• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Červen 2008 VI. Maminky, batolátka a Laadus.

28. května 2013 
Jity tady se taky zdrhá a 6tý se taky prořízl, páč dospává, v 6 se vzbudila, dala mlíko a ještě zalomila
6. srp 2009 v 08:20  • Odpověz  • To se mi líbí
ahojky
jsem tu jen na skok,,,hihi hlasim ze dominik me vyleze na postel na gauc,,a na kreslo mazec jako to je hlidani me strechne,,

ale zas jedna super zprava tchyne si je bere na tyden a budeme s MM doma sami tak snad se to da dohromady,a neco vyrezime takhle to nejde,,nejde uz jen o nas dva,,,

Jito to je super 10 zubu my mame jen 8 zatim a po stolicce ani prd,,a to ma nekdy pekne ridke kakani,,tak to k tomu prikladam a taky mel uz v noci dvakrat teplotu,,tak ciham a cekam

jinak spinka celkem dobre na nejaky ten cajik,a dudlik,,
6. srp 2009 v 10:43  • Odpověz  • To se mi líbí
sakra nikdo nikde kdyz mam chvily casu,,, :pensive:
6. srp 2009 v 11:04  • Odpověz  • To se mi líbí
Tak já se po 9 dovolala dr co že nám to jako chtěla a ono kuk oblíct Joli a na očkování :stuck_out_tongue_closed_eyes:
6. srp 2009 v 11:54  • Odpověz  • To se mi líbí
taky mame jit na ocko,ale na co presne nevim na nejkay co se chodi po roce.
6. srp 2009 ve 12:00  •  2 děti  • Odpověz  • To se mi líbí
krásný den ..
my jdem na očko v 15. měsících v září na priorix ..
teda zubů máme zatím 8, ale dásně nateklý tak, že to vypadá, že zbytek mu snad vyleze najednou :confused: :pensive: a od pondělí má furt 38-39 teplotu, tak jsem zvědavá, co je to zase za virózu?

D.ani - určo to dáte s TM zase dopořádku, držím palce, týden sami doma, to bude labůžo :dizzy_face:
6. srp 2009 ve 12:34  • Odpověz  • To se mi líbí
no spalničky, zarděnky a přiušnice
6. srp 2009 ve 12:34  • Odpověz  • To se mi líbí
Evi - jj, to je ten priorix u nás ..
6. srp 2009 ve 12:39  • Odpověz  • To se mi líbí
Dani hezky to doma urovnejte :wink:

holky vrkoc a evi...snad néé trojkombinaci, vždyť jim ještě není 15 měsíců :astonished:
6. srp 2009 ve 13:24  • Odpověz  • To se mi líbí
Nazdarek:wink: Je, ahoj Jani, hlavne, aby se to doma urovnalo. My dneska po spa razime dom a zitra jedem rano do toho Liberce. Jsem rada, ze si uzijem tatky:wink: Jinak s tim lezenim na gauc, kreslo, postel, to mame stejny. Postel je v poho, to si krasne sleze, ale ten gauc je o nervy. Tam frajeri a ja se bojim, ze spadne na stul. Jinak u nas teda vede angrest, jak je venku, tak okamzite tape k nemu a uz ho laduje. Ani mu nevadi ta vysoka trava, krivej teren a kopecek. Dneska vecer se prihlasim z domova:wink: Jo, a vubec+nemluvime,+no,+po+Hyndovi+me+to+ani+neprekvapuje+a+to+ted+tu+pusu+proste+nezavre,+ani+kdyz+funime+do+velkyho+kopce+na+kole.+
6. srp 2009 ve 13:24  • Odpověz  • To se mi líbí
no, my na priorixu byli v patek, ale nam uz 15mesicu bylo, uz jsme dostali termin na prohlidku v roce a pulB-)
6. srp 2009 ve 13:27  • Odpověz  • To se mi líbí
ahoj Olíí, termín na prohlídku v roce a půl už máme z roční prohlídky, ale na kombinaci si nás prý pozvou, ať ale nepočítají s tím, že se dostavíme před 15 měsícem to teda neeee, ale naše dr. termíny vcelku dodržuje, tak počítám že to bude ok
6. srp 2009 ve 13:29  • Odpověz  • To se mi líbí
moje dítě samo nechodí, ale po výškách leze jak horolezec, takže machrování na gauči je u nás taky na denním pořádku :stuck_out_tongue_closed_eyes: a maminku z toho může trefit šlak, taky leze za kočkou na sloup to je taky zážitek hlavně pro mě :angry: :grinning:

a Oli dík za uklidnění že nemáme úplnýho retarda, když ještě nemluví, kámošek prcci melou už snad od povijanu a ten náš sice taky, ale srozumitelný slovo snad žádný (krom táta, mam, a ham, což ale nepovažuju za slova) jede si hezky ve svojí svahilštině a na nás prdí :grinning:

Oli tak máš čerstvý info, jak to teď je Trivivac už není a dává se Priorix teda, měli jste to zadara?
a to docela pocestujete, nebojíš se reakcí :confused:
6. srp 2009 ve 13:32  • Odpověz  • To se mi líbí
ahoj Jito:slight_smile: no, nam bylo 15,5 mesice, takze pohoda:wink: my jsme zas termin na tohle ocko meli z rocni:wink:
6. srp 2009 ve 13:33  • Odpověz  • To se mi líbí
Oli jj to je mi jasný vy máte náskok, já myslela kvůli holkám že vrkoč i evka psaly že je čeká očko (a Eliška má 14m a Joli 14,5) tak mě to jen zajímalo, jestli už očkovali tohle, nebo třeba poslední hexu
6. srp 2009 ve 13:38  • Odpověz  • To se mi líbí
Jito, to ocko mel pred tydnem a je v poho. Dr. nic nerikala, jen dva dny spis ne na slunce a kdyz, tak s cepici. To bysme sedeli doma furt, kdybych se bala. Ted jsem se Ti jukla do prukazu a dostal ten priorix do raminka, ani nepipl. Nic jsme neplatili. Jinak bych ani nevedela, co dostal, dr. nic nerikala a ja to nechavam na ni:wink:
6. srp 2009 ve 13:46  • Odpověz  • To se mi líbí
jdu dat spat prcka:wink:
6. srp 2009 ve 13:48  • Odpověz  • To se mi líbí
u týhle vakcíny bývají ty reakce pozdní (7-10dní i víc) a bývají i bouřlivý proto se ptám víš :wink:
samo přeju ať jste ok a ani o tom nevíte, že vám to svinstvo bodli :wink:

já jdu zase pro prcka, my to dneska máme nějaký otočený, teprve vstává po dopol spánku, to už asi odpoledne se spaním nic nebude :sweat_smile:
6. srp 2009 ve 14:00  • Odpověz  • To se mi líbí
Tak uvidime. Rozhodne jedem, kdyztak to nejak zvladnem. Jedem tam kvuli Hyneckovi, tak oni ten aquapark klidne zvladnou bez nasB-)
6. srp 2009 ve 14:06  • Odpověz  • To se mi líbí
No, tak uvidime. Verim, ze to neni pravidlem a rozhodne jedem. Kdyztak to nejak zvladnem, jako vzdycky:wink: Jedem tam kvuli Hyneckovi, tak oni se kdyztak bez nas v tom aquaparku obejdouB-)
6. srp 2009 ve 14:12  • Odpověz  • To se mi líbí
Zase dvakrat, pardon, holt mobil je naprd:-P
6. srp 2009 ve 14:14  • Odpověz  • To se mi líbí
Jity jo je to ta trojka a reakce mám čekat za 1-2 týdny. Joli má vše se 14 denním předstihem. jako bomba večer v 18 sms že 6.3. jdeme na očko a jestli nevyhovuje termín tak mám zavolat, no dovolala jsem se v 9 jestli jako nemyslela spíš už 6.8. :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:

to víš že jo, bylo to do předloktí, no silačka se nám stejně vycukla :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes:
6. srp 2009 ve 14:26  • Odpověz  • To se mi líbí
a co je lepsi priorix nebo trivivac? Hynecek mel trivivac a bez reakce. Teda ten mel bez reakce vsechny ockovani stejne jako zatim Jachymajda. Ale je fakt, ze Hynecek jel ve "starych" vakcinach.
6. srp 2009 v 15:33  • Odpověz  • To se mi líbí
ahojky.jsem u nasich tak jsem si skocila k sestrence na notase podivat rychle co je noveho,mam abstak:slight_smile:
mam sice internet v mobilu ale tam se nikdy nedostanu na nasi diskusi :angry:
doma zadne zmeny,nevim co bude,ale uz to nijak nehrotim.co se ma stat stane se!!
jinak my uz chodime konecne normalne ne jen par krucku,tak uz mam o zabavu taky postarano.mala je desnej vztekloun,no co nadelam ma byt po kom,ma to z obou stran.
tehulky nase koukam taky v pohode tak to je dobre
akorat co me stve je,ze jsem po dvou letech zacala zase kourit :angry: :angry: ach ty nervy,ale dobry je ze mam o pet kilo min nez pred eli.
holky mejte se moc hezky,dejte za nas obe detickam hubanky a ja se snad zase brzy ukazu!
papaaaaaaa
6. srp 2009 v 15:44  • Odpověz  • To se mi líbí
bré ráno :slight_smile:

teda tady už bývá pěkně mrtvo ipřes den, no aspoň nemám problém vás dočíst :grinning:

Oli jasně, já věřím, že když oba kluci zvládají očko dobře, tak bych taky určo jela, není důvod proč ne, a jak jsi psala, kdyby bylo nejhůř zvládnou to bez vás, ale věřím, že nebudou muset :wink:
7. srp 2009 v 08:00  • Odpověz  • To se mi líbí
Evi no k vaší dr. nemám slov, ono je trochu něco jinýho, když jdete dřív na prohlídku, tam nikoho neohrožuje, ale na očkování jsou zrovna závazný právní předpisy a ta vaše kráska teda porušuje co jde :confounded:
nelze než přát Joli, aby na to měla dost silnou imunizu, a hlavně aby to někdo jiný nezjistil protože by musela jít na přeočkování což bych vám tedy nepřála :pensive:

http://www.vakciny.net/pravidelne_ockovani/MMR.htm

Legislativa

VYHLÁŠKA (č. 65/2009) ze dne 25. února 2009
o očkování proti infekčním nemocem

§ 5
Pravidelné očkování proti spalničkám, zarděnkám a příušnicím

(1) Základní očkování se provede živou očkovací látkou, a to nejdříve první den patnáctého měsíce po narození dítěte.

(2) Přeočkování se provede za 6 až 10 měsíců po provedeném základním očkování, v odůvodněných případech i později s tím, že horní věková hranice pro podání očkovací látky není omezena

--------------------------------
Promeškaný termín očkování

Provede-li se očkování o více než 5 dní dříve než je předepsaný věk dítě pro dané očkování, pak se doporučuje danou dávku opakovat v předepsaný věk dítěte :rolling_eyes: :rolling_eyes: :rolling_eyes:
-----------------------------------
doufám že budete bez reakce.
Já teda při představě jaký reakce jsme měli kdy na očko, a s tím že tohle je naprosto jinej kalibr (živá očk. látka) do toho teda určitě dřív jak v 15m nejdu, možná ani pak ne
7. srp 2009 v 08:06  • Odpověz  • To se mi líbí
Oli nejde říct co je lepší, obě ty vakcíny by měly být srovnatelné, liší se jen v jediné drobnosti a ani u té prostě nejde říct jestli je lepší to nebo ono. Kdo měl na co reakci u dítěte tak ti samo řekne, že je to svinstvo...ale celý je to akorát humbuk a je jasný, že nikdo nedokáže říst, že na to druhý by to dítko nemělo reakci třeba ještě horší :wink:
státem hrazený býval Trivivac, a na Priorix (jakože na "lepší" vakcínu, což je nesmysl, ale budiž) se okolo 500,- doplácelo, pak nějak nebyli dodávky tak stát hradil jediný co bylo, což byl Priorix (viz váš případ), teď jsem ale zase někde slyšela, že má být obnova Trivivacu...
nejlepší jsou ti dr. kteří přemlouvali rodiče na Priorix s tím, že je na něj míň reakcí (jo je, ale asi si neuvědomili jaký mají poměr naočkovaných trivivac:priorix)..hold lobby farmaceutických firem je mocná a chvála každýmu pediatrovi, který svoji práci dělá alespoň trošku poctivě :slight_smile:
7. srp 2009 v 08:12  • Odpověz  • To se mi líbí
hmmm Jity pěkné :stuck_out_tongue_closed_eyes: no snad je to v pořádku, když je psáno 1. den 15tého měsíce to je 14 měsíců ukončených a jeden den z toho 15 tého měsíce :zipper_mouth: doufám :stuck_out_tongue_closed_eyes: :angry: :zipper_mouth:
7. srp 2009 v 08:45  • Odpověz  • To se mi líbí
no ale dr se ptala na přesné datum narození tak snad je to dobře :confused:
7. srp 2009 v 09:13  • Odpověz  • To se mi líbí
čaute :wink: já taky pochopila, že asi míní 14měs ukončených.... ale stejně není na škodu, když se pár dní počká ne? my teda půjdem v 15ti měs na 4.hexu - jestli bude :confounded: no a pak se dozvíme, kdy bude Dr. píchat další.

necháváte i očkovat proti planým neštovicím?
7. srp 2009 v 09:45  • Odpověz  • To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek