• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Červencovky 2012 sem!

15. října 2014 
Ahoj holky, tak já už skoro nevim, co to je se dobře vyspat, dneska jsem byla na záchodě osmkrát... :unamused: U rodičů je tichá domácnost, přítel si včera řekl cenu za práci, tak s náma nemluví ani dveře... No jo, ale zadarmo taky nic nejde... Jsem z toho špatná, ale co se dá dělat...
2. čer 2012 v 11:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
@yesu No a já vstávala v 8h a to jsme šli spát v 1h :frowning2:! je to dopoledne pro mě nějak dlouhé! Zatím jsem pověsila prádlo a zbalila si hyg. potřeby do porodky a nějak mě to zmohlo,tak už zse sedím na gauči u koníka a přítel dělá řízky s brambor. kaší:slight_smile:. Nějak mě ale začalo pálit v krku,co můžu? Měla jsem čaj s medem,ale nevím co jiného?
2. čer 2012 v 11:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
@helen3 Tak já jsem chtěla epi-no od začátku těhotenství i když je cena vysoká,chtěla jsem to zkusit. Nakonec jsem ale byla na genetice a chytla jsem tak primáře,který je známý mojí sestřenice,tak jsem se ho na epi-no zeptala a on mi ho nedoporučil :frowning2:! Prý je to jen vyhození peněz,tady na koníku jsou ohlasy dobré,ale na druhou stranu kdo ti napíše že za 2500kč mu to vůbec nepomohlo :frowning2:! Řekl mi,že mám masírovat hráz olejíčkem a pít maliník,že byxh se epi-nem mohla poranit a nebo tu hráz zase nepřirozeně vytáhnout,že se při porodu sama zvolní a je to hodně dáno geneticky,třeba jako strie,někdo se maže a popraská a někdo se nemaže a nemá ani jednu. Co se prý setkal s rodičkama,co cvičily s epi-nem,tak to byl nástřih tak půl na půl a to je i normálně,holt má někdo štěstí :slight_smile:! No ale je to jen na tobě jestli ho pořídíš pro dobrý pocit,že jsi pro přípravu udělala maximum.
2. čer 2012 v 11:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
@bajule Jak tichá domácnost? Přítel u vás rodičům něco dělá a jim se zdá cena moc jo? Nebo?
2. čer 2012 v 11:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
@teddylu No, že s náma naši nemluví... Naši předělávaj obývák a kuchyň, nemohli sehnat zedníka, tak přítel odsunul všechny práce, aby to měli hotový, no jo, ale je sezóna a zadarmo to fakt nejde... :pensive: A teď si připadáme strašně...
2. čer 2012 v 11:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
@bajule No to je jasný,to snad musí pochopit a hlavně když odřekl všechno ostatní,aby to vaši měli co nejdřív hotový. Jak říkám rodině se nikdy nezavděčíš :frowning2:! A co se týče peněz,tak to je skoro vždy zle. Jednou jsme půjčili rodině peníze a pak to z nich tahali půl roku,v rodině už nikdy nic!
2. čer 2012 v 11:58  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
ahoj holky...dneska jsem toho taky moc nenaspala...pořád jsem nad vším přemýšlela a bylo mi do breku:frowning2: nějak se toho co bude po porodu začínám bát:frowning2: hlavně tenhle měsíc je toho moc a do toho má přijít Kačka:frowning2: chjo :frowning2:
2. čer 2012 ve 12:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
@natykata Neblázni to zvládneš :slight_smile:! Tohle máš mít až poporodu :grinning:,já si zatím pořád říkám že to zvládneme,každá to zvládla,tak proč né my!!!! Jesně ze začátku to bude zápřah,ale miminko za to stojí né??????????
2. čer 2012 ve 12:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
@natykata A hlavně tvojí malé už jsou tři,já jsem chtěla odstup dva roky a to toho prcek ještě moc nechápe a najednou je tu další miminko a to první žárlí,ale ty už to malé můžeš pěkně vysvetlit a myslím že ti bude hodně pomáhat :slight_smile:! Bude to dobré uvidíš!
2. čer 2012 ve 12:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
@teddylu když já už dítě mám a vím,co mě čeká :grinning: před Natálkou jsem se taky nebála...mám strach z poporodním depresí:frowning2: Natálka byla hrozně plačtivá a já na ní byla sama,teď mám sice super chlapa a vedle ve vchodě tchýni,ale i tak...malá je na mě upnutá a já mám hrůzu z toho,že bude žárlit atd:frowning2:
2. čer 2012 ve 12:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
@natykata Tak tohle taky teď mám... Ale přičítám to hormonům... Strach z porodu mám holky teda pořádnej... A nejenom z porodu... Přítel dvě děti má a my netušíme, co to s nima provede, jestli k nám budou chtít jezdit, nebo ne... Do toho musíme dopředělat byt ,a to do podzima aby to bylo hotový... A spousty dalších věcí, který mě trápěj... :unamused:
2. čer 2012 ve 13:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
@bajule taky si myslím,že jsou to hormony,ale už mi z toho hrabe,do toho se nám v tu nejmíň vhodnou chvíli vys** auto a oprava bude stát slušný balík :frowning2: chjo...a děti?hele,ex se narodilo mimčo v zimě a Natálka k němu jezdí ještě radši,zapoj je do péče o mimčo a budeš koukat,Natálka nemluví o ničem jiném :slight_smile:
jinak teda,byt máme taky v příšerným stavu,ale s tím se počítalo,že se to nestihne,všude se musí malovat a udělat podlahy,máme tu starou plovoučku-fuj...
2. čer 2012 ve 13:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
@teddylu koupila jsem pleny, nádherné, fialovohnědé, i celobarevné... Možná pokud máš ty bradavky fakt malé, dojdi do lékárny nebo přímo na novorozenecké oddělení at ti poradi, po porodu je trochu pozdě to řešit, zálezí jak na tom jsi...ale je fakt běžné že dr zkoukne prsa...:wink:
2. čer 2012 ve 13:18  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@natykata No tak vidíš, ty se strachuješ, ale jestli malá nemluví o ničem jiným, tak ti bude pomáhat a bude to fajn :slight_smile:
Hele, jsou dny, kdy je mě opravdu strašně a nejraději bych zalezla někam do kouta s kapesníkem a nevylezla celý den... Jak si psala o těch poporodních depresích, tak toho se bojim moc moc... Nevim jak to budu zvládat, brečící mimčo, nevyspalost, budu pořád sama, jelikož přítel se dře od rána kolikrát do noci... Mám ráda svůj klid a životní stereotyp a tohle bude změna o 180 stupňů...
2. čer 2012 ve 13:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
@teddylu Tak po týhle zkušenosti, už ani prd... Jak říkáš, rodině se prostě nezavděčíš :frowning2: Je mě to spíš líto, že vypadáme jak nějaký parchanti co chtěj vydělat na rodině.... :cry:
2. čer 2012 ve 13:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
@bajule to je právě to...Natálce budou teď 4roky,už je velká a samostatná,tolika mě nepotřebuje a najednou tu bude další malý tvoreček,terý bude potřebovat plnou péči...:-/
2. čer 2012 ve 13:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
@natykata Tohle je těžký... Mám známý a kamarádky, ketrý to mají podobně, některý to mají úplně v pohodě a některý jsou nešťastný z toho jak sourozenci žárlej... Ale to nemůžeš teď vědět jaký to bude... Hele a jak se na mimčo tváří teď, to už by asi něco naznačovala ne?
2. čer 2012 ve 13:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
@bajule moc se těší..básní,jak se bude o miminko starat,vozit kočárek,pomáhat u koupání atd,prostě to co dělá s bráškou..jenže tam jezdí každý druhý víkend a tatínek se jí víc věnuje,já tady budu sama a budu muset běhat kolem mimča a pak kolem ní :(...nemluvě o tom,že mě krapánek zklamal chlap a na to,jak bral Natálku jako vlastní,tak čím blíž je porod,tím víc se zajímá jen o to,,svoje"dítě a to je asi to,čeho se bojím uplně nejvíc,že pro něj pak pujde Natálka uplně stranou :frowning2:
2. čer 2012 ve 13:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak to my jsme dopoledne jeli zkontrolovat švagra - tchýně s tchánem jsou v Řecku, švára je vetřeťáku na střední a měl tam party :grinning: - pak jsme jeli na nákup, rychle uvařit, po obědě jsme dodělali i tu velkou skříň v dětským pokojíku...no a manžel z toho usnul :grinning:

@natykata To je fakt, že bych se taky bála, ale uvidíš, snad se přítel nějak vzpamatuje a uvědomí si, že jednou máš už jedno dítě a nebude tolik upřednostňovat to, které máš s ním...přeci jen by to potom mělo hlavně špatný vliv na vztah Natálky a Kačenky...při nejhorším si s ním budeš muset sednout a promluvit si s ním :frowning2:
2. čer 2012 v 15:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
@snuflinka to si švára užil co? :grinning:
jj,právě...uvidíme co to s ním udělá,no...kdyžtak mu promluvím do dušičky...
2. čer 2012 v 16:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
@natykata No vypadali tam ráno trochu použitě, ale rozbili jen jednu skleničku...předloni rozlomili gauč :grinning:
2. čer 2012 v 16:24  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@natykata Natálka si myslim bude v pohodě, podle toho co píšeš! A kdyžtak jí to budeš muset rozumně vysvětlit a hodně jí zapojovat, ono to půjde, uvidíš! :wink:
A toho tvýho chlapa tak trochu chápu, je to jeho krev a chlapi jsou moc hrdý stvoření... Ale jestli to bude dávat Natálce nějak najevo, tak bych si s ním o tom vážně promluvila.
Jednou za 14 dní máme přítelovi kluky, je jim 7 a 8 let a sama na sobě vidim, že je nikdy nebudu milovat jako to svoje vlastní... Asi je hloupý to takhlen říct, ale je to tak a možná je to tim, že mají ty děti dost špatnou výchovu a jsou dost rozmazlený a já jsem tvrdší povahy a ne všechno se mi líbí, takže k sobě pořád hledáme cestičku.... :frowning2:
Ale máme je málo, něco jinýho by možná bylo mít je v péči....
Každej chlap je z toho svýho ,,stvořeníčka´´ vyplácanej a ono ho to přejde :dizzy_face:
2. čer 2012 v 16:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
@snuflinka Jóóóó, já když si vzpomenu na naše mejdany, když byli naši na dovče :grinning: :grinning: :grinning:
2. čer 2012 v 16:26  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@snuflinka živě si to dokážu představit :grinning:
@bajule já vím...ale šel dotoho s tím,že už dítě mám,tak prostě musí u toho přemýšlet,Natálka má sice dobrýho tátu,ale vidí ho každý druhý víkend a to je málo...proto jí to musí on vynahradit...po rozchodu s Jakubem jsem s dalším dítětem právě z tohodle důvodu nepočítala,ale Milan úžasně fungoval...jen čím blíž je porod tím divnější je,mám doma citlivýho chlapa no :slight_smile: tak to prožívá :grinning:
2. čer 2012 v 16:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
@helen3 Já jsem sem před pár dny o EPI-NO psala. Už ho mám od včerejška doma, ale ještě jsem ho ani nevybalila. Konzultovala jsem s lékařem a tvářil se na to kladně - jenom mám být opatrná a nepřesilovat to, abych se nějak neporanila.
2. čer 2012 v 17:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
@bajule No jo řešit peníze v rodině je mor! Moje mamka půjčila bráchovi 200 tis., je to už několik let a nedal jí ještě ani korunu, přestali spolu mluvit, brácha ji ani nezvedne telefon, takže asi tak! Ale přece rodiče nemohli doufat, že to bude dělat zadarmo a hlavně teď, když penízky potřebujete!
@teddylu já do epi-na taky chtěla jít, ale jak mi začal hrozit ten předčasnej porod, tak sem se na to vyprdla a teď už to řešit nebudu! Holky si to tu moc chválí, ale jak píšeš ty myslím, že je to prostě hodně individuální!
@natykata já se taky trošku bojím jak to budu po porodu zvládat! Mám ráda doma uklizeno a bojím se, že budu na nervy, že nezvládám ani mimčo ani domácnost, no snad mi bude přítel aspoň trošku pomáhat a třeba mamka a tchýně taky, obě jsou děsně natěšený, tak snad jo :slight_smile:
Jinak sem dnes začala s maliníkem a lněným semínkem :grinning:
2. čer 2012 v 17:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jo a koupila jsem si tu dražší variantu, která má nějakou "zpětnou vazbu" - ta se dá na rozdíl od té levnější prý s úspěchem používat i pro procvičování pánevního dna po porodu, což bude nejspíš potřeba. A jestli mi to nepomůže, tak to sem po "akci" klidně napíšu, problém s tím nemám. Jak jsem už dřív psala, vyhodila jsem v životě větší prachy za větší blbosti :grinning:. Spíš si myslím, že to může být přínosem i po psychické stránce - že když budu mít natrénováno, budu se míň bát, vyzkouším si ten tlak, atd. Našla jsem si v okolí porodnici, na kterou mám dobré reference (neprovádí tam u prvorodiček nástřihy automaticky jako prevenci) - samozřejmě, když mi řeknou, že je lepší střihnout, tak jim to odkývu. Nejsem doktor, tak jim budu muset věřit :slight_smile:.
2. čer 2012 v 17:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
@yesu já mám vedle ve vchodě tchýni :slight_smile: a i teď když nemůžu moc chodit,tak mi pomáhá a bere Natálku ven,takže s mimčem bude pomáhat jak o život...učitelka,takže o prázdninách jí tu budu mít nonstop :grinning: abych z ní pak nemagořila :grinning: ale i tak se člověk prostě bojí,po tom co jsem zažívala s Natálkou,probdělý noci,věčný pláč atd...
teda maliník ani lněný semínko nějak nepotřebuju..nebrala jsem nic u Natálky,tak to nějak neřeším :grinning:
2. čer 2012 v 17:33  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@natykata Tak já jen pro můj dobrej pocit :wink:
2. čer 2012 v 17:37  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@yesu Taky budu provádět takové přípravy pro dobrý pocit :slight_smile: .
Jinak se taky samozřejmě tak trochu děsím toho všeho, co bude po porodu nové, že třeba nebudu vědět, co přesně dělat, když bude mimino brečet, že s ním nebudu umět zacházet, že se budu muset přizpůsobit jinému režimu, než na který jsem zvyklá, apod., ale trochu sázím na to, že nás příroda vybavila nějakými instinkty a nějak to půjde :grinning:. Mám přislíbenou pomoc od našich i od tchýně a tchána, tak to snad nějak zvládnu.
2. čer 2012 v 17:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek