• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Čekáme v prosinci 2010

31. října 2011 
ahoj, no já dnes asi porod neplánuju, na kontrolu jdu zas zítra. Včera sme byli na Harrym Potterovi. Ze začátku nuda, skoro sem usnula, ale pak docela dobrý. Ale teda přijde mi, že už to moc není pro děti. Takový lekavky. Večer sem čučela na Neil s Jodie Foster, hrála tam teda dobrou ujeťačku.
3. pro 2010 v 07:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
@sukubka Ahoj, no vidis ja jsem usnula asi ve 4 a v sedm jsem byla vzhuru :grinning: :grinning: :grinning: Uz me to fakt nebavi. Jo a kaslu na svuj porodni plan, jdu ho vyhodit do kose. Obavam se, ze nejake zmeny poloh, nebo porod na porodnim vaku pripadne ve vane, o tom si fakt muzu nechat jenom zdat. Vzhledem k tomu, ze uz ted se nemuzu hybat, zmena polohy mi trva pet minut, hekam u toho a sproste nadavam. Jsem jak slunicko :grinning: :grinning: :grinning:

Drz se dnes v porodnici, ja jdu az ve stredu a to teda fakt doufam, ze uz me treba nejak objednaji na vyvolavani. Vidis? Uz i to vyvolavani je mi jedno, jak jsem ho nechtela. Ja si snad necham pichnout i ten epidural :rolling_eyes:

@katcha. A libilo teda? My jsme na nem byli minulou sobotu a nejak jsem douala, ze to malyho vyzene ven, kdyz se parkrat leknu. A ze to neni pro deti mas teda pravdu, jsem zvedava na ten konec. I kdyz ten v kine asi neuvidime :slight_smile: Takze dneska porad nic? Mas nejake info, jak dlouho by te nechalu prenaset? A pritom 2.12. 2010 by byl takovej peknej termin, ach jo :frowning2:
3. pro 2010 v 09:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
@terak taky se mi ten datum líbil. No mě nic neříkali, ale co vím, nechávají přenášet max. 10 dní. A na kontroly se chodí obden. Jinak jo, celkově se mi ten Harry docela líbil. Ale možná míň než ty předchozí (pohádkovější) díly.
3. pro 2010 v 10:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
@katcha. Bylo to uz dost roztahany, jak se to snazili rozpulit do dvou dilu. Kdyby to dali do jednoho, tak se nic nestane. Ono se vlastne v te prvni polovine vuuubec nic nestalo. No ja si ted beru knizku a doctu si to do konce, uz si to nepamatuju.

10 dni? Uff .... no ja nevim, ja tam jdu ve stredu a zkusim zjistit, kdy by to bylo mozne, pokud bude ten stav porad stejny. Jestli by to melo byt jeste dva tydny, tak ten porod nezvladnu. Ja uz jsem tak rozbolavela a vycerpana, ze nevim kde bych na porod mela vzit energii. Uz totalne rezignuji na vsechno, co jsem si cele tehu tak peclive planovala :slight_smile:
3. pro 2010 v 10:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
@katcha. jeeeee kdyz nic, tak si to necham naplanovat na 10.12.2010 :grinning:
3. pro 2010 v 10:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj holky, včera jsem byla na kontrole a taky mě dr. nepotěšil. Prý to na nějaké blízké datum porodu rozhodně nevypadá, do průkazky opět napsal CS 0. Když mně řekl odhad váhy, tak jsem myslela, že mě trefí šlak, prý 3,8 kg, takže pokud budu přenášet, bude mít dost přes 4 kg a to teda bude mazec :frowning2: Vím, že mám proti vám ještě čas, ale tyhle zprávy mě vůbec pozitivně nenaladily :frowning2:
3. pro 2010 ve 13:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj holky jsem od dokyho doma,tak 9.12 mám dojít na kontrolu a pokud prý do toho 9.12 neporodím nahlásí mě na 13nebo14 na císař že prý je malej už dosti velkej a nelíbí se mu má pánev :unamused:
3. pro 2010 ve 13:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
@sukubka ahojky,,,,a s kterým doktorem jsi mluvila?
3. pro 2010 v 15:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
@terak ..tak mi připaá, že ti to začíná tak jak mě..taky jsem posledn dny nemohla spát a byla jsem bolavá bez nálady a na všechno jsem kašlala...tak uvidíš....mě tento stav trval 3-4dny....
3. pro 2010 v 15:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
@terak jo a tu bolest jak popisuješ, tak ti to padá dolů a to je tlak na ty vazy a nebo dítě roste.... :sweat_smile:
3. pro 2010 v 15:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
@terak PS: já byla v neděli slavit taky narozky, dala jsem si 2dc bílýho a hned to bylo na světě...takže se ožer a to půjde samo:slight_smile:))a hodně procházek i když to nejde...hlavně sebou neškrábni někde...
tak se zatím mějte a držte e holky
3. pro 2010 v 15:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
@sukubka Ja myslim ze mas panev peknou, me se libi :wink: Ale ne ted vazne, co uz jsi zkousela na vyhnani a co budes zkouset? Kolik mas odhad?

@monthy7 S prochajdama nemam problem, jen se musim rozpohybovat. Chozeni je pak OK. Takze mi chces rict, ze mam jit na trhy, obratit do sebe tri turbomosty a v nedeli rodime?
3. pro 2010 v 15:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
Kaslu na turbomost, otviram si prosecco, odchazim do vany. Ja to dite ven dostanu!!!!!!
3. pro 2010 v 15:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
nooo kde zacit.....asi tim, ze mam tak na 5 let vybrano....

11.listopadu jsem byla na kontrole u dr a uz jsem se domu nepodivala. Namerila mi tlak 200/115 a k tomu jsem mela bilkovinu v moci. Nepustila me uz ani z ordinace a Michal pro me musel prijet a odvezt me hned do nemocnice. Tam me prijali, vysetrili, lekli se mych oteklych nohou a tlaku a domu me uz nepustili. Nasadli mi leky na tlak a otoky ( preeklampsie ) ale nic mi nezabiralo. 16. rano jsem sla na monitor, kde mi pomalu, ale jiste odtekla voda...a uz jsem jela na sal. Byla jsem za tu chvilku uz hodne otevrena, takze na nejake podrobne vysetrovani nebylo cas a rovnou se mnou utikali na sal. Vedela jsem, ze budu rodit cisarem, protoze Sofie nebyla jeste otocena a take kvuli tomu tlaku. Nejdriv jsem chtela celkovou anestezii, ale dr mi to nedoporucila, takze jsem mela anestezii od prsou dolu. Na sale byli moc hodni, bylo na me videt, ze se bojim, ze mam strach, ze vsechno ucitim....porad si tam se mnou nekdo povidal :slight_smile: Vsechno to probehlo opravdu hrozne rychle...voda mi odtekla v 7:50 a Sofie byla na svete v 8:31. Hned ji odnesli pryc na JIP do inkubatoru, protoze byla o mesic driv. Po sekci me vzali zpatky na pokoj....Bohuzel sestra, ktera si pro me prisla, si me nechtela prevzit, protoze se zhrozila mojeho pooperacniho tlaku 195/110 a volala na JIP at si pro me prijdou, bohuzel resila vsechno prede mnou a ja se pomalu bala jenom zavrit oci, ze uz je nikdy neotevru. Kdyz jsem se konecne dostala na pokoj, merili ma tlak kazdych 10 minut a dostala jsem infuzi na snizeni tlaku. Dalsim kamenem urazu bylo, ze mi ho srazili moc rychle a dostala jsem dalsi infuzi, po ktere jsem strasne otekla, ze jsem nemohla ani zavrit pest. Na hrdinku jsem si nehrala a rikala jsem si o injekce na bolest. Druhy den rano jsem se s pomoci sestricky pokusila vstat....uspesne, ale pripadala jsem si jako ptace, co zrovna vylitne z hnizda...moc mi to neslo, ale dokazala jsem to. Dalsi den uz to bylo zase lepsi, ale tlak porad nesel dolu. Na Sofii jsem se mohla jit podivat ( teda Michal me vezl na vozicku, protoze sama bych tam nedosla ) az kdyz za mnou prijel odpoledne a tak na maximalne 10 minut, protoze dele jsem tam nevydrzela. Meli tam strasne pretopino a nedelalo mi to dobre, nevydrzela jsem tam stat. Bohuzel tlak mi porad dolu neklesal a vidina toho, ze za ni pujdu na detske na JIP byla v nedohlednu. Slzavych udoli bylo opravdu hodne....Poctive jsem odstrikavala, ale bohuzel stres a psychika udelal sve a ja jsem pomalu nemola co odstrikavat....Nejhorsi bylo, ze primar na gynde me chtel uz posilat ne interni oddeleni a doktorka z JIPky mi kazde rano rikala, ze je vse se Sofii v poradku a ze cekaji uz jenom na me....hrozny pocit....K Sofii jsem se dostala az po tydnu. Mezitim jsem dr na JIP poprosila at Sofii nauci na flasku, protoze jsem opravdu nevedela, kdy se za ni pujdu. Kdyz jsem prisla na JIP rekla jsem dr, ze chci aby Sofie na flasce zustala. Vedela jsem, ze mliko nemam a predstava toho, ze by zase sla s vahou dolu a vubec nam to neslo bylo pro me silena a ja jsem si rekla, ze musim pro ni byt mam v pohode a ne psychicky labilni, ale skoro kojici mama. Od te doby se se mnou dr. vubec nebavila a citila jsem z ni, ze me naprosto odsoudila. Sofie je tedy na nutrilonu a je spokojena a ja kdyz jsem videla, ze je v poradku a pribira na vaze jsem se uklidnila a s tim mi sel i tlak dolu. No a to cele trvalo 3 tydny..... :frowning2: jsem strasne rada, ze uz jsem doma....
Kdyz byla Sofie jeste v inkubatoru, brecela jsem Michalovi do telefonu, ze se na ni chodim koukat jak do zologicky pres sklo a ze me vubec nezna a ja ani poradne nevim jak vypada.....bylo to hrozny...uz fakt nikdy vice....

3. pro 2010 v 16:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
@monthy7 gratuluju k Mikulasovi :wink:
3. pro 2010 v 16:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
@terak z vlastni zkusenosti :grinning: porodni plan je ti naprosto na ho....protoze nidky nevis, co se stane a jaky tvuj porod bude mit prubeh. Doktori moc dobre vedi co delaji a maji mnohem vetsi zkusenosti nez my.
3. pro 2010 v 16:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
@wendulla teda to jsi neměla moc hezké zážitky , ale ted už je určitě vše v pořádku :slight_smile: , já dnes byla na kontrole a malá se na svět nechystá ...teda nespěchá :unamused:
3. pro 2010 v 16:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
@wendulla ...mam slzy v očích, co je proti tomu nějakej blbej porod...je mi to moc lito a držím vám palečky i s Mikulou, už se to určitě všechno upravilo a bude dobře! ste statečný holky a sama jsi poznala že to za to stálo, když teď Sofinku držíš v náručí, tak ji za nás oba pohlaď....a všechno zase bude OK!! :wink:
3. pro 2010 v 17:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
@monthy7 řekl mi to můj gynekolog jmenuje se Hoždora!
@terak já na vyhnání nezkoušela nic :unamused: odhad mám 3kg ale prostě nevím proč to tak doktor chce
3. pro 2010 v 17:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
@wendulla teda taky jsi si se Sofinkou prošla svím,ale tedka už to bude jen a jen dobré!
3. pro 2010 v 17:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
@wendulla - teda jo, a pak plánuj nějaký porod :unamused: . Hlavně, že jste to obě zvládly, na to že nekojíš, na to kašli, Sofinka nebude jediné nekojené dítě. O preeklampsii jsem četla hodně, taky jsem měla vyšší tlak, ale jen hraniční hodnoty, zatím max. 144/95 . dr. už byl nervní ale trošku to kleslo, tak snad už mi nic takového, jako Tobě, nehrozí. Porodní plán mám napsaný ale počítám i s příp. jinou variantou. Nic nechci riskovat a pokud by byl problém, počítám i s cís. řeyem. Jsem prostě připravená na vše. A kdy budou fotečky ?
3. pro 2010 v 19:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
@sukubka Pokud se tvýmu doktorovi něco nezdá, tak ho raději poslechni. To máš asi užší pánev a mimčo by nemuselo projít ? Jinak máme termín skoro stejný
@terak Tak co, už jsi byla na trdelníku a nějakým svařáku ? Já byla včera, dala jsem trdlouš a 1dcl medoviny. Luxusně jsem zaparkovala nad Mekáčem na Zámečnicé, tak jsem se jen skoulela dolů a pak zpátky k autu. A co břicho, pořád je pevný a mimino se drží ? Jsem zvědavá, kdy otestuješ brněnskou porodnici :wink: Mě dneska v noci zase bolelo břicho na bocích, takový píchání, asi se zase zvětšovalo, ach jo, za chvílu se nenarvu ani do těch svých lacláčů :unamused:
O víkendu má být hnusně, malé se pro změnu zase spustila rýma jako trám, já jsem pořád tak nějak na hranici, už jsem měla dneska deprézi docela šílenou. Tak ani nevím, jestli bych měla chuť jít mezi lidi. Nebo už mám třeba předporodní deprézi. Jé, já bych si tak dala čaj s pořádnou dávkou slivovice.......
3. pro 2010 v 19:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
@madelen No mozna se tam zitra potkame s maminama z brna, ted se zrovna domlouvame ze bychom sly na prdelnik a turbomost. Ale uvidim podle pocasi a podle stavu.

Bricho uz neresim, to dite si ze me evidentne dela prdel. Uvidime jak to pujde, rozhodla jsem se intenzivne se venovat svaraku, tak ho to treba vyzene. Jestli ne, tak ve stredu jdu na kontrolu a holt se domluvim na vyvolani no. Ja se z toho nezblaznim. Ale teda spodek me boli priserne, vubec se nemuzu hybat, takze jak jsem psala, ma touha rodit do vody nebo na porodnim vaku vzala za sve. Budu rada kdyz se vyplesknu na postel a odtama me nikdo nedostane :grinning:

@wendulla napsala jsem ti zpravu :slight_smile: Ozvi se zase jak tu budes, i kdyz ted asi moc casu nebude co?
3. pro 2010 v 19:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky četli jste o tom nápoji z racinovýho oleje, džusu a krapítek slivovice na vyvolání porodu?
3. pro 2010 ve 20:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lordicka Jo, cetla jsem tu knizku kde to bylo popsany + ted mi o tom psala holka v jine diskuzi. Uprimne ... ja bych do toho nesla. Muze to pomoct, ale stejne jako hamilton, pouze v pripade, ze jsou nachystane porodni cesty. Pokud nejsou, tak se z toho jenom pos..... a pozvracis, jiny ucinek to mit nebude.

A me je teda zle uz tak dost samo o sobe, jeste abych mela dva dny prujem a zvracela :frowning2: Skoc si radsi na svarak na vanocni trhy :wink:
3. pro 2010 ve 23:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lordicka Jinak i ta stadelmannova tam psala, ze by to meli pozivat jen zenske, ktere maji k temto praktikam pozitivni vztah. Ja treba jim homeopatika, ale moc tomu neverim, spis si rikam, ze pro jistotu. Tomuhle napoji neverim vubec, takze se vsadim, ze bych fakt jen sedela na zachode a nic. Ale pokud k temhle alternativnim metodam mas pozitivni vztah, mas s tim dobrou zkusenost a veris jim, tak by ti to treba pomohlo, je to opravdu asi o pristupu a psychice. Kazdopadne doporucuji sehnat knihu a recept si opsat primo z ni. Mela tam dva napoje. Jeden nejaky koreneny a druhy z toho ricinoveho oleje.
3. pro 2010 ve 23:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
@medelen jojo je to nejspiš k vůli té pánvi,rači na něj dám protože tlačit a pak zjistit že malej neprojde si neumím představit!
jsem zvědavá která porodí jako první :grinning:
@terak taky jsem dneska měla svařáček manža přikupil v tom kauflandu!
Ty máš další kontorlu až ve středu?myslím že do té doby se mimísek uráčí jít na svět :wink:
3. pro 2010 ve 23:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
@sukubka No nevim, blboun dela, ze tam neni :grinning: Po tom hamiltonovi mi prestaly i poslicci :grinning: :grinning: :grinning: Co ty, jak ti je?
3. pro 2010 ve 23:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
pěknou sobotu holky,
@terak mě je právě úplně fajn,byla bych rači než na ten císař tak do toho 13.12 porodit přirozeně,je mi to tak nějak léto že bych neměla hnedka malého u sebe,dávají ho až druhý den na noc a mám strach že třeba nebudu moc kojit někde jsem četla že se to po císaři může stát :frowning2: no je to takový na prd ale zase si říkám že pokud doktor ví že malej bude mít problémy projít je to tak lepší
4. pro 2010 v 10:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lordicka Nečetla a ani o nčiem takovým neuvažuju. Věřím, že mimčo dozraje v termínu a porodím včas :wink: Pokud to vyjde, nechám si dát klystýr, ten byl z celýho porodu nejlepší :grinning:

@sukubka - Z císaře strach neměj. Kamška byla v srpnu na akutním, protože malej měl špatný ozvy- byl omotaný 3x pupečníkem - a kojí bez problémů a malej přibírá. Důležitý je, abys Ty a mimčo byla vpořádku. Byla by škoda nekojit ale co je lepší ? Já osobně bych neriskovala - navíc po tom, co jsi už musela podstoupit.... Nebo jdi na vyvolávačku dřív - to je prý sice taky hrůza ale možnost tady je.

@terak Tys byla na hamiltonovi ? Doufám, že nic takovýho nebudu muset podstoupit, brrrr. Dneska je nádherně, tak asi vyrazíme za koněm a půjdem na nějaký minišpacír. Škoda, že už na něm nemůžu sedět, došla bych dál :frowning2: TAk na něj posadíme malou, vezmeme čokla a půjdeme udělat nějakou fotečku do lesa.
4. pro 2010 ve 12:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek