• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Červencovky 2012 sem!

15. října 2014 
@zlatelevizeedna To jsem zvědavá, kdy se nám ta mrňata vyloupnou, když jsme jim to tak pěkně naplánovaly :slight_smile:
2. črc 2012 v 10:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zlatelevizeedna a myslíš že je dobré je mazat? Já si je u prvního právě naopak snažila zpevnit něčím, třeba ručníkem froté přetřít nebo jakoby si je trochu vytáčet a potahavat, a fakt mi nikdy nepraskly při kojení, neměla jsem problém. No, spíš měla, ale s tím že je mám hodně velké a syn měl malinkou pusinku, tak mě laktačka učila jak mu jí do té mini pusinky bezbolestně dát :angry:
2. črc 2012 v 10:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
@yesu Krásný fotky a krásnej kočárek :slight_smile:! Jsi jako laňka,to nechápu,že se do původních věcí ještě nevejdeš :confounded: ? Ty už musíš mít váhu jako před těhu né???
Jinak to opravdu utíká,to bych ani neřekla,že už je to měsíc,co jsi porodila :cry: !
2. črc 2012 v 10:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
@snuflinka já cítila před porodem u obou v tříslech tlak, tu hlavičku bych řekla... :wink:
2. črc 2012 v 10:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
@alemari Tak to zatím nic :-/ o uvidíme co v poradně zítra...jinak mlezivo mi teče už nějakou dobu, ale dneska ráno sranda, poletovala jsem tady po bytě ráno ještě nahá a najednou mlezivo na břiše i na paži :grinning:
2. črc 2012 v 10:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
@snuflinka Sokolovská opravdu není moc oblíbená,ale tak všude je něco. Moje nehtařka tu skoro umřela,měla po operaci spodku krvácení do podbřišnice(něco jí tam protrhli a nevšimli si toho) a skoro vykrvácela. Vrtulníkem jí nakonec převáželi do Plzně,měla to za 5 minut 12 :frowning2:!
@teddylu no čistota je základ, ale pro mě je priorita ten certifikát porodnice ohledně kojení a péče v šestinedělí, to se mi osvědčilo :wink: A ty chceš kojit? Když ty bradavky budeš připravovat jemně, s citem tak nebudeš v šoku až ti miminko to prso nasaje :astonished:
@snuflinka
@alemari
Tak mě neteče vůbec nic :frowning2:! Abych nakonec měla vůbec mlíko????????? :pensive:
2. črc 2012 v 10:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
@snuflinka to budeš kojná pro celu ČR! Bud ráda, miminko ti po porodu zhubne ale s takovou zásobou budete odcházet přes porodní váhu!!! :sweat_smile:
2. črc 2012 v 11:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
@alemari Tak to nevím jak je to s tou Ostrovskou ohledně kojení ale na stránkách o tom dost píšou,tak to tam asi budou mít taky zavedené :slight_smile:! Jdu si to pročíst :wink: . Kojit chci na 1000%! Prsa mě ale pořád dost bolí a bradavky jsou hodně citlivý :frowning2:!
2. črc 2012 v 11:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
holky taky se vám dneska dělá špatně a mdlo?nevím jestli je to tím počasím nebo,že mě bolí hrozně záda a pobolívá břicho,ale je to hrůza... :frowning2:
2. črc 2012 v 11:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
@alemari Tak k prsu přikládají hned ,nejdéle však do 30 minut po porodu. Certifikát mají :slight_smile: a dodržují 9 z 10 bodů k úspěšnému kojení :sweat_smile: ,tak snad to bude dobré!!! Tak říkáš,jemně mnout a trošku vytahávat bradavky jó??? :wink:
2. črc 2012 v 11:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
@teddylu Já se ještě po porodu nevážila, určitě nějaký to kilčo nahoře mám! A zůstaly mi trochu stehna zadek a břicho, většinou kalhoty obleču, ale nezapnu v pase, je tam nějak moc kůže :grinning:
2. črc 2012 v 11:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
@alemari No já vycházím z toho, že co je promazané, to míň praská. Jinak samozřejmě taky povytahuju a třu froťákem po koupeli, mám pocit, že je dobré, když to trochu předem znecitlivíš :grinning:. Zatím jsem je nikde neukazovala, ale vpáčené nemám, tak to snad nějak půjde.
2. črc 2012 v 11:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
@teddylu No to jo, já se tam potila a jak řekla, jestli trefím na oddělení, tak už jsem byla dávno fuč :grinning:
2. črc 2012 v 11:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
@chezzule Jo, v tom počasí jsem na omdlení pořád :unamused: . Mám nízký tlak a v kombinaci s tím dusnem a vedrem je to fakt na vývrtku. Kafe si dávám jenom když mám chuť - tak obden nebo jedno denně, ale to stejně pomůže tak na půl hodinky.
2. črc 2012 v 11:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
@teddylu Neboj, já jsem četla, že mezi produkcí mleziva v těhotenství a vlastním spuštěním mlíka po porodu není až taková souvislost... některé to teče od začátku těhotenství a pak má stejně problémy kojit a jiná se naopak rozjede po porodu tak, že by mohla kojit na kšeft :slight_smile:. Dneska jsou ty laktační poradkyně fakt schopné pomoct skoro komukoliv. I když mi to někdy přijde až extrémní, jaký dělají nátlak. Chápu, že kojení je přirozené a pro dítě nejlepší, ale když to někomu nejde, tak jsou fakt prý někdy schopné ho ještě víc stresovat takovými řečmi, že by jeden myslel, že nekojící matka chce své dítě zavraždit :stuck_out_tongue_closed_eyes:.
2. črc 2012 v 11:14  • Odpověz  •  To se mi líbí (2)
@teddylu tak to je v klidu jestli jsou zařízení! Je to velká pomoc když tě to naučí... prostě se snaž si je jakoby zvyknout na to že co hodinu ti je bude někdo tahat :grinning:
2. črc 2012 v 11:17  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@zlatelevizeedna tak tobě je dr taky nekontrolovala, hmm, dobrý.. :angry:
2. črc 2012 v 11:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
@alemari Nekontroloval mi je ani můj doktor, ani doktorka v porodnici. Ale dostala jsem tam letáček s kontaktem na poradkyni právě a nějaké dvd o kojení, které jsem ještě nezkoumala blíž. Jako kdybych moc chtěla, tak by asi nebyl problém kontaktovat právě tu laktační poradnu a třeba zítra po prohlídce u dr se tam jít ukázat. Jako budoucí prvorodička nějak tak sázím na to, že instinkt mi pomůže... a pak taky nejsem typ, který by se nechal až tak lehce odpálkovat, takže po porodu budu stíhat sestřičky, aby mi vysvětlily co a jak :slight_smile:.
2. črc 2012 v 11:23  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@zlatelevizeedna no to máš pravdu, dělají z toho ovace, co jak dělat, vyděsí maminu, přitom kdyby ty přípravy byly tak jak mají být v těhu tak by polovina maminek nemusela brečet nad hladovým děckem....
2. črc 2012 v 11:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zlatelevizeedna tak já zase pro změnu nedostala žádný leták, doktor prostě řekl podprdu dolů :grinning:
2. črc 2012 v 11:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zlatelevizeedna
@alemari
Tak ale koukám děvčata,podle toho co píšete,že kojení může bejt taky pěknej HOROR :frowning2: :frowning2: :frowning2: ! Já jsem to neřešila,ale teď tedy aspoň těm bradavkám trošku pomůžu :slight_smile:! No a večer řeknu příteli při tý masáži hráze ať mi je taky trošku vycumlá :grinning: :grinning: :grinning: ! Jinak prsa mám ale nalitý pořádně,tak teda ale nevím čím :stuck_out_tongue_closed_eyes: !
2. črc 2012 v 11:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zlatelevizeedna já kafe nepiji vůbec,jen mě zaráží,že mě to dneska tak všechno najednou přepadlo.U nás je už několikátý den takovéhle horko a nic mi nebylo a dnes sem najednou na odpis :-/
2. črc 2012 v 11:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
@teddylu tj zvláštní,že mě prsa zůstaly furt stejné,nic se nezměnilo.Trojky mi uplně stačí :grinning: tak snad tam pro malou bude dost :wink:
2. črc 2012 v 11:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
@teddylu to není horort, to je pohoda, stáhneš podprdu a můžeš v klidu klimbat, mimi si vytáhne co bude chtít, víš kolikrát jsem já spala s prsem venku celou noc a malý měl bradavku jako cumel!! :grinning: :grinning: :grinning: vyspaná, ale ty záda, to bylo :sweat_smile: :sweat_smile: :sweat_smile: Prsa máš nalitý tak po porodu jen hodně tekutin a to příjde samo :dizzy_face: a že přítele pozdravuju!!!!
2. črc 2012 v 11:30  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@chezzule No já mám taky trojky ale z jedniček :grinning: ! A už by se zvětšovat tedy nemusely :wink: ! Ještě chci dokoupit jednu kojící bavlněnou podprdu,ale pořád se bojím,že se ještě nalijou a pak mi bude malá :angry: ! A zase kupovat o číslo větší,to nevím??? :confounded:
2. črc 2012 v 11:33  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@teddylu Jsem na tom podobně, taky mám konečně aspoň nějaký prsa :grinning:. Kojící podprdy jsem zatím koupila dvě bez kostic, takové elastické od Carriwell, protože na ty moje zázraky to určitě stačit bude :slight_smile:. Když tak po porodu dokoupím další, když bude potřeba. Zato teď mám problém, že všechny moje mě tlačí a jsou mi nepříjemné a nechce se mi kupovat žádnou na mezidobí, takže chodím skoro pořád naboso.
2. črc 2012 v 11:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, tak mám konečně trochu času taky něco napsat.. Budu to teď mít zajímavý, chlap bude ad šesti ráno do osmi do večera v práci a my se tu s malou ustýskáme :frowning2: :cry:
Za chvíli běžim k doktorovi, Elenka má hodně zhnisaný očičko a to druhý jí začíná hnisat taky, chudáček, je mě jí tak líto...
A stěma prsama, já mám za čtyřek snad šestky :grinning: A možná proto že jsou tak veliký má malá problém, že je prostě nechce :frowning2:
2. črc 2012 v 11:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
@teddylu já si kupovala kojicí podprdu už před měsícem a něco,myslím,že když se mi nezvětšily doteď,tak už nezvětší.Max v porodnici nalijou,ale to se srovná a trochu místa v ní ještě mám :wink:
2. črc 2012 v 11:39  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek