• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Červencovky 2012 sem!

15. října 2014 
@yesu A co nástřih hráze byl a jsi hodně šitá:frowning2:??? Je to opravdu tak že nemůžeš ani sedět:frowning2:? Já jsem hrozně zvědavá,takhle těsně po porodu to máš v živé paměti,ale když se o tom bavím s někým s odstupem času už si to tak nepamatuje :slight_smile:!
11. čer 2012 ve 12:08  • Odpověz  • To se mi líbí
@teddylu Já vždycky večer cvičím s tím epi-no a už tři dny se pořád motám okolo hodnoty 20 - 22 cm (obvod balonku, který jsem schopná ještě vytlačit). Když si představím, že hlavička mívá přes 30 cm, tak na mě jdou mdloby. Potom vždycky masíruju olejíčkem hráz (sama, protože manžel by se určitě bál pořádně zabrat, aby mě to nebolelo :grinning:) a to jde docela dobře. Rozhodně to ale nevytáhnu na takový rozměr jako tím balonkem. No co, jak jsi psala, když to nepůjde, tak to nepůjde a trošku tomu pomůžou nástřihem. Doufám jenom, že ne nějakým obřím :slight_smile:. Včera večer na mě padl nějaký strach z porodu, naštěstí ho mám zatím jenom tak nárazově a ne pořád. S tím, že to bude bolet, tak nějak počítám, ale mám hrůzu z toho, že se něco nepovede, nebo že v porodnici natrefím zrovna na nějakého nepříliš šikovného/neurvalého porodníka nebo porodní asistentku. To jsou takové ty věci, které člověk prostě neovlivní. Ale vždycky to zaháním tak, že si řeknu, že se přece moc těším na ten výsledek.
11. čer 2012 ve 12:08  • Odpověz  • To se mi líbí
@teddylu nevím jak moc, ale šitá sem, první dva dny byly docela hrozný, seděla sem jen na nafukovacím kruhu, ale je to den ode dne lepší...dneska mám v plánu sem tam mrknout! :confused:
11. čer 2012 ve 12:11  • Odpověz  • To se mi líbí
@alemari :grinning: to je porodní plán ne? ten mít ale nebudu,nechám to na doktorech :wink: ale doufám v tu klimatizaci :D
@ajuse21 Přesně, hlavně naše mamina pár nemocí má a pochybuju, že bych si to všechno dokázala vycucat z prstu všetně toho, jaký léky na to bere :grinning:
No a porodní plán taky neřeším :grinning: Ať si se mnou dělají, co uznají za vhodné :grinning:
@yesu Jaaauuuuu tak dnes jdu pro kruh :grinning: :grinning: :grinning: ! Já bych se snad ani nekoukla,bála bych se co mi to tam vyšili za nádheru! Ale tak zvládla jsi to,tak to taky zvládneme,ten výsledek za to na 1000% stojí :slight_smile: !
11. čer 2012 ve 12:14  • Odpověz  • To se mi líbí
@zlatelevizeedna Včera jsem fakt do něj chtěla jít,ale já se bojím že bych se opravdu poranila sama :frowning2:! Už jen jak mi tam přítel kroužil tím prstem a snažil se to trošku natáhnout ke konečníku,tak to bylo hrozně nepříjemný,tak jsem mu řekla ať toho radši nechá. Takže já mám natrénováno tak na obvod 5cm :grinning: :grinning: :grinning: ! To bude nástřih až na záda :frowning2: .
11. čer 2012 ve 12:17  • Odpověz  • To se mi líbí
@snuflinka V porodnici, kde plánuju rodit, mají vyloženě uvedeno v popisu poskytovaných služeb, že si porodní plán sice můžeš sepsat, ale že ho neberou jako závazný. Takže si to překládám jako "napište si tam, co chcete, a my to stejně uděláme po svém". Na druhou stranu tam neprovádějí rutinní nástřihy všech prvorodiček, což jinde v okolí, pokud vím, ano. Každopádně, v tu danou chvíli, to stejně asi nechám na doktorech, protože myslím, že mezi kontrakcemi nebudu nějak extra schopná dělat zásadní rozhodnutí :slight_smile:.
11. čer 2012 ve 12:18  • Odpověz  • To se mi líbí (1)
@teddylu Já jsem si taky říkala, že do sebe nedokážu dát ani ten vyfouknutý balonek, ale trocha lubrikačního gelu a nakonec to nějak jde. Nevím, jestli natrénuju na těch doporučovaných 30 - 31 cm, ale aspoň si trochu vyzkouším, v jaké poloze mi to jde nejlíp a podobně. Jako v pololehu na zádech fakt nic moc, nejlíp mi to jde, když ležím na boku. Z toho, abych se neporanila, jsem měla taky obavy, ale ono Ti to nedá, člověk se má přece jenom moc rád na to, aby si to nafouknul do obřích rozměrů a zkoušel vytlačovat :grinning:. Víš co, ony tu elasticitu hráze a porodních cest ovlivňují docela dost během porodu hormony, takže to, že Ti to nejde teď, neznamená vůbec nic, třeba to půjde jako po másle.
11. čer 2012 ve 12:20  • Odpověz  • To se mi líbí
@teddylu Jo, já zrovna včera říkala manželovi, že jestli mě budou stříhat, že bude muset jet koupit kruh, pak že ho Naty využije na plavání...a on na mě koukal jako bych spadla z jahody, na co chci po porodu plovací kruh :grinning:

@zlatelevizeedna Tak u nás to mají ve fakultce stejně jako píšeš ty a tam, kde chci rodit já se ani porodní plán nesepisuje :slight_smile: A u mně je pořád ve hře ten císař, takže to nehrotím vůbec :grinning:
11. čer 2012 ve 12:22  • Odpověz  • To se mi líbí (1)
@snuflinka Zrovna dneska si hodlám zabalit tašku do porodnice, ať je když tak připravená a rozhodně s sebou balím i podušku na sezení po porodu. Není to přímo nafukovací kruh, ale princip je stejný, je to polštářek naplněný nějakým bincem a uprostřed má díru :slight_smile:.
11. čer 2012 ve 12:24  • Odpověz  • To se mi líbí (1)
@zlatelevizeedna Víš co, já se i bojím že bych si tím epi-nem mohla vyvolat ten porod,přeci jen ta hlavička je opravdu tak 7cm od poševního vchodu,což je hrozně blízko a ještě jí tam rvát ten balónek a roztahovat,no nevím nevím :frowning2:! U tý masáže tam prst strčím jen na krajíček tak 2 cm a kroužím,ale ten balónek je dlouhej,to by se určitě dotýkalo tý hlavičky a to radši opravdu nebudu riskovat. Abych pak tím vytlačováním nevytlačila i malou :slight_smile:!
11. čer 2012 ve 12:25  • Odpověz  • To se mi líbí
Chystám se zas na kraťounkou procházku a venku se zatahuje, tak jsem zvědavá, jestli zase zmoknu...dneska jdu bez manžela, takže hold žádný les, ale pro jistotu jen hezky v okruhu lidí :slight_smile: Šli jsme totiž včera tím lesem a manžel najednou povídá: "No, to by mě zajímalo, co bychom dělali, kdyby ti teď a tady praskla voda, jak by sem asi ta sanitka zajela" :grinning:
Tak jsme potom říkali, že hold až budeme v červenci malou vyhánět sexem a procházkama, tak hold budeme radši chodit na procházky na náměstí :grinning:
11. čer 2012 ve 12:26  • Odpověz  • To se mi líbí
@snuflinka u nás taky mají napsáno že porodní plán mít můžeš,ale že stejně se budou řídit dle zdrav.stavu...takže to je k ničemu,oni vědí nejlépe co dělat,jsou to odborníci :slight_smile:
11. čer 2012 ve 12:26  • Odpověz  • To se mi líbí (1)
@ajuse21 Navíc já jsem na ten porodní plán koukala a přijde mi to stejně o ničem...samotný porod už je na doktorech a v I. fázi si můžu dělat v podstatědo chci, jen tam sprcha, míče, atd.
11. čer 2012 ve 12:28  • Odpověz  • To se mi líbí
@snuflinka No jo chlap :grinning:! Já ho koupím pro jistotu. Dostala jsem jeden s těma dírama pro nožičky,pro malý miminko,ale s tím bych tam asi vypadala jako blázen :grinning: !
11. čer 2012 ve 12:28  • Odpověz  • To se mi líbí (1)
@teddylu No ale bylo by to stylový :grinning:
11. čer 2012 ve 12:29  • Odpověz  • To se mi líbí (1)
autor
holky proč já?...Umírám zase na ty bolesti...fakt nechcete si to vyměnit...jdu do vany :slight_smile:! a tam budu nejmíň půl hodiny se olejovat :grinning:
11. čer 2012 ve 12:37  • Odpověz  • To se mi líbí
@luciemeli já mám poslíčky taky každou chvíli :unamused:
11. čer 2012 ve 12:41  • Odpověz  • To se mi líbí
@luciemeli nebo nevim jestli tohle jsou poslíčci,ale mám bolest na MS a jde to do zad do třísel..a bříško tvrdý jako kámen
11. čer 2012 ve 12:42  • Odpověz  • To se mi líbí
@ajuse21 to jsou poslíčci, pokud trvají víc jak hodinu pravidelně , tak pak sprcha, a pokud to nepřejde, tak porodka :wink: , tak mi to vysvětlovala mudra :slight_smile:
11. čer 2012 ve 12:45  • Odpověz  • To se mi líbí
@luciemeli
@ajuse21
Tak jsem zvědavá kdo z vás tedy bude první,když už máte tak často ty poslíčky :slight_smile:!
Luci a ty se v tý vaně neutop :grinning:!
11. čer 2012 ve 13:01  • Odpověz  • To se mi líbí
@teddylu já mám TP 1.7. , ale myslím že tady budu strašit aspon do 15 týho :grinning:
11. čer 2012 ve 13:06  • Odpověz  • To se mi líbí
autor
@teddylu vykoupaná :grinning: navoněná...oholená :grinning: a je mi fajn :grinning: tak mi už nebylo dlouho :grinning: a k tomu je malej vzhůru v bříšku a kouklí se mi tam...a je mi taaak moc fajn, že mi pominuli i bolesti a uvolnili se záda :grinning: jéééje...Taková relaxace :grinning:... Normálne ti to doporučuju!!
@ajuse21 : Jé tak mě bříško vůbec netvrdne :slight_smile: Což jen dobře...BEru 8x denně magnesium a proto mi netvrdne...Dnes jsem už ho vysadila protože už jsme překročili hranici 36. týdnů kdy se miminko vyvíjelo a ještě se mu tvořili plíce na první nádeh a v mozku se mu tvoří ještě do teď ty buňky...ale teď už jsem v klidu...už by mi přežil :grinning:...Ale ještě ať si tam zůstane...ale pokud ti tvrdne bříško a máš to až do zad a třísel tak se ti to už blíží----Každý to má jinak....Mě bolí bříško nebo spíše v podbříšku jako při MS 3x silnější...ale nic mi do zad nejde a do třísel už vůbec né....Já mám asi jenom poslíčky....
Za to mě se zdá, že ty už máš kontrakce :grinning: :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile: :grinning: :grinning: Asi :grinning:
11. čer 2012 ve 13:18  • Odpověz  • To se mi líbí
@luciemeli kontrakce snad nééé :grinning: není to pravidelný,ale fakt nepříjemný..hlavně ty třísla..fuj :confused: taky už neberu magnésko,doktorka mi říkala at už ho vysadím at se můžou porodní cesty pomalu připravit.Ale zatím se neotvírám..ve středu jdu do poradny,tak jsem zvědavá.Tou vanou jsi mě docela nalákala,že bych si ji taky napustila :grinning: ?
11. čer 2012 ve 13:24  • Odpověz  • To se mi líbí
autor
@ajuse21 no já už to ani moc neřeším já jsem otevřená na 15 mm takže vana a horká voda pro mě dobře...ale pro mimíse né...holky mi tu už vynadali, že se mu ohřejvá krev...a je přehřátej :grinning: ale nám to nic nedělá jenom se nám povolují porodní cesty a záda...Miminko mám zatím díky bohu zdravé...tak proč né vanu...jsem si koupila do koupele olejíček pro těhulky to tam nakapeš do vody a pak se tam olejuješ tak 10-15 minut aby ti nepopraskávalo bříško...a já to mám zatím o.k :grinning:...je to fakt dobrá koupě za 40 korun a hezky to voní :grinning:...ale je fakt...tu vanu doporučuji..hnedka mi je lépe :grinning:....
11. čer 2012 ve 13:28  • Odpověz  • To se mi líbí
@teddylu ahoj, pořád je to stejné, jezdíme za ním a když nejedeme,tak posíláme něco na přilepšenou :wink: dneska jsem mluvila s paní doktorkou, malý má 1740g a na konci týdne by mohl jít ven z inkubátoru.... zítra jedeme za ním a budeme kojit... včera se nám chudák přidusil u prsu, moc mu to teklo a byl ospalý,tak málo polykal... celý zmodral a my jsme málem dostali infarkt :unamused: doma už máme vše přichystáno,tak teď už budu jen dolaďovat detaily a odpočívat a doufám, že o víkendu nebo po víkendu si mě zavolají za ním...
11. čer 2012 ve 13:37  • Odpověz  • To se mi líbí
@luciemeli já mám taky ráda horkou vanu a celý těhu si ji normalně napouštím a nic se neděje...dělá mi to dobře na to tvrdnutí a na záda,tak snad je vše ok..a vypadá to,že malej je spokojenej.navíc břicho nemam ponořený ve vodě,se tam stejně nevejde :grinning: á bříško mažu takovým olejičkem a zatím mi neprasklo,tak snad to tak vydrží :wink:
11. čer 2012 ve 13:37  • Odpověz  • To se mi líbí
autor
@ajuse21 :grinning: ty jsi jak já...tohle jsem tu psala taky...že nemám ponořené břicho ve vodě :grinning:...._Nám to taky nevadí,,,,,ale šla bych klidně do bazénu...se ponořit jako kosatka :grinning:...taky se mi nevejde břicho do vany tak jsem myslela, že ho ponořím v bazénu...To je pak relaxace....! ale fakt bych tam plavala jako kosatka :grinning:....Ale naposledy jsem tam byla asi kolem toho 30 týdne a to mi i malej tomík plaval :grinning: :grinning: všichni na mě čuměli tak jsem se utelila na roh bazénu a tam byla masáš zad.-.tak celou hodinu jsem si tam masírovala záda a pak jsem si dala jedno kolečko prsou a vylezla z bazénu---a jak mi bylo fajn :grinning: :confused: :grinning:
11. čer 2012 ve 13:41  • Odpověz  • To se mi líbí
@luciemeli :grinning: do bazénu bych šla taky,ale už mi nejsou plavky..spíš podprda a nikde pupek v lázních vystavovat už nebudu :grinning: a navíc se ted bojím i infekce,koupe se tam bůhvíkdo.ale o víkendu má být 30 stupnů a tchýně maj bazén,tak se třeba vykoupu :slight_smile:
11. čer 2012 ve 13:46  • Odpověz  • To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek