• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Čekáme v prosinci 2010

31. října 2011 
jinak mi teda vcera tak nejak doslo, ze manzela nebudu mit v porodnici asi vubec. Kdyz me napichnou na ten oxytocin, tak to budu na normal pokoji, kam muze odpoledne na tri hodiny. Pak zas vecer domu. Je otazka jak to bude rychle postupovat, ale nejsem si jista jestli chci, aby tam chudak musel sedet vedle me nekolik hodin a divat se, jak mam nonstop kontrakce :frowning2: Takze jsme se dohodli, ze kdyby to bylo blby a dlouhy, tak ze mu zavolam az po porodu, at prijede.

Jako uprimne ... myslite si, ze ti chlapi u porodu fakt chteji byt? Ze jim to neco da? Nebo to delaji jen kvuli nam a je jim uplne burt, jestli to miminko uvidi jako petiminutovy, nebo az po trech hodinach....
10. pro 2010 v 08:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
@terak měřím metrem, ta jejich tabulka je hodně nepřesná (alespoň podle mého metru). Ráda bych se přes víkend dostala na 30, ale moc tomu nevěřím :frowning2: A dobrou chuť k snídani, dnes bude pestrá, co? :sweat_smile:
10. pro 2010 v 08:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
@hamika no pestra ... cerny chleba, sunka, rajce, caj ... a ... ehm .... pulkilovy chocensky smetanovy jogurt :grinning: :grinning: :grinning:

Sakrys, tak podle toho jejich jsem pres desitku, ale to bych si teda mela taky premerit metrem :frowning2:
10. pro 2010 v 08:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
@terak myslím, že to je rozumný, domluvit se s ním, ať přijde až po, třeba se budeš cítit líp, když se na Tebe nebude chudák dívat. Ale záleží, jak to chcete vy dva. Včera jsme na toto téma zabrousili s manželem, chtěl ode mě jasně slyšet, kam ho pustím a kam už ne a vypadlo z něj, že by byl moc rád u všeho. No, trochu jsem se vyděsila, ale pak se uklidnila, přeci jen, záleží to na mně, že a určitě tam nebude proti mé vůli, ví, že bych mu to pak spočítala. Tak jsme se dohodli, že si to budu řídit podle momentálního pocitu. Prý to nedělá kvůli mně, ale že chce u narození dítka prostě být, jako já, tak já Ti nevím....
10. pro 2010 v 09:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
@terak tím půlkilovým jogurtem tu snídani skvěle doplňuješ :slight_smile:
Jestli jsi podle nich přes desítku, tak tipuji, že reálně budeš tak na 9 a kousek, to bude něco mezi 28 a 29 cm.
10. pro 2010 v 09:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
@hamika Tak to je fakt chlap od chlapa :frowning2: Mam kamarada, ktery si dokonce sve dite "vytahl" pod dohledem lekare. To si treba nedokazu predstavit, ale pro nej to byl pry nejlepsi okamzik zivota. Kdzy to ale vykladal pred Jurou, tak ten zcela viditelne zezelenal strachy, ze neco takoveho budu chtit i po nem :grinning:

Co mas dnes v planu? Ja dokoncim vanocni uklid a musim si vybrat knizku k porodu, buhvi, jak dlouho to bude trvat ...
10. pro 2010 v 09:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
@hamika Ja si taky rikam :wink: No porad lepsi jogurt, nez buchta nebo puding nebo neco takoveho. Aspon to neni moje obvykla ranni kombinace, cornflakes s mlekem a k tomu pul litru kakaa :grinning:
10. pro 2010 v 09:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
@terak tak to vím jistě, že ten můj chlap by si svý dítě tahat nechtěl, na to až tak odvážný není...dívat se u hlavy, to jo, ale vyvinout nějakou akci, to mi řekl, že nehrozí. Případný návrh na přestříhnutí pupeční šňůry by prý odmítl, že už mu to přijde moc, za což jsem ráda.
Dnes bych ráda nachystala na hromádku věci pro malého do porodnice, aby to měl manžel připravené. Taky bohužel musím žehlit, mám tam 2 pračky, tak si to nesmím nechat přerůst přes hlavu, protože žehlení já fakt nemusím a chystám se na vydrhnutí trouby a lednice. Víc si radši neplánuju, nebo se pak budu nervovat, když to nestihnu nebo se mi nebude chtít. A během víkendu musím převléknout postele.....
Jinak knížky si teď půjčuju z knihovny, docela jsem se na čtení vrhla, včera jsem dočetla jednu a už mám přečtenou půlku druhé (ale ta má jen přes 100 stran).
10. pro 2010 v 09:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
@hamika no k te pupecni snure ... ja jsem nekde cetla prirovnani, ze je to zvuk, jak kdyz prestrihnes nuzkama kure :grinning: Jeste to tak, aby z toho pak chudak mel mindrahy a ja musela dozivotne pordovat kurata :wink:

No my do knihovny asi dozivotne nemusime ani vkrocit. Mame doma knizek jak nas..... to vis, kdyz se sestehuji dva sberatele knih, tak to tak potom vypada. Doma v policich vlastne nemame skoro nic jineho :grinning: Ja jsem chtela jit se psem a koupit nejake vanocni dekorace, ale zrovna tam zacalo snezit, tak nevim no... asi ji chudinku vyhodim na zahradu :grinning:
10. pro 2010 v 09:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
@terak :grinning: já tomu ale věřím, že to má takový zvuk...a fakt, že já teda porcuji kuře málokdy a teď by to bylo vždy na mně, takže neee.
To musíte mít doma knížek, tý jo. Já nikdy moc nečetla, odradila mě povinná četba už od základky a na střední to pokračovalo, ještěže na výšce už není :sweat_smile: Až nedávno jsem si řekla, že jsou určitě i zábavné knihy a že když si povybírám a nemusím podle osnov, tak to bude v poho...
Tady nádherně svítí sluníčko a to jsme od sebe kousek....zajímavé, možná ten sníh za chvíli dorazí i sem.
10. pro 2010 v 09:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
@madelen Preklamsii jsem nemela, ale byla jsem otevrena na 3 cm, tak honem do nemocnice. Mysleli si, ze ten den porodim. Ale ono nic. Tak jsem tam lezela pekne dlouho a postupne jsem se otevrela az na 6 cm. A dal to nijak nepostupovalo. Takze se pak rozhodli mi to vyvolat, coz jsem nebyla rada. Chtela jsem to prirozene a ne takhle. Take to pak podle toho dopadlo - ze jsme akorat skoncili na JIPu. Misto aby me nechali byt a mohlo byt vse treba ok... Jsem z toho jejich postupu zklamana...
10. pro 2010 v 09:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zuya Mala vazila 2350g. A aby to bylo normalni, tak by mela mit nejmene 2500g. Dneska jdeme poprve do poradny, tak jsem zvedava jestli neco pribrala. :slight_smile:
10. pro 2010 v 09:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
@terak Ja jsem chlapa u porodu nemela a vim jiste, ze by mi tam k nicemu nebyl. Spise by mi to vadilo. Byla jsem rada, ze mam co delat sama se sebou a aby me nejak utesoval nebo tak - na to bych nemela naladu. :wink: Ale prekvapilo me, ze samotny porod /nemyslim kontrakce/, tak strasny nebyl. Predstavovala jsem si to horsi a ono to bylo rychle a dalo se to...
10. pro 2010 v 09:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
@hamika Vis co, on jura na stredni studoval na knihkupce, ja na knihovnici a pak jsme se na VS potkali na oboru informacni studia a knihovnictvi. Ted sice delame kazdy neco jineho (on managera v IBM a ja konzultant internetoveho marketingu), ale holt ty knizky u nas porad vedou :grinning: Maly uz ma v pokojicku plnou knihovnu detskych knizek :dizzy_face:

Jestli te aspon trosicku zajima historie nejakych tajnych radu a pod. tak doporucuji Browna. Urcite sifru mistra leonarda a andele a demony. To jsou uzasne knizky. A pak cokoli dalsiho od browna, pise strasne ctive. A ja mam hrozne rada Gaimana, ale to jsou takove castecne pohadkove, castecne realisticke. Je to hodne zvlastni. Ale kdyztak napis, co te bavi, zkusim neco doporucit :wink:

No a ja jsem se ted jeste objednala na ocni. 4 dny po terminu, dobry ze? Takze jdu ve 13:00 ... jsem si rekla, ze jen pro jistotu, i kdyz dioptrii mam malo, ale tak za to nic nedam.

@haluci 2 a pul kila? Jezis tak to je drobisek :slight_smile:
10. pro 2010 v 09:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
@haluci taky z toho mam takovy pocit ... hlavne myslim, ze to finale uz kazda zenska vnima jako vysvobozeni, po xx hodinach kontrakci.
10. pro 2010 v 09:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
@hamika @terak Su celá, uf ,.......ale večer jsem teda musela usnout u TV, abych vůbec usnula, pořád jsem měla v hlavě různé varianty odjezdu do porodnice. Kdybych byla sama, je to fuk, zavolám taxíka a jedu ale ještě s tou Nelinkou je to prostě složitější a musela bych ji zajistit u kamošky. Asi to bylo tím vyšetřením, teď je to zatím dobrý. Ale už musím počítat, že to mlže přijít kdykoliv. Jenže doktoři mě taky štvou, jeden řekne, že je ještě hodně vysoko, druhý řekne, že to může být každým dnem......tak si vyberte.....Raděj budu spoléhat na tu druhou variantu, ať nejsu překvapená :grinning: Už to přestává býti sranda :grinning: :grinning:
10. pro 2010 v 09:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
@madelen Jak jsi rodila poprve? Pred nebo po terminu? Ja jsem zjistila, ze se te vyvolavacce tak na 95% nevyhnu, protoze mamka rodila me i segru dva tydny po terminu a s vyvolavackou.
10. pro 2010 v 10:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
@terak Fakt nevim. Kontrakce mi prisly horsi. A to jsem se vic bala toho protlaceni. :sunglasses:
10. pro 2010 v 10:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
@terak @madelen Moc vam preji at uz to mate za sebou. Tohle cekani je take o nicem. Zase ale mate jistotu, ze to budou bombardaci a pujde pak rychle domu... :slight_smile:
10. pro 2010 v 10:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
@haluci no ja nevim ... z toho vyvolavaneho porodu nejsem zrovna odvazana :slight_smile: Podle toho co jsem cetla, je to docela mazec :confounded:
10. pro 2010 v 10:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
@terak to je určitě bezva, když máš doma člověka s nadšením pro stejnou věc :slight_smile: Jestli bude malý po vás, tak se mu ty knížky v pokojíčku budou hodit :slight_smile: Jojo, toho Browna zkusím, Šifra mistra Leonarda se mi líbila i v kině, ale počítám, že knížka bude o 100 % lepší než film, jak už tomu tradičně bývá. Teď se bojím napsat, co čtu, bo z Tvého pohledu to musejí být "hrůzy", ale co jsem nastoupila na mateřskou čtu jen vyloženě odpočinkovou literaturu :grinning: po těch posledních hektických týdnech v práci.... teď jsem dočetla Podnikatelku od Raška a Pletky s osudem od Monyové. Ale Tvé tipy zkusím.
@madelen to jsem ráda, že jsi vydržela, měla bys to v noci komplikované....mám s doktory stejnou zkušenost, jeden mi řekl, že to vidí do týdne (dle stavu placenty) a druhému když jsem to řekla, tak namítl, že on to tak rozhodně nevidí :sweat_smile: A když vezmu v úvahu, že mamka mě přenášela skoro týden, tak si iluze nedělám....
10. pro 2010 v 10:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
@hamika Me se teda od browna daleko vic libili Andele a demoni a je to casove jakoby pred sifrou mistra leonarda. Ja jsem jeste ted cetla biomanzelku a ta je genialni. Situace v knizce presne ted sedi na nase zivotni obdobi a muzu ti rict, ze jsem se dlouho tak nesmala. Mam tu pak jeste roman pro muze, tak ten si mozna vezmu do porodnice :grinning: A z meho pohledu neni nic hruza, me je uplne jedno co ctu, ale musi me to bavit, takze tak. Ja ctu totiz i sci-fi a komixy :grinning:

10. pro 2010 v 10:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
@terak Hmm, tak uvidis. Ty cipky co davaji jakoze na vyvolani, tak to nejak uvolnuje cesty, ale ty kontrakce pry vic boli. Ale treba to bude u tebe rychle. Samozrejme, ze by bylo lepsi, kdybys to mela prirozene... Ale stejne pak budes rada, ze uz se neco deje a vykoukne na tebe stesticko. :sweat_smile:
10. pro 2010 v 10:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
@terak Poprve byla Nela přesně na den :wink: - bez poslíčků a nějakých předzvěstí a bez prasklé plodovky. Začaly rovnou pravidelné kontrakce po 10ti min.
@haluci TAky mám pocit, že porození dítěte - 2 doba porodní, nic nebylo , spíše ty nekonečné kontrakce sna po minutě a trvající minutu, to bylo šílený, nesnesitelný, vnímala jsem jen klapot hodin na stěně, brrrrr

Holky, já si myslím, že to fakt záleží na každým chlapovi a hlavně na ženské, jestli si ho k porodo vezme. Já na to četla různé názory a články, teď se spíše píše, že je to módní záležitost a chlap tam více " zavazí " a v některých případech se pak ženská ani neuvolní a o to dýl to trvá. Jsou páry, které se milují a věří si a je to ještě takové to vrkání.....Já ve svým chlapovi až tak velkou oporu nemám, jak jsem psala, nechává veškerou domácnost + vše kolem na mě a je mu jedno, jestli je mi dobře nebo ne. To, že su těhu, to bere jakože v prvním těhu, že je vše OK. TAkže toho bych tam vnímala jen jako čumila, který se pak musí pochlubit, že tam byl.....Určitě by mi nepomohl - krom podání pití :frowning2: PAk mám kamarádku, jejíž manžel tam byl a nijak pěkně se o porodu nevyjadřoval, ani nemá k dítěti extra lepší vztah. Pak jeden příbuzný tam byl z donucení partnerky a prý se mu tím celkem zprotivila.....DAlší kamarádka byla zase ráda, že tam chlapa měla.......Já svůj názor nezměním a manžela bych byla schopná vyrazit ze dveří, i kdyby mi mimčo už koukalo mezi nohama :grinning: Já bych z toho asi pak měla trauma :grinning:
10. pro 2010 v 10:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
@haluci No na uvolneni porodnich ceste je oxytocin, ten mi napichnou do kapacky v utery. Cipky prijdou na radu az ve stredu a ty vyvolavaji uz kontrakce, ale teda vetsina holek psala, ze jsou bez prestavky. Bude to jeste sranda no ....
10. pro 2010 v 10:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
@madelen Presne tak. A vodu mi podavala porodni asistentka. Takze v pohode... :wink:
10. pro 2010 v 10:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
@terak Budu drzet palce at se ti spusti porod sam. Ale i kdyz ne, tak se to musi prezit a odmena je nadherna. Ja ted stale na malou koukam jak na svaty obrazek a nemuzu tomu uverit. Je to tak krasny tvorecek. Je to neuveritelne...
10. pro 2010 v 10:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
@madelen Tak stejny to budes mit i ted, uvidis :slight_smile:

Pro me je Jura opora a rozhodne uz nejsme ve stavu vrkani. A fakt mu hodne verim, ale proste se bojim te situace, jak budu reagovat ja, jak on. Zase na druhou stranu, to muze byt takova ta trosku krizova situace, ktera nam ten vztah jeste prohloubi. No uvidime .... holky no jo, ale kdo mi bude masirovat zada tim olejickem od nobilisu?????? :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:
10. pro 2010 v 10:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
@terak tak na Románu pro muže jsem byla v kině, a přišlo mi to takové slabé.....nijaké, možná jen tou formou zpracování, těžko říct.
Taky se bojím, jak budu reagovat, prostě jsme některé v této situaci poprvé a nedá se to odhadnout.
@madelen nechápu ženské, co chlapa nutí tam jít, to je cesta do pekel :frowning2: Je to moc citlivá záležitost a fakt věřím, že na ty chlapy to může působit hrozně a už vůbec si nemyslím, že by přítomnost chlapa u porodu měla posílit vztah mezi ním a dítětem, stejně jak si myslím, že je blbost, že se kojením posiluje vztah matky a dítěte.
10. pro 2010 v 10:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
@haluci A je malá hodná nebo brečí často ? A jak je to vnoci ? Já noční kojení skoro neznala,malá mi spala celkou noc, tak teď počítám s tím, že to bude pravý opak :grinning:
@terak Uvidím, jak to bude tentokrát. Ale od začátku je to úplně jiný......
Držím palce, at se ti porod rozjede sám. Ale slyšela jsem, že přenášení může být dědičné a že mimčo by snad ani samo od sebe nevylezlo. Pokud je manžel pozorný v normálním běžným životě, pomáhá Ti a snaží se doma být užitečným, asi bych taky přemýšlela. Ale v našem případě to opravu nevidím reálně. On by byl nervní bez mobilu, protože ten by měl zakázanej. TAkže by pořád odbíhal a řešil něco po mobilu nebo aspoň hrál hry nebo si stahoval ten jeho slavný sport, bez kterého nemůže žít. Začal by to vše vnímat, až by se porod blížilke konci. A ještě více by mě nasra...., že by pak třeba mimčo dali tatínkovi na pochování a obdivovali ho, jak statečně přestřihl šňůru a jak je úžasný tatínek :grinning: TAkže tady si vyberu svou šanci na to , být sobec , a všechno si užiju jako první a on ať přijde jako číslo 2 . To, že se ženská 9 měsíců s mimčem nosí, do toho případné nervy a zdarv. problémy a přitom musí zvládat ještě běžný život , příp. chodit do práce, tak to je samozřejmost. Asi jsem v tomto zlá ale prostě to tak vidím ....
10. pro 2010 v 10:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek