• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Červencovky 2012 sem!

15. října 2014 
@bajule
Měla bych jít v pátek do špitálu,tak se zeptám,jak to tam teď mají.Když jsem tam před 3 roky pracovala,tak maminám klasický vložky dávali,ale jen 1.den.Pro mimča si to nepamatuju :unamused: .U Vás tedy máte vymoženosti i co se týká jídla :wink: ,to je fajn.
5. čer 2012 ve 20:53  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ajuse21 Tak to je jen doprovodný jev v těhotenství,po porodu je mít nebudeš neboj :slight_smile:!
5. čer 2012 ve 20:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
@teddylu to doufám :slight_smile:
5. čer 2012 ve 21:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ajuse21 Taky bych ráda doufala :grinning:,máme je ale v rodině dědičné,tak já to mám až do smrti :grinning:! Už jsem si ale zvykla nosit dlouhé sukně v létě a tmavé teplé punčochy s krátkou sukýnkou v zimě :slight_smile:! Holt každý má něco:frowning2:!
5. čer 2012 ve 21:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
@teddylu Tak hlásím, že jsem dnešní úkol splnila a mám za sebou první "cvičení" s epi-no. Jako napřed jsem tam nemohla narvat málem ani ten nenafouknutý balonek, ale pak jsem se nějak uvolnila, trošku ho přifoukla, aby byl pevnější a šlo to. Uvnitř jsem pak napumpovala (mírně, zatím ne nějak na doraz, chtěla jsem to jenom vyzkoušet :slight_smile: ), chvilku ho tam nechala podle návodu a nakonec vytlačila ven. Neměla jsem při ruce krejčovský metr, ale odečetla jsem si průměr balonku podle takové kartičky, která byla u toho. Průměr jsem měla cca 6 cm, cílem cvičení by mělo být nacvičit na 10 cm. Nijak jsem se neporanila, na to jsem si dávala moc pozor. Tak snad to nějak půjde, snad neporodím moc brzo :slight_smile:. Odměnou mi teď jsou pořádné kopance do močáku - ale to s tím cvičením určitě nesouvisí. Vždycky večer, když bych chtěla jít třeba spát, většinou nastává v břiše období největší aktivity, protože podnájemník se přece vyspal přes den :grinning:.
5. čer 2012 ve 21:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zlatelevizeedna No tak to je super,to ti to napoprvé šlo perfektně. Tak nakonec tam jde trošku nafouklej balónek lépe než vyfouklej :slight_smile:! No a když jsi už napoprvé měla 6cm,tak tu desítku budeš mít brzy! Já jsem dnes chtěla taky začít s tou masáži,ale nějak se mi do toho pak nechtělo. Pustím se do toho zítra dopoledne,až bude přítel v práci a budu mít na to klid. On by mi pak chtěl u toho asistovat a to tedy nepotřebuju :grinning:! Já mám taky od Barči největší pozdravy večer,zrovna teď se mi tam pěkně boulí :grinning:! A úplně nejhorší je to než zalehnu,protože jí dám pěknou masáž jak mažu olejíčkem bříško,to pak snad dělá i kotrmelce :grinning: :grinning: :grinning:!
5. čer 2012 ve 22:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
Dneska jsem nějaká unavená děvčata,tak se loučím a jdu do hajan tak dobrou noc všem :slight_smile:
5. čer 2012 ve 22:08  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@teddylu no 38 tt a byl maličký, 2450, ještě i zhubl, a musela na císaře aby mu neublížili. :unamused:
6. čer 2012 v 07:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
@alemari Tak to by byl maličký i kdyby se narodil v termínu...přeci jen 38tt už je v podstatě donošené mimčo, normálně se rodí mezi 38tt a 42tt, ne?
6. čer 2012 v 08:00  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@snuflinka kamarádka porodila v sobotu v 37.týdnu a holčička měla 3,5 kila a 48 cm. Každé mimčo je prostě jiné.
6. čer 2012 v 08:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
@snuflinka poslední týdny přibírá 200 až 250 g za týden , myslím že by ještě beco dohnal:slight_smile:
6. čer 2012 v 08:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
@majinka1981 to je pravda, prostě není nad donošené miminko, taky jsem už zvolnila, ať to není dřív:slight_smile: ale je fakt že doktor si to sám odhadne. Mě třeba podle váhy ve 31 tt sám řekl že v tp budu už doma. A hlavně že toto dítě bude z mých největší:slight_smile:
6. čer 2012 v 08:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
@snuflinka
Tak to je supr,tady v Kolíně jsou teda,jak zjišťuju pěkný škrblouni :unamused: .To máš výhodu,že Tvůj manžel pracuje v nemocnici :wink: .
6. čer 2012 v 08:09  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@alemari
K těm plenkám,mám nakoupený Pampers a Huggies bílý,tak uvidím,jaký nám budou vyhovovat.za chvilku jedu na kontrolu a nakoupit,tak se ještě stavím pro pár látkových-barevných a pro odsavačku.
6. čer 2012 v 08:13  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@alemari
Mrkla jsem zpátečně,nějak nestihám :grinning: .Jsou od 3-6kg.
6. čer 2012 v 08:17  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@eliskarenca Jj, jen nesmím rodit v 37tt, to tam malujou :grinning: Ale jinak jsem ráda, na pokoj nesmí návštěvy, ale on když si odskočí při polední pauze, tak za mnou bude moct, když bude v bílém :slight_smile: Ale hold každá porodnice dává něco jiného ;)

@majinka1981
@alemari To je fakt, každé mimčo je jiné, kamarádka rodila v 34 + 1 a malej měl necelá 3 kila, ani do inkubárotu ho nedávali...
6. čer 2012 v 08:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ajuse21
U nás taky dávají na 1. den vložky a pak bych s tím moc nepočítala,koupila jsem si raději taky sebou a uvidím.Kojící podprsenky mám 2 a uvidím,snad mi sednou i potom :grinning: .
6. čer 2012 v 08:22  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@snuflinka
Tak to máš supr,že se vyspíš.Já večer,ikdyž jsem unavená,tak nemůžu zabrat,na zácod jdu teda,tak 2krát a ráno většinou kolem 5hodiny už zase čučím,málokdy už pak usnu :unamused: .Včera mi nebylo dobře,usnula jsem až kolem 12hod.a od 5h.už jsem zase vzhůru,tak nevím :unamused: .
6. čer 2012 v 08:28  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@teddylu
Já dudlíky vyvařuju 10minut,na 2 a v pohodě a lahvičky čtvrt hodky :grinning: ,dělala jsem to tak vždycky :grinning: .
6. čer 2012 v 08:31  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ajuse21
Taky přítele budím,co se dá dělat,musí vydržet :grinning: .On má,ale tu výhodu,že vždy hned usne,to mu závidím :wink: .
6. čer 2012 v 08:33  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky,musím se jít nachystat,abych vše stihla a razím do poradny+ nákupy,tak jsem zvědavá,jak dorazím domů :grinning: .Pak si musím vše dočíst,nestihám :grinning: a odpoledne má dorazit od přítele sestra,chtějí poradit s pojistkou.Dneska se mi to opět nahromadilo.Jsem ráda,že přestalo pršet a udělalo se docela hezky.Tak se zatím mějte :wink: !
6. čer 2012 v 08:37  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@eliskarenca dobře pořid, já mám ty barevné od XKKO ty jsou pevné, spíš jako osušky, tak kdybys někde narazila...taky je mám do fialova!!!! :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:
6. čer 2012 v 08:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
@eliskarenca tak to jsou lepší ty malinkaté od 2-5kg
6. čer 2012 v 08:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
@snuflinka doktor to pozná jak je mimi velké, taky potom řekne jestli klidový režim nebo normálka podle váhy mimi, ale je jasné že pokud má mimi nekdy ve 31tt 1300g, tak ve 37 tt nebude ještě dost velké. :wink:
Já se na ty návštěvy těším, že můžou na pokoj, to by bráchové miminko viděli až doma! :grinning:
6. čer 2012 v 08:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
tak...u nás se vložky nedávaj a na mimčo dávají 5jednorázových plen na den :slight_smile:takže vložek pro sebe mám nakoupenou zásobu a beru si i balík plýnek(5jich mám v tašce,zbytek doveze tchýně)
řešíte tu velikost mimča,jak jsem psala Natálka měla v 36+6tt 3350g a 49cm,každé dítě je jiné :slight_smile: a myslím,že moc velký rozdíl v 38-40tt neni :slight_smile:
mě by zajímalo,jak tam má to moje mimčo ještě měsíc vydržet,když mě teď začala pálet žáha a do toho mi tlačí močák,opravdu mám pocit,že se do mě nevejde,bych byla ráda,kdyby si vzala příklad ze ségry a o víkendu přišla na svět,vůbec nemůžu spát,jsem utahaná a zničená:frowning2:
6. čer 2012 v 09:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
Dobré ráno,tedy spíš dopoledne :grinning:! Já fakt spím jak zabitá od 22.30h do 9:15h,holky asi naspávám do zásoby. Tak dnes mám klidový den,tak budu jen odpočívat. Taky potřebuju aby Baruška vydržela v bříšku dlouho a chci aby byla ten LEV a né po mě RAK,tak musí aspoň do 23 července :slight_smile:!
6. čer 2012 v 09:40  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@alemari Koukala jsem na ty tvé plenky,vypadají dobře,ale tady u nás jsem na ně zatím nenarazila :frowning2:! Já mám těch barevných deset a deset obyč,ale asi budu muset ještě dokoupit,pořád si myslím že jich bude málo! No a kde máme tu fotečku tvého kočárku,všechny děvčata už tu ty svoje vozítka ukázaly:slight_smile: :slight_smile: :slight_smile:!
6. čer 2012 v 09:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj maminky, slíbila jsem, že se ozvu a povím vám víc k tomu našemu předčasňátku :slight_smile: takže u mě se jednalo o preeklampsii. Ve středu mi nebylo dobře, ve čtvrtek se udělalo líp,ale večer už jsem měla křeče v břiše, vysoký tlak,oteklá jsem byla jak slon, do toho průjem a zvracení, ale to zvracení bylo spíš z bolesti :( takže se jelo v jedenáct večer do porodnice, páč jsem myslela, že do rána nevydržím (na porod to nevypadalo, spíš mi bylo fakt celkově zle a bála jsem se o mimčo). V porodnici jsem byla na monitoru, dostala jsem kapačku a udělalo se mi dobře, miminko bylo taky v pohodě, tak jsem je ukecala, ať mě pustí na noc domů, s tím, že se zajdu ráno ukázat mému gynekologovi. Noc jsem nějak doklepala, nebyla to žádná sláva,ale ráno jsem jela vpohodě 35km autem na gyndu. Pak už mělo vše rychlý spád. Vysoký tlak, otoky i v obličejí, bílkovina v moči na tři křížky, tak mě mudr okamžitě poslal zpět do porodnice na observaci. Tam se mi asi dvě hoďky pokoušeli srazit tlak, monitorovali miminko a nelíbily se jim průtoky pupečníkem,tak mě raději preventivně poslali do Brna na neonatologickou kliniku, prý bude lepší, když pojedeme 2v1, protože kdyby se mimi narodilo, tak by ho tam stejně museli převézt a ta cesta by pro něj byla příliš stresující a zatěžující. Takže jsme jeli rychlíkama s houkačkou a se vším, co k tomu patří :slight_smile: v Brně už jsem měla tlaky astronomické, celý pátek odpoledne a celou noc se mi to snažili srazit, páč každý den v bříšku byl pro miminko plusový. Po nekonečné noci se mi udělalo strašně dobře a v tu chvíli začali všichni běhat kolem monitoru a už bylo jasno. Miminko mělo špatné výsledky, přestávala jsem ho vyživovat pupečníkem,takže musel ven. V šest jsem šla na sál v 6:50 se narodil Tomášek, byl to první den 33.tt, měřil 42cm, vážil 1620g. Zpočátku dostal antibiotika a nějaké kapačky s výživou, dýchal sám a od začátku mi všichni říkali, že je strašně silný a šikovný :slight_smile: ten týden ve špitále psát nebudu :slight_smile: ale dnes za ním zase jedeme a budeme zkoušet přikládat k prsu, už může ven z inkubátoru, ale ještě tam kvůli termoregulaci hajá :slight_smile: jinak bez hadiček a vychytávek. Až bude mít určitou váhu (kterou dnes musím zjistit), tak si mě zavolají za ním, naučíme se kojit, nějakým způsobem spolu fungovat a pofrčíme domů za tatínkem. Myslím,že do tří týdnů už budeme doma, zatím je to náročné, protože za ním musíme dojíždět cca 60km a odstříkávám mléčko,ale doufám, že už se tomu budu brzo jen usmívat :slight_smile:
6. čer 2012 v 10:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
@gable a jednalo se o císařský řez :slight_smile:
6. čer 2012 v 10:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@gable Panečku tak blahopřeji k miminku...! Hlavně ať jste oba zdraví...Ta preeklampsie to je svinstvo!..To tě chápu..Já myslela, že jí taktéž mám...díky bohu, že né...Jinak já jsem byla taky v nemocnici...Protože jsem se drbala po celém těle a bylo to fakt už hrozné a k nevydržení a myslela jsem si že mi odtekla plodová voda což se neprokázalo...Ale nechali si mě tam odebrali krev---a s krve se nám potvrdili plně zvýšené jaterní testy a pokavaď by neustoupili a zvyšovali se dále...tak to ohrožuje pup. šňuru a plod. vodu a Tomášek by nám musel ven...Modlila jsem se k bohu ať mi nepíchnou plodovou vodu jak vyhrožovala primářka...nasadili mi vytamíny a po dvou dnech mi o5 brali krev na výsledky zda to mám zvýšené...a vytamíny zabrali a jaterní testy klesali...já ráda jako blecha...za to mě naštvali na UTZ měřili mi ve čtvrtek mimčo a měl 2,6 kg...a normálně 35 týden a nějaký dny...no a v pondělí jsem měla o5 znova utz a tam mi řekli že tomášek je ve 33-34 týdnu. a prý má malý 2,3 kg..Tak jsem se tam tak rozčílila...že mi každej řekne něco jiného! A řekla jsem jim, že jsem prostě spokojená s tím co mi řekl můj gynekolog...:slight_smile: a další doktor mě uklidňoval, že je to vše o.k..že se nemusí vůbec trefit...stačí prý milimetr naměřit špatně u hlavičky nebo jinde a může me to hodit o pár dní nebo týdnů více nebo méně....
Jinak držím palečky s tvým Tomíkem...a hoď jsem pak fotečky...Ráda bych viděla toho vašeho chlapečka.... :grinning: :slight_smile: :wink:
6. čer 2012 v 11:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek