Červen 2008 VI. Maminky, batolátka a Laadus.

Tak vítejte v XXXX pokračování 😃
kaczka
11. únor 2010
Jo to alergen asi bude,ale mě třeba doktorka varovala i před banánem,tkaže to si asi fakt nevybereš..my granko normoš jíme třeba na krupici nebo tak
rrk
11. únor 2010
Máš pravdu asi je to přehnaný. já taky dávam na krupicovou kaši kakao
e.k.t
11. únor 2010
To mlíčko od nestlé Joli vysloveně chutná, kakaový sunar ani náhodou, banánový jakš takš a vanilikový ten jo 😃 mlsnice 😃 😃

jinak dnes si řekla čurat na záchod a povedlo se, sice v plínce byla výbušná nálož ale do záchoda se pěkně vyčurala, tak to vypadá že nčník bude sloužit jen jako sezení v teplákách 😃 😃
kaczka
11. únor 2010
To my se zatím vyčůráme do nočníku vždy když ho tma posadíma a chce se mu,ale ještě si enřekne,tak ale aspon už ví na co ej to dobrý 🙂

Jinak to mlíčko v té pixle je fakt dobrý a ta pixla je hlavně praktická
rrk
11. únor 2010
e.k.t. nám nočník od roka sloužil na jezdění po bytě (máme ten s řidítkama), a teď už konečně začal sloužit i na to co má 😃, třeba si to Joly ještě rozmyslí 😉
e.k.t
11. únor 2010
no neřeším to, tak přeskočínočník, to nen problém 😃
rrk
12. únor 2010
Ahojky, jste tady někdo?
e.k.t
12. únor 2010
já tu jsem, jen mi padá nt a příspěvekpíšu Xx
irasek
12. únor 2010
já tu jsem také, i když teď mě čeká uspávání, což je takových 20 minut...
e.k.t
12. únor 2010
no to u nás ani uspávání nepomáhá :-p
irasek
12. únor 2010
dnes uspáno během deseti minut 😉 . jdu to taky zalomit, večer máme vinnou koaludaci, tak abych vydržela 😃
e.k.t
12. únor 2010
😃
lenula.b
13. únor 2010
ahojky, včera jsme byly na 18-ti měsíční prohlídce a to až jsem napsala sestře smsku, jestli na nás náhodou nezapomněli....
takže vážíme 10830g a měříme 85cm
akorát má Verča krev v moči, takže musíme v pondělí znovu s močí, jenže do sterilní lahvičky a nesmí to jít přes nočník...což je docela problém, dneska jsme to zkoušely vestoje ve sprše, ona čůrá, ale jak jí tam dám ruku se skleničkou, tak přestane a křičí nééé a tak asi 3x...na ruku mi prostě odmítá čůrat...dělaly jste to už některá a popř. jak?
irasek
13. únor 2010
leni, vůbec neporadim, ale přemýšlím nad tím, jak na to, u holek...kámoška odchytávala u kluka moč do takovýho jakoby kondomku, měl to nasazené na pindíku, bylo to taky sterilní...ale u holky fakt netušim, jak by se to nasazovalo. Asi bych to taky tedy zkoušela ve sprše, nebo to nějak usadit v nočníku, něčim to tam podepřít?
A u Vás se na prohlídkách odebírá moč? Nebo jak přišli na to, že tam má krev?
lenula.b
13. únor 2010
ne já jsem donesla ranní moč z nočníku přelitou...a teď chcou právě tu sterilní a přes nic to nesmí jít, jen přímo do sterilní lahvičky a mám jen jeden pokus... :-|
a prej se to dá naučit mi řekla, že však na to mám víkend, tak nevím jestli si jako myslí, že budu celej víkend trávit s děckem ve sprše a nutit ho čůrat do sklínek...
mija_
13. únor 2010
Ahoj holky, Lenulo.b tak to odchytavani ti nezavidim, my ho taky male museli odchytnout, je to tedy nadlidskej výkon, v nemocnici jsem ji chytala celej den a to byla na kapacce a nehejbala se, mela jsem pod ni podlozku a byla u ni ohnuta a cekala, samo, ze se vzdycky vycurala, kdyz jsem se narovnala, nebo si odskocila na WC, fak jsem ji chytala celej den, to bylo hrozny a pak jsme ji meli chytat jeste i doma a to fakt neslo, presne jak rikas, kdyz zacala curat, ja se na ni vrhla a ona instinktivne prestala a sekla se, tak nam nakonec dr. povolila z toho nocniku, ptala jsem se ji i na ty pytliky co muzes prilepit na pipku a ty prej se taky nesmi, ze nejsou sterilni. Tak preju uspesnej lov 😞
lenula.b
13. únor 2010
no uvidím, kdyžtak přeleju nočník vřelou vodou a donesu to přelité z nočníku...
irasek
13. únor 2010
S tou vřelou vodou do nočníku mi to zas tak blbej nápad nepřijde...je to vlastně druh sterilizace, i když asi 100% to nebude. Oni si to představují děsně jednoduše, co? Tak tedy také přeji úspěšné odchytávání...
lenula.b
13. únor 2010
ještě ho můžu dát do vody s tou sterilizační tabletou...
irasek
13. únor 2010
taky řešení a můžeš přestat se stresovat ve sprše 😃
rrk
13. únor 2010
Lenula když měla malá zánět močáku, tak jsme moč chytali, že malá ležela na podložce a já čekala až začne čůrat a pak jsem chytala do skleničky, ale bylo to pěkně blbý a nešlo to, přesně jak píše Mija, ale nakonec se nám to povedlo, ale to byla malá a dalo se jí udržet v leže, ale teď by jsme to už nezvládli. Když ten nočník vysterilizuješ tak by to mělo stačit a myslim si že když jim o tom neřekneš tak to vezmou a bude to, protože to je fakt stres to chytat.
lenula.b
13. únor 2010
no ráno to zas zkusím ve sprše a kdyžtak sterilnu ten nočník a bude...
e.k.t
14. únor 2010
já jjsem taky pro sterilizovaný nočník a tvrdit že se povedlo 😉
rrk
14. únor 2010
Fakt je to stres, já jsem šla spát a pořád jsem přemýšlela jak to ráno udělám a že to určitě zase nepude, no šílený. Třeba se Vám to povede v tý sprše, ale nemá cenu se stresovat, nějak to dopadne.
irasek
14. únor 2010
tak co, Leni, jak to dopadlo?

Holky, mám dotaz, nechají se Vaši děti vozit na sáňkách, nebo bobech? Náš Páťa vystupuje asi tak po vteřině ]-( , vůbec tam nechce sedět. O kočárku ani nemluvim, v něm už neseděl od Vánoc, tam vříská a dělá vše pro to, aby se mu podařilo vylézt. Takže chodíme na procházky pěšky (a s lopatkou, tu potřebuje, naopak bez ní se ven nechodí x-)), ale nikam se moc nedojde.
mija_
14. únor 2010
leni pokud más rozumnou dr, tak to pochopi, pokud ne, tak jí to neříkej 😉 ja ten nocník taky pred tim vysterilizovala
irasek, Aňa jezdi na sanich a bobech, jen kdyz ji reknu, ze bude drzet kyblik s lopatkoou 😃 jeste ze je snih a daji se delat babovky, to si pak pripada strasne dulezita, jinak taky moc na ne nechce, na kopci zasadne jezdi jen po ledovce po brisku, pac tak jezdi starsi deti 😃
e.k.t
14. únor 2010
tak u nás boby taky nééééééé, bábovky ze sněhu u nás moc nefrčí, joli řve když se trochu postudí sněhem, no z toho tajy vyroste 😉
irasek
14. únor 2010
jéééé, tak je to asi normální 😃 . U nás kolem všichni na bobech, jsou to většinou o kousek starší děti, jenom my pěšky a s tou lopatkou. Takže si mě Mijo potěšila, že jí taháte ven taky. Škoda, že se nepotkáme, takhle jsem tady před ostatníma za cvoka sama x-) (jako ve smyslu, že mu nedopřeju ani boby, když je kolem tolik sněhu, jenom lopatku...)
e.k.t
14. únor 2010
hi hi hi Joli teda bere na milost i kočár, když jezdíme vlakem když jede mm do práce a já z práce a předáváme si ji ve vlaku, to se prospí, je spokojená, včera se neprobudila ani když jsem s ní večer byla ještě cestou z práce nakoupit 😃 , večer kupodivu usla kolem 22 což je jeí obvyklý čas 😉
lenula.b
14. únor 2010
ahojky, tak dnešní pokus nic, ani kapka, takže asi nočník...

tak sáňky u nás jdou, ale taky někdy vystupujem...boby nemáme, tak nevím...a lopatky si taky berem 😉