• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Červencovky 2012 sem!

15. října 2014 
@alemari
Přesně,tak u mě to bylo jasný,teď zase budu přemýšlet jinak a už teď toho mám plnou hlavu :grinning: .Přijde mi,že čím víc jak se to blíží se nemůžu na nic pořádně soustředit :grinning: .Rodit snad umím,to víš,že ještě teď po tolika letech si 1.porod dost živě vybavuju :wink: .Jen jsem si říkala,když budu mít sekci,že půjdo rodit do Kolína a teď nevím,jestli nemám zvážit Čáslav,asi to nebudu řešit.Jen v Kolíně ten přístup porodních asistentek je nic moc,tak snad netrefím na nějakou můru.Nejhorší je,že je tam znám a proto se mi tam moc nechce.Pravda je,že až teď,jak tady čtu,co holky vše shánějí a taktak se nad tím zamýšlím,jinak bych to asi ani neřešila.Dřív to ani nebylo :grinning: .Těžko říct,jestli to k něčemu je.Myslím si,že každý porod je individuální a když k něčemu dojde,tak se to těžko předem ovlivní.Někomu to možná vyjde,ale spíš si myslím,že to tak je a ony pak přisuzujou ,to co proto udělaly,že to k tomu přispělo.Jestli,ale z toho mají dobrý pocit,tak proč né,třeba jim to zrovna vyjde :wink: :wink: .
8. čer 2012 ve 20:44  •  2 děti  • Odpověz  • To se mi líbí
@teddylu no ta naše je teda trochu chudák..právě že to jsou sportovní psi a hodí se k lidem co jsou hodně akční.Jenže přítel je každej den dlouho v práci a já už to teda nezvládám s ní chodit na nějaký tůry,takže je spíš doma :frowning2: ale snažíme se sobota a neděle s ní jít na nějaký výlety a procházky,vím že je to málo,ale co se dá dělat.jinaj´k ji máme v bytě...máme u bytu menší zahrádku,tak občas je i tam.Ale do budoucna chystáme baráček a velkou zahradou,,to by pro ni bylo ideální.Jinak můžu říct že to je bezva plemeno...sice je veliká a taková ,,klátinoha,, :grinning: ,takže budu muset dávat pozor aby nechtěně neublížila miminku,ale je to bezkonfliktní plemeno,s ostatníma psama se snáší dobře...jen je dost paličatá.Takže potřebuje pevnou ruku,což se mi občas nedaří...občas poslechne a občas taky ne,ale je to ještě štěně.Foto zkusím přidat,ale mame strasne pomalej net a vypadava to,tak nevim jestli se to nahraje...když ne,tak příští tyden jedu k mamce a ta ma připojení dobrý,tak to hodím pak od ní :slight_smile:
8. čer 2012 ve 20:47  • Odpověz  • To se mi líbí
tady jí byly 2 měsíce :D
8. čer 2012 ve 20:57  • Odpověz  • To se mi líbí (5)
@eliskarenca přesně tak, jsem přibližně stejně staré, asi máme na věc podobný náhled, já spíš řeším at mám dost jídla, jako těstoviny, rýže,v mražáku na polévku, nakoupené gravimilky na kojení, prsa at mám připravené, pro kluky věci zařízené, jako tábory, dostatek letního oblečení, sandály ,prostě je to úplně jiné, ale ani když jsem čekala je jsem neřešila určité věci, co jsme teda absolvovali byl předporodní kurz, za což jsem vděčká, protože jsem věděla co dělat když asistentka něco řekla, nebo doktor po mě něco chtěl. Ted vím že se mám udržet v kondici, cvičit na záda, at se nesložím, nastudovala jsem si nějaké cviky i hned po porodu at se ta děloha rychleji avinuje atd. To asi řešíš i ty, co? :wink:
8. čer 2012 ve 20:59  • Odpověz  • To se mi líbí
ta první taky asi 2-3 měsíce a na ty druhy to je ted :slight_smile:
8. čer 2012 ve 21:01  • Odpověz  • To se mi líbí (4)
@eliskarenca ta naše je taky zvědavá..všude chodí zamnou,se vším mim,,pomáhá,, :grinning:
8. čer 2012 ve 21:08  • Odpověz  • To se mi líbí (1)
@ajuse21 No ta je kouzelná,takovej kulíšek :slight_smile:! No nemám slov. Už jí vidím u nás doma. Snad nám to tu admini nezatrhnou,s miminkama to nemá moc společnýho:grinning:! Já tohle plemeno prostě žeru. Chtěla jsem původně hnědou,ale šedá je nádherná. My máme v rodině samýho myslivce,ale výmaráka nemá nikdo,byli jsme na setry. No já už se těším až jí budu cvičit. O toho malýho psa se pořád bojím,ale velkej si pořádek s ostatníma sjedná sám. Malýho psa bych už nechtěla. Já bych chtěla psa z téhle chovné stanice:http://diamweim.com/nasi-psi.php
8. čer 2012 ve 21:13  • Odpověz  • To se mi líbí
@alemari Tak to byl opravdu miláček a hlídač kluků :slight_smile:! Zajímavé že poznala že jsi těhotná,ta moje malá nepozná nic a když se chce pomazlit,tak mi chce vždy skočit na břicho,tak se musím bránit,je sice lehká,má 2 kila,ale i tak se bojím.
8. čer 2012 ve 21:17  • Odpověz  • To se mi líbí (1)
@alemari
Určitě,akorát Danda letos na tábor jet nechce,loni byl na vodáckém a letos pojede na moravu a uvidí se.Teď jsem spíš zvědavá na vysvědčení,které se blíží každm dnem,tak ještě honí známky :wink: .Začal si dělat řidičák na motorku,dovezli jsme mi pincka z moravy,tak trénuje a Lesla běhá s ním :grinning: .
8. čer 2012 ve 21:23  •  2 děti  • Odpověz  • To se mi líbí
@alemari Tak když tě tu čtu,tak jsem měla na ten předporodní kurz jít. Myslíš že nebudu při porodu vědět co dělat:frowning2:? Snad mi poradí jak dýchat a tak né? A ty cviky po porodu bys mi mohla také poradit,ať se rychle zhojím :slight_smile:!
8. čer 2012 ve 21:24  • Odpověz  • To se mi líbí
Holky,jdu zalehnout,potřebuji se narovnat :wink: ,tak si budu chvilku číst.Dobrou noc!
8. čer 2012 ve 21:25  •  2 děti  • Odpověz  • To se mi líbí
Ha, konečně je večer a já jdu natáhnout hřbet :grinning: To je bolest, to je bolest...
8. čer 2012 ve 21:32  • Odpověz  • To se mi líbí
@teddylu tak ta co máme ted to poznala taky, nešla ke mě tak divoce, netahá vodítko na vycházce, prostě je sama od sebe opatrná :wink:
Když dojdeš do špitálu, tak ti každá porodní asistentka řekne co a jak. Hlavně klid, at se pěkně otvíráš bez stresu, všechno je to přirozené. :wink: i to kojení, at víš jak si sednout, lehnout a tak, to se dá všechno najít v knížkách nebo se poradit z někým kdo už mimi má. Ty gravimilky jsou dobré mít doma, až budeš v noci vycuclá tak to dodá hodně energie. A cviky po porodu? To jsou jednoduché zpevnovací cviky na břišní svaly a bederní páteř, máš nějakou těhu knížku? My třeba ty cviky máme i v porodnici na zdi v pokojích :wink:
8. čer 2012 ve 21:49  • Odpověz  • To se mi líbí
@eliskarenca naši chtějí na tábor ale až se mimi narodí tak chtějí byt doma, což jim nezaručím :wink: nevím jak to vyřešíme :unamused: cos pila při kojení?
8. čer 2012 ve 21:57  • Odpověz  • To se mi líbí
@alemari Jo jsem zatím v klidu,ale počkej v porodnici,to bude šok. Pořád to ale beru v pohodě a nebojím se porodu :slight_smile:! Teď jsem koukala na seznam,co mi dala paní na pojišťovně,co si můžu v těhotenství koupit a oni mi to proplatí,mám tam ještě 500kč a v sezmanu je ten gravimilk čoko,nebo vanilka,tak si ho vezmu :slight_smile:,díky za tip! Těhu knížku mám,ale žádný cviky tam nejsou :frowning2:!
8. čer 2012 ve 22:12  • Odpověz  • To se mi líbí
autor
@bajule Jo tak to se máš já když si lehnu...tak mi malej začne hrabat, kroutit se a kopat v bříšku...Takže celá noc na hovno :grinning:.....já se ani nevyspím...jinak se těším vždy po té noci na ráno a spím a spím až do 11-12 hodin...to je veget celou noc procestuju na WC a k ránu to pomine a já už konečně spím....ale pořád mám pocit jako když MS chjo :frowning2: dokojám fotbal a jdu taky hajat :slight_smile:
8. čer 2012 ve 22:16  • Odpověz  • To se mi líbí
@teddylu aha, tak to já v knížce cviky mám, takové ty co ležíš na zádech a jen zvedáš hlavu a tlačíš bedra do podložky a tak. Ten gravimilk určitě užiješ, až budeš vycuclá jak citron :grinning: Jakou máš pojištovnu?
8. čer 2012 ve 22:18  • Odpověz  • To se mi líbí
@alemari Česká průmyslová :slight_smile: balíček za 1500kč manažerka mateřství a po porodu dostanu další seznam na 1500kč kde budou zase přípravky pro miminko :slight_smile: tak to se hodí!
8. čer 2012 ve 22:28  • Odpověz  • To se mi líbí
@teddylu to se hodí, já na té pojištovně jěště ani nebyla, musím tam dojít ještě než porodím, snad to není nějak limitované. Venku jsou děsné blesky, jdu zalehnout at mi břicho neztvrdne :unamused:
8. čer 2012 ve 22:33  • Odpověz  • To se mi líbí
@alemari No musíš to stihnout do porodu :slight_smile:! Dala mi seznam vitamínů co si můžu koupit v lékárně a s účtenkou pak přijít a oni mi to do 14 dní pošlou zpět na účet. Já jsem 1000kč využila na prvotrimestrální screnning. Teď ještě vezmu ty gravimilky a od Walmarku hořčík,vápník,zinek forte.
Blesky??? Tady ani ťuk :slight_smile:! Tak dobrou noc
8. čer 2012 ve 22:38  • Odpověz  • To se mi líbí
@teddylu takže to je rozdelené na trimestry? Né, to platí celé těhu, že? V pondělí tam dojdu, dobrou:slight_smile:
8. čer 2012 ve 22:43  • Odpověz  • To se mi líbí
@alemari Ne ne,platí na celé těhotenství :slight_smile:! Kdybys měla účtenku třeba o zaplacení toho screnningu,tak ti to proplatí i teď do konce těhu! Na stránkách pojišťovny je to vše dobře rozepsané a měl by tam být i ten seznam,které přípravky ti proplatí.
8. čer 2012 ve 22:57  • Odpověz  • To se mi líbí
Dobré dopoledne děvčátka :slight_smile:! Tak jak je dnes u vás? Tady na západě je zamračeno a docela zima :frowning2:. Copak budete mít dnes dobrého k obědu? U nás to vyhrála čočka s uzeným a volské oko. Tak včera jsem tu byla poslední a dnes zase první :grinning:! Kde se všichni schováváte,nebo už se rodí???????????????? :grinning: :grinning: :grinning: Jak musím dodržovat ten klidový režim,tak mám najednou na Koníka nějak moc času :stuck_out_tongue_closed_eyes:
9. čer 2012 v 10:09  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahojda :slight_smile: tady je taky pod mrakem a žádný teplo.Ted jedeme s pejskem na procházku do lesa a dnes nevařím..jedeme k přítelovým rodičům grilovat :slight_smile: jen škoda že není hezký počasí.

@teddylu taky jsem nechodila na žádný předporodní kurzy..dřív je ženský taky neměly a zvládly to,tak proč ne my :wink:
9. čer 2012 v 10:19  • Odpověz  • To se mi líbí (1)
@teddylu Pěkný ránko, no já jsem pořád nějaká ospalá :grinning: Ale v Plzni taky fuj fuj ošklivo...Čočka není vůbec špatný nápad...tu si asi udělám v pondělí, manžel ji moc nemusí :slight_smile: Dneska budou jen těstoviny se zeleninovou omáčkou, na zítra chystám gulášek :slight_smile:
9. čer 2012 v 10:20  • Odpověz  • To se mi líbí
Co se předporodních kurzů týče, taky jsem nikam nechodila. Jen na cvičení pro těhule, které vede porodní asistentka na mateřské :slight_smile: Takže nám u toho cvičení vždycky různě povídala - hlavně z praxe, což je celkem fajn pro ty, kdo budou rodit v porodnici, kde ona pracovala. Takže od ní mám takové praktické rady o kojících podprdách, striích, nástřihu, otočení/neotočení mimča atd. :slight_smile:
9. čer 2012 v 10:23  • Odpověz  • To se mi líbí
@ajuse21 Jásný bez kurzu to zvládneme,mě bylo líto peněz,to je radši utratím za věcičky na malou :slight_smile:! Taky bych šla s výmarákem na procházku :slight_smile:,no my po obědě taky určitě na chvilku vyrazíme a pak jedeme k našim na srub a možná tam taky bude nějaká grilovačka :grinning:!
9. čer 2012 v 10:23  • Odpověz  • To se mi líbí
@teddylu taky mi bylo líto peněz,tady to stojí asi 2000 kč :confused: Já doufám,že na ty procházce neporodím..někde v lese :grinning:
9. čer 2012 v 10:26  • Odpověz  • To se mi líbí
@snuflinka No já se dnes taky moc nevyspala,nejdřív mě vzbudili ve 4h nějací ptáci,pak štěkal kolem 6h zase jezevčík a nakonec děsnej smrad jako benzím nebo nafta,jak kdyby nám to někdo pustil hadicí do bytu,tak jsme po 7h vylezli :frowning2:! Tady je po chvilce najednou sluníčko a modro :slight_smile:,ale na dlouho to nebude,uvidíme!
No a zajímalo by mě co ti tedy ta porodní asistentka řekla třeba o těch podprsenkách,striích a hlavně tom nástřihu!!! No prostě o všem :grinning:!
9. čer 2012 v 10:28  • Odpověz  • To se mi líbí
Jinak tady na MK jsem toho načetla o porodu dost...a v knížkách :grinning:
Taky mám zdrávku a tam jsme chodili i na praxi juknout na sály a taky v teorii nás toho naučili dost
9. čer 2012 v 10:30  • Odpověz  • To se mi líbí (1)
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek