujem a může to být vše jinak.Moje švagrová od samého začátku plánovala manžu u porodu-epidurál a nadstandartní pokoj a bylo to tak že přijela na ozvy s manžou do nemocnice ty ozvy jí padali,hnedka valila na císař (byla uspaná v celkové anestezii a manža čekal v čekárně a ani nevěděl že žena rodila jak to bylo rychlý přišli mu pak akorád říct že malému padaly ozvy a že hnedka museli udělat císař.Tak on jí vezl na vyšetření a ani netušil že už je otec -jo a dodatek nadstandart neměla protože bylo plno,takže jí nevyšlo s plánů vůbec nic!
28. lis 2010 v 18:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
@sukubka taky fajne porod.. a pak si plánujte :grinning: :grinning: :grinning:
28. lis 2010 v 18:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
@sukubka termin bezbolestny porod vymysleli chlapi, nic takoveho neexistuje :grinning: Ja na to mam trosku jiny nazor, porod je neco prirozeneho, co telo proste musi zvladnout. Staci nepanikarit, spravne dychat a ven to proste jit musi. Ja si nedokazu predstavit, jak se budu s brichem, mezi kontrakcema, ohybat do klubicka, aby me napichli. Ale asi nejvic by mi vadilo to, ze mam fakt vyrazne omezene polohy pro porod. Hodne mi pomaha voda, takze sprcha nebo vana a tam me nikdo s epiduralem nepusti :frowning2:
28. lis 2010 v 18:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
holky já prostě scvoknu než porodím,pořád si říkám jestli až to příjde jestli to poznám a nepojedu tam zbytečně jako hodně holek prostě ta nejistota a nevědění do čeho se jde je sěsná!
Holky jaký máte kočárky?už se těšíte až vyrazíte ven?
28. lis 2010 v 18:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kaaatinka To je pravda, radeji nic neplanovat. Ja mam treba sepsany porodni plan, ale kaslu na nej, nebudu si ho tam brat. Pak budu jen deprimovana, ze to bylo jinak, nez jak bylo v planu.
28. lis 2010 v 18:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
@terak no já taky porodní plán nemám...s Natou jsem si plánovala a pak taky.. honem císař a celkovou. To radši nebudu nervovat, oni ti doktoři vědí co dělají, rozhodně maj za sebou víc porodů než já :grinning: :grinning:

@sukubka mi máme zeleno černý...a jakmile jsme ho koupili tak najednou je vidím všude. Jsou ale vesměs křiklavé barvy, což myslím že je blbost mít křiklavý kočát, čistě z prakt. důvodů... v létě jdou totiž na takový barvy mušky atd.
Náš je takový jakoby do zelené-kovové barvy. mám ho v albíčku :slight_smile:
28. lis 2010 v 18:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
@terak hele...nechceš semnou jít k porodu?...myslím, že s tebou bych to zvládla nejlíp, ty nemáš s ničím problém, ještě bys mě tam nadala, tak bych držela pusu...a to je přesně to co bych potřebovala! Nekoho kdo mě zpéruje ať nejsme hysterka... :grinning: :grinning: :grinning:
Nechceš dělat dulu?
28. lis 2010 v 18:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
@sukubka víš co, nejlepší je na to nemyslet, sestra v nemocnici mi řekla i manžel, že až budu rodit tak to určitě poznám, tak teď už jen čekám....a nejlepší je na to úplně zapomenout a myslet si že žádnej porod nebude.....to bych se pak musela jinak asi zbláznit strachy....
to jsem odvážná, že?..já měla na oslavě 2dc bílýho vínka,,,,,,asi se budu řídit radou Terak...ožerem se..ožerem se...ožerem se....a bude nám všechno fuk :sunglasses:
já mám Peg Perego šedo-černo-bílej..nejdříc sem se toho bála, že to bude smutná barva podle obrázku, ale ve skutečnosti je strašný elegán (ten kočár) :wink: :wink: :wink:
stašně moc už se těším až s ním spolu se sneženkama vyjedu, protože jestli nás zavalí ty haldy sněhu, tak budem všechny koukat jen za sklem,,,,aji s kočárama.... :frowning2:
28. lis 2010 v 19:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
tak jsem si dnes konečně připravila postýlku pro tu naši prdelku :o)))))))) taky se tak těšíte ??? :grinning:
28. lis 2010 v 19:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
@monthy7 no jsem zvědavá jak budem cestovat ráno do školky... pokud bude nával sněhu kočáry neporjedou, ještě že jsem pořizovala klokanku
28. lis 2010 v 19:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kaaatinka Na to taky spoleham, ze kdyz PA uvidi, ze se neco deje, ze treba budou komplikace, tak me "opicha" abych to prezila :grinning: Naopak doufam, ze kdyz bych si o to rekla v zachvatu paniky, ze mi to treba zkusi rozmluvit, jakoze to nema cenu, ze to zvladnu atd.

@monthy7 No to si pis ze bych te zdrbala :grinning: :grinning: :grinning:

@zuya Posli fotky!!!
28. lis 2010 v 19:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
no mě picne ráno mi koník nešel,tedka jsem napsala román a seklo se mi to :angry:
@kaaatinka moc hezký kočárek,taky mám trojkolku zelenočernej ale právě víc křiklavej takovej právě ten lapač těch much :grinning:

@monthy7 já měla včera 2dcl vínka a přemýšlela si jestli si nedát i víc,byli u nás známí a měla jsemna to fakt chut,ale odolala jsem ale fakt mi to bodlo!

tedka jsem holky byla nahoře se zase přehrabávat v hadříkách,můj malej by už mohl mít i 2roky jak jsem vybavená,né jen občas jedu s tchýní do Prahy a jak vidím nějaké akční hadříky třeba rifličky hnedka je koupím :slight_smile: tedka jsem na ně právě koukala a jsou k sežrání!Taky to tak určitě máte že jste koupili něco na věčí mimi a už si představujete jak v tom udělá parádu že?

@zuya jasně že se šíleně těšíme já jak ráno otevřu oči (máme tu postýlku už v ložnici)a hnedka s ena mimíse těším milionkrát víc
:dizzy_face:
28. lis 2010 v 19:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek