• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Červen 2008 VI. Maminky, batolátka a Laadus.

28. května 2013 
Ahojda holky,

tak se jdu po sto letech podívat :sweat_smile: KOukám, že to tu někdy žije :slight_smile:

Jinak přejeme všem červňátkům vše nej nej nej :dizzy_face:

Co se týče odplínování, tak Nelinka je bez plínky už přes 2 měsíce, dokud měla na sobě plínu, tak si radostně dělala potřebu do ní, pak sjem ji plínu sundala a šlo to ráz na ráz, sama se svlíkne, sedne na nočník, vyčůrá či vykaká a pak hlásí že je hotovo a obleče se a jde si hrát :grinning: takže mě k tomu vůbec n epotřebuje, fakt jsem nečekala, že to půjde tak rychle, ale moc mě potěšila. Akorát na spaní ji zatím máme, po o ji mívá suchou, ale v noci je teda ráno ještě mokrá, takže to vidím na delší učení :wink: Jinak povídá krásně a je s ní sranda, teda když nemá ty svý chvilky, které má teď skoro denně :sweat_smile: to období vzdoru mě jako asi zničí :angry: :grinning:

Sárinka je zlatíčko, je to takový druhý sluníčko usměvavý. Včera jsme byly na 3 měsíční prohlídce a má 4750 g a 58 cm a dostala 2 včelky (hexu a synflorix) :slight_smile:

Toť tak od nás info :slight_smile:

Nastávajícím maminkám přejeme co nejlehčí vylodění broučků z bířška :wink:
24. čer 2010 ve 13:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj pist mě úplně uteklo,že máš druhé mimi jak jsem tu taky dlouhonebyla a příspěvky všechny nepřečetla.no moc gratuluji. jsou to obě princezny.
24. čer 2010 v 17:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
Pist tak dodatečně gratulace k Sárince :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:

a samozřejmě také opožděně všem květnovým a červnovým batolátkám :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:

my budem slavit až červenci, nějak to nevycházelo. Saška si pomalu zvyká na jesle, chodí 5x v měsíci, loučení je vždycky s pláčem, ale pak je tam prý spokojená. a já taky, aspon můžu povyřizovat a doma cosi uklidit, s tou malou čerticí to nejde.
a snad už to nezakřiknu, v lednu by se měl Sašce naroudit bráška nebo sestřička :wink:
25. čer 2010 v 08:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky maminy. Gabi to moc gratuluji.teda ženský vy jste se rozjeli s tím rozením:slight_smile: ženský potřebuji poradit.naši koupili malýmu tuhle postel http://www.mimibazar.cz/foto.php?id=27772846&tab=4 ale prostě mě na to přijde petulka ještě malej a přijd e mi ta postel strašně vysoká, bojim se že by z ní spadnul . tka nevím , zda jí nevrátit a nekoupit nizkou.nemáte jí někdo?nemáte s tím zkušenosti?
25. čer 2010 ve 12:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Gabi supeeeer :slight_smile: Moc gratuluju, lednovy miminka jsou mooooc hodny hele :grinning: :grinning: :grinning:

evi ja bych si ji nechala,pokud je tam zabrana a tomik nedela v noci psi kusy tak bych se nebala.....respektive slo by mi asi jen o to slejzani.....nas Mates bezne slpha na hristi na vetsi zebriky a i sleze, ale nahoda je blbec a zuchne....takze nevim no......my teda porizovat vysokou urcite nebudem, dame klasickou velikou
25. čer 2010 ve 13:50  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
No zdeni ještě jsme to nerozbalili,takže to asi nejspíš vrátíme do mobelixu amanža nechá udělat v práci nízkou se šuplíkama a zábranou,já se fakt bojim.je to stejně až od 3let a já bych nespala kdyby tam měl spát.takže strach asi vítězí.sice naši budou asi naštvaní,že jí koupili a my jí vracíme,ale já se fakt bojim.
25. čer 2010 ve 13:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pistacia ahojky Pavli, to jsou samé super zprávičky, neboj období vzdoru taky jednou přejde a bude zase veseloučko, i když ono je veselo i nyní. tak hlavně zdravíčko a pevné nervičky a sílu na dvě treperendy
25. čer 2010 v 19:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
@gabka32 jéééé gááábiii suuupéééérrrrr držím všechny pěsti co jich máme, tak ať jde vše jako po másle
25. čer 2010 v 19:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
taky jsme původně plánovali vysokou, ale změnili jsme názor, takže bude dětská válenda 160 cm a až půjde do školy tak bude 180 cm a pod postelí bude skříň, prací stůl a knihovna. to jí pak vydrží dlouho
25. čer 2010 v 19:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
Plechi doufám že se s lednovým mimi nepleteš,hodné mimi potřebuju jako sůl :grinning: jinak mě klepne, Saša je ted vztekloun nehorázný :angry:

Evi jestli máš obavy, tak raději zpočátku postel nízkou, já bych se taky bála, My objednali tuto http://www.mimibazar.cz/foto.php?id=30361859 je sice menší, ale moc místa tu nemáme a časem pak pořídíme už třeba tu větší s prostorem pod postelí, jestli bude Saša chtít :wink:
26. čer 2010 v 07:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojky ..

Bajunce se včera narodila Nelinka :dizzy_face:
26. čer 2010 ve 22:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
@gabka32 gratulace k těhu :wink:
26. čer 2010 ve 22:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
Petru díky za info

Bajunko GRATULACEEEEE NEEEJVĚTŠÍÍÍÍÍÍÍ
tak hlavně hodně hodně zdravíčka, štěstíčko a to ostatní taky
27. čer 2010 v 10:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
Baju gratuluju máte nad tátou pěknou převahu :sunglasses:

gabce gratuluju k těhu at je vše bez problému

já vás obdivuju jeden čert nám bohatě stačí :sunglasses:
27. čer 2010 ve 12:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ladi však ono se to usadí, pak bude samostatný a hodný a třeba dojde i na tebe
27. čer 2010 ve 14:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojky.bajunko gratulace veliká.jinak postel jsme včera vrátili do mobelixu,jako deset dní po nákupu a prostě peníze nám nechtěli vrátit, prý vystavují místo toho pouzkázku, jak vyčůrané a musí si člověk samozřejmě vybrat něco jiného u nich. tak jsme vzali kvalitní matraci a rošt a postel nakonec necháme udělat nízkou , dole bude peřinák a vedle šuplíčky na hračky. Jinak my období vzdoru doufám máme taky za sebou, ale také jsem si užila. .chce to pevné nervy.
28. čer 2010 v 08:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
Bajunce velká gratulace :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: Laadi to já chtěla do druhého praštit hned, ale museli jsme chvíli počkat a ted se mi chtělo čím dál mín :stuck_out_tongue_closed_eyes:

mi přijde vztekací období čím dál horší :confounded: předevčírem jsme se třeba vraceli od tchýně, Saša unavená po celém dni na zahradě a na schodech u domu se otočila a pelášila za nějakým cizím chlapem skoro 100m :angry: já za ní a to byl pak řev, jak nechtěla se mnou... sedla si na chodník a dělala divadlo půlce sídliště :angry: kdy tohle skončí.... :pensive:
28. čer 2010 v 09:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Gabi klid u nas to je taky horsi, rozhodne nemame nic za sebou teda....je to vztekloun nehoraznej, seknout sebou na zem a kopat nohama mam skoro na dennim poradku :angry: smradoch jeden.....i na zadek dostane to se hned uklidni, ale kde tohle videl fakt netusim teda....

ted zaciname bez plen a jako teda ani tuk...takze u nas to bude beh na hooooooooodne dlouhou trat,nicmene slipkama jsme zasobeny dobre :wink:

Bajunko moc gratulujem a uz se tesim na fotky :wink: jeeeeeeeeeezis jeste ze uz nemusim rodit :wink: :grinning:
28. čer 2010 ve 13:18  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
tak u nás se extrémně nevzdoruje, ale prudit taky umí
28. čer 2010 v 15:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
Plechi tak to si mě uklidnila. a bije tě taky Mates? :confused: Saša mi normálně někdy i jednu flágne, když jí něco zakážu nebo seberu....... po zadku taky dostane, někdy zabrečí, někdy ne, ale moc si z toho nedělá. Snad to teda je dočasné :rolling_eyes:

a venku trucuje tak, že si sedne nebo dřepne, zakryje oči a prostě tam není :grinning:

nj doufám, že druhé mimi bude zlatíčko :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: jestli je pravda, cos Plechi o ledňátkách psala :grinning:
28. čer 2010 ve 20:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
Gábi neboj ono se to srovná, toto taky Joli dělá kdysž jí chytím za ruku když přecházíme silnici, no tak v prostřed blok a nejdu, pokud možno sebou plácnout na silnici a řváááát vzteky, no tak ji za tu ruku přenesu vzduchem na chodník a tam ji pustím ať dělá co myslí, tam už se jaksi nevzteká, to už nás neprudí že prudí :grinning: :grinning: :grinning: tak spořádaně pokračuje.

tak právě zahrál nočník, a dokonce si s nádržkou aštrádovala na likvidaci do záchoda. te'd si prostě přinesla boty a obula si je i zapla, tak holt asi bude chtít, abych s ní šla ven, no co se dá dělat, holt půjdeme :wink:
29. čer 2010 v 09:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojky. Zdeni, dneska tu lítá bez plen a jako vysvětlit,že se nečůrá na zem ale do záchodu nebo nočníku, prostě děláme,že neslyšíme...a jako to jsem dneska i chytala hovno za běhu.prostě se mu nechce.tak holt musim vytrvat.to jsem zvědavá,kdy to pochopí..no pevné nervy ženy...vztekat se taky umíme,ale je fakt,že se mi hodně zklidnil, bylo to horší..ted už ho třeba baví i pohádky a dokáže se zabavit sám a nepotřebuje k tomu pořád maminku.
29. čer 2010 v 10:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojky všem...gabi gratulujeme k mimi, evi..my máme podobnou postel (nechali jsme si ji "vyrobit") přidám foto..je to asi na zvážení, jak které dítě se "hemží" taky jsem měla velký strach, že mi z toho spadne, máme ji už asi 4 měsíce, spí v pohodě, je pravda, že tam za ním chodí brácha starší, a v noci se dožaduje naší postele, tak jde za námi,ale jinak postel super, jo má tam skluzavku,takže to ho baví. Přeji dobré rozhodnutí :wink:
29. čer 2010 ve 20:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
tak včera večer bylo ještě linkolnovo polínko do nočníku, teda spláchnout se nedalo :stuck_out_tongue_closed_eyes: :angry: ale vyhrála jsem :wink:
29. čer 2010 ve 21:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Gabi to vis ze ma tendence nas placnout kdyz mu neco zakazem, ale jsou utnuty ihned po jeho akci :wink: ted kdyz se tak zamyslim tak bych rekla ze uz to dela jen obcas.....tak snad z toho vyroste....budu si myslet ze to je "TO" obdobi, ze se to nedela jsme mu rekli milionkrat a na zadek taky dostane co bych mela delat vic fakt nevim....ale jak rikam, pomalu to snad ustupuje...

Jinak u nas nocnik teda to je vec jako....mladej si radsi drzi pindu a skrizi nohy nez aby se vycural a pak uz to proste neudrzi a cura.....hraci nocnik sabotuje, vezme a odnese pryc - nema ho rad, takze mame klasiku a dneska teda vitezime 4:1 a to pro nocnik tak treba se to casem podda....nicmene bobek jedine do plenky,to se radsi nevykadi nez aby ho udelal do nocniku....jediny co jsem vypozorovala ze proste nema cenu ho davat na nocnik "treninkove" po delsi dobe kdy necural, co kdyby nahodou......proste musim pociat az si do nej zacne brnkat, coz zname "potrebuju" a pak jdeme pomalu k nocniku a milostpan si na nej sedne a vycura se, ale to jsou drahoty kolem teda ja nevim.....takze u nas to bude beh na hoooooodne dlouhou trat....v noci to teda vubec nevim jak to budem odbouravat pac ma plenu vzdycky jak balon :unamused:
1. črc 2010 v 15:12  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Zdeni noc zatím moc neřeším, sucho je výjimečně, ale to po nás ráno háže flaškou a hračkama polštářem dekou no co má po ruce, hlavně aby nás vzbudila a do toho pokřikuje nočníček nočníček, ale to jen výjimečně :wink:
1. črc 2010 v 19:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
Plechi no s klukama mi to přijde lepší, to učení na nočník, jak se pinda zvedá, je to signál :grinning: aspon synovec už začal chodit ne na nočník ale rovnou na velký záchod a kadí klidně za pochodu venku :grinning: akorát sranda, jak ve stoje čůrá, tak ho Saša chce samozřejmě napodobit, vypne břucho a samo si počůrá i boty :grinning:
včera taky lítala jen v tílku a sem tam jsem ji dala na nočník a nic a pak se zas vyčůrala v koupelně....
takže pleny pořád a nejhorší je, že ráno už jí to proteče, jelikož vypije snad půl litru vody v noci, je schopná tak dlouho řvát, než vodu nebo čaj dostane a to ho ani nesladíme... tak přemýšlím, jestli ji nedat do jeslí třeba na celý měsíc, to by se možná naučila líp :grinning:

EKt ráno je postýlka vyházená komplet, peřiny, plyšáci venku a Saša lítá od jedné strany ke druhé a křičí HOPA HOPA :stuck_out_tongue_closed_eyes:

no a poslední dny je trochu hodnější, tak doufám, že to zlobidlové období je na ústupu :slight_smile:
2. črc 2010 v 08:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj maminy tak koukám,že se tu rozebírají nočníky a záchody.:slight_smile: no já včera taky kvetla, jak brouček lítá po zahradě nahatej,takpak nechce doma vůbec plenku,takže jsem ho nechala bez a stokrát mu opakuji, čůrá se do nočníčku nebo si řekni na záchod...no ten ksicht co po mě vždy hodí a pak řekne do nočníčku nee..tak sem dělala včera úplnýho šaška, seděla sem na nočníku, posazovala tam celej zvěřinec plyšovej.má ze mě akorát prdelky..zkouším co zabere...pak párkrát na záchod a nic..pak počůraná koupelna no a pak přišlo kakání, ten svěrač jak držel, jak se bál vykakat na zem abych mu nedala na prdel, ale na nočník nesedne, tak jsem se naštvala se řevem sem ho posadila na záchod a jak tlačil...no nicméně ženský dneska si pro jistotu nechal plenku a ještě mi jí donesl když se pokadil..takže zdeni u nás to bude také na dlouho, jsem zrovna říkala,že jestli se to do těch 3 naučí tak jsem zvědavá,jak dojde říct učitelce,že chce na záchod. no od září s nim začnu chodit do klubu mamin a do školky odpoledne pro maminy a třeba se mu tam zalíbí ty malé záchody a naučí se...jinak mě švihne už
2. črc 2010 v 11:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojky tak Joli dnes zvládla 4 hodiny cesty autem se suchou plínkou a po dojezdu pro babi do práce a nákupu plína suchá a potom nočník plnej :wink:
2. črc 2010 v 19:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
Evi tak to bledá závist :grinning: :grinning: Joli je prostě šikulka :slight_smile:

Saša jak se vykadí do plínky, tak přiletí a ukazuje na plínku "fuj fuj" a to v lepším případě.... v tom horším mi ji přijde ukázat už sundanou a občas taky "náklad" vypadne, žejo :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes:
3. črc 2010 v 19:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek