• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Červencovky 2012 sem!

15. října 2014 
@ajuse21 To snad né,i když už to máš taky za pár :grinning:! Přítel když jsme ještě hodně chodili na tůry do konce 7 měsíce,tak si ze mě taky dělal srandu,že stejně porodím někde v lese a pořád si do batohu balil nůž,obvaz,plenu no blázen prý kdyby náhodou aby byl připraven :grinning:. Taky to byly dálky a někde v lese 15 kilometrů od auta bychom asi těžko navedli sanitku :unamused: !
9. čer 2012 v 10:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ajuse21 No a nepodělíš se o zkušenosti,to já nevím vůbec nic :frowning2:! Mám ekonomku a ta mi je na sále asi prd platná :grinning:!
9. čer 2012 v 10:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, jen tak mimochodem u nás stojí předporodní kurz 500kč, jsou to 3 lekce a je v tom započítaný i tatínek u porodu, což stojí 300kč, ale jinde je to asi jinak. A vařím segedýn! Mnam :grinning:
9. čer 2012 v 10:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
@teddylu my vozíme ted v autě tašku do porodnice,když někam jedeme :grinning: ale v lese by mi byla asi prd platná.
Klidně se zeptej na to co tě zajímá,když budu vědět odpovím :grinning:

Já se jdu vykoupat a pak jedeme,tak sem mrknu zase večer,když mi pujde internet.Tak hezkou sobotu všem :slight_smile:
9. čer 2012 v 10:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
@alemari To je nějaký levný :slight_smile: to bych klidně i dala těch 500,ale 2 tácy za 3 lekce mi přijde fakt moc :confused:
9. čer 2012 v 10:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ajuse21 no 500 sice ale 300odpočítej, to budeš platit tak i tak za přítomnou osobu , ne?
9. čer 2012 v 10:49  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@teddylu O podprdách říkala, ať to nehrotíme a na začátek nakoupíme jen obyčejné sportovní - to už jsem tu někde psala. No a že kostice utlačují mléčné žlázy, takže než se pořádně rozkojíme, tak taky ne.

Strie - elasticita kůže je geneticka dána, takže jsou lidi, kteří nemažou a nepopraskají a nebo naopak mažou jak blázen a stejně popraskají

Nástřih - u nás v té modernější porodnici si můžeš vybrat, jestli nástřih chceš nebo ne, takže k tomu nám právě říkala, že to je lepší nechat na doktorech, že oni když to není nutný, tak tě nestřihnou, ale pokud si nástřih nepřeješ, musí to pak respektovat (vypisuje se to do porodního plánu) a může být problém...

Dál říkala, že co se sexu po porodu týče, že je to občas docela hustý, že si máme pro jistotu pořídit lubrikační gel, že třeba zrovna u ní to bylo po porodu horší než "poprvé" Ale zase to má každá žena jinak...No a že se jí líbí, jak všichni píšou, že po šestinedělí se tělo vrátí do stavu před těhotenstvím, to prý nebude už nikdy :grinning:

K poloze mimča zas, že nemáme nic hrotit, že pokud se otočí do špatné polohy, tak prostě ví, proč to dělá - třeba by pro něj byl přirozený porod nebezpečný, tak si to zařídí :grinning:

Vysvětlovala nám rozdíl mezi poslíčky a konstrakcemi před porodem, kdy už i poslíčci mohou být pravidelní a jedíný rozdíl je, že u poslíčků se neotvíráš, což poznají až v porodnici a pošlou tě proto zas domů :frowning2: Tak prý si máme dát teplou sprchu a pokud to odezní, jsou to poslíčci, pokud naopak zesílí, tak jsou to už porodní bolesti

Jo a nacvičovaly jsme dýchání u porodu při kontrakcích, což si myslím, že se taky neztratí :slight_smile: I když prý u porodu asistentky radí, jak zrovna dýchat. Ale to cvičení na míčích, co jsme dělali můžu použít v 1. době porodní na zmírnění bolesti, tak jsem zvědavá, jestli to bude fungovat :grinning:
9. čer 2012 v 10:51  • Odpověz  •  To se mi líbí (2)
@alemari Ty bláho, super cena!!!

@ajuse21
@teddylu Jo, já si se školou taky dělám srandu - mám učitelství pro 2. stupeň základky, tak pořád říkám, že umím vychovávat až děti od 11 do 15 let, ale co si počnu s miminem? :grinning:
9. čer 2012 v 10:53  • Odpověz  •  To se mi líbí (2)
@snuflinka s těmi kosticemi souhlasím 100X, spousta mamin došlo do porodky s takovou podprdou, a pak se strašně divily že mají záněty a stratily mléko, nakonec to svedly na slabé mléko, a že ho prostě stratily :angry:
9. čer 2012 v 10:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
@alemari Ahoj tak to máte opravdu levné :slight_smile: u nás 1500kč :frowning2:! Segedýn jsem chtěla važit taky,udělám ho v týdnu! Včera jsem si u tchýně na balkóně zkoušela houpací křeslo,ale takové to pevné,né ten vak jako máš ty,do kterého se můžeš schoulit i s nohama a to nebylo moc pohodlné a na chatě má zase ten vak,já to vůbec nevěděla,oni ho nepoužívají,protože si předloni koupili velkou houpačku se stříškou,tak pak zkusím i ten :slight_smile:! Já už si chci taky hovět na čerstvém vzduchu. Jinak psi už druhý den klid,to je balzám na duši,ale je mi jich trochu líto,jsou prostě zavřený doma,ona než aby je okřikovala,tak je radši ven ani nepustí,to je opravdu řešení :frowning2:!
9. čer 2012 v 10:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
@teddylu no a kolik u vás plaltíte za přítomnost tatínka? Nebo to máte zdarma? Jakože dostane automaticky nemocniční oblečení tak? Ti psi je trápení, mě je jich taky líto, ale to je prostě chyba ve výcviku, a pak ten pes trpí už nastálo dokud se něco nezmění v ppřístupu.
9. čer 2012 v 11:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@alemari koukám, že se tu bavíte o přítomnosti tatínka asi u porodu :grinning:...mi jenom v Litoměřicích 100 , kč za oblečení :slight_smile: od 1.4 to upravili místo 6 kil tak na kilo, což jen dobře... :sunglasses:
9. čer 2012 v 11:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
@snuflinka No tak rady jsou to dobré,to si ještě párkrát přečtu :slight_smile:! Podprsenku mám zatím jednu a taky bez kostic,jen bavlněnou,tady není na místě honit parádu a nedovedu si představit,že spím v noci s kosticema :frowning2:!
Strie jasný,mažu a bojím se,protože už jsem popraskala v mládí,ale zase mi dr říkala,že přibírám pěkně pozvolna a kůže má čas se na to připravit,tak uvidíme :slight_smile:! Ten nástřih je pro mě největší strašák :frowning2:,mažu tím olejíčkem,včera poprvé mazal přítel a očividně ho to bavilo :grinning:,tak budeme pokračovat každý večer! Ráda bych byla bez nástřihu a doktorovi nebo porod asistence to řeknu,ale ať pak oni posoudí sami jestli je to nevyhnutelné,abych se pak nenatrhla až ke konečníku auuuuu :frowning2:. Ten sex taky dobrý,už teď se nemůžu dočkat až to zase pořádně rozjedeme,teď nic,když už je hlavička tak dole,ale jak píšeš třeba pak ani nebude chuť,nebo to bude bolet jako poprvé :grinning:. Poslíčky ani kontrakce nepoznám,tak dám vanu a uvidím. No máme se na co těšit!!!!!
9. čer 2012 v 11:09  • Odpověz  •  To se mi líbí (2)
Tak u nás ve fakultce je za přítomnost tatínka 500Kč a tam jak chci rodit já je to 400Kč - ale tam asi manžel přiběhne v nemocničním oblečení rovnou ze svého oddělení, až se to rozjede :grinning:
9. čer 2012 v 11:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
@alemari No já rodím v tom Ostrově,jestli tam tedy stihneme dojet :grinning: a tam tatínek u porodu platí 400kč! Ale na kurz jsem chtěla chodit tady v Sokolově nebo do Varů a cena je stejná 1500kč.
9. čer 2012 v 11:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj děvčata,tak jsme včera konečně byli vyzvednout kočárek a zrovna jsem dokoupila ještě nějaký drobnosti,takže už mám snad opravdu téměř všechno :grinning:
Jinak já jsem teď na žádný kurzy nechodila,myslela jsem, že budu chodit na plavání pro těhotné,ale dokud jsem chodila do práce tak to nevycházelo časově a pak už jsem zas měla mít klidovej režim.
Když jsem čekala syna tak jsme byli s přítelem na kurzu,kde nám ukázali porodní sály,vyprávěli o porodu co sebou atd. a byla v tom přednáška od anesteziologa o epiduralu.Já jsem pak byla sama ještě na kurzu ohledně kojení,ale to mně bylo na prd pač ta realita byla opravdu úplně jiná :grinning:
Akorát se chystám ještě načíst něco ohledně toho dýchání,to prý pomáhá hodně.
9. čer 2012 v 11:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj holky :slight_smile: tak dneska jsem 36+6tt a to se narodila Natálka :slight_smile: tohle dobou jsem byla na cestě do porodnice...ale Kačka držíííí :grinning: od zítřka se počítá jako donošená,tak se mi strašně ulevilo a teď už může na svět opravdu kdykoliv :slight_smile:jen teda příští týden se mi to nehodí,protože v neděli slaví Natálka a nerada bych chyběla...
chtěla jsem se zeptat holky...v posledních dnech mi přijde,že cítím minimálně pohyby,třeba 2krát,3krát za den se tam zašmrdelí,jinak nic,máte to taky některá?já vím,že tak ke konci má málo místa a tak je to pro ní těžší,ale jak mám vědět,že je v pořádku?
a k tomu chlapovi u porodu :slight_smile: ten náš jde a platí se tu 500kč,ale chudák bez kurzu,tak nevím co čeho jde :grinning: snad to zmákne...
9. čer 2012 v 11:15  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@luciemeli No to je pěkná cena 100kč :slight_smile:! V tom Ostrově je všechno nové,porodní i předporodní sály,vypadá to jako v zahraničí,vše moderní,tak si to nechají zaplatit :grinning:. Nám to ale za to stojí. Tady v Sokolově kde bydlím je to hrůza,každá maminka si stěžuje,ale i na sestřičky a doktory,je to samej ukrajinec a černoch :grinning:!
9. čer 2012 v 11:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
@teddylu No pro mě je nepředstavitelný už to spaní v podprdě :frowning2: Takže u mě je to taky jasný...a potom si možná koupím jednu na parádu, ale sama nevím, jsou hrozně drahý jen proto, že jsou kojící!!! A ty sportovní jsou v poho - nosím je doma pořád - a cenově taky super...
No možná bych při poslíčkách/kontrakcích dala radši jen tu sprchu, kvůli možné infekci...
Ale na sex jsem zvědavá asi nejvíc. My kvůli děložnímu čípku naposled normálně souložili 1.12.!!! Od tý doby jsme měli zakázáno, ale tak stejně jsme aspoň na krajíček šolichali :grinning: Takže já jsem na pořádnej sex fakt zralá :grinning: Tak snad to půjde bez komplikací :slight_smile:
9. čer 2012 v 11:16  • Odpověz  •  To se mi líbí (2)
@luciemeli
@teddylu je to v každé porodnici jinak :wink:
9. čer 2012 v 11:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jo, ještě jsem si vzpomněla :slight_smile: O epidurálu říkala, že není moc zastáncem, že se tím utlumí ty bolesti a otevírání se potom prodlouží a u porodu nemá maminka tolik tendenci tlačit - ty bolesti k tlačení nutí, takže z pohledu porodníka je to spíš problém...
9. čer 2012 v 11:19  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@teddylu Já jsem po prvním porodu byla hodně šitá,takže první sex byl asi osm týdnů po porodu a u mě to teda bylo opravdu jak poprvé :grinning: byla jsem jak prkno a chuť teda nebyla vůbec :grinning: nějakou dobu to trvalo,ale pak se to srovnalo a bylo to lepší než dřív :grinning: Teď už taky dost dlouho abstinujem,protože jsem měla nízko uloženou placentu,pak zas dělal dr.bububu ohledně předčasného porodu....
Jen se chci ještě zeptat,pořád mi to nejde do hlavy jak si můžeš nahmatat tu hlavičku,vždyť tam máš přeci hlenovou zátku,plodový obaly atd.....
9. čer 2012 v 11:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@teddylu No jo já jsem se taky narodila v Sokolově :grinning:....ale tehdy to tam nebylo jako teď :grinning:...A ostrov je i krásné město mi příjde :slight_smile: je to drahý, ale pro Vás by to mohla být pohoda přeci né...Ale každopádně..kdyby nám to tady taky zdražili tak si stejně musíme připlatit i klidně ty 2 litry...manžel za každou cenu u porodu chce být :grinning:
9. čer 2012 v 11:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
@snuflinka No asi to záleží taky jak u koho,moje kamarádka měla spoustu hodin bolesti a strašně pomalu se otevírala,tak jí naopak epidural doporučili,krásně se prý po něm uvolnila a do hodiny byla malá na světě.Takže asi opravdu jak u koho.
9. čer 2012 v 11:22  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@natykata Tak to už máš krásné,to bych byla také v kildu ale líbí se mi jak píšeš že tedy příští týden se ti to nehodí,to jsem se nasmála,no ale je to tasné,taky bych na oslavě nechtěla chybět :slight_smile:!!!
Já mám ještě v tomhle týdnu pohyby hodně,to je jasné,malá má ještě dost místa,tak to neporadím,já mám spíš radost,když spí a já mám chvilku klidu :grinning:!
9. čer 2012 v 11:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
@snuflinka O epidurálu jsem tu psala,že ho chtít nebudu,jen kdyby ty porodní bolesti trvaly dlouho a už se to nedalo vydržet :frowning2:! Ale věřím si,že to bez něj zvládnu :grinning: :grinning: :grinning: !
9. čer 2012 v 11:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
@teddylu :grinning: no a jelikož se mi to nehodí,tak určitě porodím...ať žije zákon schválnosti,pak jsem ale schopná Natálky oslavu odložit :frowning2: chudák dítě moje...když já ty její letošní narozky strašně prožívám,protože jsou to její poslední co bude slavit sama...příští rok už budou slavit holky dohromady:-/
9. čer 2012 v 11:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
@domca06 Jééééé tak to je mi tě líto:frowning2:,já nechci být hodně šitá,tak budeme masírovat jak o život :grinning:! No s tou hlavičkou je to jednoduché,cítím ty obaly,to je jasné,takové jako slizké blány,prostě zavedu prst dovnitř a všude okolo je to měkké a na špičce prstu cítím jako tenisový míček,prostě kulatou tvrdou hlavičku,nic jiného to být nemůže a dá se trošku tím prstem posunout nahoru,ještě tam není napevno zaklíněná. Nevím jak to jinak popsat,ani kde je ta hlenová zátka,nevím ani když tam šmátrám co je čípek,ale tu hlavičku prostě poznám :slight_smile:!
9. čer 2012 v 11:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
@teddylu No já jsem si před prvním porodem vyplnila všechny ty papíry ohledně epiduralu jako že když bude nejhůř tak si ho dám a když pak bylo hóóóóódně ouvej tak jsem na něj snad úplně zapoměla nebo co a žádněj epidural se nekonal,ale pak jsem si ve zprávě četla,že mi dávali nějaký opiáty :grinning: Rodila jsem v květnu a zrovna se hrálo mistrovství v hokeji a můj chlap s dr. poslouchali z rádia hokej a bavili se tam nade mnou o hokeji :angry:
9. čer 2012 v 11:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
@luciemeli No vidíš,já se tu taky narodila a rodit tu ale nechci,protože od té doby co jsem se tam narodila já,se tam nic nezměnilo,možná jen ten personál :grinning: :grinning: :grinning: !
9. čer 2012 v 11:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek