• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Červencovky 2012 sem!

15. října 2014 
@bajule
Tak jestli se Vám to jméno líbí :wink: .Přítel je Václav,já neříkám,že to není hezké jméno,každé je svým způsobem hezký,ale já bych si pro chlapečka představovala jiné :slight_smile: .
14. čer 2012 v 17:20  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@bajule z toho si nic nedělej...já to mám doma podobný.Přítel je zvyklej,že když bydlel doma u maminky,tak měl vše tip top...vyžehlíno,naklizeno,uvařeno..dokonalej servis.Minule jsem měla uklizeno a uvařeno,jen nádobí nebylo umytý,protože proste v 9.měsíci už to všechno nezvládám a on mě ještě vynadá že sem jako mohla umýt aspon nádobí a co celej den doma dělám! Ale to ostatní nevidí,že peru,žehlím,vařím... :frowning2: postel se sama taky nepřevlíkne žejo.
14. čer 2012 v 17:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
@bajule já bych na toho vaška klidně přistoupila...jenže už jsem si zvykla na toho Dominika,tak si neumím představit že to bude Venoušek :grinning:
14. čer 2012 v 17:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky jak to máte se společnýma výdajema? Přítel je toho názoru,že i když budu na rodičáku a budu mít tím pádem nějakých 7000 kč,tak stejně mu budu muset dát polovinu na jídlo,na nájem...prostě od všeho půlku,jenže mě pak nezbyde ani koruna :frowning2: Mně tohle přijde nespravedlivý,že já budu mít 7 a on bere +- 20 000,tak že bysme měli platit stejně.Já přeci budu doma a starat se o dítě,domácnost,tak mu nemůžu dávat ze všeho polovinu...a on tohle nechápe :unamused:
14. čer 2012 v 17:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
@bajule No to je teda síla! Já doma dělám jenom to nejnutnější - správně bych podle doktora neměla dělat vůbec nic, ale nedá mi to, protože třeba praní/žehlení/úklid kuchyně a podobné věci nemám odvahu zatím nechat na manželovi :slight_smile:. Ten se snaží pomáhat, ale někdy má (jako všichni chlapi) na to až dost času - musím se několikrát připomínat. Ale aby mi teda říkal, že nic nedělám, to bych si líbit nenechala.
Jako správnou reakci na takové chování by sis měla pořídit nějaký dárek pro sebe nebo pro prcka, nejlíp na jeho účet :grinning:.
14. čer 2012 v 17:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ajuse21 My to máme se společnýma výdajema zatím tak, že máme každý svůj účet. Manžel vydělává několikrát víc než já, takže platí většinu věcí okolo baráku - energie, stavební spoření, opravy a všechny větší výdaje. Ostatní výdaje - nákupy potravin, drogérie, drobnější věci do domácnosti, zábava, apod. platíme zhruba na půl. Až budu brát rodičák, tak mi prý nechá udělat druhou kartu ke svému účtu. Systém, kdy má jeden výrazně vyšší příjmy než ten druhý a přesto všechno platí striktně na půl mi připadá divný a asi bych se ozvala... nebo pokud má takový smysl pro "spravedlivé dělení", tak ať tedy dělá taky přesně půlku prací v domácnosti. Ale to už není pak partnerství, to už byste byli jako spolubydlící...
14. čer 2012 v 17:33  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@zlatelevizeedna
@ajuse21 Máš pravu, to už je spíš jak spolubydlící... Z mých peněz jde nájem, voda, elektřina, internet a na přítelovi je ten zbytek... Ale trvalo mi to tři roky ho k tomu dokopat a bylo to chvílema dost zlý, když mě říkal že si z něj dělám dojnou krávu apod.... Teď co vydělá mi pěkně dá a já hospodařim a je to tak, že takhlen dobře jsme se ještě neměli... Ale jak říkám, stálo mě to spousty hádek, tichý domáctnosti, nervů a slz...
14. čer 2012 v 17:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
@bajule :frowning2: to bylo od chlapa teda hnusný :frowning2: u nás občas prohodí,že on narozdíl ode mě celý den dře a já se tu válím...
14. čer 2012 v 17:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ajuse21 chlap z výplaty platí vše a já mám rodičák na jídlo a děti...prostě společný peníze...
14. čer 2012 v 17:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zlatelevizeedna tak bych to udělala taky.On furt že se musí dávat půlka na nájem,půlka na jídlo...tak sakra jsme jednou rodina,tak by peníze měly být bud společný,když jsem na rodičáku nebo já platit jídlo + drogerka a on vše okolo bydlení.Dítě je přece společný a taky po něm nebudu chtít aby k němu každou noc vstával a doma uklízel,když vstáva brzy do práce.Dneska to s ním zas chci probrat,takže to vidím na hádku :frowning2: Bych byla zvědavá jak by se tvářil on,kdyby byl na mateřské za pár šupů a já 20ku měsíčně a chtěla bych po něm vše na polovinu
14. čer 2012 v 17:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
@bajule No vždycky se musí zavést nějaký systém, se kterým souhlasí oba, jinak to nedělá dobrotu. V tomhle mám štěstí, protože manžel mi nikdy nic co se týká peněz nevyčítá, ani to, že toho prostě platí o dost víc.
14. čer 2012 v 17:54  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@ajuse21
@zlatelevizeedna Jo, tak maminka si ho taky naučila na čupr servis a ten se teď vyžaduje po mě... Kdyby plnil v domácnosti to co chlap má, tak by mě třeba taky bavilo tady běhat každý den s hadříkem a mít všechno luxusní. Neříkám, že tu máme bordel, to ne, mám ráda uklizeno, ale když si nechám nádobí do druhýho dne, tak mě to fakt žíly trhat nebude. Přítel má uvařeno, vypráno, vyžehleno, prostě vše co ženská dělat má a stejně je mu to málo... Ale že jeho tady musim do všeho nutit, to už nevidí a to vám povim holky, to jsou pak hádky :grinning: :angry:
14. čer 2012 v 17:54  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@natykata To chce ho nechat pár dnů taky takhle "válet" a viděl by...
14. čer 2012 v 17:54  • Odpověz  •  To se mi líbí (2)
@natykata Tak tohle slyšim každý den několikrát :rolling_eyes: Moje máma ho pěkně seřvala, když jí tohle řekl a že jediná moje práce je míchat polívku, to si vyslechl :grinning: Ale dal pokoj tak na dva dny :grinning:
14. čer 2012 v 17:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
@natykata se ho musím dnes zeptat jak si to jako představuje s penězma až bude chodit rodičák,že bych platila třeba jídlo a něco mi musí zbýt na dítě přece..na plínky atd.Přece mu neodevzdám celej rodičák a pak trapně žebrat o každou korunu :confounded:
14. čer 2012 v 17:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ajuse21 Měli byste si o tom vážně promluvit, s miminkem to takhle nepůjde....
14. čer 2012 v 17:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ajuse21 Stůj si za tím, že chceš hospodařit s penězma ty, jinak to nepůjde, mimčo je drahá záležitost a ty nemáš šanci to z mateřský utáhnout!
14. čer 2012 v 17:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
@bajule no právě...sice budu přispívat méně peněz,ale budu se starat o prcka a o domácnost.
14. čer 2012 v 17:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zlatelevizeedna Jsem mu říkala, že bych mu přála jeden jedinej den s tím břichem a přestal by tak blbě kecat!
14. čer 2012 v 17:59  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@bajule jako vědět že bude mít takovýhle názory... :frowning2: něco jinýho bylo když sem chodila do práce,jenže nelze porovnávat rodičák a normální plat..to je blbost
14. čer 2012 v 18:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ajuse21 Já pokaždý ty peníze ihned schovám, rozdělim co se musí do obálek, co se musí poslat uložim na účet a zbytek dám do ,,kasičky´´ kde jsou ty peníze k dispozici a když dojdou, tak mám rezervu v obálce, ale na to dojde málo kdy... Nejlepší je, když chlap nemá nad penězma přehled..
Ale je fakt, že já se snažim šetřit jako vzteklá...
14. čer 2012 v 18:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
@bajule tak jemu věci jako na nájem,leasing na auto,životní pojistka,spoření,internet odchází každej měsíc z účtu trvalýma příkazama.Jako vím že to není málo...ale na auto mu teda nepřispívám,protože to si koupil on a platí si ho,spoření máme taky každý svoje,životko si taky platí svoje...takže se dělíme vlastně půl nájem a půl jídlo.Jenže ted to takhle nepůjde
14. čer 2012 v 18:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
@bajule A co se týče toho úklidu, tak já teda taky nejsem ten typ, který furt lítá s prachovkou v ruce... před tím, než jsem šla na nemocenskou a pak mateřskou jsem měla dost náročnou práci, dojížděla jsem denně 50 km tam a 50 zpátky, pracovní dobu jsem měla většinou delší, než standardních 8 hodin, dost často bylo potřeba něco odpracovat i o víkendu. Času nebylo nazbyt, takže na nějaké udržování domácnosti ve stylu stepfordských paniček kašlu :grinning:.
14. čer 2012 v 18:05  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@zlatelevizeedna
@bajule taky se snažím mít normálně uklizeno.s dětma to taky nepujde mít pořád naklozeno.bordel v bytě-štastné dítě :grinning:
14. čer 2012 v 18:07  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Holky ted jsem přemýšlela o studentech u porodu..podepíšete jim souhlas,že tam mohou být a že o vás mohou pečovat a zkoušet lékařské výkony?
14. čer 2012 v 18:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zlatelevizeedna Já dojížděla stejně jako ty a dělala jsem 13hod. + čas za dojíždění. Byla jsem vedoucí prodejny chov. potřeb a když se muselo do práce něco vyřešit, tak jsem prostě musela! Takže jsem domácnost udržovala jak to bylo v mých silách a myslim si, že si ten můj neměl a namá na co stěžovat!!

@ajuse21 Že jo :grinning: Já mu to vysvětlim, jestli bude rejpat... Já už nejsem totiž tak zaprdlá jako jsem bejvala :grinning:
14. čer 2012 v 18:13  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@ajuse21 Ale jo, ať se něco naučej :slight_smile: Až umřu, tak bych taky chtěla jít na pitvu pro studenty, ať alespoň po smrti jsem k něčemu dobrá :grinning:
14. čer 2012 v 18:14  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@ajuse21 Toto naštěstí neřeším, protože nebudu rodit ve fakultní nemocnici, ale kdyby chtěli něco podobného podepsat, tak asi zaškrtnu, že mi to nevadí, protože jak píše baluje, na někom se to naučit musejí.
14. čer 2012 v 18:15  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@bajule Já právě nevim jestli jim to povolit,když se kouknu zpětně co jsme vyváděli my na praxích :grinning: klidně at se koukaj,ale nechci být pokusný králík :grinning:
14. čer 2012 v 18:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zlatelevizeedna já vím že se to někde naučit musí...my taky musely :slight_smile:
14. čer 2012 v 18:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek